Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kask nasıl takılmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

evet bu çok önemliymiş demekki hafif meyilli yoldan aşağıya motor ile inen arkadaş yolun ıslak olmasıyla ve biraz da hızlı olması sonucu hakimiyeti kaybetti ve motorlan düştü ilk yere düşmesinin akabinde kask kafasından çıktı yolun kenasındaki ısıklandırma direğinin cıvatası başına girdi hastane de 2 saat sonra arkadaşımız öldu allah rahmet eylesin üzücü bir olay hiç yoktan oldu kaskı altan bağlasaydı olmayabilirdi kader mi diyelim bilmiyorum tekrar allahtan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Allah rahmet eylesin ,
    Ha koluna takmışsın , ha kaskı bağlamamışsın derler . Doğru derler
    Bu arada koluna takıpta kaza yaşayan kimse var mı burda ben bitane gördüm
    kaska yazık olmuştu heryeri kan revan kemikler dışarıda bir kısmı kaskın içinde .

Genede çok üzülüyor insan , uç kuruşluk işi çok görüp sıkıntı duyup olmek
    cok bos be kardeş.

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    allah rahmet eğlesin.. kaskı takınca ilk yapmamız gereken şey mutlaka kask kilidini takmak...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

kaskını takıp kilitlemeyenlerin yanında bide kaskı başına asortik takanları da gördüm. adam full face kaskı şapka takar gibi takıyo ve yolda 50-60 la giderken bi de sigara içebiliyo. arkadaşa allah rahmet eylesin

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı atos0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskını takıp kilitlemeyenlerin yanında bide kaskı başına asortik takanları da gördüm. adam full face kaskı şapka takar gibi takıyo ve yolda 50-60 la giderken bi de sigara içebiliyo. arkadaşa allah rahmet eylesin
    Malesefki o şekilde dolaşanlar var...
    Saygılarımla...

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    allah rahmet eylesin ya duyunca bi hoş oldum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    öncelikle allah rahmet eylesin..
    ikinci olarak geçenlerde kaskı kafasına şapka gibi takan bir motorcu arkadaşa yanımdan ben 60 la giderken en az 80 le geçti..az ilerde durduk..tam yanındaydım ve sordum kaskı kafana neden düzgün takmıyorsun diye..bana sen benim kafamın bekçimisin..sıkılıyorum takmaktan..polis olmasa onuda takmıcam ya buna dua etsinler...dedi..kaskı polis için takıyor...bende sen bilirsin dedim...
    zihniyet böyele yapacak bişi kalmıyorr...
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

zihinlerine yaşama haklarının kutsallığını yerleştirememiş insanlara istediğiniz eğitimi verin gene bildiklerini okuyacakları kesindir. bildiğim ve kullandığım en güzel söz cesaret cehaletten gelir 'dir. cahil insanlar ne olacağını bilmediklerindendir ki hayatlarını tehlikeye atarlar. mesleğimden dolayı bu tip cahil insanları çok görmüşümdür ve görmeye de devam edeceğime inanıyorum

saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr Movistar ;) & Hyosung 250 GTr
    ben geçen gün levent durağında ototbüs beklerken iki arkadaş cbr larına atlamış gidiyolardı en az 150 km hız yapıyolardı ve ne kafalarında kask nede koruyucu elbise vardı adam tisşörtünü giymiş kot pantolonunu giymiş saçı savura savura hız yapıo

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Allah rahmet eylesin
    kaskın kaliteli olması ve kafamızda olması yeterli değil dogruda kullanılması gerekiyo...
    bağlamıyanların koluna takanların yanında bide kafasının üstüne koyanlar varya hani yarım takanlar ben onlarada bi anlam veremiyorum...
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesinnnnn
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

tüzün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskın nasıl takılması gerekiyor ; takılması gerektiği gibi takılması gerekiyor
    ben şişeden icerim şişeden demiş şair bizi almış başka diyarlara götürmüş biz içtiklerimizle değil içerken düşündüklerimizle sarhoş oluruz

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    İtalyada yapılan bir araştırmada kazalarda Fullface kapalı kask kullanıcılarının open face açık kask kullanıcılarından daha fazla kafa travmasına maruz kaldıkları tespit edilmiş bunun sebebi olarakta fullface kapalı kaskların kayışının bağlanmaması ve kaza anında kafadan çıkması gösterilmişti.
    Lütfen kaskı güvenliğiniz için takın polisi kandırmak için değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    kaskı lütfen kolumuza takmayalım adı üstünde kask bu kolluk deil ....!!!!

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    ya peki bu kaskların kayışları nasıl takılıyo biri anlatabilirmi, nasıl birbirinden geçirilip takılıyor?
    motorum daha yok yanlış anlaşılmasın sakın, öğrenme amaçlı soruyorum

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı B-king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya peki bu kaskların kayışları nasıl takılıyo biri anlatabilirmi, nasıl birbirinden geçirilip takılıyor?
    motorum daha yok yanlış anlaşılmasın sakın, öğrenme amaçlı soruyorum
    Kimisinde kilit mekanizması var. Birbirine geçmeli. Şlik diye bir ses çıkıyor kilitlendiğinde.

Kimi de böyle oluyor;

Bunu da iç içe geçirerek sabitliyosun. Bu daha profesyonel işi. Boyun ayarını yapman gerek kalmıyor sürekli. Yok gevşek oldu, sıkı oldu yok. Her defasında boynuna göre ayarlayarak bağlıyorsun zaten.

Bu arada allah rahmet eylesin, kaskı bağlasaydı şu anda hayattaydı.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    HONDA CbR 125R
    yazık olmuş allah rahmet eylesin e kaskını doğru dürüst takmayanlar da ibret almıştır sanırım...
    :cat:MoToLeKtrA{eSrA}::alkiis::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)