Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Amerika' da motor alip satma isi

Motovento
    REKLAM ALANI
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    selam

once kısaca kendimi tanıtim, sonra da derdimi anlatim

-4 yıldır motosiklet tutkunu
    -trafikte kargocu motosikletlilerin ilerleyisini gormesi motosiklet tutkusunu baslattı
    -ilk hevesi cc'sine gore kaba,agır bi guney kore malı motosikletle dindi. [hyosung gt 250]. her yere motoruyla giderek:D 3 ayda 4000km yaptı istanbul'da ve maddi ihtiyactan dolayi satmak zorunda kaldi
    -tecrube ettigi motosikletler cruiser,touring,cross tipinde oldu
    -artık sadece cross motor istiyor
    -California'ya yerlesecek, ne kadar kalacagi belirsiz ve orda bir pikap ve bir cross motor almak, motor keyfini surdurmek istiyor.

derdi:
    -matematik ogertmenligi mezunu ve orda hemen kendi meslegini yapamayacagini biliyor.
    -gecici bir is bulmasi lazim ve bir Turk restoraninda garsonluk yapmak istemiyor.
    -CA'da acık artırmadan ya da internetten cross motor alip satma isine girmek ve bundan kar saglamak istiyor. fakat bu fikrin akilci olup olmadigini bilmiyor.
    -piyasayi takip eden yuzlerce insan var bu forumda, birilerinin bilgisi olabilir umidiyle size akil danismak istiyor. [kendisine gulmenizden de tedirgin:D]

ben dusunuyorum ki; garsonluktan ayda tas catlasa cebime $1200 gecer... ayda 3 motor alıp (modifiye+tamir vs.vs.) satabilsem aynı parayi bulurum gibi gelio.

Fikriniz nedir? modifiye ve tamir Amerika'da pahaliya mi gelir? sacma mı dusunuyorum? :(
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    vallahi modifikasyon işlemleri amerikada çok daha profesyonel olarak yapıldığından buradakine göre tabikide pahalı ama bu senin yapmak istediğinide pek tutucağını sanmam neden dersen oradaki insanların çoğu zaten kendi oyuncaklarıyla kendileri oynamak istiyorlar ayıyorum motor sorunmu yarattı açıp kendi kurcalayıp kendi yapmak istiyor ve cross tarzı motorlarda motor bilgisi olan çok insan var..

işin zor olur gibi bu konuda
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerika'da belgesel kanallarinda izledigimiz kadariyla cok profesyonel atölyelerde, cok profesyonel isler yapiyorlar.. İnsanlarda ekonomik duzeyleri yuksek oldugundan, aliyor, satiyor, tamir ettirebiliyor..Ticari olarak mantikli ama, sabit bir gelirin olmayacagindan zorlanabilirsin bence.. Bence en mantiklisi ileride kendi atölyeni kurup, alip tamir edip satmaktansa, tamir edip iscilik ucreti alman.. Cok daha fazla kazanirsin
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    Neden saçma olsun gayet güzel,girişimci bir düşünce.
    Belkide buşekilde başlayıp 10 yıl sonra kocaman bir dükkanın bile olabiir...
    Bence ticaret yaparak,matematik öğretmenliğinden kazandığından fazlasını kazanabilirsin.

tabi fiyatlardan,tamirden anlaman ve ordaki motor piyasasından haberin olması lazım.Öyle damdan düşer gibi olmaz bu işler (benden daha iyi bilirsin)
    bunlar benim düşüncem tabi,çok yararlı olamadım ama umarım cesaretinin artmasına yardımcı olmuşumdur.

kolay gelsin...

ben motorlarla ilgili webten araştirma yapiyodum bir amerikan sitesine girdim bir ilan gördüm gözlermime inanmadım honda ilanı bizim ülkede 18000 ytl olan bir motoru o sitede ilanında 3500 dolar yaziyodu ayrıca mont ilanıda vardı bizde 400 euro olan mont o sitede 100 dolardı ..

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi modifikasyon işlemleri amerikada çok daha profesyonel olarak yapıldığından buradakine göre tabikide pahalı ama bu senin yapmak istediğinide pek tutucağını sanmam neden dersen oradaki insanların çoğu zaten kendi oyuncaklarıyla kendileri oynamak istiyorlar ayıyorum motor sorunmu yarattı açıp kendi kurcalayıp kendi yapmak istiyor ve cross tarzı motorlarda motor bilgisi olan çok insan var..

işin zor olur gibi bu konuda
    yanlis dusunuyor olabilirim ama.. orda kısa bir sure yasadigim icin biliyorum, birsey bozuldu mu, çöpe atıyorlar. tuketici bir toplum. meraklisi yok demiyorum! haşa! bu işin hakkini veren binlerce insan olabilir fakat yeni başlayanlara "başlangic motoru" lazim oyle degil mi? bu işler boyledir..

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da belgesel kanallarinda izledigimiz kadariyla cok profesyonel atölyelerde, cok profesyonel isler yapiyorlar.. İnsanlarda ekonomik duzeyleri yuksek oldugundan, aliyor, satiyor, tamir ettirebiliyor..Ticari olarak mantikli ama, sabit bir gelirin olmayacagindan zorlanabilirsin bence.. Bence en mantiklisi ileride kendi atölyeni kurup, alip tamir edip satmaktansa, tamir edip iscilik ucreti alman.. Cok daha fazla kazanirsin
    işte benim yapmak istedigim, ucuza alip o atolyelerde adam edip ustune $300/$400 koyup satmak. bunun icin çalişma vizesi de gerekmiyor, ki benim turist vizem var:(
    oraya ogrenci olarak da gidilse, turist olarak gidilse taşıt: ihtiyac. bu nedenle almana ve satmana izin var.

Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden saçma olsun gayet güzel,girişimci bir düşünce.
    Belkide buşekilde başlayıp 10 yıl sonra kocaman bir dükkanın bile olabiir...
    Bence ticaret yaparak,matematik öğretmenliğinden kazandığından fazlasını kazanabilirsin.

tabi fiyatlardan,tamirden anlaman ve ordaki motor piyasasından haberin olması lazım.Öyle damdan düşer gibi olmaz bu işler (benden daha iyi bilirsin)
    bunlar benim düşüncem tabi,çok yararlı olamadım ama umarım cesaretinin artmasına yardımcı olmuşumdur.

kolay gelsin...
    cok tesekkur ederim. ucunuzun de mesajı bana moral oldu inanın dükkan işi bu aşkı öldürür galiba.. emin degilim tabi simdiden bilemem. ama haklisiniz. orda bir ogretmen ayda $3000, maksimum da $5000 kazanıyor. ticarette her zaman cok para var iyi bir isletmeciysen..

tamir, modifiye icin dogru parcalari secmek, airbrush vs vs den anlamak gerek; fakat bu isleri ben yapmiicam. kontrol edebilecek kadar bilmem yeterli diye dusunuyorum.

fikrimi paylasiyorum ki, eğrimi dogrumu gorebileyim.
    ilginiz icin teşk

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikrimi paylasiyorum ki, eğrimi dogrumu gorebileyim.
    ilginiz icin teşk
    bana sorarsan sana tavsiyem oraya gidince gir bi atolyede çalış bu tür işleri yapan tabi oralara girebilmen için baya emek sarfetmen gerekiyor işlerinde çok deneyimli adamlar var içerde hep

tabi azmin gücüyle hepsinin üstesinden gelirsin öğrendikten sonrada kendine ufak bi garaj yapar orada işlerini görürsün ama elektronik mekanik herşeyi öğrenebilmen gerek öncesinde ...

ama şuda var orada bi garaja girdiğinde oradan ayrılamayabilirsinde çok stresli ama bi o kadarda zevkli bi iştir sürekli bişeler üretmek

bu arada düşüncenide çok takdir ettim çok iyi düşünüyorsun ama zorluklarından bahsetmek sanırım daha iyi olur biraz daha diye o kısımlarından bahsettim ilk etapta
    bide dediğin gibi bozulan şey çöpe gidiyor çünkü çok komik rakamlarda bizim buradakilere göre..
    bozuk olan birçok şeyden toplayarakta birşeyler yapabilirsin bu sadece ucuza mal edip daha çok para kazanabilirsin ama çok hurda gezmen gerek aynı zamanda bunun içinde..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    bir motosiklet sever olarak düşündüğün çok güzel ve o işi yaparsan motosikletlerle uğraşırsan ve işini rayına otutturursan inanıyorum belki öğretmenlik işinden bile vazgeçersin ,kanına motosiklet aşkı sevgisi girmiş biri olarak ve tamir hatta modifiye düşünüyorsun'ki modifiye hem tutku yaratır hemde sonu yoktur hep daha iyisini yapmak istersin zamanla,

buraya kadar düşünce kısmı çok tatlı gelir fakat bazı gerçekler vardır dediğin gibi bir restoranda çalışmak belki istemezsin basit bir iştir bu işe girmek'te çok kolay olabilir,fakat bir işin oradada bir rant'ı vardır yani piyasası,o işle uğraşan kişiler mutlaka vardır yıllardan beri,bir anda ortaya çıkıp o işe para yatırırsan zararlı olma ihtimalin var yenisindir piyasayı bilmiyorsundur en basitinden sonuçta bir yabancısın orada,tabi burada deneyimleri olanlar sana bilgi verirler onlarında faydası olur fakat oraya gidince tek başınasındır ve kendi deneyimlerini yaşayacaksın anlatılanların o anda hiçbir önemide kalmayabilir,yani biraz zorluklarıda vardır bilmem anlatabildimmi...
    birde bu işin italy mafyası var meksikalılar var batı yakası,doğu yakası var kuzey çocukları güney çetesi felan var
    fakat çok güzel bir düşünce tekrar söyliyeyim umarım istediğin olur başarılar
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    büyük düşünen cesur insanlara hep saygı duymuşumdur..
    amma velakin sen diyorsun ki ben California'da tereciye tere satacağım. vallahi düşündürücü... hem teknik hemde piyasa anlamında çok büyük bilgi birikim gerektirir.

edit: bende işsiz bir türkçe öğretmeniyim. atanmak çok zorlaştı. kafayı yemek üzereyim. işlerin yolunda giderse beni de yanına alır mısın? ciddiyim

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sevgili kardeşim.
    Allah gönlüne göre versin.
    Bu günden planlama yapman çok güzel birşey.
    Fakat hayal kırıklığına uğramaman için oradaki şartları görüp, algılayarak bu topiği daha sonra bir kere daha açmanı tavsiye edeceğim.

Oraya gittiğinde daha iyi anlayacaksın.
    El emeğinin değeri, gelişmiş ülkelerde Türkiye'deki gibi üç-otuz paraya değil.
    Yani motosiklet toplama işi, eğer kendin yapmayacaksan zannettiğin kadar karlı bir iş değil.
    Fikir olarak çok iyi bir fikir ama kendin yapmak şartıyla.
    Bir başkasına iş yaptırmaya kalktığında saati 40-50 dolar arasında işçilik ücretlerini göze alman gerekiyor.
    Yani adamların bir çok malı çöpe atması sadece tüketicilikten değil, yeni mal almanın daha ucuza mâl olmasından kaynaklanıyor.

Küçük bir örnek vereyim.
    Geçen ay hanımın arabasını toplattım.
    Servisten fiyat istedim.
    1700 euro fiyat çıkardılar.
    Tamirci bir arkadaşımdan rica ettim.
    Hatır için 250 euroya parçaları taktı.
    Parçalara ise 207 euro verdim.
    Arkadaşıma ise ucuza yaptığı için minnet borçluyum.

Maalesef böyle.

Fakat elinde güzel bir meslek var.
    matematik, bir çoklarının başının dertte olduğu bir konu.
    Özel ders vererek motosikletten kazanacağından çok daha fazla para kazanabilirsin.
    Ayrıca bu iş sermaye de gerektirmez.
    Bir kaç iş yerine ilan asar, popüler ilan gazetelerine bir ilan verirsin.
    Okullarla ilişki kurabilirsen, vaktin bile yetmeyebilir.
    Matematik,fizik ve yabancı dil mevzusu dünyanın her yerinde geçer konulardır.

Bir diğer konu da şu.
    Anladığım kadarıyla ileride kendi mesleğini yapmak istiyorsun.
    Bunun için Amerikan hükümeti muhtemelen denklik isteyecektir.
    Yani eğitimine bir süre daha devam etmek zorunda kalacaksın.
    Bu konuyu iyi öğrenmeni ve zaman kaybetmemeni tavsiye ederim.

Amerika'yı sadece turist olarak bildiğim için sistem hakkında bir fikrim yok.
    Fakat hayatın işleyiş sistemi hakkında usta konumuna oturacak kadar kazık yemiş bir bünyeye sahibim.
    Bu nedenle, hele bir git diyorum....
    Sonra bir şeye ihtiyacın olursa, biz burdayız.
    Aslında bazılarımız da orda.
    Sen önce bir git.
    Tanıştırırız seni, oradakilerle....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı £f£s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorlarla ilgili webten araştirma yapiyodum bir amerikan sitesine girdim bir ilan gördüm gözlermime inanmadım honda ilanı bizim ülkede 18000 ytl olan bir motoru o sitede ilanında 3500 dolar yaziyodu ayrıca mont ilanıda vardı bizde 400 euro olan mont o sitede 100 dolardı ..
    evet. orda daha ucuz. alması da daha kolay satması da. kaarı da ona gore dusuk. fakat benim amacım, garsonluk yapmadan + sevdigim biselerle ugrasarak, en kotu, aynı parayı kazanabilmek.

bir de su var, california nerdeyse 9 ay gunesli. orda kış = bizde sonbahar. bu nedenle daimi aktif bir piyasa olabilir diye dusunyorum.

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana sorarsan sana tavsiyem oraya gidince gir bi atolyede çalış bu tür işleri yapan tabi oralara girebilmen için baya emek sarfetmen gerekiyor işlerinde çok deneyimli adamlar var içerde hep

tabi azmin gücüyle hepsinin üstesinden gelirsin öğrendikten sonrada kendine ufak bi garaj yapar orada işlerini görürsün ama elektronik mekanik herşeyi öğrenebilmen gerek öncesinde ...

ama şuda var orada bi garaja girdiğinde oradan ayrılamayabilirsinde çok stresli ama bi o kadarda zevkli bi iştir sürekli bişeler üretmek

bu arada düşüncenide çok takdir ettim çok iyi düşünüyorsun ama zorluklarından bahsetmek sanırım daha iyi olur biraz daha diye o kısımlarından bahsettim ilk etapta
    bide dediğin gibi bozulan şey çöpe gidiyor çünkü çok komik rakamlarda bizim buradakilere göre..
    bozuk olan birçok şeyden toplayarakta birşeyler yapabilirsin bu sadece ucuza mal edip daha çok para kazanabilirsin ama çok hurda gezmen gerek aynı zamanda bunun içinde..
    cok mantıklı. bak şimdi ufak bi hesap yapalım. atıyorum saati $5'a (ki bu gercekten kötümser bi hesap-$10 falan basit bi iscilik icin odenen para), her gun gunde 6 saat calışsam, ayda $900 yapar, ki bu garsonluktan gelen $1200'den iyidir.. bu arada... şöyle bişe var! şimdi düşündüm.. atölyede çırak olabilmem icin bile benden çalışma vizesi isteyeceklerdir. garsonluktan da isterler ama, Turk restoranı olunca, o isler kamufle edilebiliniyor. kuzenim, yardim ediyo.. cart curt.. ama orda Turk tamirci nerden bulim:D

bozuklardan toplamak... dedigin gibi bir atölye'de çırak olarak baslasam, topladigim hurdalari birlestirmem de hem daha ucuza gelir hem de ek gelir olur.

CA'da bulundugum sure zarfında, inşaat işinde 1 hafta falan çaliştım ben:D şaka gibi gelecek size ama, bir turk ailenin iç mimari işinde, sadece yardim amacli gitmiştim. taşeron işçiler çalıştiriyorlardı. meksikalı,japon,amerikalı,hintli.. genellikle de meksikalı. hepsinin calisma vizesi var mıydı bilmiyorum ama, meksikalıların çoğunun vizesiz calıştıklarını duymuştum (emin degilim). şunu da biliyorum, aldiklari işçilerin hepsi işi bilenler degillerdi. işi öğretiyorlardı, onlar da uyguluyorlardı. bu nedenle tamamiyle karamsar da bakamıyorum olaya. işverene cok bağlı bu işler.

hurda gezmek sorun degil. keyifle

Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir motosiklet sever olarak düşündüğün çok güzel ve o işi yaparsan motosikletlerle uğraşırsan ve işini rayına otutturursan inanıyorum belki öğretmenlik işinden bile vazgeçersin ,kanına motosiklet aşkı sevgisi girmiş biri olarak ve tamir hatta modifiye düşünüyorsun'ki modifiye hem tutku yaratır hemde sonu yoktur hep daha iyisini yapmak istersin zamanla,

buraya kadar düşünce kısmı çok tatlı gelir fakat bazı gerçekler vardır dediğin gibi bir restoranda çalışmak belki istemezsin basit bir iştir bu işe girmek'te çok kolay olabilir,fakat bir işin oradada bir rant'ı vardır yani piyasası,o işle uğraşan kişiler mutlaka vardır yıllardan beri,bir anda ortaya çıkıp o işe para yatırırsan zararlı olma ihtimalin var yenisindir piyasayı bilmiyorsundur en basitinden sonuçta bir yabancısın orada,tabi burada deneyimleri olanlar sana bilgi verirler onlarında faydası olur fakat oraya gidince tek başınasındır ve kendi deneyimlerini yaşayacaksın anlatılanların o anda hiçbir önemide kalmayabilir,yani biraz zorluklarıda vardır bilmem anlatabildimmi...
    birde bu işin italy mafyası var meksikalılar var batı yakası,doğu yakası var kuzey çocukları güney çetesi felan var
    fakat çok güzel bir düşünce tekrar söyliyeyim umarım istediğin olur başarılar
    başa gelebilecekleri enine boyuna dusunmeden bir işe kalkışmam. dikkat edecem sagol.

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük düşünen cesur insanlara hep saygı duymuşumdur..
    amma velakin sen diyorsun ki ben California'da tereciye tere satacağım. vallahi düşündürücü... hem teknik hemde piyasa anlamında çok büyük bilgi birikim gerektirir.

edit: bende işsiz bir türkçe öğretmeniyim. atanmak çok zorlaştı. kafayı yemek üzereyim. işlerin yolunda giderse beni de yanına alır mısın? ciddiyim
    işlerimin yoluna girmesi belki 3 belki 7 yıl bulur. fakat bakın soyle bir sey var.. calışma vizemi öğretmenlik vasfımı kullanarak almam en kotu 2 yılı bulur. daha sonra bu vizeyle bir dukkan açma imkanim olabilir. o takdirde, tr'den usta neden almiim?? akıllıca! akıllıca çünkü; Turkiye'de işgücü var, iş yok. motor konusunda bir amerikalı ile calışacagıma neden bir turk ile calışmayayim? mt'den kopacagımı sanmıyorum. iletişiriz. oyle bir durumda zaten yıldızlı bi konu başlığı acarım. bunlar uzun vadeli planlar. konuşmak için erken oldugunu düşünüyorum. gelişmelerden haberdar olursunuz mutlaka ama

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim.
    Allah gönlüne göre versin.
    Bu günden planlama yapman çok güzel birşey.
    Fakat hayal kırıklığına uğramaman için oradaki şartları görüp, algılayarak bu topiği daha sonra bir kere daha açmanı tavsiye edeceğim.

Oraya gittiğinde daha iyi anlayacaksın.
    El emeğinin değeri, gelişmiş ülkelerde Türkiye'deki gibi üç-otuz paraya değil.
    Yani motosiklet toplama işi, eğer kendin yapmayacaksan zannettiğin kadar karlı bir iş değil.
    Fikir olarak çok iyi bir fikir ama kendin yapmak şartıyla.
    Bir başkasına iş yaptırmaya kalktığında saati 40-50 dolar arasında işçilik ücretlerini göze alman gerekiyor.
    Yani adamların bir çok malı çöpe atması sadece tüketicilikten değil, yeni mal almanın daha ucuza mâl olmasından kaynaklanıyor.

Küçük bir örnek vereyim.
    Geçen ay hanımın arabasını toplattım.
    Servisten fiyat istedim.
    1700 euro fiyat çıkardılar.
    Tamirci bir arkadaşımdan rica ettim.
    Hatır için 250 euroya parçaları taktı.
    Parçalara ise 207 euro verdim.
    Arkadaşıma ise ucuza yaptığı için minnet borçluyum.

Maalesef böyle.

Fakat elinde güzel bir meslek var.
    matematik, bir çoklarının başının dertte olduğu bir konu.
    Özel ders vererek motosikletten kazanacağından çok daha fazla para kazanabilirsin.
    Ayrıca bu iş sermaye de gerektirmez.
    Bir kaç iş yerine ilan asar, popüler ilan gazetelerine bir ilan verirsin.
    Okullarla ilişki kurabilirsen, vaktin bile yetmeyebilir.
    Matematik,fizik ve yabancı dil mevzusu dünyanın her yerinde geçer konulardır.

Bir diğer konu da şu.
    Anladığım kadarıyla ileride kendi mesleğini yapmak istiyorsun.
    Bunun için Amerikan hükümeti muhtemelen denklik isteyecektir.
    Yani eğitimine bir süre daha devam etmek zorunda kalacaksın.
    Bu konuyu iyi öğrenmeni ve zaman kaybetmemeni tavsiye ederim.

Amerika'yı sadece turist olarak bildiğim için sistem hakkında bir fikrim yok.
    Fakat hayatın işleyiş sistemi hakkında usta konumuna oturacak kadar kazık yemiş bir bünyeye sahibim.
    Bu nedenle, hele bir git diyorum....
    Sonra bir şeye ihtiyacın olursa, biz burdayız.
    Aslında bazılarımız da orda.
    Sen önce bir git.
    Tanıştırırız seni, oradakilerle....
    öncelikle emegine saglık, paylaşımın için tesekkurler diyorum

öğretmenlik konusunda california eyaletinin benden neler istedigini biliyorum. denklik icin evraklarım california'da su an, eyaletin eğitim bakanliginin degerlendirme acentalarından birine gonderilmek icin bekliyor fakat o konuda acele etmiyorum cunku benim zaten orda almam gereken sınavlar var. bu sınavlar 2-2,5 ayda bir acılan sınavlar. denklik degerlendirme işi 15 gun suruyor. acil olmasını istersem 3 gunde bile yapıyorlar. bunları coktaan biliyorum ben. fakat kendimi, 1 yıldan once öğretmenliğe başlayamayacağıma hazırlıyorum, ki bence oyle de olacak.

siz, "hele bi git" diyorsunuz ya.. ben kasım sonunda zaten gidiyorum. o bakımdan zamanlı bir topic de oldu gibi geliyor bana. fakat cok teşekkur ederim tekrar. düşüncelerinizi paylaşınca, ben seviniyorum.

orda el emegi gerektiren işler icin fiyatlandirmanın nasıl yapıldıgını biliyorum. 20 metrekare bir salonun (ki agacına gore degisir) parke kaplanması, malzemesi kaca patlar, kaç işçiyle kaç gunde biter, işçiye kaç para verilir ve boyle bir iş evin degerini ne kadar arttırır.. bu tip hesaplamaları biliyorum/gordum. ama mesela bunları sizlerle paylasmasaydım, aynı muhasebenin motosiklet piyasasında da yapıldıgını algılamak cok daha fazla vaktimi alacaktı

galiba iyi para yapmak icin, soylediginiz gibi, kendi işimi kurmam gerekecek. araştırmaya ve paylaşmaya devam edecem ben. teşekkur ederim.

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    orada kalan gözlemlerine güvendiğim birinin anlattığına göre bir öğretmen bir kafede ek iş olarak garsonluk yapıyorsa çevresindeki arkadaşları bunu hiç garipsemiyor aksine takdir ediyor. bence uzun dönem kalacak gibi olursan düzenini kurana kadar özel ders verip üstüne ek iş yaparsan çok değil bir bir buçuk yılda kafan daha rahat olacaktır.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Gidiyor Cezo... Hakkaten gidiyor

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence fazla amerikan filmi izliyorsunbu işi amerikada profesyonel anlamda yapan çok sayıda yer ve insan var unutmaki dünyada en iyi modifiye işini yapan ülke amerika hem araba hemde motor konusunda
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle gider gitmez bu işlere başlayabileceğini sanmıyorum.. tecrübe edindikten sonra neden olmasın tabiki...Benim bir arkadaşım New York'ta limuzin şöförlüğü yapıyordu, yaklaşık 4 sene şöförlük yaptı; şimdilerde New Jersey'de Limuzin kiralama şirketi var. O da gittiğinde çok acemiydi, zamanla sabrederek iş güç sahibi oldu. sen niye başaramayasın?

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Neden gidiyosun. Çok güzel bi mesleğin var. Dünyanın neresinde olursan ol işsiz kalmazsın. Olmadı özel ders verirsin ki bence en güzeli. Git Amerikayı gez gel ülkene. Napcan kızım elin memleketinde. Özel bi durum var mı bilmiyorum ama Allah etmesin ülkemden başka yerde yaşamak istemem. Kendi işinin başında olmak istemen gayet normal bişey. Liderlik ruhu var belli ki içinde. Özel derste kendi işin olur.. Hem de direk kar..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    İlerde kendi dükkanın olursa cama yazı asarsın "Boğaziçi Mezunu Motosiklet Tamircisi" Bilgim olmadığı için bişey diyemiyorum ama en azından cesaretin için tebrik ederim. Ben sırf "oralarda naparım" düşüncesiyle yurtdışına çıkmak istemedim sense neler düşünüyorsun Allah yolunu açık eder inşallah
    Not: İlerde çırağa ihtiyacın olursa bende yurtdışına çıkmaktan çekinmessem ararsın beni Saygılar
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    sym mio
    cezerye ben sana en iyi fikri verecek kişiyi buldum;)
    sen msn'den ulaş bana
    ama ondan önce coq çok güzel yazmış sana;)
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    havandan yanından geçilmez şimdi senin CA'lı cezo
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orada kalan gözlemlerine güvendiğim birinin anlattığına göre bir öğretmen bir kafede ek iş olarak garsonluk yapıyorsa çevresindeki arkadaşları bunu hiç garipsemiyor aksine takdir ediyor. bence uzun dönem kalacak gibi olursan düzenini kurana kadar özel ders verip üstüne ek iş yaparsan çok değil bir bir buçuk yılda kafan daha rahat olacaktır.
    tabi tabi... ben utanıp sıkılmam garson olmaktan zaten o degil benim derdim. daha zevkli bir iş yapmak istiyorum aynı parayı kazanabileceksem eger. onun arayışındayım.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidiyor Cezo... Hakkaten gidiyor
    kaza maza yapıp da orlardan beni uzme he mi?

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence fazla amerikan filmi izliyorsunbu işi amerikada profesyonel anlamda yapan çok sayıda yer ve insan var unutmaki dünyada en iyi modifiye işini yapan ülke amerika hem araba hemde motor konusunda
    amerikan filmi?

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle gider gitmez bu işlere başlayabileceğini sanmıyorum.. tecrübe edindikten sonra neden olmasın tabiki...Benim bir arkadaşım New York'ta limuzin şöförlüğü yapıyordu, yaklaşık 4 sene şöförlük yaptı; şimdilerde New Jersey'de Limuzin kiralama şirketi var. O da gittiğinde çok acemiydi, zamanla sabrederek iş güç sahibi oldu. sen niye başaramayasın?
    oyle yazdım yukarda ben de 7 yıl bile surebilir die..

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden gidiyosun. Çok güzel bi mesleğin var. Dünyanın neresinde olursan ol işsiz kalmazsın. Olmadı özel ders verirsin ki bence en güzeli. Git Amerikayı gez gel ülkene. Napcan kızım elin memleketinde. Özel bi durum var mı bilmiyorum ama Allah etmesin ülkemden başka yerde yaşamak istemem. Kendi işinin başında olmak istemen gayet normal bişey. Liderlik ruhu var belli ki içinde. Özel derste kendi işin olur.. Hem de direk kar..
    yakındır, acacam bi topic

Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlerde kendi dükkanın olursa cama yazı asarsın "Boğaziçi Mezunu Motosiklet Tamircisi" Bilgim olmadığı için bişey diyemiyorum ama en azından cesaretin için tebrik ederim. Ben sırf "oralarda naparım" düşüncesiyle yurtdışına çıkmak istemedim sense neler düşünüyorsun Allah yolunu açık eder inşallah
    Not: İlerde çırağa ihtiyacın olursa bende yurtdışına çıkmaktan çekinmessem ararsın beni Saygılar
    sagol, insallah. notla ilgili de yukarda yazdım ben.

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezerye ben sana en iyi fikri verecek kişiyi buldum;)
    sen msn'den ulaş bana
    ama ondan önce coq çok güzel yazmış sana;)
    tamam,peki.

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havandan yanından geçilmez şimdi senin CA'lı cezo
    bardon tanişiyimiyih?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler