Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kararsızım! İlk motor, hyosun gt250 comet. 0 km. mi? İkinci el mi alayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Merhaba arkadaşlar,

İlk motor için hyosung gt 250 naked almaya karar verdim. 5000 ytl. ye 8000 km. 2006 model bir adet buldum. Ancak 0 km. sini 6500 ytl.'ye satan bir yerde var. Kararsız kaldım. 5000 ytl'ye alırsam maddi açıdan çok zorlamayacak beni ama sorun çıkarmasını da istemem.

Sizce sorun yaşarmıyım, satan arkadaşın ilk motoru. Temiz görünüyor, orjinalliği bozulmamış. Ne dersiniz? 0 km mi? İkinci el mi almalıyım?

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    5.000-YTl veren insan, kendisini biraz zorlayıp 6.000-YTL de verir.

2. El motorun geçmişini bilmiyorsan "0 Km al" derim, ama;

gerçekten bütçen çok zorlanacaksa ve motorun sahibine güveniyorsan 2. el al.

ilk motorunuz için 2.el bir motorsiklet almak mantıklı olabilir. sonucta almadan önce tabiki gerekli servise veya bilene göstermek en dogrusudur.
    ayrıca 8000 km mantıklı bir rakam. tabii motorun kullanılma durumu, servis bakımı gibi durumları öğrenmek gerekir.

hem sadece motorsiklet almaklada iş bitmiyor, kask, mont, eldiven, dizlik, bel koruması, kilit, branda derken masraflar en az 600-700 ytl den başlıyor.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ben 0 km alırdım. İlk motorun, daha bir anlamlı yani..!
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    sym mio
    İmkanın varsa sıfır al ama aksesuarlara vereceğin parayıda düşün...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Motosikleti
    mr 250 destro
    maverıck35 nıkımı calmısın yenı gordum

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    motorun sıfırı 6.500 ytl ile ikinci eline 5.000 ytl ise 6.500 ytl verip sıfır km garantli bir alet almak mantıklı olabilir fiyatı aşağıya çekip tanıdığın bildiğim bir makineyse onuda alabilrsin
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı codeguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İlk motor için hyosung gt 250 naked almaya karar verdim. 5000 ytl. ye 8000 km. 2006 model bir adet buldum. Ancak 0 km. sini 6500 ytl.'ye satan bir yerde var. Kararsız kaldım. 5000 ytl'ye alırsam maddi açıdan çok zorlamayacak beni ama sorun çıkarmasını da istemem.

Sizce sorun yaşarmıyım, satan arkadaşın ilk motoru. Temiz görünüyor, orjinalliği bozulmamış. Ne dersiniz? 0 km mi? İkinci el mi almalıyım?

Saygılar
    İlk motorunsa 2. el vitesli ucuz bisey al alısınca 5000 km sonra faln 0 km hyo 250 naket alırsın ilk motor icin 0 km tavsiye etmem
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Motosikleti
    -
    bence ilk motor 2. el temiz bişeler alınmalı.. Öğrenene kadar haşat oluyo zaten.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla bak bska motor olsa tamam derım ama bu motorların gecmısı cok onemlı senden once kullanan adam dısını temız tutmus olabılır ama motoru zorladıysa bunlarda krank problemı var paran varsa gıt sıfır hemde enejsıyonlu al bıtane kafan rahat olsun...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok basit bir hesap yapalim.. 6500 YTL verip 0 Km. aldin diyelim..
    1 ay sonra 2000 Km yol yaptigini varsayalim. Satmak istedin, motorunun degeri 5500 YTL'ye dustu bile.. Ne kadar zarar ettin? Matematigim kuvvetliyse 1000 YTL. Evet sifir motor almak her zaman daha heyecan verici, daha cok sevindiricidir. İlk sen kullanirsin, herseyini sen bilirsin. Ama en fazla seneye yazin bu motor bana yetmiyo, 500 yada 600 cc bir motor alayim demeye baslayacagin, ve seneyede bahsettigin motorun 2. el fiyatlari tahminen 4 bin YTL'ye kadar duseceginden, herkese tavsiye ettigim gibi 2. el bir motor alman yönünde olacaktir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Merhaba bende yeni katıldım aranıza adım ümit mersinde yaşıyorum mesleğim barmenlik.yaşım 22
    Bu konuda benimde tavsiyelere ihtiyacım var bende ilk motorumu almayı düşünüyorum.hyosun gt 250 r düşünüyorum sizce bende 2. el mi almalıyım?(şöle bir durum var 0 km. motor alırız anlıyorum 2000 km. sonra değer kaybediyor ama 2. el motor alıp 1 sezon kulandığımızda onunda değeri düşüyor ): bu noktada karasızım işte yorumlarınızı fazlasıyla ciddi alarak hareket edeceğim.
    [_Never_WaLk_aLonE_]

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Sıfır almak daha mantıklı diye düşünüyorum
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    ikinci el almak satarken daha az zarar etmek açısından daha avantajlı. Ancak bulduğun ikinci el makine 8000 km'de ve sıfırıyla arasında 1500 YTL fark var. O yüzden ikinci eli pek cazip gelmedi bana. Bence sıfırı için git konuş, pazarlık yap (3-5 ne düşürebilirsen) ve sıfırını al. Olmadı kredi kartına taksit yapsınlar. Ödeme konusunda sana cazip imkanlar sunacaklardır, eminim... Ancak ikinci el aynı km'de bir motoru 4 bin ytl civarına bulabilirsen tabii ki ikinci el almanı tavise ederim...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aL0nE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende yeni katıldım aranıza adım ümit mersinde yaşıyorum mesleğim barmenlik.yaşım 22
    Bu konuda benimde tavsiyelere ihtiyacım var bende ilk motorumu almayı düşünüyorum.hyosun gt 250 r düşünüyorum sizce bende 2. el mi almalıyım?(şöle bir durum var 0 km. motor alırız anlıyorum 2000 km. sonra değer kaybediyor ama 2. el motor alıp 1 sezon kulandığımızda onunda değeri düşüyor ): bu noktada karasızım işte yorumlarınızı fazlasıyla ciddi alarak hareket edeceğim.
    Aldigin motoru 2-3 yil degistirmem, 250 cc motorla yetinirim diyorsaniz 0 km alin.. Ama yok ben Türk'üm, Doğruyum, Çalışkanım, Hırslıyım, Doyumsuzum 1 yil sonra yanimdan hizla gecen 500-600 cc motorlar beni rahatsiz eder, kanıma dokunur o yuzden 1 yil icinde satarim diyorsaniz 2. el ..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldigin motoru 2-3 yil degistirmem, 250 cc motorla yetinirim diyorsaniz 0 km alin.. Ama yok ben Türk'üm, Doğruyum, Çalışkanım, Hırslıyım, Doyumsuzum 1 yil sonra yanimdan hizla gecen 500-600 cc motorlar beni rahatsiz eder, kanıma dokunur o yuzden 1 yil icinde satarim diyorsaniz 2. el ..
    Yorumunuz için çok teşekür ederim.Bence çok mantıklı.Dediğiniz özeliklere sahibiz ama onlar ne kadar hızlı geçerse geçsinler önemli olan benim rüzgarım olurdu sanırım )
    [_Never_WaLk_aLonE_]

Motosikleti
    150-zAt
    1 yıl sonra 600 cc lik motora geçicek imkanın varsa 1500 ytl yi düşünmenede gerek yok ama alırım 2,3 yıl kullanırım diyorsan 0 km almalısın bence.Zaten ilk motor alınıp 1 yıl sonra değiştirme işi bana mantıklı gelmiyor. çok kısa bir süre gibi geliyo.

Motosikleti
    Gt250 Comet
    İlginiz için çok teşekkürler arkadaşlar. Fiyatı biraz daha aşağı çekmeye çalışırım. Evlilik hazırlıkları vs. olduğu için bütçeme dikkat etmem gerekiyor mecburen, o yüzden ikinci ele yönelmek zorunda kaldım.

Kask, mont vs. için bütçemi düşünerek sorumu sormuştum sizlere. İlginiz için çok çok teşekkür ederim, sağolun.

Bir ustaya göstermeyi düşünüyorum almadan önce, motorun dışı temiz içi nasıl öğrenmek için. 2 sene bende kalır motor daha sonra büyüteceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S

Arkadaşlar Dikkat....!!

ARKADAŞLAR DİKKAT....!!

BU MOTORU SİZE KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM,YILLARDIR EMEK EDİP PARA BİRİKTİRMİŞSİNİZ YAZIK NEYE DAYANIYOSUN DİYECEKSİNİZ BENDE KALSIN BU.... 2.ELİNE YAKLAŞMAYIN İLLAKİ ALACAKSANIZ SIFIR ALIN,7000 KM. DE LASTİKLERİ DİLİK DİLİK OLUYOR SAĞINA SOLUNA ÇOK MASRAF EDERSİNİZ LASTİK ALIRSINIZ SIFIRININ PARASINA GELİR. SANA TAVSİYEN UZUN YILLAR BENİMDE KULLANDIĞIM SUZUKİ GS 500 DÜR,5000 BİN LİRAYA GİT 2004 2005 GS 500 AL GERÇEKTEN KEMİK GİBİ BİR MOTORDUR.ÖMÜRLÜK GİDER BAŞINI HİÇ AĞRITMAZ

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu fiyata bulduysan sıfırını al arkadaşım !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)