Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Honda CBR 125 fiyatı 5510 ytl

Katılımcı sayısı
129. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet bu fiyatı hak ediyor

39 30.23%
  • hayır bu fiyatı hak etmiyor

90 69.77%

Honda CBR 125 o fiyatı hak ediyo mu

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    neyse bu motoru kullanmayıp buraya yazan çok adam var polemik çıkacağı belli :D şunu merak ediyorm bu kadar olumsuz yazanlar bu motosikleti alıp bi 400 .. hadi 400 değil 100 km kullandılar mı ? 5500 ytl m olsa hiç düşünmez alırdım ama sefil öğrenci olarak ikinci ellerine bakıyorum o da kim bilir ne zaman olu ? tek kötü yanı uçuk yedekparça fiyatı geri kalan herşeyi 10 numara en basiti su soğutma 6 vites uzun yolda 110-120 arası gidebilme büyük cc lere ayak uydurabiliyorsun ;) hele ki virajlı yol varsa tadından yenmiyor :D
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Malesef ki platonik :(
    Alıntı kings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 mü

RMZ 2150 - 23 TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyutlar.....................................1940 mm x 689 mm x 1099 mm
    Benzin Motor Tİpi..........................Tek Silindirli 4 Zamanlı Hava Soğutmalı
    Silindir Hacmi..............................149.4 cc
    Ön Süspansiyon............................Teleskopik
    Ateşleme....................................Elektr on ik CDI
    Arka Fren...................................Disk
    Arka Süspansiyon..........................Hidrolik Prolink Amortisör
    Çalıştırma Tipi.............................Elektrikli
    Max. Güç...................................14 Hp.
    Lastik Ebat Ön/Arka......................100/80 - 17 , 70/90 - 17
    Ön Fren.....................................Disk
    Ağırlık.......................................126 Kg.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence çok para daha sonra büyütmek isticen.o para ya honda twister 250cc alabilirsin

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    1.60 (aslında 1.70) üzerindeyseniz almayın kardeşim siz de, zorla mı veriyorlar?

CBR125 yerine ne alınır?

3500 verip Kanuni Racer 200 alınır, sonra yoldan vida toplanır.
    5500'e Beverly alınır, sukutır sukutır gidilir.
    3640'a CBF150 alınır, kurye kurye gezilir.

CBR125 gerek parça kalitesi, gerek işçiliği, gerek servis ağıyla o fiyatı hakediyor. 3500'e Kanuni alıp servistekilerle kanka olmaktansa (ki 1970'lerden kalma tasarımını da unutmamak lazım) 5500'e CBR125 çok daha iyi bir alternatif.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı Ezqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benzin Motor Tİpi..........................Tek Silindirli 4 Zamanlı Hava Soğutmalı

eğer o motor 14 beygirse ben burdan kask ve montumu bağış yaparım 8 hp yi geçerse dua et derim
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    bmw f650gs
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.60 (aslında 1.70) üzerindeyseniz almayın kardeşim siz de, zorla mı veriyorlar?

CBR125 yerine ne alınır?

3500 verip Kanuni Racer 200 alınır, sonra yoldan vida toplanır.
    5500'e Beverly alınır, sukutır sukutır gidilir.
    3640'a CBF150 alınır, kurye kurye gezilir.

CBR125 gerek parça kalitesi, gerek işçiliği, gerek servis ağıyla o fiyatı hakediyor. 3500'e Kanuni alıp servistekilerle kanka olmaktansa (ki 1970'lerden kalma tasarımını da unutmamak lazım) 5500'e CBR125 çok daha iyi bir alternatif.
    yada CBF 150 ALIRSIN KURYE KURYE GEZERSİN... sende nevar acaba?
    yada CUBUF CUBUF GEZERSİN SEN BEVERLEY KULLANDA. SCOOTER GÖR

neyse bu böyle uzar gider zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki bize kimse zorla aldırmıyor motoru... biz gördüklerimizi bildiklerimizi paylaşıyoruz...
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

Motosikleti
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer o motor 14 beygirse ben burdan kask ve montumu bağış yaparım 8 hp yi geçerse dua et derim
    Bu motorun imalatını ben yapmadım geçer, geçmez onu ben bilemem. söleneni yazdım sadece.

Motosikleti
    CBR 125R
    bence kullanıp yorum yapmak cok daha mantıklı. uzaktan bakıp da bisiklet demesi çok kolay. ha küçük oldugunu ben de biliyorum. boyum 1.87 ve altımda küçük kalacağını bile bile aldım. R6 alacak kadar param olmasına rağmen. sonuçta bu özelliklere sahip ve bu kadar yakışıklı ve vitesli bir motoru lk defa kullanan biri için kaliteli bir mini racing olması dolayısıyla verdiğim parayı hakediyor. bu beni rahatsız etmiyorsa ve verdiğim paranın karşılığını aldığını düşünüyorsam bence sorun yoktur...
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Motosikleti
    bmw f650gs
    Alıntı dookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kullanıp yorum yapmak cok daha mantıklı. uzaktan bakıp da bisiklet demesi çok kolay. ha küçük oldugunu ben de biliyorum. boyum 1.87 ve altımda küçük kalacağını bile bile aldım. R6 alacak kadar param olmasına rağmen. sonuçta bu özelliklere sahip ve bu kadar yakışıklı ve vitesli bir motoru lk defa kullanan biri için kaliteli bir mini racing olması dolayısıyla verdiğim parayı hakediyor. bu beni rahatsız etmiyorsa ve verdiğim paranın karşılığını aldığını düşünüyorsam bence sorun yoktur...
    bak dokiye kullanan arkadaş bile abuk subuk yorumlara rağmen ne kadar açıklayıcı cevap vermiş... zaten olay şu bu motoru 5500 alınırmı diye topik açıyorsan bu motorda gönlün yok senin... parası olan boyu olan arkadaş almış bunu...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı crownhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yada CBF 150 ALIRSIN KURYE KURYE GEZERSİN... sende nevar acaba?
    yada CUBUF CUBUF GEZERSİN SEN BEVERLEY KULLANDA. SCOOTER GÖR

neyse bu böyle uzar gider zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki bize kimse zorla aldırmıyor motoru... biz gördüklerimizi bildiklerimizi paylaşıyoruz...
    Bende CuBuF var işte

Beverly 250'nin sıfırı 8.000 ytl, bunu da unutma. 2. el motorla sıfırı karşılaştırılmaz. Sıfır Beverly alacağıma da 1998 Bandit alırım, bin kat iyi motor. Oldu mu? Olmadı.

Ayrıca CBR125 ufak boyutlu olmasına rağmen bence Beverly'den kat be kat güzel.

Ayrıca 14hp denilen o Ramzey benim CBF'i bile zor geçer, o da hızlanırken krankı kırılmazsa

Bu arada...

Sizce CBR125'in fiyatı ne olmalı? Ne kadar parayı hakediyor?

kings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    kardeşim ben motoru gördüm ya süper bişey ne bu ya r6 gibi dedim hatta ilk sürüş için ideal motor fiyat ah fiyat çok fazla

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    bence arkadaşlar bu motorun fiyatı pahalı ama 2. elde bence hak ediyo kız gibi makinalr var alınır paşa paşa binilir
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ona bakarsan yamaha yzf r125 in fiyatı bunun 2 katı 2. elde de çok uygun..bence fazlasını hak ediyo cbr
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı Ezqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

forumdaki kişilerin az çok neye meyilli oldukları bu resimle görünüyor.
    şimdiki sözüm hak etmiyor diyenlere bu motoru alın derim 2 bin ytl miymiş neymiş.cidden siz bu motoru hak ediyorsunuz işte başka bir şey demeyim.
    2 tane bedava verseniz bu motordan 3 tane olsun alıp bu motoru binmem binmem yine binmem.
    bu motora ancak gülerim böyle bilgili insanların olduğu bir forumda şu motorla cıbır'ı kıyaslamayın ancak gülünür

bu motoru alan bir arkadaş olursa bir test yapalım benim cıbır 45,000 km'de 2,5 yıldan beri kullanıyorum sıfır alan arkadaşla bir sorun testi yapalım bakalım sıfır alınan bu çinçon motor mu sorun çıkaracak 2,5 yıllık bu km'de cıbır mı ilk bir kaç bin km'de takırtı sesleri başlar eminim hız olarakta bu cıbır'ı geçsin anahtarı veririm...

biri bu ramzey'i koymuş bunun nedeni açık herkesin alım gücü farklı ramzey'e 2 bin ytl verebilen için o motor 1 numara.
    fakat cbr125'e o parayı veremeyenler alamayanlar için bisiklet kötü hak etmiyor bu bu kadar açık zaten yorumlayanların çoğu hiç bir bilgi sahibi değil cbr hakkında.
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    bmw f650gs
    Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumdaki kişilerin az çok neye meyilli oldukları bu resimle görünüyor.
    şimdiki sözüm hak etmiyor diyenlere bu motoru alın derim 2 bin ytl miymiş neymiş.cidden siz bu motoru hak ediyorsunuz işte başka bir şey demeyim.
    2 tane bedava verseniz bu motordan 3 tane olsun alıp bu motoru binmem binmem yine binmem.

bu motoru alan bir arkadaş olursa bir test yapalım benim cıbır 45,000 km'de 2,5 yıldan beri kullanıyorum sıfır alan arkadaşla bir sorun testi yapalım bakalım sıfır alınan bu çinçon motor mu sorun çıkaracak 2,5 yıllık bu km'de cıbır mı ilk bir kaç bin km'de takırtı sesleri başlar eminim hız olarakta bu cıbır'ı geçsin anahtarı veririm...
    kimse bu motor alınmaz dandik dundik demediki... cbr 125 in kalitesinden kimsenin şüphesi yok zaten... milletin derdi 5500 lira verilirmi verilmezmi isteyen verir millet bunun peşinde kimse sana kazıklandın çok pahalıya aldın motorun dandik gibi ithamlarda bulunmadı sen kendi kendine hırs yaptın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    peki neye dayanarak pahalı diyorsunuz,bu kalitede piyasada başka motor yokki kıyaslayabilelim
    örnek;suzuki 125cc 4 zamanlı 2 sübap su soğutmalı filan,4,000 bin ytl.
    böyle bir örnek olsa o zaman düşünürüz ya aynı özelliklte honda pahalı suzuki ucuz neden böyle diye uzun uzun düşünürüz.

by tpr.

Motosikleti
    Alıntı crownhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse bu motor alınmaz dandik dundik demediki... cbr 125 in kalitesinden kimsenin şüphesi yok zaten... milletin derdi 5500 lira verilirmi verilmezmi isteyen verir millet bunun peşinde kimse sana kazıklandın çok pahalıya aldın motorun dandik gibi ithamlarda bulunmadı sen kendi kendine hırs yaptın

Bu açıklaman için teşekkür ederim.

Arkadaşım cbr ile ramzeyi kıyasladığımız yok. Sadece 14 beygir sözüne inanılmadığı için özelliklerini yazdım. Senin maddi gücün var ki vermişsin 5.500.

Bide gücü olmayıp bu tip motora binmek isteyenler var onları düşün. Kimse senin cbr ni kötülemiyor. Ama sen ramzeyi kötülüyorsun. Sağlamlık arıyorsan ve tıkırtı olmasın diyorsan git mobylette al ona bin ömür boyu sorun çıkartmaz sana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    ben 4,500 ytl verdim

by tpr.

Motosikleti
    O farketmez artık.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizce CBR125'in fiyatı ne olmalı? Ne kadar parayı hakediyor?
    2006'da fuardan önce 4000 ytl'nin altındaydı fiyatı.Bence Cbr 125 için ideal fiyat oydu.Gerçi bunda suç Honda'dan çok ötv'yi abartan hükümette.Uçuk vergi oranına rağmen cbr 125 hala Almanya ve İngiltere'den daha ucuz Türkiye'de.Tabi onların alım gücü bize kıyasla çok fazla olduğundan kalkıpta "Türkiye'de ucuz" diyecek halimiz yok.Kişisel fikrim fiyatının asla 4200-4300 ytl'yi geçmemiş olması gerektiği yönünde.

Not: YZF R125'le yapılan fiyat kıyaslamasını yanlış buluyorum.O motorun fiyatı mantık sınırlarını aşmış durumda.Cbr 125'in fiyatını başka bir motorla kıyaslamaya gerek yok.Kendisiyle kıyaslayın.2 sene önceki fiyatlarıylaGerçi bugün Türkiye'de üç aşağı beş yukarı bütün motorlar için geçerli bu.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)