Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Üstsüzler YeniZelanda'da Motosikletlerle Resmi geçit Yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    baska soze gerek yok bu yeter sanırım
    booş kooooooooooyyyy gitsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki cerrahi sana bir soru;Allah nekadar gelecegi görebilir?
    Zaman kavramında onun bizim gibi gelecek gibi bir kavram soz konusu degildir ki !
    Zaman bizim icin yarattıgı bir olgu.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaman kavramında onun için bizim gibi gelecek gibi bir kavram soz konusu degildir ki !
    Zaman bizim icin yarattıgı bir olgu.
    Yani başlagıcı ve sonu görebilir öyle degil mi?

Peki durum böyleyken neden önceki dinlerde örtünmenin üstünde bukadar durulmazken islamda durum degişmiş. Sonuç olarak Allah gelecegi görebiliyor durum böyleyken mantıklı olan daha önceki dinlerde de örtünmenin islamdaki gibi olmasını gerekmez mi?Allah gelecegi görebildigi halde neden her dine farklı kurallar getirsinki öyle degil mi?

Bu arada olayın bir başka boyututa var. Kuran'nın indigi dönemde arapların en büyük sorunlardan biri tecavüzdü (bunu yazar diyor). Öyleki arap erkekleri üstü elbise ile kapalı oldugu halde kadınların memelerinden tahrik olup tecavüze kalkışıyorlardı. Ne tesadüftürki islamda da özellikle o bölgenin çarşaf tarzı birşeyle örtülmesi isteniyor. Durum böyleyken Allah bu olayları seneler önce görmesine ragmen daha önceki dinlerde o bölgenin kapanmasını islam'daki gibi belirtmemesi bir çelişki degil mi?

Beni yanlış anlama bende müslümanım namazımı kılamam ama en azından dua eder orucuımu tutarım. Yani Allah'ın gelecegi gördügünden şüphe duymuyorum.
    Anlatmak istedigim arapların toplumda gördügü sorunlara göre bazı noktalarda degişiklik yapmış olabilme ihtimalidir.

Sonuç olarak kuran sayfa sayfa indi ve sayfaları birçok evde saklandı öyle degil mi? Yani sadece peygamberimizin evinde saklanmadı?

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    [QUOTE=oktay33;1219550]Çıplaklık bizde ayıp sayıldığı için bu tür yorumlar normal.
    Aslında bir ülkedeki demokrasiyi veya özgürlüğü kadının giyim ve kuşamına göre belirliyebiliriz.Mesala bu gösteri Iran'da olsaydı,bayanlar, bırakın üstsüz olmayı,kaskın üzerine eşarp bağlarlardı....
    Bu forumda eğer bir kaç göğus ucu (ki o da gözükmüyor) birilerini rahatsız ediyorsa,o kişilere şiddetle NetNanny programını kurmalarını öneririm.

Oktay kardeş, sanırım bu düşünceleri yazmadan kafanı biyerlere çarptın ve tüm mantığını kaybettin. Hadi buna kılıf bulduk, vicdansızlığına ne kılıf bulacağız?

Demokrasi ve özgürlük kavramları bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılıdır. Senin gibi kadınlar ne kadar çıplaksa o kadar medeni memleket gibi abuk bir yorum yapana afrikada yaşamayı tavsiye ederim. Orada soyunup dolaşırsın kimse yadırgamaz tam sana göre. Ama daha da özürlükçüysen git ahırda domuzların arasında yaşa çünkü onlar hiç kıyafet giymiyor en rahatı onlar.

Birkaç göğüs ucu seni rahatsız etmiyorsa topla bayan akrabalarını, eşini ve kızını aynı şekilde dolaş sokakta ve demokratiğim, özgürlükçüyüm diye kendinle gurur duy. Açılmayı demokratikleşme ve özgürlükten sayan yandaşlarından kaç tanesi seni alkışlamaya gelcek, o riyakar insanlar yoksa seni tanımamazlıktan mı gelecek, kimlerin düşüncesinin peşinde yürüdüğünü anlarsın.

Neler döndüğünün farkında değilsin malesef, dünyada bütün oyunlar kadınlar üzerinden oynanıyor ve buna kadınları özgürleştirme kılıfı giydiriliyor. Şubat ayının sabah ayazının soğuğunda işe giderken yarıçıplak vaziyette giyinen onca bayan kendine işgence edercesine titreyenler o soğuğa öyle rahat ettiği için mi katlanıyor?

Nefsinizin zevkine göre kadınları oyuncak gibi kullanıyorsunuz. Türkiyede kuaför sayısı ekmek fırınlarının sayısını geçeli yıllar oldu. Kılın ne önemi var, başörtüsü de neymiş, ne önemi varmış diyenler de buradan cevabını alsın.

2006dan 2007'ye kozmetik sektörü %27 büyürken, dünya ticareti %2 büyümüş. Bu kardan nasibini almak isteyenlerin kadını özgürleştirme yalanları uydurmaları normal fakat bu oyunlara düşünmeden aldanıp karımızı kızımızı çırılçıplak sokağa dökmek isteyenleri alkışlamamız ne derece doğru?

Bir kadının ortalama yıllık kozmetik masrafı 140 dolar, mozambikte, kenyada askari ücret yıllık 105 dolar civarında, dünyada yılda yaklaşık 30 milyon çocuk sağlıksız sular yüzünden ölüyor, dünyadaki tüm suların ıslahı için 7 milyar dolar para gerekli. Kozmetik sektörünün sadece amerikadaki 1 yıllık hacmi 17 milyar dolar.

Fazlası gerekirse söyleyecek çok şey var... Özgürlük adı altında yapılan bu zulümlerin ve vicdansızlıkların, zalimlerin ve vicdansızların ekmeğine yağ sürmeyelim, ahlak bozulursa aile bozulur, aile bozulursa toplum bozulur, toplum bozulursa milii birlik ve beraberşğimiz bozulur, bu değerleri kaybettiğimizde bu vatanı elimizden bir gecede alırlar.

Düşmanlar boş durmuyor arkadaşlar, hayal bile edemeyeceğiniz sinsi planlar var. Bir ingiliz casusunun itirafı : "İslam dini Türklerin elinde olduktan sonra biz onların bir karış toprağını bile alamayız"

Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için arkadaşlar.

maGma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acımıyorlar çocuğa.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8

Peki durum böyleyken neden önceki dinlerde örtünmenin üstünde bukadar durulmazken islamda durum degişmiş. Sonuç olarak Allah gelecegi görebiliyor durum böyleyken mantıklı olan daha önceki dinlerde de örtünmenin islamdaki gibi olmasını gerekmez mi?Allah gelecegi görebildigi halde neden her dine farklı kurallar getirsinki öyle degil mi?

Bu arada olayın bir başka boyututa var. Kuran'nın indigi dönemde arapların en büyük sorunlardan biri tecavüzdü (bunu yazar diyor). Öyleki arap erkekleri üstü elbise ile kapalı oldugu halde kadınların memelerinden tahrik olup tecavüze kalkışıyorlardı. Ne tesadüftürki islamda da özellikle o bölgenin çarşaf tarzı birşeyle örtülmesi isteniyor. Durum böyleyken Allah bu olayları seneler önce görmesine ragmen daha önceki dinlerde o bölgenin kapanmasını islam'daki gibi belirtmemesi bir çelişki degil mi?

Beni yanlış anlama bende müslümanım namazımı kılamam ama en azından dua eder orucuımu tutarım. Yani Allah'ın gelecegi gördügünden şüphe duymuyorum.
    Anlatmak istedigim arapların toplumda gördügü sorunlara göre bazı noktalarda degişiklik yapmış olabilme ihtimalidir.

Sonuç olarak kuran sayfa sayfa indi ve sayfaları birçok evde saklandı öyle degil mi? Yani sadece peygamberimizin evinde saklanmadı?
    Kuran'ın değiştirilmiş olduğuyla ilgili bi yorum okudum gökhan bi öncekii mesajında bi alıntıda,O zamanın imkanlarıyla ceylan derisine yazılmış el yazısı kuran sayfaları halen medinede tutulmakta,aslı halen korunan bi kitabın ,örnekleri mutasyona uğrasa ne olur,o kadar modifiye ediyoruz motorlarımızı,hangi birmiz tüm asıllarını bozabiliyoruz,herneyse orjinali duruyo,bozuldu diyen adamda ,eleştiri yapmadan önce kendini geliştirsin,öyle yazı yazsın...Kuran'ın koruyucusu yüce Allah'tır,kimsenin değiştirmeye gücü yetmez...Bu ardaa konu nerden nereye geldi yaaa

Gökhan bi sürü yazı yazmıştım,adanada fırtına var,küçük bi elektirk düşmesi,yazdıklarımın uçmasına sebep oldu ancak bu kadar kalmış,daha fazlada yazasım yokk,başka bi topikte inşallah...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan bi sürü yazı yazmıştım,adanada fırtına var,küçük bi elektirk düşmesi,yazdıklarımın uçmasına sebep oldu ancak bu kadar kalmış,daha fazlada yazasım yokk,başka bi topikte inşallah...
    İso içinde kalmasın bir ara müsait oldugunda yaz pm den atarsın

Motosikleti
    R1_8
    İso içinde kalmasın bir ara müsait oldugunda yaz pm den atarsın
    o zaman sende bana imzalı bi fotonu gönderirsin artıkımmm

Alıntın ile cevap vermeye calısayım..

Allah zaman ve mekandan munezzehtir..

Eger ilgilendiysen sende bilirsin her kitap beli toplumlara gelmiş ve onlara ait oldugu soylenmiştir.
    Hz Musa aracılıgı ile israilogullarına tevrat ı gondermesi gibi.
    Ancak Kuran-ı Kerim butun alemlere gelmiştir.
    Tıpkı Hz Muhammed (S.A.V) efendimizin butun kainata ornek ve peygamber gonderildigi gibi.
    Ha aklında oyle bir sey uyanabilir ! Kafadan niye islamı kuranı ve Hz Muhammed (S.A.V) efendimizi göndermedi ?
    Onu tasavvuf edemiyorum acizane insanım işte. Onu Allah bilir.
    Tıpkı hayatta, bir insanın kendi ic dunyasını dogasını ve gozle gorunmez seyleri tasavvur edemedigi gibi..

Kapanma konusuna istersen birde su acıdan bakalım.
    Bir insanın ihtiyacı olan veya ihtiyacının uzerinde ozenme seklinde nefsine hakim olamadıgı seylere ulasma her zaman olmustur.
    Su zamanda bile bankalar neden var acaba ?
    Bankalar o derin celik kasalarda degilde veznelerde tutsalardı sence her gun banka soygunu olmazmıydı ?
    Her soyanda ihtiyacı oldugu icinmi soyardı ?
    Kadın da bunun gibidir.
    Bir erkek ihtiyacı olsada olmasada kadın icin dayanlımaz zaafiyerlere gebedir.
    Parada daha coguna kadında daha guzeline tamah etme icsel istek yani nefsine yenilmesi ile gercekleşir.
    Kadınllarda ortunmeyide boyle dusunebilirsin.
    Eger bir şey koruma altında ve seni tahrik etmeyecek sekilde oldugu zaman seninde ilgilini cekmeyecektir.
    Cıplaklar kampında kimse birbirine dokunmuyor da diyebilirsin
    Evet dokunmaz ama eger gec gelseydin seninde annen baban kim oldugu bilinmezdi. Orada ozne sen degilsin yanlıs anlama sadece ortaya konusuyorum.
    Herseyin en guzeli en mukemmeli bize tıpkı algımız cihazların kullanma klavuzu gibi Kuran-ı kerimde verilmiştir.
    Ha insansın anlamayabilirsin diyede Butun insanlıgın kabul ettigi edep, ahlak, guvenirlilik ve butun iyi, guzel huyların toplandıgı o Fahri Alem efendimizi gonderdi.

Eğer imanın ve islamın sartları sende var olduguna inanıyorsan sana asagıda sunduklarım yetecektir

(Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini [Kur'anı] değiştirebilecek [hiçbir şey, hiçbir kuvvet] yoktur. [Enam 115]

(Kulumuza [Resule] indirdiğimizden [Allah'tan geldiğinden] bir şüpheniz varsa, iddianızda doğru iseniz, Allah'tan gayri şahitlerinizi [bilginlerinizi] de yardıma çağırıp, haydi onun benzeri bir sure meydana getirin! Bunu yapamazsınız, asla yapamayacaksınız da.) [Bekara 23, 24]

(De ki: Bu Kur'anın bir benzerini ortaya koymak üzere insanlar ve cinler toplanıp, birbirine destek de olsalar, yemin olsun ki yine de benzerini ortaya koyamazlar.) [İsra 88] [14 asır geçtiği halde, birçok din düşmanı, hâşâ Allahü teâlâyı yalancı çıkarmak için uğraşmışsa da bunu yapamadılar.]

(Kur'anı kendisi uydurdu mu diyorlar? De ki: O halde Allah'tan gayri çağırabildiklerinizi [yardıma] çağırın da siz de onun gibi uydurulmuş on sure getirin.) [Hud 13]

(Eğer o [peygamber] bize atfen, [Kur'ana] bazı sözler katsaydı, biz onu kuvvetle yakalayıp şah damarını koparır, helak ederdik, hiçbiriniz de buna engel olamazdınız.) [Hakka 44-47]

(Kur'an ı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.) [Hicr 9]
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sitede şu tatlı tartışma ortamını da gördüm ya..Gam yemem artık..

Ulen uzun uzun yazmışsınız valla gözlerim sulandı hee..
    Ama tartışma olmasın ben okumaya razıyım.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede şu tatlı tartışma ortamını da gördüm ya..Gam yemem artık..

Ulen uzun uzun yazmışsınız valla gözlerim sulandı hee..
    Ama tartışma olmasın ben okumaya razıyım.
    insanlar ister inansınlar ister inanmasınlar yada farklı din dil ırk a sahip olsunlar onemli degil ama yeterki bos konusupta saygısız olmasınlar.
    işte o zaman karsısındakinden illaki istedigi bilgiyi alır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bi deli kuyuya taşı atmış(Coq), kırk küsür akıllıda çıkartıcaz diye 10. sayfaya kadar gelmiş.

Coq seviyorum seni beee.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi deli kuyuya taşı atmış(Coq), kırk küsür akıllıda çıkartıcaz diye 10. sayfaya kadar gelmiş.

Coq seviyorum seni beee.
    oooo paşam sen buralara ugrarmıydın

Motosikleti
    F 650 GS
    Cerrahi cevaplarının bir bölümü hala tatmin edici degil fakat ;

(Kur'an ı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.) [Hicr 9]
    Bu cümleye inanmaktan başka seçim şansımız yok gibi

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sende bana imzalı bi fotonu gönderirsin artıkımmm
    Boy mu vesikalık mı

Motosikleti
    R1_8

Boy mu vesikalık mı
    belden yukarı olsun,adı her ne oluyosaa

ulen hiç bir konuda istikrarlı ciddiyetimi koruyamıyorum yaaa,ne dingil bi adamım

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu siteye yakışan bir konu değil.
    ahlak kavramı genel geçer mantık üzerine değil, dini emirler üzerine kuruludur.
    dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz, fakat kelime-mantık oyunlarıyla ahlaki kavramlara müdahale etmeyin.
    inanmadığınız veyahut yaşamak istemediğiniz değerleri yargılamak hatasına düşmeyin zira muhtemeldir ki ahlaksızlığınıza kulp bulmaya çalıştığınızı düşünmeyelim.
    az delikanlı olun, "ahlaksızlıksa ahlaksızlık" ama yapıyorum deyin.
    Ahlak dinin getirdiği bir şey değil, sahiplendiği bir şeydir. En eski yasalarda bile Yahudiliin 10 emrine benzer kurallar bulunur, hatta Afrika'da dış dünyayla hiç tanışmamış kabilelerin ahlak anlayışı da aşağı yukarı diğer dinlerdeki anlayışla aynıdır.

Ahlakı din yaratmamıştır, sadece sahiplenmiştir.

@CERRAHI

Siteye en son ayet yazdığımda bana demediğini bırakmamıştın

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı
    O zaman demekki din insanların ahlak kurallarını doğrudan etkiliyo,dinsizlerde bu ahlak kurallarına aykırı bişey yapmıyo,aslında sözde kabul etmedikleri şeyleri, kendileri bile anlamadan özde kabul ediyolar....
    Din ahlak kurallarını sahiplenmiş bir oluşum, ama ahlak kuralları toplum olayının özüdür. Maymunlar bile diğer maymunlardan bir şey çalmaz, bu da maymunların bir dini olduğunu değil ahlakın basit toplumsal bir gereklilik olduğunu gösterir.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı
    Kur'an hem erkeğin hem de kadının ideal bir toplumda sosyal ve ahlaki değerleri yüksek mütevazi bir yaşam sürmelerini ister.
    ...
    Gelelim;

Ahzab Suresi 59.Ayet'e:

Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) üzerlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
    Müminlerin kadınları? Kadın=Erkek? Kuran'da içinde aynı mantıkla "kocalarınıza" kelimesi geçen bir ayet yokken pek sanmıyorum.

Zaten müslüman ülkelerde kadın haklarının bu denli zayıf olması da buradan kaynaklanıyor.

Gelecek cevapları iyi biliyorum, ama yine de bekliyorum

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    katiyyen hoşuma gitmedi burası türkiye buranın kültürü ordan tamamen farklı ve namuslu ben şahzen bu göstericileri kınıyorum ve motosiklet denince akla ahlaksız şeyler getireceklerine inanıyorum bunu gören bir baba, kızı ne kadar isterse istesin kızına küçük bi skoter alırmı. onların derdi motosiklet deil dikkat çekmek oralarını buralarını açmak nefislerini, tatmin etmek egolarını doyurmak
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendiğim ve içimdekilerini yansıtan bir mesajı buraya kopyaladım..
    Maksadım ortamı germek değil..Yanlış anlaşılmasın..

Konuya bakış açımıda mesajımın en altına yazdım zaten..

Not Mesajı:
    Çıplaklık kültürü ve kültür çıplaklığı
    Çıplaklığı bir kültür olarak lanse ettiğinizde gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemiş olursunuz ki; ondan sonraki düğmelerin yalnışlığından şikayet etme hakkınız olmaz. Bütün çıplaklığıyla konunun altını kalın hatlarla çizelim ve üzerine basa basa vurgulayalım ki; çıplaklık bir kültür değildir. Batı dışı dünyada çıplaklık bir kültür gibi cilalanıp pazarlansa da aslında bütün mesele kültürel çıplaklıktan başka bir şey değildir.

Kültür dediğimizde aklımıza müzik, sanat, mimari, edebiyat ve folklor gibi üretilmiş değerler gelir.
    Herhangi bir değer katmadan sadece üzerindekileri çıkarmakla bir kültür üretilemez. Değer tanımazlığın bir kültür gibi, bir yaşam biçimi gibi sunulması kadını da erkeği de kendi tahtından indirip alçaklardan daha alçakta bir yere düşürmektir.

Her kavramı kendi yerine oturtmadan insanları huzur ve barış içinde bir arada yan yana yaşatma şansınız yoktur. Kadın kendi yerinde erkek kendi yerinde durmalı, bu dengeyi bozarsanız dağılan parçaları bir araya getirmeniz imkansızlaşır.

Çıplaklık dediğimizde zihnimizde kadın çıplaklığı canlansa da sadece kadınları ilgilendiren bir mevzu da değildir. Mahremiyet hem kadını hem erkeği ilgilendiren bir olgudur. Erkek için göbekle diz arasını mahrem kabul eden bir ölçüyü hayatımızda uygulamak ve bu noktada hassas olmak hepimizin boynuna asılmış bir sorumluluktur. Kadınların mahremiyete dikkat etmeleri gerektiğini ısrarla vurgulayan pek çok erkeğin kendileri söz konusu olduğunda gevşek davranmaları kendi içinde ciddi bir çelişki olarak önümüzde durmaktadır. Birde bu açıdan bakmakta fayda yok mu sizce de?

Bu noktada çeşitli vesilelerle çıplaklığın özendirilmesi de kadını bir anlamda anonimleştirmiyor mu? Milli ve manevi değerlerden kopan kadınların, toplumun ortak malı haline dönüşmesi hem ideal aile yapısını çatlatmakta, hem kadının ve erkeğin psikolojisini olumsuz etkilemektedir.

İlk bakışta ortama uyum sağlama adına bir takım gayri ahlaki diye gördüğümüz şeyleri normalleştirmek gerek gibi görünse de işin aslı hiçte öyle değildir. Dinimizin, sosyal yapımızın bize biçtiği bir rol vardır ve biz bu rollere uygun tavır almak durumundayız. Kadını dış etkiler karşısında koruma altına alan, edep ve haya duygusundan başka bir şey değildir. Haya, edep ve namus gibi kavramlar soylu kadınların süsü ve zinetidir. Ruhunu haya elbisesiyle taçlandırmış soylu hanımefendilerin örneğini şu şekilde ifadelendirebiliriz.

Bir gazete kağıdı ve bir mektup örneği bize bu noktada bir fikir verebilir şöyle ki; gazete kağıdı herkesin okuması için yazılmıştır ve elden ele dolaşır. Gün sonunda eskir ve yeni gazete çıkınca eskisini okumanın bir anlamı kalmaz. Eski gazetelerse ya ayaklar altında kalır ya kese kağıdı olarak kullanılır.

Mektup ise isme yazılmış olduğundan sadece gönderilen adresteki şahsın okumasına müsade edilmiştir. Bir şahsa gönderilmiş bir mektubun başkası tarafından okunması adab-ı muaşerete aykırı kabul edilmiştir. Özetle gazete kağıdı umuma açık olup herkesin okumasında herhangi bir sakınca yoktur, mektup ise şahsa tahsis edilmiştir ve başkalarının okuması asla hoş karşılanmamıştır.

Haya elbisesini giymiş hanım efendilerin her zaman en değerli mektuplar gibi en özel olacağını, aksi halde gazete kağıdı gibi elden ele ve gözden göze dolaşan kadınlarınsa ayaklar altında gezmekten şikayet etme haklarının olmadığı yoruma mahal bırakmayacak şekilde ortadadır.

Bize göre kadınların haya ve namusu hayatlarının önemli bir yerine oturtmaları bir mecburiyettir. Bunu da erkek kıskançlığını tatmin etmiş olmak için söylemiş değiliz. Bilakis kendine saygısı olan her kadının bu ölçülere dikkat edeceğinden ve dikkat etmesi gerektiğinden kesinlikle hiç bir şüphemiz yoktur. Kendine saygısı olmayan hiç kimseye de zorla bir yaşam biçimi dayatmak gibi bir hak ve sorumluluğumuz da yok. Haya ölçüleri insanın önce kendi içinde olacak bir hassasiyettir. Mahalle baskıları kurarak kimseye haya duygusu monte etme şansımız olmadığı gibi, başkalarının da, kendi değer yargılarını muhafaza etmek isteyen insanlara da kendilerine benzemeleri noktasında psikolojik baskı kurmak gibi bir hakkı da yoktur değil mi? Bize düşen de kendi doğrularımızı yoruma mahal bırakmayacak şekilde insanların önüne sunmaktır. Bu noktada yapılacak tek şey bilinçlenme çalışmalarına hız vermektir. Elinde imkan olan herkes bu sorumluluğun altına girmiştir. Müslüman olarak bizim hedef kitlemiz hem ümmet-i icabet hem de ümmet-i davettir.

Böyle gelmiş olsa da bu böyle gitmeyecektir. Hiçbir koyunu kendi bacağından astırmayacağız. Unutmayalım ki, gözden çıkaracak hiç kimsemiz yoktur. Her konuda olduğu gibi çıplaklık konusunda da, işin gerçeğini konuşmak isteyenleri marjinalleştiren bir hava hakim bu ülkede. Hiç kimse kusura bakmasın biz doğru bildiğimiz her şeyi çatır çatır söyleyeceğiz. Lafımızın battığı yerlerde cerahat varsa bu bizim suçumuz değildir.

Şimdi kendime soruyorum..

" == Fotolardaki motosiklet üstünde kendi ailemden birinin olmasını ister miyim?"

"==.............."

Sizlerde kendinize bu soruyu sorun ve cevabı içinizden verin bence.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapanma konusuna istersen birde su acıdan bakalım.
    Bir insanın ihtiyacı olan veya ihtiyacının uzerinde ozenme seklinde nefsine hakim olamadıgı seylere ulasma her zaman olmustur.
    Su zamanda bile bankalar neden var acaba ?
    Bankalar o derin celik kasalarda degilde veznelerde tutsalardı sence her gun banka soygunu olmazmıydı ?
    Her soyanda ihtiyacı oldugu icinmi soyardı ?
    Kadın da bunun gibidir.
    Bir erkek ihtiyacı olsada olmasada kadın icin dayanlımaz zaafiyerlere gebedir.
    Parada daha coguna kadında daha guzeline tamah etme icsel istek yani nefsine yenilmesi ile gercekleşir.
    Kadınllarda ortunmeyide boyle dusunebilirsin.
    Eger bir şey koruma altında ve seni tahrik etmeyecek sekilde oldugu zaman seninde ilgilini cekmeyecektir.
    Cıplaklar kampında kimse birbirine dokunmuyor da diyebilirsin
    Evet dokunmaz ama eger gec gelseydin seninde annen baban kim oldugu bilinmezdi. Orada ozne sen degilsin yanlıs anlama sadece ortaya konusuyorum.
    Herseyin en guzeli en mukemmeli bize tıpkı algımız cihazların kullanma klavuzu gibi Kuran-ı kerimde verilmiştir.
    Ha insansın anlamayabilirsin diyede Butun insanlıgın kabul ettigi edep, ahlak, guvenirlilik ve butun iyi, guzel huyların toplandıgı o Fahri Alem efendimizi gonderdi.
    bunu gerçekten inanarak ve içinden gelerek mi yazıyorsun aklım hafzalam almıyor
    Yani kadını kapatmazsak tahrik oluruz ve sexten başka bişey düşünmeyiz öylemi. Bankalar paraları ortaya koysa hemen yağmalıyacağız yani
    yaw Sizin gibi düşünenler yüzünden bu ülkede kadınların çoğu motosiklete artçı olarak erkek gibi iki bacağını yana atarak bile binemiyor ayıp diye.
    kendi bakış açınızı islamın ve müslümanlığın matematiğini kullanıyormuş gibi yapıp doğrulamaya çalışmayın.
    Sonra cahil cühela fakir gureba Anadolu tarihini bilen gerçek müslümanları dinsiz zannediyor

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    bu olayı hiç beğenmedim. motorcuların adına bi leke bu. küçük duruma düşmüşüz. adam yerine koyuluyorduk. resimlerde motorcuları motor etmişler.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler