Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilinçsizliğin fotoğrafı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bugün motorumu almaya giderken kaldırımdaki cbf 150 dikkatimi çekti.Yanına yaklaştığımda motosikletin sahibi olan abinin önünde kızları olduğunu düşündüğüm 1.5-3 yaşları arasında iki kız çocuğu oturuyordu.Heralde çocukları eğlendiriyor, bu şekilde trafiğe çıkmaz ya dedim.100 metre yürüdükten sonra ışıklardan tam karşıya geçtim bir baktım ki bu motosikletli abimiz arkasına eşini de almış, (çocuklar da aynı yerde!!) tam 4 kişi gidiyorlar.Hemen fotoğrafını çektim.Pek çıkmadı ama önemli olan ortadaki sorumsuzluğu, bilinçsizliği görmek.Bu arada bahsi geçen yol da Ümraniye'nin merkezine giden; ben tek başıma motorla giderken bile kaç kere aniden önüme kıranın, yola atlayanın olduğu bir yer...
    Eşi arkasında, büyük çocuk sürücünün tam önünde, küçük çocuk da deponun üstünde.Ama yine de abimiz kaskını takmış helal olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadakat777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    allah nasip ederse alacam alınca yazsam olurmu:D
    bizim burda da durum farklı değil be abi adam yine sağlam bir motora binmiş adanaya gel bakta abi millet kırmızı mobiletler varya ona 3 4 5 ne kadar taşırsa motor biniyor yaylalara köylere gidiyor birde unutulmamali ki adanada her 10 bilemedin 20 metrede bir ya bir çukur vardır yada bir asfalt yaması ağlanacak halimize gülüyoruz...
    ŞU CUMHURİYET İNKİLABININ İÇERİSİNDE Kİ EN GÜR SEDA İSLAMIN OLACAKTIR

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Allah akıl fikir versin.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Honda FJS400 Silver Wing
    hadi kendilerini anladık. vazgeçmiş hayattan. Ya ne dünyaya getirirken ne de bu kadar tehlikeli şekilde taşırken sordukları o masumlar. yazık valla. Ve bu görüntüler semt farkettirmiyor. Dün akşamda Bağdat Caddede ben gördüm ufaçık oğlanı oturtmuş
    s... s..... günahsa ; günahkarım:cherry:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Allah korusun yine arkadaşın başına kesin birşey gelsin ya da gelecek diye açmadım topiği.Ama gittiği yol dengesiz dolu.Arkadan birisi gelse istemeden bile olsa dokunsa o çocukları tutabilecek mi acabaEğer beni geçmemiş olsa onu durdurup bir güzel çıkışırdım ama neyse

Yine bugün otobüste giderken Kadıköy Nautilus'un orada yanımızdan kırmızı bir cbf 150 geçti.Üzerindeki arkadaş ve arkasındaki bayan kasksızdı.Ayrıca bayan üzerine uzunca ama dizkapakları açıkta bir elbise giymiş.Hani Allah korusun dengelerini kaybetseler hem de E5 gibi bir yerde düşseler ne hale gelir...
    Ama elleri kolları dert görmeyesice, grenajları yere gelmeyesice polis abilerimden birisi bu arkadaşları Taşıtlar Sitesi durağının az ilerisinde kenara çekmiş kasktan cezayı kitliyordu(o şekilde yakalayıp da cezasız bırakmazlar heralde).Neden bilmiyorum ama içimden bir "oh olsun" demek geldi.Hani adamın cebinden para çıkacağı için değil en azından belki biraz olsun bilinçlenir diyeGerçi aradan 5 dakika geçmemişti ki aynı motor göztepe köprüsünde yine aynı şekilde yanımızdan geçti

ulkumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151
    Ben geçen buna benzer bi olaya şayit oldum o abi işi biraz daha ileri götürmüştü yaşları tahminimce 2-3 arasında olan 4 çocugu motora bindrimişti .Abimiz önde 3 çocuk(çocukta denmez aslında bebek)arkada biride abimizin hemen önünde benzin deposunun üstünde oturmuş direksiyondanda tutmuş güzelce.O sahneyi görünce valla şaşırdım daha önce 3 kişi binenini görmüştümde 5 kişiyi bir motorda hareket ederken ilk defa rast geldi.Aslında resmini çekip tv lere vermeyi ve belki utanırda bir daha yapmaz diye düşünüp resimini çekmek istedim fakat fırsat olmadı abimiz hemen gazladı.
    Burası Türkiye isee herşey olur...
    Dalından Kopan Yaprağın Akibetini Rüzgar Tayin Eder

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    tam haldun alagaşın önünde yakalamışsın mehmet abi ümraniyede ben çok görüyorun boşver takma kafana
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    seyhan 250cc
    yuh ama,,,beyefendi kaskını da takmış...böyle bencillik olur mu ya?..aile babası mı şimdi bu adam...
    [COLOR="Red"][B],,,,,YiNe DeNeYeCeĞiM,,vE bU kEz DaHa İYi yEnİlEcEğİm......[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı LaViNiA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh ama,,,beyefendi kaskını da takmış...böyle bencillik olur mu ya?..aile babası mı şimdi bu adam...
    İşte zurnanın zırt dediği yer de tam orası

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    haldun alagaşın karşısı değilmi yav burası

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Çok sık sıcak havalarda bu tip görüntülere rastlanıyor... Doğal karsılamaya basladım neredeyse ... Bu arada su yukarıdaki adam very good yazmıs baslıga galiba; Çok mu hosuna gitmiş acaba
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haldun alagaşın karşısı değilmi yav burası
    Tam orasıdır evet.Oralardaki trafiği bilen bilir

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    İşin açığı böyle yapanlar çok fazla.
    Ama bir Antalya seyahatimde; Işıklar caddesinde bir Mondial ZAT150 gördüm.
    Sürücünün kafasında Çin malı kask var. Onun dışında hiç bir şey yok. Önüne ufacık bir çocuk daha 3 yaşında ancaktır. Baştan aşşa, dizliğinden montuna kaskına eldivenine kadar giydirmişti.
    Üstelik mont REVIT, kaskta NOLAN'dı.
    Çok takdir etmiştim.
    Az ilerideki polis çevirmesinde yunuslar durdurdular. Adamı tebrik ettiler..

Çok hoşuma gitmişti doğrusu.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Abi olmaz bukadarda yav. Hayat bu kadar ucuzmu?
    YUH Yani YUH .............
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

ya ben evli olsam bırak eşimi çocuğumu bindirmeyi kendim bile motora binmezdim.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu abim de aslında ailesinin başına kötü birşey gelmesini tabiki istemez ama eğitimsizlik + bilinçsizlik = yukarıdaki fotoğraf işte...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    mhyen çok güzel yakalamışsın. Ben de bugün yeşilköy havuzlu göbekte, her zaman orada duran trafik ekibinin, sürücüsü kasklı artçısı kasksız bir beverly 250 sürücüsünü durdurduğunu gördüm ve senin oh olsun dediğin gibi içim rahatladı. Kesinlikle bilinçsizlikten başka birşey değil, yada bana birşey olmaz diye düşünenler...
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yuh yani, ne kadar cahil, bilmemne demekle düzelmez bu hadiseler. adam bu forumu okuyup bilinçlenecek değil, cahil cahildir, polis işini yapsın, bassın cezayı, hep es geçiyolar, milletin kendi kendine bilinçlenmesini beklersek yada forumlarda, dost muhabbetlerinde dillendirirsek bu mewzuyu bi halt olmaz 50 senede geçse. be hey içişleri bakanlığı, be hey polisler, sizin sorumluluğunuz, müsaade etmeyin bu görüntülere, kesin cezayı, çekin motoru altından, ağlasın sızlasın. ben bi 55 ytl ödedim, paşa paşa takıyorum kaskımı filan, sonra o kask kamyon kasasına bodoslama girdide kafam sağlam çıktı ordan.
    motorcu adam azıcık gözükaradır, bilmez pek canının kıymetini. bu adamın kalın kafası basmıyosa binlerce motorcu gibi, dewlet el atsın hadiseye, televizyon programı yapsın, minik ilanlar koysun aralara derelere, ağır cezalar kessin, bu adamı, çocuklarını ve benzerlerini o bilinçlendirsin, korusun. mt de bişeyler yapsın, çemkirmekte bi teknik ama yeterli değil, el ilanları bastırsın, taşrada motorcu ahaliyle toplantılar yapsın, motor tamircilerine bildiri daatsınki kullanıcıya ulaşsın bi şekilde. aklıma gelen bu kadar. amma uzun yazı oldu be. bitti. saygılar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)