Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racona ters giyim kuşam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150-zAt
    daha çok chopper cılarda kötü gözüküyor şort filan. ama asla bu sıcakta şort giyiyor diye garip gözle bakmam. hatta bende giyiyorum şort bazen :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    konu olarak düşünmeyelimde görüşlerinizi yazmışsınız, saymızı sonsuz tabi..
    bende montumu çekiyorum kaskımı kimi zamanda eldivenimi takıyorum
    altıma da bi kapri şort giyiyorum genelde.. gsx-r750 kullanıyorum..
    biraz racona tersim sanırsam =)
    benim fikrime gelince;
    eminimki bu işin bi raconu olsa dediğiniz gibi olurdu ama bence bu işin bi raconu yok (görünüm açısından)
    motoru kullanmanında giyinmeninde bakımında..
    motosiklet özgürlüktür, motosiklet zevktir, keyiftir, mutluluktur, paylaşmaktır, hissetmektir..
    benim için önemli olan kendimi nasıl hissettiğimdir, iyi hissettiğim gibi kullanmak ta özgürlüğün bir parçasıdır..
    ama dediğim gibi fikirlerinize saygım sonsuzzz
    GKN MOTORS

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000rr' ım olsa kaslı bi vicudum olsa çıplakta bineerim hacı vallah ya =)

ama vites boşta gezerim

GKN arkadaşımıza katılmamak elde değil..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    Alıntı CTRL_1975 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet konuya katılıyorum . Gerçi bende işe giderken iş yerine yakın oturmama rağmen sırf motor sürmek için takım elbise giyip motora binmek zorunda kalıyorum . Düşünün chopper motorun üzerinde takım elbiseli bir adam . Neyseki yol kısa ve yol üzerindeki çoğu insan tanıdık.:
    heh bende ya aynı durumdayiz
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Üstü şişhane altı bağlar gazeli görüntüsüne bende karşıyım,üste eldiven giyip mont kask giyip alta bermuda şort giyenlerin,belden aşağıda koruyacak bişeyleri olmadıklarını düşünüyorum
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklıymışım... ben yanlış forumdayım... hala savunuyorum. Her işin bir kıyafeti vardır, takım elbiseyle motora binilmez. İşe de gidilmez.
    herşeyden önce uslubunuzu yaşınızın verdiği olgunlukla harmanlamanızı öneririm size.

Motosiklete takım elbiseyle binilmez diyebilecek kadar olayı DİKTE boyutuna taşımışsınız. Fakat atladığınız 1-2 konu varki, dillere destan...

Avrupa.. Dünyanın en çağdaş ve en özgür ülkelerinin çoğunluğu buradadır. Refah seviyesi ve mutlu insanlar bütünlüğü. Ve avrupada motosikletin başkenti italya.. Hiç bulundunuzmu bilmiyorum ama Roma merkezde gün içinde toplasanız 15-20 otomobil görürsünüz. Bakın, bizim gibi üretmek yerine sadece tüketen bir ülkeden bahsetmiyorum. Ferrarinin anavatanından, Alfa Romeonun memleketinden bahsediyorum. Otomobilin en iddialı ülkelerinden birinden bahsediyorum.. Romada sokaklar her türden motosikletlerle doludur ve inanın bana oradaki insanlar O KADAR ANLAYIŞLI ve O KADAR ÇAĞDAŞLARDIRKİ böyle garip takıntıları yoktur. Ufacık bir vespanın üzerinde büyük bir şirket yöneticisini takım elbisesiyle görmeniz neredeyse kesindir. Yada bir racing makinenin üstünde kapri giymiş, kaskının altında raybanleriyle arz-ı endam eden bir italyan gencini..

---

Olay ne giydiğinizde değil, olay zihniyetinizdedir.. Motosiklet özgürlüktür, motosiklet KALIPLARA bağlı kalmamaktır. Motosiklet kendin olabilmek, başkalarının sana dikte ettiği hayata başkaldırabilmektir..

Bu siteyi yada buradaki insanların fikirlerini küçümsemeden önce acaba ne kadar sevdalısınız bu aşka, bence onu bir tartın!..

Selam ile...
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bir de parmak arası terlik giymezler mi ? Bööööööö..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstü şişhane altı bağlar gazeli görüntüsüne bende karşıyım,üste eldiven giyip mont kask giyip alta bermuda şort giyenlerin,belden aşağıda koruyacak bişeyleri olmadıklarını düşünüyorum
    dinime küfreden müslüman olsa

GKN MOTORS

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet Kullanırken Kask takmak yasal zorunluluktur.

Bunun dışında motosiklet kullanabilmek için herhangi bir zorunluluk yoktur.

Tabii ehliyetin var olduğunu varsayıyorum.

İnsanların kendini nasıl koruyacağı kendi tasarruflarındadır.
    Kimisi kendini korumak için kask,
    kimisi de bıçak taşır.
    Size komik görünen şey, bir başkası için son derece güzel ve seyredilesi bir görüntü olabilir.
    Örneğin Bale bana her zaman komik görünmüştür.
    İnsanların parmak uçlarına basarak hoplayıp zıplaması bana çok ilginç ve manyakça gelir.
    Fakat bir başkası için bir görsel şölen, bir sanat harikasıdır.

Bu nedenle herhangi bir tutkuyu, kendi değer yargılarımıza göre sorgulayabiliriz ama herhangi bir sonuca varıp, işte böyle olmalı gibi bir çıkarımda bulunmak,bize doğru olanın bu olduğunu göstermez.
    Bu sadece bizim doğrumuz olur.
    Kendi doğrumuzu topluma empoze etmeye çalışmak ise ne derece iyidir? bilemem.

Kişinin kafası dışında hangi organını koruyacağı dünyanın tüm yaşam birimlerinde kendi insiyatifine bırakılmıştır.
    Bu konuda tek yaptırım kask konusundadır.
    Bunun dışındaki seçenekler kişisel tercihlerdir.
    Örneğin ben yaz ya da kış eldivenim ve montum olmadan motosiklete binmem.
    Fakat bu benim tercihimdir.
    Kask zorunluluktur.
    Ama uzun yılların verdiği alışkanlıktan dolayı kask takmak zorunlu olmasa bile kaskımı takmaktan vazgeçmem.
    Diğerleri zorunluluk olmadığı halde onlardan da vazgeçmem.
    Dediğim gibi alışkanlık ve kişisel tercihtir.

Sizin yorumunuzun aksine,
    ben altında şort(kafasında kask olan), takım elbiseli bir bey, ya da eteği ve güzel elbisesiyle motosiklet kullanan bir bayan gördüğüm zaman mutlu oluyorum.
    Sonuçta daha öncede dediğim gibi kask dışındaki tüm korumalar ihtiyacımıza göre tercih edeceğimiz seçeneklerdir.
    Tedbirli olmak tabii ki faydalıdır.
    Ama kişinin kendi tercihidir.
    İşin özü motosiklet kullanmak da kişinin kendi insiyatifindedir.
    Yani siz elbiseniz bozulmasın, saçlarınız daima taralı dursun,temiz olayım gibi bir kaygı içerisindeyseniz,
    motosiklet yanlış bir seçimdir.
    Askeri düzende herkesin tek tip kıyafet giydiği bir oluşum yaratmak istiyorsanız,
    motosikletçi yanlış bir seçimdir...
    Çünkü motosiklet ve motosikletçinin ruhunda bu tek tipliliğe bir karşı duruş vardır.
    Siz sürüden ayrılan insanlardan yeni bir sürü yaratmaya çalışıyorsunuz.
    Motosikletçi buna uymaz.....

ps: Yazdıklarım kendi görüşümdür.Hiçbir bilimsel değeri yoktur. Senin yazdıklarından etkilendim.Düştüm kolum kırıldı, dizim çatladı gibi bahaneleriniz beni bağlamaz.Yazdıklarım sadece motosikletin ruhunu yansıtma çabasıdır. Bunlar korumanın önemini asgariye indirgemez. Eğer değer verdiğiniz bir uzvunuz varsa onu korumaya özen gösterin.....
    Unutmayın ki;
    Kask, eldiven, mont ve pantalon sizi olası bir hasardan en az zaiyatla kurtaracak yegane seçeneklerdir...
    gitarizst bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    birde terlikle motosiklet sürmek yasaklanmalı . ben çok görüyorum. adam 1000cclik aleti banyo terliğiyle kullanıyor

sadakat777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    allah nasip ederse alacam alınca yazsam olurmu:D
    vallaha babam sen bütün korumalarıni giydiysen istersen kilota bin bişe değişmez bence çünkü o o adamın tarzıdır fikridir görüşüdür saygı duymak lazım yeterki kazalara karşı önlemini almış olsun...
    ŞU CUMHURİYET İNKİLABININ İÇERİSİNDE Kİ EN GÜR SEDA İSLAMIN OLACAKTIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    terlikle binsin yani :D eyvallah .

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Alıntı CTRL_1975 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet konuya katılıyorum . Gerçi bende işe giderken iş yerine yakın oturmama rağmen sırf motor sürmek için takım elbise giyip motora binmek zorunda kalıyorum . Düşünün chopper motorun üzerinde takım elbiseli bir adam . Neyseki yol kısa ve yol üzerindeki çoğu insan tanıdık.:
    Takım elbise yakışır. örneğin İtalyada şık beyler ve şık hanımları motor üzerinde görmek olağan görüntülerdendir.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet haklıymışım... ben yanlış forumdayım... hala savunuyorum. Her işin bir kıyafeti vardır, takım elbiseyle motora binilmez. İşe de gidilmez. Giderken bir yağmur patlar leş gibi ıslanırsın, sonra gidilmeyeceğini anlarsın. Yağmurluğun mu var, onu da giyene kadar sırılsıklam olursun. Ben yaptım olduyla bazı şeyler olmaz, ha günah değil, küfür değil, ne istersen giy kimse kimseye karışmaz. Ama olmaz. O yüzden şortla da bu alete binilmez. İsteyen istediği kadar tepinsin. Ama yine söylüyorum, bu forumdaki çoğunluk giyilir kardeşim, püfür püfür serinlete serinlete giderim bilmem neremi diyorsa, bana da bu forumdan eyvallah.

Konuyu gereksiz bulan arkadaşlar bu forumu çok daha gereksiz onlarca konularla dolduranların farkında değiller herhalde. Sohbet kısmında bir başlık açmışım şortlu arkadaşlar sevmediler sanırım.
    İşe bu kadar keskin olmaktan vazgeçerek başlarsan belki yanlış yerde olduğunu değilde, yanlış bir yaklaşım tarzı olduğunu fark edebilirsin. Aslına bakılırsa son derece haklısın, velakin takdir edersinki motosiklet bir ego işidir aksini iddia eden varsa helal olsun ama dürüstlüğü konusunda tartışılır. Gelelim şort, takım elbise, yağmur, çamur işine. Kuryeler dışında kimse kolay kolay kötü hava şartların motora binmek istemez (istisnalar hariç) Ancak ben yaz aylarında takım elbisemin üzerine montumu giyip kaskımı takıp işe geliyorum. Bir takım elbise ile çalışmak zorundayım 2 motora binmeyi çok seviyorum. Bunun için bulabileceğim en iyi çözüm yolu bu. Eğer ıslanmak sıkıntı veriyorsa otomobil kullanırsınız sorun çözülür. Ayrıca kullandığınız motora baktığımda çok masa başında oturup sakin duran birinden ziyade ekşın durumlardan hazzeden biri gibi görüyorum sizi. Benim takım elbisemin altında da bir kaya tırmanışı ve dağcılık eğitimi alan biri yatıyor. Yani uzun sözün kısası, mümkün olan maksimum koruma ile kullanmalıyız bu aletleri ancak şortla takım elbiseyle kullanılmaz diye bişeyde pek olmamış hocam . Bu kadar keskin bakma.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Antalya kemerde cok goruyordum R1 ustunde gomlek pantolon ve burunleri gokyuzune bakan ayakkabilar. Yurt disinda da scooter ustunde takim elbise ile isine giden goruyordum,
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    Bu kadar komik, anti-karizmatik, şekilsiz bir görüntü olabilir mi Allah aşkına. Adamın altında 1000RR veya 1200GS, k..çında bermuda şort, kıllı bacaklar dışarda. Bu racona ters değil de nedir. Hani, smokin giy dolaş o zaman, bir farkı yok, aynı komedi. Motora da binmenin bir adabı vardır. Yapmayın kardeşim, ucu hepimize dokunuyor. Haksız mıyım, yoksa ben de mi bir tuhaflık var.

Herkese sevgiler, selamlar.
    sana katılmamak mümkün değil.. Bende bazen Acıbaden Cadde de bademtat da oturuyorum.. etrafı seyrediyorum.. altta süper bir motor, parmak arası terlik, enteresan bi şort.. acaba diyorum nerden düştü bu acıbadem e.. alttaki motorla üstteki adam tezat resmen.. KIROYUM AMMA PARA BENDE gibi bişey...

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ahanda efendinin terliksi hali gene gündeme geldi iyi mi
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    kısa bir süre de olsa almanyada kaldım orda motosikleti bisikleti tamamen ulaşım aracı olarak görüyolar ve takım elbiselisinden tut mini eteklilere kadar herkes istediği kıyafetle kullanıyo kimse bunun ''racon'' a ters olduğunu düşünmüyo yani tamamen işlerini görmek için kullanıyo. koruma dersen takım elbise üzerine dizlik takan bile gördüm.
    ki yazlık biyerde yaşıyosan ve 35-40 derece olan biyerde gündüz kotla dolaşmak sağlık açısından daha sakıncalı gibi geliyo bana
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    R1_8
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu fotoları çektirdiğim güne lanet olsun

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Superman kırmızı donu mavi taytın dışına değil de içine giydiği zaman görüşelim bu konuları...
    "kick start my heart"

Motosikleti
    R1_8
    Alıntı Apprentice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superman kırmızı donu mavi taytın dışına değil de içine giydiği zaman görüşelim bu konuları...
    buda güzeldii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)