Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir ab ülkesinde motosiklete karşı bakış..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    yunanistanda üniversite eğitimi gören bir arkadaşım ile Türkiye' de diğer araçların sürekli motosikleti sıkıştırmaları hakkında konuşurken bana söylediği cümle;

abicim yunanistanda bir arabaya motosiklet yaklaşıyorsa, diğer araç sürücüleri motosiklete hindistanda hinduların ineklere verdikleri değerden daha fazlasını verirler, orada karınca gibi motor var ama çok az kaza oluyo!

çok merak ediyorum acaba biz ne zaman bu kültüre sahip olacağız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Trafikte motosiklet sayısı ile 4 teker sayısı eşitlendiği zaman.Ancak o zaman motorcunun kaportasının gövdesi olduğunu farkedip,kendilerine yapılmasını istemedikleri şeyleri başkalarına yapmayacaklardır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    bence türkiyenin bu kültüre sahip olabilmesi içi iki kuşak geçmesi lazım.
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    ben derimki araç sürmeye en küçük olanından yani motosikletden başlasın herkes.. sonra kademe kademe yükselsin.

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben derimki araç sürmeye en küçük olanından yani motosikletden başlasın herkes.. sonra kademe kademe yükselsin.
    Bunu başbakan RTE ye ileticem Eminim.

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    türkiyede bu kültürün olması için her araç sürücüsünün ayrıca bir tane motosikleti olması şart ben kendimden örnek vereyim motorun var arabamda var ve motor kullanan kişiyi kendim kullanıyormus gibi kolluyorum
    Life's Too Short , To Ride With Ugly Women

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu başbakan RTE ye ileticem Eminim.
    Allah razı olsun abi selamlarımızıda ilet.

Alıntı cancancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede bu kültürün olması için her araç sürücüsünün ayrıca bir tane motosikleti olması şart ben kendimden örnek vereyim motorun var arabamda var ve motor kullanan kişiyi kendim kullanıyormus gibi kolluyorum
    aynen bende öyleyim.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar dengesiz varken motor üstünde nasıl denge kuracakki adamlar emin motosikletle başlasınlar araç kullanmaya!
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Cevap veriyorum; hiç bir zaman.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    ER-6N (Turuncu)
    Motor a çarptıklarında , motora bir şey olmayacak araçları telef olacak şekilde bir motor üretildiğinde. Ozaman da ben sıkıştırıcam araçları.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar dengesiz varken motor üstünde nasıl denge kuracakki adamlar emin motosikletle başlasınlar araç kullanmaya!
    o zaman araç kullanmasınlar abi psikolojik teste tabi tutulsun tüm sürücü adayları.

o zaman araç kullanmasınlar abi psikolojik teste tabi tutulsun tüm sürücü adayları.
    bu dediğin test şuan itibari ile başladı ama ticari araç kullananlara başladı. duyuma göre 2009 başında tüm sürücülere uygulanacak ehliyet sahibi olanlar bile bu psikoloji testi belgesini almak ıcın basvuracaklar

ama ama ama

bu belgeyi şuan için özel sağlık kuruluşları verecek devletin anlaştığı... yani parayı basan alabilecek..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçek anlamda bir kültür devrimi için ya en az 3 nesil bu da ortalama 60*3=180 yıl yapar.
    yada sağlam ve sistemli bir EĞİTİM sistemi geliştirmek gerekir.
    Tıpkı Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yaptığı gibi .....

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veriyorum; hiç bir zaman.
    Üzüntüyle katılıyorum...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    bu dediğin test şuan itibari ile başladı ama ticari araç kullananlara başladı. duyuma göre 2009 başında tüm sürücülere uygulanacak ehliyet sahibi olanlar bile bu psikoloji testi belgesini almak ıcın basvuracaklar

ama ama ama

bu belgeyi şuan için özel sağlık kuruluşları verecek devletin anlaştığı... yani parayı basan alabilecek..
    desene gene birileri voleyi vuracak

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek anlamda bir kültür devrimi için ya en az 3 nesil bu da ortalama 60*3=180 yıl yapar.
    yada sağlam ve sistemli bir EĞİTİM sistemi geliştirmek gerekir.
    Tıpkı Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yaptığı gibi .....

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Benim de motor kullanmaya başladıktan sonra araba kullanışım değişti. Aynalardan gözümü ayırmaz oldum. Kendi arkadaşlarımı da artcı alıyorum ve bu hissi yaşamalarını kendilerini biraz motorcu yerine koymalarını sağlamaya çalışıyorum. Empati kurduklarında zaten sorun çözülüyor.

Aynalarınıza daha fazla bakın, bu motordur nasıl olsa çıkcak bir aralık bulur ben kendi önüme bakayım diye düşünmeyin vs vs vs nutuk çekiyorum onlar da sağolsunlar uyguluyolardır
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Arap Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X200
    yunanistanda üniversite eğitimi gören bir arkadaşım ile Türkiye' de diğer araçların sürekli motosikleti sıkıştırmaları hakkında konuşurken bana söylediği cümle;

abicim yunanistanda bir arabaya motosiklet yaklaşıyorsa, diğer araç sürücüleri motosiklete hindistanda hinduların ineklere verdikleri değerden daha fazlasını verirler, orada karınca gibi motor var ama çok az kaza oluyo!

çok merak ediyorum acaba biz ne zaman bu kültüre sahip olacağız?
    çok zor bi soru sordun yaw

önce herkesin SAYGI kelimesinin anlamını iyice öğrenip unutmaması gerekir
    aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna
    KYMCO - Like 200i uuur böcüüüüm
    mangalı sev KOKOREÇİNE SAHİP ÇIK

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S

ama ama ama

ben 1 yıl kadar o testen yaptım ticari araç sürücülerine..inanın ki o yıllarda yaptığım tüm testleri düşünürsek,1000 kişiye yakındı bunlar, oto yollara, caddelere hiçbirimizin çıkmaması gerekiyor..erzurumda, sivasta. istanbulda yaptığım testlerde, özellikle kamyon şoförlerinin trafik kurallarını bilmediğini, el-göz ayak koordinasyonlarının, psikomotor durumlarının araç kullanmaya müsait olmadığını "bilimsel" olarak tespit etmiştim..gel gör ki hiçbiri trafikten çekilmedi, şu anda hepsi de yollarda..araç içindeyken veya üstündeyken insanın haliti ruhiyesinin değiştiğinin en iyi kanıtı kanımca kamyon şoförleridir..şoför kamyonun içine girdiğinde eski ezik kimliğini bir kenara bırakıp yepyeni güçlü kuvvetli birine dönüşüyor..oysa aynı kişi aşağıya inse, karşınıza geçse adını bile söyleyemeyecek bir halde oluyor..her neyse, kısaca, o psikolojik test (viyana test sistemi) bu ülkede hakkıyla, layıkıyla uygulanmaz arkadaşlar..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 yıl kadar o testen yaptım ticari araç sürücülerine..inanın ki o yıllarda yaptığım tüm testleri düşünürsek,1000 kişiye yakındı bunlar, oto yollara, caddelere hiçbirimizin çıkmaması gerekiyor..erzurumda, sivasta. istanbulda yaptığım testlerde, özellikle kamyon şoförlerinin trafik kurallarını bilmediğini, el-göz ayak koordinasyonlarının, psikomotor durumlarının araç kullanmaya müsait olmadığını "bilimsel" olarak tespit etmiştim..gel gör ki hiçbiri trafikten çekilmedi, şu anda hepsi de yollarda..araç içindeyken veya üstündeyken insanın haliti ruhiyesinin değiştiğinin en iyi kanıtı kanımca kamyon şoförleridir..şoför kamyonun içine girdiğinde eski ezik kimliğini bir kenara bırakıp yepyeni güçlü kuvvetli birine dönüşüyor..oysa aynı kişi aşağıya inse, karşınıza geçse adını bile söyleyemeyecek bir halde oluyor..her neyse, kısaca, o psikolojik test (viyana test sistemi) bu ülkede hakkıyla, layıkıyla uygulanmaz arkadaşlar..

o teste benimde eniştem tabii tutuldu, pazarlamacıdır kendisi ve 100 üzerinden 100 almıstır cunku ailesini bırakıp geride yollara cıkıyor. bunun için bilinçli bir araç kullanıcısı.

canlı canlı konuya örnek verdiğiniz için tşkler. bu ülkede bu sistem bile düşündürücü..

peki siz onay verdinizmi o kamyon şöförlerine?? testten geçirdiniz mi?

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    emin_arikoglu
    Çocuklarmıza empati kurmayı sevgi saygıyı ögrettigimiz zaman bu kültüre sahip olacagız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)