Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

majesy 400 yakıt

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar dun bır yamaha majesy 400 kullanan bırıyle tanıstım moturunun 30 ytl lık benzınle 350 km gıttığını ısrarla söyluyor !! bana zor gıbı geldı ama sız ne dersınız kullanan denemiş arkadaslar varsa?
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben sakin kullanımda aynı yolu 40 liralık benzinle yapıyorum, yani olabilir gibime geliyor. Ama hepte sakin kullanılmıyor ki yau. O yüzden 310km. yi geçemiyorum hiç. Otomatiğe bağladı artık, 309,9.km de benzin ışığı yanmaya hazırlanıyor.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    mümkünatı yoktur 125 lik ybrler bile o kadar gidemiyor. benim burgman 400 36 ytl ye dolan deposuyla 280km yolu sakin bir kullanımla anca yapıyor ki amerikan forumlarında burgmanın majesty e göre daha az yaktığı yazıyor....
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mümkünatı yoktur 125 lik ybrler bile o kadar gidemiyor. benim burgman 400 36 ytl ye dolan deposuyla 280km yolu sakin bir kullanımla anca yapıyor ki amerakan forumlarında burgmanın majesty e göre daha yaktığı yazıyor....
    bana da öyle geldı üstat yanı km cok fazla o paraya. ama adam çok ciddi hatta bursa eskişehır arasını 30 ytl lık benzınle gıttığıne yemın edıyor. ne iş anlamadım eger doğruysa cok cok ıyı 400 cc lık bı maxi için
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

neden hep tl belirtiliyor?

Benzin fiyatlarının sabit kalmadığı güzelim yurdumda artık bizler de yakıt sarfiyatlarını standart olarak 100km de lt yada lt/km olarak yazsak sanırım daha anlaşılır olacağız...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bi yanlışlık olduğu kesin ben 250lilik xmax ile 80-90 km arasında gidersem ortalama 11-12 krş gibi yakıyor majesty nin 15-16 krş tan aşağı yakacağını sanmam

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Majesty 400'ün ortalama yakıt tüketimi 4,5-5 lt. Hesabını sen yap.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    yakınen tanıdığım bi arkadaşım majesty aldı motor gerçekten acayip az yakıyor ben bile inanamadım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bu motorlardada enjeksiyon muhabbeti var ama bu majesty de varmıdır bilmem belki ondan olabilir ama yoksa şuan için 30 ytl 350 km yol yapması zor ben 125 lık kullanıorum ben 40 liraya 350 km yol yapamıyorum 30 km 1 lt yakıo

bu motorlardada enjeksiyon muhabbeti var ama bu majesty de varmıdır bilmem belki ondan olabilir ama yoksa şuan için 30 ytl 350 km yol yapması zor ben 125 lık kullanıorum ben 40 liraya 350 km yol yapamıyorum 30 km 1.5 lt yakıo asya 125 lik scoterr

Şehir dışında uzun yolda ortalama yakıt tüketimi 2 kişi (toplam 160 kg civarı), arka çanta dolu bir şekilde olarak 4,1 litre, şehir içinde tekli ve ikili sürüşlerde ortalama 4,5 litreyi buluyor. Bunların ikisi de sakin sürüşte gerçekleşmiştir. Uzun yolda ortalama hız 110-120 civarında tutulmuştur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)