Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorda dıkkat edılecek hususlar {rafelden]

Motovento
    REKLAM ALANI
    rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    • 1: kask .eldiven.dizlik .koluluk veya mont muhakak takın
    • 2: kaskınız cene acılır yada acılmaz fark etmez boyun kısmı acıkta kaldıgı ıcın ucan böcek yada taş barcaları boynunuzun herhangı bır yerıne gelebılır buda kaza davetiye cıkarır bunun için koruma bantı yada eşarp gıbı bırşeyle boyun kısmını koruyun
    • 3:cep telefonu ,anahtar cakı yada bır nefı eşya pantolon arka yan ceplerde mumkun oldukca taşımayın
    • 4:gözluk kullan arkadaşlar cercevelerın plastık olmalarına dıkkat etsın demır tehlıke işerıtır
    • 5:motorunuz orta sehpada ise ındırdıgınızde yan ayıklık acık şekılde ındırın herhangı denge kaybında dırek motor o kısma cekın düşme gıbı tehlıkeden kurtulursunuz
    • 6: motoru yıkamadan önce sabun surmeyın önce soguk suyla pıslıklerı aldıktan sonra tekrar bır sungerle su yardımıyla uzerınde gecın sonra sabun surun cızme rıskı olmasın dıye
    • 7: motorla gıderken vıteslı ıcın asla boşa almaya calışmayın ya buyuk vıtes atın yada deprıyajı sıkın
    • 8:yolda gıderken arabının arkasındaysanız arabının sol kısmana yanı arac dıreksıyon kısmının arka tarafında gıtmeye calışın şçfçr sızı fark etsın
    • 9:solamalarda asla sag tarafta yapmayın kapı acılma sonra anı duruşlar istenmeyen kazalar neden oluyor
    • 10:gıysılerınde parlayıcı özelıkller olsun
    • 11:yanınızda gereklı alet ve benzerı şeyler muhakak bulunsun
    • 12: sıkışan trafıkteysenız sakın otobus mınıbus gıbı buyuk araçların sag tarafında gıtmeyın
    • 13:yanınza herzmn ruhsatınızı alın
    • 14:motor kullanırken demır saat .yuzuk yada kupe takmama özen gösterın yuzuk parmak koparmaya demır saat bılek kırmaya kupe ıse kulagın yırtılmasına neden olur
    • 15:yanınızda daıma ıkıncı bır tel tada batarya bulusun
    • 16:KENDINIZ GUVENDE HIS EDIYORSANIZ BUYRUN YOLLAR SIZIN
    • SAYGILARIMLA
    • RAFEL
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    çok sağol ya bana lazımdı bunlar teşekkürler
    facebook.com/kaskafa

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ayrıca virajda kaskınıza arı girerse debelenmeyin, arı sokması asfalt sokmasından iyidir Bunu önlemek için de hızınız 50'yi geçtiğinde vizörü kapatın Başıma geldi, düşeyazdım

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca virajda kaskınıza arı girerse debelenmeyin, arı sokması asfalt sokmasından iyidir Bunu önlemek için de hızınız 50'yi geçtiğinde vizörü kapatın Başıma geldi, düşeyazdım
    laf dinlemedim.yarım parmak eldiven kullandım uzun yolda.benm parmağımı arı soktu.hızım 120.allahtan sokar sokmaz farkettim ve durdum.çünkü 15 dakika sonra fren tutamıcak kadar kötü oldu elim
    Orgazma Dudak Büktürür

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laf dinlemedim.yarım parmak eldiven kullandım uzun yolda.benm parmağımı arı soktu.hızım 120.allahtan sokar sokmaz farkettim ve durdum.çünkü 15 dakika sonra fren tutamıcak kadar kötü oldu elim
    Ya ben de sıcakta parmaksız takıyorum, ama tırsıyorum da bir yandan. Yazlık kapalı eldiven de var ama parmaksızlar çok daha kullanışlı, ayrıca 35 derece sıcakta kapalı eldiven ne kadar ince olursa olsun yine terletiyor

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR
    Metal saat bileği kırabilmesinin dışında, bileğinizi koparak parçalayabiliyor, yaralayabiliyor, seiko daytona bile yapıyor bunu düşünün en düşük hızda ki düşüşümde başıma geldi...

çok faydalı bilgiler rafel arkadaş bilgilerin için teşekkürler gerekeni yapacağım

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Cok saol Abi Faydalı bılgıleırn ıcın
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum güzel hatırlatmalar sağol
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    bildiğim şeyleri hatırlatığın için teşekürler gerçekten güzel anlatmışsın
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Yararlı bir konu olmuş teşekkürler.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben de sıcakta parmaksız takıyorum, ama tırsıyorum da bir yandan. Yazlık kapalı eldiven de var ama parmaksızlar çok daha kullanışlı, ayrıca 35 derece sıcakta kapalı eldiven ne kadar ince olursa olsun yine terletiyor
    abi ben geziden döndüm işte.ama korumasız eldiven kullanmak daha kötü sonuçlar doğurabilirdi.şehir içi parmaksız olabilir ama uzun yolda şart
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)