Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: hangi klasik?

Katılımcı sayısı
290. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • bmw

125 43.10%
  • bsu

8 2.76%
  • harley

120 41.38%
  • hercules

4 1.38%
  • diğer

33 11.38%
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

klasik motor tutkunları!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    bende bitane teksilindirli BMW r26 var 1956 model yani tam 50 yaşında. B motru 1995 te akşehirden almıştım. O zamnalar öğrenciydim ve çok az param vardı. hatta elektrogitarımı bile satmıştım alabilmek için. benimle beraber Ankara, Antalya, İstanbul, Konya yı dolaştı hep . askere bile giderken yanımda götürmüştüm. Aslına bakarsanız klasik motor sahibi olmak oldukça dertl,i bir iştir. Öyle gaza basıp her yere gidemezsiniz (yemez) ben bu saydığım yerlere hep tren yada kamyonla götürdüm motorumu. şehir içinde kullanırken de arasıra kamyonetle eve döndüğüm olmuştur. Yinede benim ilk göz ağrımdır benim için değerin büyüktür. Tabi satmaya kalksan para verende yok. Enver usta gibi ankarada da ünal usta var toplayıp almanyaya geri satıyor. Oda almaya kalkarsan 8-10 000 lira fiyat söylüyo. Bi gün bende ona demiştim usta alamanlara geri satacağına bize versene diye oda demiştiki bende öldükten sonra bunları nasıl yürütecekisiniz? Aslında biyerde doğru söylüyo tmairatı bakımı zor ve masraflı makinalar. Yalnız tabi BMW için konuşuyorum parasını veririseniz parça sıkıntısı yoktur almanyadan yada türkiyede ünal ustadan her türlü orjinal parçanın hem sıfırını hemde ikinci elini bulabilirsiniz.Bnedekinin resmi yok ama şöyle bişey orjinali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    arkadaşlar BMW deyince yazmadan duramadım bende devar R 60/6 1974 model 5yıl önce aldım tırafik polisli yapmış zamanında motor ve şanzuman ı kötüidi ben kendim tamirci oldugum için aldım ve topladım motor parçalarını tektek yaptırdım şimdi kırom aksamı kaldı harika oldu yoldayanmıyor öylede keyifli yolagidiyorki sormayın benim çocukluk aşkımdı bu motor ensonunda aldım kendiellerimle topladım motordan keyif almak istiyor sanız alın bitane erbabına toplatın ömürboyu binersiniz kolay kolay arıza yapmazlar şu anda benim motorum yola çıkınca sesiyetiyor bana uzunyolda senfoni dinlergibi gidiyorum pazarları hava iyiolunca çıkıyorum yola bütün şehrin sıtresinden kurtuluyorum gaza basmaya gelmiyo acıldınmıyola şöyle çeyrek gazla 130/140 yapıyo eger ki sürat istersen onada cevap veriyo ben 185km yaptım genç motorlarada dersiniveriyor uzunyolaçıkına maşallah çok iyidurumda keyifalıyorumona binince DR 800cclik bienduruile denedik onuyolda kafa tuttu bizim ihtiyar kurt onada ezdirmedikendini benderimki bumotorları seviyosanız alın toplatın çinmalı motorlara verilen paraya birazdaha katın ebabına toplatıp binin derim.

Motosikleti
    arkadaşım ünal usta ölürseyapacak yok demiş am bendiyorumki oyoksa ismail usta var kimse onun tekelinde deyil ben motorumun parçalarını tekdek ostimde yaptırdım sıfır olarak ve topladım canavar oldu ünal usta eskiyi yenidiye satan hin ustalardan dır fırsatcı dır eline düşeni n canını alır bırakın o kazıklasın yabancıları.şimşekmotor.

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Yahu benim motorum 50 (ELLİ) yaşında diyorum. Bundan 50 sene sonra o çin malı motorların fabrikaları bile yerinde olmayacak belkide. İşin aslına bakarsanız bu günkü motorları nerdeyse hiçbiri 50 yıl çalışmaz. Bunlar savaş sonrası kıtlık yıllarında üretilmiş makinalar. Hele ki 2. dünya savaşından öncekilerin hepsi elde montaj. Bi nevi özel imalat. Yine de yeni başlıyanlara pek uygun sayılmazlar. Biraz huyuna suyuna gitmek lazım diyorum ...

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    motorcuq ben ankaradayken tanışmamız lazımdı. Avansotomatiğim arızalı. Bu konuda bir yardımın olabilir mi. Ünal 320 ytl diyo. Bide elektronik ateşlemeye çevirmeyi düşünüyorum sen ne diyosun usta bu hususta...

Motosikleti
    motorunu gonderirsen kargoile yardımcıolurum beni tanıyanlar bilirler fırsatçı ustalardan deyilim dir ateşlemelerin depuroblem çokmu çıkıyor oyüzdemi elektironik diyorsun yapmak iyiolur ama masraflı olur göndermotoru yapalım istediginperformansı almaniçin bu şart.

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    motorcuq benim problemim avans otomatiği yalama olmuş artık sürekli avans kaçırıyor ayarlıyosun motosiklet rölantide yada düşük devirde çalışıyor ama yüke bindimi kaçırmaya başlıyor. Bende bu platin avans ayarı vs.den kurtulmak için elektronik ateşlemeye geçmek istiyorum yalnız bu iş nasıl yapılıyo bana biraz teknik bilgi verirsen bide masrafı hakkında bilgi verirsen sevinirim.
    acaba sen parçaları göndersen burada (konya) birine taktıramazmıyım. konyada yeniyim ama burda da bmw ci ustalar varmış arar buluruz elbet.

Motosikleti
    vespa px200
    Bu Foruma böyle bi topic gerekiyordu ciddende.mercuryhepat bende bir klasik hastasıyım.yaklaşık 2 sene aradım klasik bir Bmw ama bulamadım.Hatta Almanya'da bulduklarımıdan birini satın alıp Türkiye'ye getirme olaylarını da arastırdım ama çok pahalıya mal olduğu için gönlümü Almanyada'ki bu klasiklere kaptırıp içim acıya acıya Türkiye'ye geri döndüm.Şu an bende klasik 2 adet Vespa PX200 var.Şimdilik onlarla klasik aşkımı gideriyorum ama puşetli bir Bmw her zaman aklımda.Bu adanadaki enver ustayı hiç duymamıştım.İstediği fiyatlar baya uçuk ama bana ayrıntılı bir bilgi veren olursa sevinirim.Çünkü ciddi ciddi aşığım bu motorlara ve bu kadar para yatırmayı da düşünebilirim açıkçası.Eğer bulamazsam zaten yine Türkiye'de satışı olmayan yeni bir BMW taklidi puşetli Ural Rus motoru almayı düşünüyorum oda olmadı puşetli bir motor.Buarada vespa ların yeni 0 modelleri gerçekten sağlamlık bakımından eski babalarından birşey kaybetmemiş fakat hiçbir zaman eski klasiklerin yakışıklılığına erişemiyecek modern görünümlü aletler.

ural benimde kafamı hep kurcaladı.bide su sepet olayı.seviyorum iste.bide zincir isine gıcıgım.saftlı olcak.dert bu dert.disimi kırcam.su 750 lik saftlı hondalar var.belki onlarmı .

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Bu arada evvelki sayfalarda Drifter'dan bahsedilmiş...
    Indian nostaljisi yaşatan bir Kawasakidir kendisi, pek güzeldir pek hoştur

Kawasaki Vulcan 800 Drifter
    (resimlerde görülen 2000 model, ne mutlu ki üretimi halen devam ediyor)

Hastasıyım
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    Çok tatlı motorlarmış bayağı ilgimi çekti. Teşekkürler resimler için

karprensi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    URAL 750cc
    merhaba arkadaşlar ben hüseyin

Motosikleti
    inşallah ileride
    hüseyin merhaba da bence buranın tarihi geçmiş senden önceki mesaj tarihine bakınca kime selam verdi bu dedim içimden

Motosikleti
    fym masai 250cc
    bu motor okyanusun dibindenmi çıkarılmış acaba paslanmamış yeri yok.

gerçi adamda öyle görünüyor

Alıntı e_erdun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arşivimde iki tane tarihi resim buldum sizinle paylaşayım dedim

[/img]
    bu motordan bahsediyodum
    Masai Grand Eagle 250 ESKİŞEHİR:cat:

Motosikleti
    inşallah ileride
    harbi ya bu gidiyormu acaba yoksa tarihi eser diye saklıyormu

doğrudur o bahsettiğin makineleri bulmak zor ve pahalı bende babamdan kalma 1930 lu yılların bi makinesi var 1959 yılından beri bizde horex columbus s 5 model tek silindir 4 sibop elden vitesli

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    varmı klasikler gibisi...

bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok beğeniyorum bu makineleri yaa... Hem motosiklette hemde otomobilde tercihim klasiklerden yana!

Süper topikmiş, bayağ cevher varmış meğer sitede!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NSU, Triumph, Münsch, BMW, BSA, MZ, Jawa, Indian, Harley, daha bir sürü klasik modeller var. Bende severim ama bulmak sorun. Çok almak istmeiştim BMW ama bulaamdım. Bizim burda çok var ama fiyatları aşırı yüksek.
    kuzenimde bir adet var
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şu eski dkw lerden Türkiye de hiç görmedim nz500 veya sb500 sahibi olan var mıdır Türkiye de ?

Bu arada EmekKoray bende de Tasişten aldığım 52 mod bir bmv var ama maalesef hiç yürüyemeyecek, çok fazla masraf çıkardılar, büyük ihitimal kromlayıp salona koyacağım :(

Bunlar DKW nz500 ler :

Bunlar DKW sb500 ler :

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler