Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

yılmadım yılmayacağım:)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda twister'dı
    5 Temmuz ehliyet sınavına girdim. 14 soru bilmem gerekiyordu 11 tam bildim diğerleri hakkında fikrim yok. naapcam şimdi. hadi dedim altıncı hissim hadi sen bana yardımcı oleceksin. öyle kasmışım ki salladığım 9 sorudan 8 i tutmuş. ilk basamak bitmişti.
    bu gün ikinci basamak geldi kapıma dayandı. direksiyon eğitimi. hiç motora binmemiş biri olarak motorla ilgili tek ve yegane eşyam olan sevdiğim yürekten bağlandığım kaskımı elime aldım düştüm yollara. hevecandan ölcem ama ilk defa kendim kullanacağım. neyse hocayı bekledim geldi bir honda scoter. işte o dedim ilk kullanacağım motosiklet. destur bismillah burdan çalıştır. burda arka fren var bu da gaz dedi. demesiyle ben gaza yüklendim. yüklenince hareket ettim. edince panikledim. frene basmaktansa bir yandan gazı bırakmayıp br yandan da fred çakmaktaş tarzı durmayı tercih edip ayağımı yere koyunca nasıl olduğunu anlamadan ben ve sevgili zavallı motor kendimzi asfalt ile akraba olmuş şekilde bulduk. dizliklerin ne kadar faydalı olduğunu o anda anlamıştım. pantol yırtılmış dizim kanıyordu. bir an dedim ki şimdi kalkıp devam etmessem burda bu iş bitecek. hocam panik oldu. ben bişi olmaz bişi olmaz dedikten sora hemen hiç beklemeden ikinci denemeye geçtim. bir dk sora rüzgar yüzümde dolanırken buldum kendimi. ilk yürüdüğüm zamanı hatırlayabilseydim anca bu kadar mutlu olurdum sanırım.
    yılmadım öğreneceğim hatta kendimi öğrenmiş sayıyorum. ehliyetten hemen sonraki işim daha profosyonel ellerden ders almak olacak. en az 250 ile başlamak istiyorum ama gönlümde 600 var. umarım herkes gönlündeki rüzgarla buluşur
    yolda olmak yokda olmaktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125
    Öğrenme isteği, özgüven ve inat ile başarılamayacak iş olmadığına
    inanırım, kolay gelsin.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Eğitim almadan yapma bari bu işi,zaten eğitim al sen bi 600 lük dene ondan sora 250 de kesin karar verirsin ki bu panikle

Eğitim için prof. olarak eğitim veren bi honda nın verdiği eğitimleri biliyorum birde Villa Levent sürücü kursunun verdiği ve benim de gidip çok memnun kaldığım kursu biliyorum kesin prof. olarak eğitim al ilerde yar arını görürsün zaten kafana koymuşsun belli kimse tutamaz seni korkma
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    honda twister'dı
    Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenme isteği, özgüven ve inat ile başarılamayacak iş olmadığına
    inanırım, kolay gelsin.
    sağolasın teşekkürler çok

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    düşmeden motorcu olunmaz düşmeyen motorcu olmaz 2 tip motorcu vardır düşmüş motorcu düşecek motorcu dizinde kan çıkan yerden USTALIK girmiştir şimdi daha çabuk öğrenirsin geçmiş olsun OLACAK üzülme çalışmaya devam seneye sen bile gülersin bu yazdıklarına
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Bu azimle bence kısa sürede motosiklete adapte olursun. Ama dediğin gibi ciddi bir eğitim almanı öneririm. BMW Rider Academy bu konuda hiç fena sayılmaz, oradan bir başlangıç seviyesi eğitimi aldıktan sonra kendini çok daha rahat hissedersin. Motosikleti gerçekten çok arzulamak öğrenmenin yarısı desem abartmış olmam herhalde. İlk motorum BMW F650 GS idi. Siparişi verdikten sonra yaklaşık 3 hafta kadar bekledim. Beklediğim her gece motor rüyama girdi. Sabaha kadar motor kullanıyordum. Motorun geldi diye telefon geldiğinde uçarak İstinye BMW'ye gittim. O gün ilk kez motosiklete bindim ve inan sanki herşeyi rüyamda öğrenmiş gibiydim. Hiç sıkıntı çekmeden tüm gün en kalabalık trafikte bile rahatça dolaştım. Tabi çok tedbirli bir geziydi bu.

Anlayacağın çok arzu etmek öğrenmeyi hızlandırıyor. İstemek herşey. Umarım dileğin gerçekleşir ve en kısa zamanda motoruna kavuşursun. 250cc iyi bir başlangıç. Yetenekliysen 6 ay sonra 650 cc bir makinaya geçmemen için hiçbir neden yok. Buna herkes tepki gösterecek biliyorum ama gerçekten yetenekli ve çok istekliysen hiçbirşey o kadar zor değil. (Kardeşim direkt olarak 1300cc 300kg. Harley V-ROD ile başladı motora !)

Kaska yatırım yapmış olman hoş. Bence kendinden korumalı pantalon ve montlara da yavaş yavaş para ayırsan iyi olur. Güvenlik herşeyden önemli.

Sevgiler, başarılar.
    http://www.mehmetyalhi.com

Motosikleti
    honda twister'dı
    [QUOTE=Juba;1161649]Eğitim almadan yapma bari bu işi,zaten eğitim al sen bi 600 lük dene ondan sora 250 de kesin karar verirsin ki bu panikle

Eğitim için prof. olarak eğitim veren bi honda nın verdiği eğitimleri biliyorum birde Villa Levent sürücü kursunun verdiği ve benim de gidip çok memnun kaldığım kursu biliyorum kesin prof. olarak eğitim al ilerde yar arını görürsün zaten kafana koymuşsun belli kimse tutamaz seni korkma[/QUOTE

enduro tarzında 600 lük eğitim aldıktan sonra kullanabilirsin dediler. deneyeceğim. teşekkürler tavsiyelerin için

Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşmeden motorcu olunmaz düşmeyen motorcu olmaz 2 tip motorcu vardır düşmüş motorcu düşecek motorcu dizinde kan çıkan yerden USTALIK girmiştir şimdi daha çabuk öğrenirsin geçmiş olsun OLACAK üzülme çalışmaya devam seneye sen bile gülersin bu yazdıklarına
    dizde kan çıkınca ustalık girmiştir. çok saol moralimi düzeltti bu cümle bu günü kaydedeceğim. benim için çok özel bir gün çünkü. seneye hep beraber gülelim inşallah bu topic e

Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu azimle bence kısa sürede motosiklete adapte olursun. Ama dediğin gibi ciddi bir eğitim almanı öneririm. BMW Rider Academy bu konuda hiç fena sayılmaz, oradan bir başlangıç seviyesi eğitimi aldıktan sonra kendini çok daha rahat hissedersin. Motosikleti gerçekten çok arzulamak öğrenmenin yarısı desem abartmış olmam herhalde. İlk motorum BMW F650 GS idi. Siparişi verdikten sonra yaklaşık 3 hafta kadar bekledim. Beklediğim her gece motor rüyama girdi. Sabaha kadar motor kullanıyordum. Motorun geldi diye telefon geldiğinde uçarak İstinye BMW'ye gittim. O gün ilk kez motosiklete bindim ve inan sanki herşeyi rüyamda öğrenmiş gibiydim. Hiç sıkıntı çekmeden tüm gün en kalabalık trafikte bile rahatça dolaştım. Tabi çok tedbirli bir geziydi bu.

Anlayacağın çok arzu etmek öğrenmeyi hızlandırıyor. İstemek herşey. Umarım dileğin gerçekleşir ve en kısa zamanda motoruna kavuşursun. 250cc iyi bir başlangıç. Yetenekliysen 6 ay sonra 650 cc bir makinaya geçmemen için hiçbir neden yok. Buna herkes tepki gösterecek biliyorum ama gerçekten yetenekli ve çok istekliysen hiçbirşey o kadar zor değil. (Kardeşim direkt olarak 1300cc 300kg. Harley V-ROD ile başladı motora !)

Kaska yatırım yapmış olman hoş. Bence kendinden korumalı pantalon ve montlara da yavaş yavaş para ayırsan iyi olur. Güvenlik herşeyden önemli.

Sevgiler, başarılar.
    zaten önce koruma olayını halletmeyi ilk günden kafama koymuştum. sıra diğerlerne geldi. yavaş yavaş halledeceğim. 250 cc makineyi bu sene çin kralamak da geçiyor aklımdan. altı aylık sürede kiralayıp kullandıktan sonra duruma göre 250 yada 650 alınablir diye düşünüyorum.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bi söz vardırya 'düşmemiş motorcu yoktur sadece henüz düşmemiş motorcu vardır' die..
    hırslı olma, azimli ve dikkatli ol, eminimki başarırsın

yakın zamanda senide tekerde görmek isteriz
    GKN MOTORS

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    [QUOTE=denizin_kizi;1161661]
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc makineyi bu sene çin kralamak da geçiyor aklımdan. altı aylık sürede kiralayıp kullandıktan sonra duruma göre 250 yada 650 alınablir diye düşünüyorum.
    Bildiğim kadarıyla İstanbul'da motor kiralayan yer yok. BMW motor kiralıyor ancak onların elindeki makinelerinde hepsi büyük. 2. el bir 250cc alsan,6-7 ay sonra da satsan zaten 6 aylık kirasıyla aşağı yukarı aynı paraya belki daha bile ucuza gelir. Olaya bu gözle de bakılabilir.

Motosikleti
    honda twister'dı
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi söz vardırya 'düşmemiş motorcu yoktur sadece henüz düşmemiş motorcu vardır' die..
    hırslı olma, azimli ve dikkatli ol, eminimki başarırsın

yakın zamanda senide tekerde görmek isteriz
    demekki ben düşme kısmını ilk gnden atlattım bir daha düşmeyeceğim inşallahh
    motoru almak konusunda hırslı öğrenmek konusunda azimliyim

[QUOTE=Batpod;1161672]
    Alıntı denizin_kizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bildiğim kadarıyla İstanbul'da motor kiralayan yer yok. BMW motor kiralıyor ancak onların elindeki makinelerinde hepsi büyük. 2. el bir 250cc alsan,6-7 ay sonra da satsan zaten 6 aylık kirasıyla aşağı yukarı aynı paraya belki daha bile ucuza gelir. Olaya bu gözle de bakılabilir.

ama zaten kış geliyor. yani her gün de kiralamayacağımı düşünürsek zaten epi topu 2 ay kadar kiralamış olacağım gibime geliyor. tabiki her şeyi araştırmak lazım. bir de ben chopper delisiydim. marmokta kafam karıştı. endurolar ve race makineler çok hoşuma gitmeye başladı. tabiki race bana çok uzak şimdilik. ufak yollu bir reptor alıp da ilerde bir enduro felan mı alsam diyorum. e bir de hepsinden kullanmak lazım. yani çok çalışmam gerekiyor çoook

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    Yaw denızın kızı sen nedıyon ilk defa 2 teker kullanacaktım sınavdan oncede 1 kere bınmıştım honda tıtana.sınav gunu geldı çattı ehlıyet sınavı daha başlamamıştı dubalardan gectım hiç bir korumada vermemışlerdı kurs sahıplerı yaw demır çitler vardı nişan ve serce parmagımın öle bir deydıkı citlere nerdeyse parmagımı kaybetcektım allah kurtardı parmaklar şiş bir şekilde sınava girdim zaten motor desen ölü gibi istop ediyor kalkamıyon sonra ayak marşı ısıtyo bı yandan bunları yapmaya calısıyom hoca yanımda bunu başaramazsan kalacaksın dıye gozumu korkutuyor cakacaktım kafasına benım elım gıtmış zaten bıryandan oda bana hocalık taslıyor dıyecegım arkadaşlar mumkunse korumanızı alın gıdın adamlar hıcbırsey vermıyor ordakı sınav yerıne gırenlerınde adam akıllı koruması bıle yoktu ne bıcım bır ınsalık anlamış degılım

Motosikleti
    honda twister'dı
    Alıntı morveotesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw denızın kızı sen nedıyon ilk defa 2 teker kullanacaktım sınavdan oncede 1 kere bınmıştım honda tıtana.sınav gunu geldı çattı ehlıyet sınavı daha başlamamıştı dubalardan gectım hiç bir korumada vermemışlerdı kurs sahıplerı yaw demır çitler vardı nişan ve serce parmagımın öle bir deydıkı citlere nerdeyse parmagımı kaybetcektım allah kurtardı parmaklar şiş bir şekilde sınava girdim zaten motor desen ölü gibi istop ediyor kalkamıyon sonra ayak marşı ısıtyo bı yandan bunları yapmaya calısıyom hoca yanımda bunu başaramazsan kalacaksın dıye gozumu korkutuyor cakacaktım kafasına benım elım gıtmış zaten bıryandan oda bana hocalık taslıyor dıyecegım arkadaşlar mumkunse korumanızı alın gıdın adamlar hıcbırsey vermıyor ordakı sınav yerıne gırenlerınde adam akıllı koruması bıle yoktu ne bıcım bır ınsalık anlamış degılım
    oy beterin beteri var diyorsun yani ben ucuz atlattım öyleyse.

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ama zaten kış geliyor. yani her gün de kiralamayacağımı düşünürsek zaten epi topu 2 ay kadar kiralamış olacağım gibime geliyor. tabiki her şeyi araştırmak lazım. bir de ben chopper delisiydim. marmokta kafam karıştı. endurolar ve race makineler çok hoşuma gitmeye başladı. tabiki race bana çok uzak şimdilik. ufak yollu bir reptor alıp da ilerde bir enduro felan mı alsam diyorum. e bir de hepsinden kullanmak lazım. yani çok çalışmam gerekiyor çoook
    Chopper düşünüyorsan başlangıç için kesinlikle Suzuki Intruder 250cc öneririm. Ben endurocuyum ve her anlamda enduro makinelerin özellikle ilk başlayanlar için öğrenmesi ve kullanması en zevkli makineler olduğu inancındayım. Bu sebeple 250cc Honda iyi bir başlangıç motoru seçimi olabilir. Sonra da gelsin yeni BMW F650. Muhteşem keyifli ve kullanımı bir o kadar pratik bir motor. Racing motorlar bana hep uzak gelmiştir, kullandım, keyifli, ama uzun uzun kullanacağım bir motor asla olmaz benim. Yani düşünsene Yunanistan'a gittiğini bir racing motorla. İlk durağın Thai masajı yaptıracağın bir yer olacaktır mutlaka. Iıh, bana uymaz. Uyanlara saygım sonsuz.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı denizin_kizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki ben düşme kısmını ilk gnden atlattım bir daha düşmeyeceğim inşallahh
    motoru almak konusunda hırslı öğrenmek konusunda azimliyim
    aynen öle, inşallah birdaha düşmessin tabiki ama mesele düşmek deil, düşmekten korkmamak, rahat olmak.
    daha doğru bi deyişle düşmeyi bilmek..
    neyse sana tekrardan başarılar
    GKN MOTORS

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi motorum olsa da her gün düşsem .. adına sewindim denizin_kizi

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Hadi hayırlısı... Düşe kalka öğrenirsin.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    iyi sen yine gazı acmaya cesaret edip yürümüssün düşmüş olsanda. motorun üstüne cıkıp afallayan kızlarda var donup kalan duymasın
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    scooterla değil ama ybr ile bende çok düşmüştüm
    ahh ahhh ne günelerdi
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterla değil ama ybr ile bende çok düşmüştüm
    ahh ahhh ne günelerdi
    motor yerde kullanılmıyor yalnız hatırlanacak kadar güzel şekilde kullanmak lazım
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    bu alet kendi kendine hareket etmezki ablacığım gaza basarsan gider frene basarsan durur,,,bana anneme araba sürmek için çırpındığım ve sinir küpüne döndüğüm günleri hatırlattın annem yaptı zor oldu ama,,,,,,,,,,,sizde yaparsınız saygılar ve başarılar
    arabam var ehliyetim yok,,,,,,,,,,,motorum olacak yine ehliyetim yok,,,,,,,,,,,inşallah ağustosta hepsi olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)