Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mont tavsiyesi istiyorum...Artı eldiven hakkında bir soru...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar 3 mevsim giyebileceğim bir mont almak istiyorum.Hani kar yağarken, aralık-ocak-şubat aylarında zaten pek motora binilmeyeceğinden bu aylar harici hem yağmurda, hem güneşli, rüzgarlı havalarda giyeceğim bir mont tavsiyesi istiyorum.İstediğim bir montta içliği ya da bir parçayı çıkararaktan yazlık olsun, yine bir yeri çıkarırken yağmurluk türü olsun.Ayrıca korumaları da güvenilir denecek cinsten olan ve de çok çok pahalı olmayan bir mont biliyorsanız bilmek isterim.Kendi kullandıklarınızdan da örnekler vererek tavsiyelerde bulunursanuz da çok iyi olur.
    Yazlığı ayrı kışlığı ayrı mont olarak al demeyin.Hem çok masraflı oluyor hem de tek mont istiyorum şimdilik.Dylan'ıma binerken kullanacağım.

İkinci olaraktan da dün vespa academy'e gittiğimde aynı benim gibi test sürüşü için gelmiş bir arkadaş mutlaka eldiven kullanmamı, monttan daha önemli olduğunu söyledi ve altını çizdi.Parmakları açık ve kapalı arasında çok fark var mıdır sizce?Aslına bakarsanız açık olan hoşuma gitti fakat sizlerin de görüşlerinizi almak isterim.

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44852

Buna 24 ytl verene kadar aşağıdakine 14 versem daha iyi olmaz mı?

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...467&ShowPane=2

Ellerim çok terler benim eldiven içinde o yüzden pek kullanmayı istemiyorum ama madem faydası olacak parmaksız olanı kullanmak nasıl olur?Yoksa illaki de böyle bir şey mi olmalı??

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44376

Buna da 40 lira vermek koyar yani.Ben neredeyse bir ayakkabıya o kadar para veriyorum
    Ayrıca çok çok ahım şahım bütçem de yok ama yavaş yavaş full koruma olmaya çalışıyorumSonuçta asıl eldiveni kışlık olaraktan alacağım...
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    koruma söz konusu olduğunda lütfen parasına takılma... eldiven ve dizlik en ufak kazada bile seni ciddi yaralanmalardan koruyacak aksesuarlardır... en küçük bir düşüşte bile yere en çok sürten kısımlar olduğunu düşünüyorum diz el ve kolun (dirsek) ... bu yüzden az ye, ama iyisini al.. kanımca yani...
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

bence parmaksız alcağına hiç alma abi yani allah korusun bir kaza olsa parmaklarını ne koruyacak.madem böyle birşeye karar verdin üç kuruş fazla olsun ama tam olsun derim.bence biraz biriktirip en iyisini al.güvenlik daha önemli.söz konusu canın olduğunda maddiyatın hiçbir önemi yok
    :bestmt:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı delipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma söz konusu olduğunda lütfen parasına takılma... eldiven ve dizlik en ufak kazada bile seni ciddi yaralanmalardan koruyacak aksesuarlardır... en küçük bir düşüşte bile yere en çok sürten kısımlar olduğunu düşünüyorum diz el ve kolun (dirsek) ... bu yüzden az ye, ama iyisini al.. kanımca yani...
    Haklısın dostum.Dizliğim var çok şükür.Mutlaka eldiven olayını da halletmem lazım ama.Allah göstermesin kazadan en az hasarla çıkmak için ne gerekiyorsa yapmak şart.Fakat herşeyde olduğu gibi bunda da kimi ürünler kaliteli olmasına rağmen marka olanlar kadar satılmıyor ve de bilinmiyor.Varsa bu tarz birşey almak daha münasip olacağından takıldım parasına

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Mehmet abi sana şu montu tavsiye ederim http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44522
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence parmaksız alcağına hiç alma abi yani allah korusun bir kaza olsa parmaklarını ne koruyacak.madem böyle birşeye karar verdin üç kuruş fazla olsun ama tam olsun derim.bence biraz biriktirip en iyisini al.güvenlik daha önemli.söz konusu canın olduğunda maddiyatın hiçbir önemi yok
    Çok haklısın Yazlık eldiveni şunun şurasında 2 ay daha takarım diye ucuza getirmek istiyordum ama sonuçta bir eldiven en az 3-4 sene giyilir zannımca O bakımdan şöyle korumaları iyi bir modele bakayım

Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi sana şu montu tavsiye ederim http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44522
    Oradaki tüm modellere baktım da Celil acaba bu mont 3 mevsim de giyilir mi?Takıldığım nokta burası.Kullanan yorumunu almak ve ona göre hareket etmek çok faydalı.Satıcılara inanmıyorum zaten bu saatten sonra.Adamlar mallarını satmak için her türlü yalan dolanı söylemekten geri kalmıyorlar

Bilen, kullanan bir arkadaş varsa Celil'in tavsiye ettiği mont hakkında yorumlarını paylaşabilir mi?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    http://www.hudsonderi.com/catinfo.asp?cid=21

hudson'un hem kışlık hem yazlık eldivenlerini kullanıyorum memnunum.hem fiyatları da makul

ilgili linkte kullanıcı yorumları var (celil'in mont linkinde)
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Mehmet abi bildiğime göre yazın içliği çıkkartılıp giyilebiliyomuş korumaları falanda güzel baklavası da var.Feyizoğlu çok kaliteli güzel ve güvenilir bir sitedir bundan emin olabilirsin
    Kullanıcılarında pek yalaln söyleyeceğini sanmam yinede sen bilirsin.Fiyatı uygun ve kaliteli bir mont saygılar..

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hocam bütçen nedir.benim fazla param olmadığı için shark aldım.hem yazlık hem kışlık olarak kullanıorum.su geçirmez.ısıya dayanıklı.korumalarıda güzel gibi görünüyor şehirlerde fiyat farklılkları oluyo ama fiyatı 160-200 arası değişiyor.saygılar.....
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Evet Celil verdiğin montun yorumlarına baktım da havaların biraz soğuduğu zamanlar için mükemmel.Yazın biraz sıcak olurmuş diyorlar ama
    Bu montu yakın bir zamanda feyizoğlu'na gidip üzerime deneyeceğim bakalım.Zaten net üzerinden alışveriş yapmam.Gider yerinde görüp beğenir öyle alırım.Yardımlarınız için çok teşekkürler...

Bunun harici kimse kullandığı montu neden yazmıyor??Yoksa hepiniz mi korumasız geziyonuz

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bütçen nedir.benim fazla param olmadığı için shark aldım.hem yazlık hem kışlık olarak kullanıorum.su geçirmez.ısıya dayanıklı.korumalarıda güzel gibi görünüyor şehirlerde fiyat farklılkları oluyo ama fiyatı 160-200 arası değişiyor.saygılar.....
    Hüseyin dostum, 150-200 duruma göre 250'ye kadar verebilirim gibi düşünüyorum tabi montuna göre.Almışken de feyizoğlu gibi bir yerden almayı düşünüyorum.Kadıköy'de Kızıltoprak'ta baktım da aman aman.200 €'dan başlıyor dediler bu 4 mevsimliklere

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hocam ben sharkı tavsiye ediyorum.feyizoğlundada bi araştır.zaten bizi CE onayı bağlar.memnun olacğndan eminim....
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eyvallah Hüseyin.Soracağım.Genelde o mağazada satılan montlarda CE onayı var mıdır yoksa özel olarak her mont için sormam gerekir mi bu onayın olup olmadığını?

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    bildiğim kadarıyla çogunda var hocam.zaten olmayanlarda fiyatıyla kendini belli eder..
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Anladım Hüseyin çok sağol dostum.En kısa zamanda halletmek istiyorum şu mont olayını.İlk başlarda motora binerken kaska nasıl alışacam diyordum şimdi kask ve dizliksiz 10 mt gitmiyorum.Mont ve eldivenin eksikliği çok çok fazla...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    hocam bende revit mont var, eldivenlerimde revit ama sana tavsiyem held marka eldiven al, mont olarakta revit en iyisidir. 1 yıldır giyiyorum bir damla bile sul geçirmedi. ne soğuk ne rüzgar nede su geçirmiyor. eldiven olarak held tavsiyemdir.
    revit mont epey pahalı ama en iyisi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi ben senin gibi uzun mesafelerde kullanmayacağımdan revit çok pahalı mont için.Ama eldivende aşağıdaki held'de karar kıldım.Bu eldiveni aldığımda ne kadar süre sorunsuz kullanırım Allah göstermesin kaza bela olmadığı sürece?

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44376

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Mehmet abi yazın fermuarını açarsın,içliğini çıkartırsın olur biter.Bu montu almanı tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Büyük bir ihtimal bu mont olacak gibi gözüküyor Celil.Önceden siteyi incelediğimde gözüme kestirdiğim ilk 5 arasındaydı zaten.Yorumları da okuyunca doğru bir seçim olabileceğinde karar kıldım.Hayırlısı bakalım

Motosikleti
    GT650R
    Benim eldivenlerin parmak uçları delinmişti, bende ortasından kestim yani yarım eldiven yaptım, sakın sakın sakın yarım eldiven alma, kışlık olsun bileklerinin de üstüne çıksın, parmaksız olursa eldiven hem düştüğün zaman Allah göstermesin, parmakların zarar görür, hem sabah serinde motora bindiğinde parmakların soğuktan uyuşur..
    Nisan Mayıs aylarında soğuktan benim parmaklarımın uyuştuğunu biliyorum.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    CBR 125R
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)