Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni üye, Yeni motor, Yeni Heyecan , Bol Soru (:

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motti 25o cc
    Mrb arkada$Lar.
    Hoşgeldin bölümündede belirtmiştim 1 aydır ziyaretçi olarak sitenizde dolaşıyorum. Sıfırdan başlayarak çok bilgi edindim. Bunun için ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım konuyu yanlış yere açmadım (:

Istanbul trafiğinden boğulmuş biri olarak arabamın anahtarını bi köşeye bıraktım ve motor almaya karar verdim.
    Köprüden 3 saate geçerken yanımdan frene bile basmadan geçen motorcu arkadaşları görüp kıskanıyorum (: Sitede çok fazla dolaştım ama yine bir kaç sorum olucak izninizle.

Karşılaştırmaları çok inceledim. Racing tipi hoşuma gittiği için Hyo Gt 250 R almaya karar werdim. Bir çok arkadaş ilk başlayanlara Honda CBR 125 tavsiye etmişti. Fakat kilo bakımından pek hoş durmadığını fark ettim (: Sadece tekerlikler gözükür sanırım ben oturunca (:

0 almak için gittim fakat hyo yerine kanuni koydular önüme. Kask , bel koruma , dizlik vs gibi öğeleride katınca fiyat bir anda 10-11 bin ytl ye kadar çıktı. 2. el hyo'lara baktım. Full bir hyo (egsoz , elcik vs.) 6-7 bin yt.
    Daha önceden kontağı kapalı bir ZZR1100'ün üstüne binme fırsatım olmuştu.Onun dışında bir deneyimim yok (:

İlk sorum 2. el 5ooo km deki bir hyo için ne düşünürsünüz ?
    2oo - 300 € yu can sağlığım için bir kask'a verebilirim ama kaliteli olanı nasıl anlarım ?
    Full face ve çeneden açılan kaskların birbirinden farkı nedir ? Teknik olarak..
    Pantalonun ve montun düşme anında herhangi bir faydası varmı ?
    Motorsiklet kullananlara EDS yasak değil diye bir şey duydum doğrumu ?
    Birde Altıntepe - Bostancı'da özel ders verebilecek arkadaşımız varmı yada tanıdığı olan varmı ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Hoşgeldinn öncelikkle ayrıca ekşi sözlükte yazar mısın ş'ler falan ordan kalma alışkanlık olmasın
    Ayrıca mont pantolon gerekir mi diyorsun kardeşim gecenlerde cılbıl cızlak binerken düştü dirsegini bi hayli soydurmuş hızıda 20 10 km falanmış Bu örnek gerekliligini ortaya koyar sanırım.
    3oo ytl den başlayan bi hayli iyi kasklar var
    Açılır kasklarıda önermiyorum aslaa ne kadar sıcak olsada kapalı kasklar daha güvenli

Hyo konusunda da söyleyecegim 5ooo - 10ooo arası bulablirisin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aramıza hoşşgeldiniz

5000 km de bi HYo iiçin ii seyler düşünürüm

Full face her zaman daha dayanıkLıdır

SAYGILAR
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125R
    Hoşgeldin.
    bende de 1.87 boy var 73 kiloyum, cbr ufak kalıyo sana diyorlar. geçiş dönemi boyunca kulakları tıkayacağız artık...

Motosikleti
    Motti 25o cc
    ((: hocam boyda problem yokta kiloda problem war.
    CBR 125 ile yanyana geldik. Pek hoş bi görüntü değildi

Full face önerileriniz için teşekkür ederim.

Mont ve pantolonu kesinlikle giyicem. Hatta ne kadar koruma malzemesi varsa seve seve giyerim. Çok üzülüyorum bu korumasız kullanan arkadaşlara. Hele pizzacılar falan Herşeyi geçtim kask bile takmıyor. Birde scotter ile tabiri caizse deli gibi sürüyorlar. ALLAH hepimiz kazadan beladan korusun.

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    hoşgeldiniz öncelikle hyo güzel bir seçim mont ve pantolon önemli kaza yaptığım zaman ilk başta acısını hissetmedim ama vücudumun sol tarafını asfalt yedi kırık çıkık olamamsına rağmen ( çok şükür ) tuvalete bile zar zor gittim bir kolumun altında ev arkadaşım bi kolumun altında başka bi arkadaş beni taşıdılar bi hafta
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    5000km de bi hyo baktırılıp incelip alınabilir,kullanan arkadaş nası kullanmış makine kendini az çok anlatır,bi hyo kullanan olarak ilk motorunuz olması sebebiyle kesinlikle gaza gelmemelisiniz sınıfına göre atak bi makine kendisi...
    İsatnbul gibi büyük şehirlerde otomobil kullanan insanların trafik bilgisi yüksekdir bu sizin için bi artı..

Kaiteli sayabileceğimiz nolan n62 kasklar 110-130 euro arası ilk kaskınız olucağı için hem uygun hem kaliteli siz bu işe girdiniz ya çok kasklar beğenirsiniz sonra keşke dememek için..Kesinlikle fullface
    Mont kesinlikle lazım şimdi için yazlık eğer kışında binicem diyosanız kışlık da,pantolon hiç almadım sağlam bi ayakkabı ve dizlik işinizi görür he unutmadan bide eldiven lazım..

Zaten bu sorduğunuz şeylerin hepsi forumun içinde mevcut herzaman konuşulur.

Motosiklet virüsü almışsınız tedavisi için sadece iki teker size yardımcı olucaktir
    Hasan..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    2. el gt250r 5000-6000 ytl arası değerdeydi.
    Korumaya harcanan para helaldir. Ama global bayiilerinde hyo var biliyorum. Görüştüğünüz bayide yoksa başka bir ildeki bayiden sizin için getirtme şansıda var. İstanbul-mersin (900 km)nakliye ücreti 200 ytl.Hesabı yaparken bayide 500 ytl kardan fedakarlık etsin zaten servisten kazanacak.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    -
    ikinci el 5000km hyo iyidiRr .
    300€ yerine 300 ytl yede iyi bir kask alınır .
    Kask olarak FullFace tavsiye ederim .
    Pantolon ve montun düşme esnasında faydası; çoook .
    Eds motosikletlere genelde göz yumuyo ama tam olarak bende bilmiyorum, ceza yiyen arkadaşlar var .

Fullface ile çeneden açılır kaskların farkı şu,
    Çeneden açılanlar daha çok rüzgar alıyor.(COX marka bir kaskımız var oradan biliyorum.)
    Birde gişede,sağda solda durduğunda,birine birşey sormak istediğinde hemen açarsın çeneyi.O bakımdan kolaylık oluyor.

Motosikleti
    Motti 25o cc
    Çok teşekkürler yardımlarınız için.
    Yanlız ufak bi problem oldu.

GT yi almaya gittim. Bi kaç yıl önce bi trafik kazası geçirmiştim. Sırtımda ağrıları devam ediyor. Gt ile sanırım bu ağrılar epeyce artacak gibi geldi.
    Resimde durduğu gibi durmuyor (:

Sonrasında ben model bakarken ablama yaptığım bir iyilik vardı unutmamış sağ olsun gitmiş kafasına göre bir motor almış (:
    Cuma günü geliyor.
    Ben gidip motora baktım acıkcası racing de hewesim olmasına rağmen tipini cok beğendim.Kullanışı nasıldır bilmiyorum ama geri çevirmek saçma olur gibime geldi.
    Motti XT250-16 Chopper
    Markasını hiç duymadım bayiye gittim motora bakmaya :
    Tahmin edeceğiniz gibi çin malı.
    Bayinin altını servis yapmışlar. Yedek parçalarına varana kadar gösterdi.
    2 Sene garantisi var. 25o cc. Modeli gerçekten çok hoşuma gitti racing sever biri olarak. Resimde gördüğünüz şekilde ön koruma arkada çantaları vs hepsi içinde.

motorun resmi : http://image2.sahibinden.com/photos/...13_4823988.jpg

Düşüncelerinizi yorumlarınızı alabilirmiyim

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    hayırlı olsun kardeşim allah kaza bela vermesin olsun bu motor senin ilk tecrüben olur hsonra kendin alırsın bi racing bu da güzel tecrübe edersin hayırlı uğurlu olsun
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Motosikleti
    Motti 25o cc
    teşekkür ederim.
    Amin amin ALLAH kimseye kaza bela vermesin.
    İnşallah güzel bi tecrübe olur cok saolasın

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Hayırlı ugurlu olsun insallah güzel günlerde kullanırsınız ama ne güzel Kaliteli bişiler bakıyordunuz keske çin malı ile başlamasaydınız Goruntu olarak 0 oldugundan cok guzel gozukur bu meletler Buda titreşimden agrıtır artık..Neyse alınmıs alınmıstır hayırlı ugurlu olsun tekrardan..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

yeni motor

arkadaslar ben yeni bi motor almak istiyorum kararım kanuni seyhan 150cc sizce nasıldır artısını ve eksisini söylermisiniz

Motosikleti
    Motti 25o cc
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı ugurlu olsun insallah güzel günlerde kullanırsınız ama ne güzel Kaliteli bişiler bakıyordunuz keske çin malı ile başlamasaydınız Goruntu olarak 0 oldugundan cok guzel gozukur bu meletler Buda titreşimden agrıtır artık..Neyse alınmıs alınmıstır hayırlı ugurlu olsun tekrardan..

Teşekkürler (:

Valla hediye şeklinde oldu motor. Aslında pek şikayetim yok. En azından kendimi bir racer'a hazırlamam için iyi bir başlangıç oldu diyebilirim

Motosikleti
    SaLcaNo SM 250-4
    motorun hayırlı olsun hocam bende yeni aldım daha 2 hafta falan oldu 250cc bı chopper senınkının aynısı dıyebılırım zaten çinliler hep aynı yapıo ben çok seviorum motorumu inş kazasız belasız kullanırsın...

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız bol km'ler.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı meLihjoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sorum 2. el 5ooo km deki bir hyo için ne düşünürsünüz ?
    2oo - 300 € yu can sağlığım için bir kask'a verebilirim ama kaliteli olanı nasıl anlarım ?
    Full face ve çeneden açılan kaskların birbirinden farkı nedir ? Teknik olarak..
    Pantalonun ve montun düşme anında herhangi bir faydası varmı ?
    Motorsiklet kullananlara EDS yasak değil diye bir şey duydum doğrumu ?
    Birde Altıntepe - Bostancı'da özel ders verebilecek arkadaşımız varmı yada tanıdığı olan varmı ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.
    -5000km iyi bi rakam, temizse km'si cok deil bence gt250r icin
    -ceneden acılanların ceneden acılma dısında avantajı dezavantajı yok diye biliyorum, konusmak kolay ısıklarda vb vede birseyler icmek kolay diye biliyorum, ama ben kapalıdan sasmam, cene acılma mekanizması guvensizlik hissettiriyor bana..
    -Ben dustum ve kesinlikle var, o anda surtunmede ben benim deri tulumun ne kadar gerildigini hissettim hele cakılda donerken sukrettim, bence motor icin uretilmis giyim sart (onemlilik sırası bence kask,eldiven,bot,mont,pant.)
    -Guvenlik seridi her şekilde yasal olarak yasak, ama ben polisin bile dedigini duydum emniet seridinden git gibisinden bir cumle kurdugunu, ben yinede trafikten 10km gibi bir hız fazlasıyla aradan gidiyorum... duran trafiktede kosma hızında...
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)