Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alaman motorcular ve biz...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    b+rk anladım haklısın ama benim de haklı olduğum noktalar var ama şu yanlış anlaşılma var ben kurallara uyuyorum emniyet şeridi haricinde, kurallara uymayan serseri motorcular la aynı kefeye koydun beni,
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Alıntı khazid-hea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b+rk anladım haklısın ama benim de haklı olduğum noktalar var ama şu yanlış anlaşılma var ben kurallara uyuyorum emniyet şeridi haricinde, kurallara uymayan serseri motorcular la aynı kefeye koydun beni,
    yazdıklarımdan öyle anlaşılıyorsa senden özür diliyorum. Kurallara uymanın onemli olduğunu emniyet şeridinin de buna dahil olduğunu belirtmek istedim. Kişisel alma lütfen. Pardon

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı b+rk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aargh bende hiç kullanmıyorum hem araçlara saygı hem kurallar bakımından./ reel sebep iste kazaların sebebi insanlar emniyet şeridinden gelen araçların önüne kırıyorlar genelde. Sebebi ise sizinle aynı sizin gibi trafikten bir an olsun uzaklaşmak için emniyet şeridini tercih ediyorlar.

khazid ben tanıdık bir emniyet müdürüne sordum malesef istanbuldaki kurallara uymayan yığın yüzünden bıkmışlar. Artık insiyatifleriyle ceza kesmiyorlarmış. Çoğunluk yapıyormuş malesef.
    işte bu gerçekten gerçek bir sebep ama ben trafikten uzaklaşmak için değil tehlikeden uzaklaşmak için tercih ediyordum
    ceza konusunda cevabın için sağol bende serbest mi bıraktılar diye merak ediyordum

emniyet şeridi konusunda da e-5 deki o karmaşada, sıkıştırılmadan kazasız gidebileceğime güvenirsem eğer girmem o şeride ama o kalabalık da kendimi test etmem lazım
    seviyesiz tartışma olacak diye korkuyordum ama bu site yine kalitesini gösterdi, düzeyli tartışma ortamı için herkese teşekkürler
    b+rk özür dilemene gerek yok, öyle olmadığını bir önceki mesajında göstermişsin ama ben sonunu yeni okudum, ben yanlış birşeyler yazdıysam asıl ben özür dilerim
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    neyse okuyanlar için cift yönlü bir bilgi paylaşımı oldu.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet şeridi bazen çok emniyetsiz olabiliyor. Sıkışık trafikte daralan sürücü pervasızca önünüze atlayabiliyor. Çok sıkışık, milim milim ilerleyen trafikte emniyet şeridini kullanıyorum, kullanmamam gerekiyor fakat buna beni bozuk trafik düzeni ve bencilliğim zorluyor. Yine de çok gidemiyor, rahatsız oluyor, trafik akmaya başlayınca şeridime geçiyorum. Motokuryeler emniyet şeridi ihlalinin başrol oyuncuları. Mesleklerine saygı ve sevgi duyuyorum lakin onlar için 'vakit nakit' olduğundan trafikteki herkese bu kuralsızlığı zaman içinde kanıksattılar. Okullarda trafik dersi var mı bilmiyorum ama küçük yaşlarda bu eğitim, bilinç insanlara verilmeli. Hele şu sürücü kurslarının hali düzeltilmeli, uygulamalı eğitim, sınav bu kadar basit olmamalı. İstanbul'da emniyet şeridinden gitmeyi hak sayan ve kural ihlali olarak görmeyen insanlar bile vardır. Her alanda olduğu gibi aslında sorunun kökeni cahillik, cahilliğimiz...
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    bende trafik sıkıştığında emniyet şeridine giriyorum, araç aralarından geçiyorum, bulduğum bütün boşlukları değerlendirmeye çalışıyorum, aksi takdirde motosiklet kullanmanın ne avantajı kalıyorki, alırdım bi araba hiç değilse ayaklarımı yere koymadan oturarak klimalı/kaloriferli kapalı yerde terlemeden/üşümeden giderdim, sırf bu avantajı için motosiklet kullanıyorum diyebilirim, tabi bunları yaparken azami dikkati gösteriyorum ama genede risk alıyormuyum, evet alıyorum malesef..

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende trafik sıkıştığında emniyet şeridine giriyorum, araç aralarından geçiyorum, bulduğum bütün boşlukları değerlendirmeye çalışıyorum, aksi takdirde motosiklet kullanmanın ne avantajı kalıyorki, alırdım bi araba hiç değilse ayaklarımı yere koymadan oturarak klimalı/kaloriferli kapalı yerde terlemeden/üşümeden giderdim, sırf bu avantajı için motosiklet kullanıyorum diyebilirim, tabi bunları yaparken azami dikkati gösteriyorum ama genede risk alıyormuyum, evet alıyorum malesef..
    Arkadaş,
    Sırf bu yazdıklarını yapamaz isen motora ihtiyaç duymam diyorsan bir an evvel bu Şeytan arabasını bırak Motor bu anlattıkların değil.. Al bir araba, ayakların yere değsin miss gibi, aç klimanı, bas gazını...Motor daha değişik bir şeydir ve bendeniz bu farklşı şeylerle ilgileniyorum Bu fikirde isen kaza yaparsın, canın yanar allah korusun.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim sana
    Poturdak

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,
    Sırf bu yazdıklarını yapamaz isen motora ihtiyaç duymam diyorsan bir an evvel bu Şeytan arabasını bırak Motor bu anlattıkların değil.. Al bir araba, ayakların yere değsin miss gibi, aç klimanı, bas gazını...Motor daha değişik bir şeydir ve bendeniz bu farklşı şeylerle ilgileniyorum Bu fikirde isen kaza yaparsın, canın yanar allah korusun.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim sana
    bende elbetteki başka sebeplerden de seviyorum motosikleti ama benim motosiklete başlamamdaki en önemli etken trafikte beklememek, daha az park sorunu yaşamak ve daha az benzin tüketmek, yağmurda ıslanmayı, güneşte kaskın içinde terlemeyi, kışın rüzgardan titremeyi, fazla eşya taşıma kapasitesinin olmayışını seviyor değilim, yoksa sen seviyor musun?

yağmurda ıslanmayı, güneşte kaskın içinde terlemeyi, kışın rüzgardan titremeyi, fazla eşya taşıma kapasitesinin olmayışını seviyor değilim, yoksa sen seviyor musun?
    Yağmurda ıslanıp varacağım yerde sobanın karşısında ısınmayı, kaskın içinde terleyip kaskı azıcık aralayıp ferahlamayı, rüzgardan titreyip yine sobayı düşünmeyi, fazla eşya taşıyıp bunu birde eve çıkarması var diye düşünmemeyi, evet ben seviyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda ıslanıp varacağım yerde sobanın karşısında ısınmayı, kaskın içinde terleyip kaskı azıcık aralayıp ferahlamayı, rüzgardan titreyip yine sobayı düşünmeyi, fazla eşya taşıyıp bunu birde eve çıkarması var diye düşünmemeyi, evet ben seviyorum.
    bazıları eziyeti sever ama istisnalar kaideyi bozmaz

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kemal Sunal'ın Gurbetçi Şaban filminde "Come ulan come" deyişi aklıma geldi.

"Wilkommen.Burası Türkiye" babında seslenmiş motorcu arkadaş galiba
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

bazıları eziyeti sever ama istisnalar kaideyi bozmaz
    Gülü seven dikenine tüy muamelesi yapar da diyebiliriz.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bu konu çok hoş oldu yaa, tartışma merkezi; b+rk ile ben anlaştık yeni başrollerde bıyıklı ile adaşım barış var ama adaş sana katılamayacağım yaa, motor aşkı bir başkadır, rüzgarı hissetmek nerdeyse uçmak gibi birşey özgürlüğün doruk noktasıdır motor, motor la giderken klimalı bir araba hiç aklıma gelmedi, anın tadını çıkartmaya çalış bence, motor ulaşım, konfor vb bir araç değildir, akıllı işi de değildir motor bir aşkdır, tehlikeli bir aşk

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Adamlarin ulkesinde anlatacagi en ilginc olaya tanik olmussun bence
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı khazid-hea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başrollerde bıyıklı ile adaşım barış var ama adaş sana katılamayacağım yaa, motor aşkı bir başkadır, rüzgarı hissetmek nerdeyse uçmak gibi birşey özgürlüğün doruk noktasıdır motor, motor la giderken klimalı bir araba hiç aklıma gelmedi, anın tadını çıkartmaya çalış bence, motor ulaşım, konfor vb bir araç değildir, akıllı işi de değildir motor bir aşkdır, tehlikeli bir aşk
    Ben başrölü değil oyunu yazmasını severim.

Burada adaş çok, ona katılmazsan diğer adaşına (bana) katılırsın. Bbrr adaşına ise katılmaz, karşı gelirsen 'banlanırsın'.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    yaw amma adaş var dimi rüzgarı arabada daha çok hissediyorum ben açıkken camlar, hatta temde falan gidiyosak şöföre camları kapattırıyorum oda bana yaw nası motorcu adamsın sen rüzgar dokunuyo diyo, kaskın camı sürekli kapalı gidiyorum zaten, tekrar ediyomki sadece trafikten kaçmak amacıyla biniyorum ben, yani benim için pratik bir ulaşım aracı..başkaları gözüne giren börtü böcükten, donuna kadar ıslanıp titremekten, poposunun uyuşmasından, yazın bacaklarına vuran 100 derece havadan memnun olabilirler ama ben onlardan değilim

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tartışma konusu değişmiş ama ben konuyu yeniden eminiyet şeridine getireceğim.

Sıkışık trafik vs. gibi bahanelerle emniyet şeridine dalan arkadaşlar motosiklet kullanma kabiliyetlerini tekrar gözden geçirsinler diyeceğim.
    Bir motosiklet kullanıcısı için sıkışık trafik diye bir şey yoktur.
    Sadece anlık sıkışma olabilir.
    İyi bir motosiklet sürücüsü trafikte ki ilk harekette kendini rahatlatacak pozisyonu alabilen sürücüdür.
    Bunu yapamıyorsanız eğitim almanızı öneririm.
    Motosiklet için sıkışıklık yoktur.
    Zaten işin zevki de buradadır.
    Boş yolda herkes motosiklet kullanır.
    Önemli olan zorluklarla baş edebilme gücünüzdür.
    Bu yoksa, zaten siz sadece motosikleti yürütebilen ve frene basıp durdurabilen alelalede bir sürücüsünüz.
    Daha ileri gitmeniz de maalesef mümkün değil.
    Emniyet şeridine girmenin haklı sebepleri vardır.
    Bu sebeplerin ana başlığı ise acil durumdur.
    Başka bir sebeple emniyet şeridini işgal etmek, insan hayatına saygısızlığın en görünür ifadesidir.
    Başkalarının hayatını hiçe saymayı marifet kabul etmek, buna bahaneler, kılıflar uydurmak acizlikten başka bir şey değildir.

Mazeret arandığı zaman binlerce bulmak mümkün.
    Örneğin bir çok arkadaşımız diyor ki;

"Anında emniyet şeridini boşaltabilirim.
    Zaten incecik bir alet kullanıyorum.
    Ne tehlike yaratabilirim ki?"

Tamam da.
    Ya düşersen ne olacak?
    Kayarsan, ya da bir hayvan gelir tamponlarsa ve şeridi kapatırsan ne olacak?
    O sırada hastaneye yaralı yetiştirmeye çalışan bir ambulans senin yüzünden orada sıkışıp kalırsa ne olacak?
    Tam orada kalbi sıkışan biri şeride girmek isteyip senin tıkadığın şeride giremeden kazaya sebebiyet verirse ya da ölürse ne olacak?

Vicdanına ne diyeceksin?

Siz kullanmaya devam edin.
    Şanslıysanız bir şey olmaz.
    Ama motosiklet kullanımı şansa bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur.
    Ve bu işi ancak acemiler şansa bırakır....

Konu Almanlardan buraya geldi.
    Bir arkadaşımız almanlar için kurallar ayet gibidir demiş.
    Sadece Almanlar değil gelişmiş bütün ülkeler için bu böyledir.
    Bunun nedeni ceza korkusu değildir.
    Adamlar bu kuralların ne için var olduğunun farkındalar o kadar.
    İnşallah bir gün siz de fark edersiniz.

Sizler fark edene kadar siz Almanlara değil,
    Almanlar sizin acemiliğinize gülmeye devam edecekler....
    Buyrun siz kendinize güldürmeye devam edin....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Metin Abi o Alman arkadaşlar Türkiye'de biraz fazla vakit geçirirlerse sanırım ülkelerine döndüklerinde , kask takmayan , motosikleti sigara içerek kullanan, hatta yere tükürerek gezen tipler olma ihtimalleri var
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazeret arandığı zaman binlerce bulmak mümkün.
    Örneğin bir çok arkadaşımız diyor ki;

"Anında emniyet şeridini boşaltabilirim.
    Zaten incecik bir alet kullanıyorum.
    Ne tehlike yaratabilirim ki?"

Tamam da.
    Ya düşersen ne olacak?
    Kayarsan, ya da bir hayvan gelir tamponlarsa ve şeridi kapatırsan ne olacak?
    O sırada hastaneye yaralı yetiştirmeye çalışan bir ambulans senin yüzünden orada sıkışıp kalırsa ne olacak?
    Tam orada kalbi sıkışan biri şeride girmek isteyip senin tıkadığın şeride giremeden kazaya sebebiyet verirse ya da ölürse ne olacak?
    emniyet şeridinde giderken düşüp ölsek bile motosikleti emniyet şeridinden çekmek ve yolu açmak kolay ben anlayamadım ne demek istediğini?

selam bencede emniyet şeridini kullanmıyalım gelecegin modorcularına iyi örnek olalım arkadaşlar hayırlı işler kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)