Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce büyük jant scooter ruhuna aykırı mı?

Katılımcı sayısı
37. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Scooter Ruhuna Aykırı

5 13.51%
  • Hayır Scooter Ruhuna Aykırı Değil

24 64.86%
  • Otomatik Vitesli Olduğu Sürece Fark Etmez

8 21.62%

Büyük Jant Scooter Ruhuna Aykırı mı?(Anket)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğiniz üzere genelde scooter küçük jantlı motorlardır.İhtiyaçtan doğan büyük jant sizce scooter ruhuna aykırı mı?

''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence aykırı değil Türkiye yollarında ....başka bi ülkede olsa bence aykırı ama bu türkiye için gayet normal bişey...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    modelleri oldukça şık yapıyorlar yeni bir model gördüğümde hiç scooter ruhuna uymamış diyemiyorum.resimlerde öyle değilmi insanın birtanede scooter alası geliyor.tabi okadar kolay değil oldukça pahalılar .

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu scooterlardan her zaman korkuyorum hele ve hele arka lastik patlamasından motor indirmekten zor

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bence ne kadar büyük tekerlerk olursa o kadar iyi olur. scooterlarda bana en itici gelen şeylerden biridir küçük tekerlekleri..
    şu yollarda o minik tekerlekler üzerine yol almak oldukça zor oluyordur.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aykırı değil bkz. DN - 01
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    otomatik olduktan sonra scooter ruhu ölmez arkadaş
    tabi büyük tekerler olması yolların hali ortada avantaj küçük tekerlerin dikkatli yol alması gerekiyo mesela ben
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence büyük janttan önce maxi scooter, scooter mantıgına aykırı!

Scotterların temel avantajlarının hiçbirini sunmuyorlar. az yakmak, kolay park etmek, kıvraklık, kısa mesafelerde rahatlık...

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Scotterların temel avantajlarının hiçbirini sunmuyorlar. az yakmak, kolay park etmek, kıvraklık, kısa mesafelerde rahatlık...
    maxi scooter ı sen klasik scooter olarak düşünmiceksin onların avantajı uzun yolda rahat kullanım konforlu yolculuk amacı güder, tutup şehir içi pratik olarak kısa mesafeler için kullanacaksan Sadece küçük cc yeter

bi yerde haklısın ama ayırım yapılan nokta MAXİ scooter olması zaten. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kesinlikle katılmıyorum. Bu kişiden kişiye değişebilen birşey. Otomatik olsun ama gazı verdiğim gibi uzasın istiyosam ben napıcam? 100cc. lik scooterda bunu yapabilir miyim sence? Ayrıca 216kg. olan nexusumu o kadar kolay park ediyorum ve o kadar kıvrak kullanabiliyorum ki anlatamam. Alıştıktan sonra herkes kullanır. Ek olarak km.de 13ykr yakıyorum şehir içinde. Oldukça ekonomik değil mi?

Konuya cevap, büyük jant scooter ruhuna aykırı değil bence de. Yararı var zararı yok..
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Hem küçük jantlı scooter kullanmış ve şimdi de büyük jantlı (16 inç) scooter kullanıcısı olarak diyebilirim ki şu anki olay çok daha güzel.
    Türkiye yollarında isterim ki herkes modeli ne olursa olsun 16 inç jantlı scooter kullansa.Çünkü arada dağlar kadar fark var.

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykırı değil bkz. DN - 01
    DN-01 scooter değildir.Yani kayışla güç aktarımı yok... HFT(sürekli değişken şanzıman) var.
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılmıyorum. Bu kişiden kişiye değişebilen birşey. Otomatik olsun ama gazı verdiğim gibi uzasın istiyosam ben napıcam? 100cc. lik scooterda bunu yapabilir miyim sence? Ayrıca 216kg. olan nexusumu o kadar kolay park ediyorum ve o kadar kıvrak kullanabiliyorum ki anlatamam. Alıştıktan sonra herkes kullanır. Ek olarak km.de 13ykr yakıyorum şehir içinde. Oldukça ekonomik değil mi?

Konuya cevap, büyük jant scooter ruhuna aykırı değil bence de. Yararı var zararı yok..
    Nexus şehir içinde 4,5 litre yakıyosa çok başarılı Daha yüksek rakamlardan sikeyetçi maxiciler.

Büyük jant çok da güzel bişey ülkemizde..

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    büyük jant klasik scooter ruhuna aykırıdır ama günümüz sivri burunlu scooterlarında hele hele türkiye yollarında gayet normal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler