Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

deri ceketin bakımı nasıl yapılmalı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bilindiği gibi deri ceketler için yıkama tavsiye edilmiyor, peki bu derinin temizliği ve bakımı nasıl yapılmalı, kullanan arkadaşlar ne tür bir uygulama ile bakım ve temizlik yapıyorlar.
    ben geçenlerde yıkanmaması gerektiğini bildiğim halde soğuk su ile elde yıkadım ve montta biraz sertleşme oldu sanki.. bir arkadaşım vazalin sür yumuşar ve parlar dedi ama internette aradım bu deri ceketlerin bakımı nasıl yapılır net birşey bulamadım, kullananlara sormak istiyorum temizlik ve bakım için ne yapılmalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    extra bişey yapma
    deriyi bozarsın.
    normal takıl.
    paran oldukça kuru temizlemeye verirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Erdal marka deri bakım ürünü var..Özellikle büyük mağazalarda satılıyor,,sprey biçiminde 500 Ml..Süt gibi beyaz,, zaten Erdal ın standını incelediğinde kesinlikle görürsün....Deriyi çok iyi temizliyor,, besliyor ve bakımını yapıyor..

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    nasıl yapılıyor bilmiyorum ama ben vazelin sürüyorum,eskiden bir deri ustası söylemişti
    temperantia bunu beğendi.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Badem yağı da iyi geliyor diye biliyorum deri için ama koca cekete badem yağı uygulamak kolay olur mu bilemeyeceğim (ben deri eldivenime ve arabanın deri kaplı direksiyonu ara ara badem yağı sürüyorum ve yumuşatıyor deriyi)

Deri bakımı için (deri koltuklu araçlar için düşünülmüştür en azından) kolayca uygulanacak spreyler vardır muhakkak.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    temızlerken ıslak bır bezle sıl ondan sonra bagdem yagı yada vazelını sungergıbı bıseyle ıyıce sur hem yumusar hemde parlar bu sayede catlamamasını ve eskımemesını saglarsın
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demek vazalin sahiden işe yarıyor yanlış duymamışım.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    VAZELİN
    Önce sabunlu bezle temizleyin daha sonra vazelin sürün.
    Hem ömrü uzayacaktır hem de yumuşak bir yapıya sahip olacaktır.
    Zaten deri tabaklanırken (şimdi burda klasik deri tabaklama olayının detaylarını verip sizleri deriden soğutmak istemiyorum.) İçndeki organik bileşikler ayrılıyor sadece bağ dokusu matrisi kalıyor bu dokuda renkli yada renksiz madeni yağlarla doyuruluyor. Organik dokunun yerine yağ konuluyor yani. Vazelinde rahatlıkla kullanabileceğimiz madeni esaslı bir yağdır. Badem yağı işe yarar ama vazelin kadar etkili değil. Kullanlacak en iyi ürün vazelin.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    ıslak mendil ile silmeniz yetrli olacaktır .. kolanyalı mendilden uzakdurun .. alkolsüz mendiller.. ve P.H degeri olan mendiller kullanın .. bebeklerin temizligi için kullanılanlardan .. sadece silmeniz yeterli
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıslak mendil ile silmeniz yetrli olacaktır .. kolanyalı mendilden uzakdurun .. alkolsüz mendiller.. ve P.H degeri olan mendiller kullanın .. bebeklerin temizligi için kullanılanlardan .. sadece silmeniz yeterli
    müdür sen şimdi öğlen yediğimiz lahmacundan kalan kolonyalı mendil bi işe yaramaz mı diyosun
    velizrsln bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür sen şimdi öğlen yediğimiz lahmacundan kalan kolonyalı mendil bi işe yaramaz mı diyosun
    sen kullanabilirsin emincim sende başka etki yapıyo mendiller .. mendil dedimde aklıma geldi geçen seni gördüm biyerde elindde bolca peçete
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kullanabilirsin emincim sende başka etki yapıyo mendiller .. mendil dedimde aklıma geldi geçen seni gördüm biyerde elindde bolca peçete
    ıslak mendildi onlar, pehaş değeri yüksek olandan hemde, deri montumu temizlemeye gidiyodum

Motosikleti
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıslak mendildi onlar, pehaş değeri yüksek olandan hemde, deri montumu temizlemeye gidiyodum
    baştacısın ((((((:
    Drift Religion

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VAZELİN
    Önce sabunlu bezle temizleyin daha sonra vazelin sürün.
    Hem ömrü uzayacaktır hem de yumuşak bir yapıya sahip olacaktır.
    Zaten deri tabaklanırken (şimdi burda klasik deri tabaklama olayının detaylarını verip sizleri deriden soğutmak istemiyorum.) İçndeki organik bileşikler ayrılıyor sadece bağ dokusu matrisi kalıyor bu dokuda renkli yada renksiz madeni yağlarla doyuruluyor. Organik dokunun yerine yağ konuluyor yani. Vazelinde rahatlıkla kullanabileceğimiz madeni esaslı bir yağdır. Badem yağı işe yarar ama vazelin kadar etkili değil. Kullanlacak en iyi ürün vazelin.

Dahası her türlü deri materyalinize uygulayabilirsiniz örneğin cilalanması gerekmeyen ama çoğu zaman cilalan yağlı deri denilen ayakkabılar gibi,kemerler vs .
    Hudson deri firmasının da önerisidir.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu hortlamış olacak biraz ama şimdi geçen günkü ve bugünkü yağmurlarla birlikte deri ceketim gri ve çamurlu bi hal aldı ıslak bezle sildim olmadı.ıslak mendille ayakkabılarımı siliyodum sürekli bi zaman sonra grileşti boya ister duruma düştü.bu yüzden ceketi ıslak mendille temizlemeye çekiniyorum.en basit yolu nedir sabunlu bezlemi silsem sabun zarar verirmi?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Hudson dan yeni deri mont aldım. Ben birşey sormadan kendileri saf vazelin yağı sürerek bakımını yapabileceğimi söylediler. Deterjan veya alkol içeren herhangi bir made ile silmek renginin solmasına ve çatlamasına neden olurmuş.

konuyu hortlatmış olayım.hobi olarak deri işlemeciligiyle ugrasıyorum
    pıyasada satılan deri yagları,eyer kremleri,lalonin'li kremler deri bakımı için ideal'dir.ıslak mendil ,güneş,su,sabun içerikli temizleyiciler ve nem derinin düşmanıdır
    vazelin kullanabileceginiz en uygun ve en ulaşılabilir bakım malzemesidir
    yanlız dikkat edilmesi gereken nokta fazla kullanmamanız.
    yoksa derının gozeneklerı tıkanarak derinin yumusamasına bir sure sonra ise kagıt gıbı yırtılmasına neden olur

vazelinle parlar

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Konuyu güncelleyim
    Benim ceketim de matlaştı biraz.
    Vazelinden ziyade su alman malı WOLY marka ayakkabı kremi var beyaz onunla daha iyi olmaz mı?
    Veya daha iyi bir önerisi olan var mı?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Baya eski konu ama vazelin harici kullanabileceğimiz başka ne var deri ceket bakımı için?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)