Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

12 litre depom 45 'e doldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı busra_bjk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duyduğum kadarıyla bu fiyata dolamaması gerekiyormuş...önce benzin bitti yolda kaldım,bidona doldurdum sonra gittim fullemek için toplam 45 tuttu şaştım..bide benzin satış görevlisine istemsiz bi yuh çektim...ee tabi ilk defa benzin alıyorum :D makina suzuki intruder 250.önceki sahibi ve intruderlu arklar 30 civarlarında falan söylediler...işin diğer garip kısmı rezervede de hiç bnzin yoktu.musluğu rezerveye de çevirili değildi halbuki
    anlamadım gitti..sorun ne acep
    Bidon ile kaç litre aldın, sonra benzinciye vardığında kaç litre aldın arkadaş Bir hesap yapalım önce
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    dün fulledim depoyu. 11,3 lt aldı. daha varmış demmekki depoda. dam 39 ytl. ödedim.

okyanus43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR1000
    Eeeeeeeeee ne demiş şair...
    Her yerden benzin alma...
    Yada böyle bişeydi...
    Ne yöne dönersen dön, arkan her zaman arkandadır.
    Okyanus43

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Busra_bjk arkadaşım sen rezerv olayını tam olarak anlayamamışsın bu nedenle yanlış hesap yapıyosun. Deponun musluğunda 3 ayrı konum var kapalı, açık, rezerv. Şimdi rezerv dediğin kısım deponuniçinde ayrılmış ayrıca doldurulması gereken yada sadece rezerv musluğu açıkken dolan bir kısım değil. Rezerv olayının çalışma mantığı şöyledir. Musluk açıkken bir boru vasıtasıyla deponun tabanından 2-3 santim yukarıdan benzin alır. Yani benzin bitti dediğinde deponun tabanında 2-3 cm benzin kalır buda yaklaşık 3 lt. civarındadır. Şimdi musluğu rezerv konumuna getirdiğin zaman o 2-3 santimlik boru devreden çıkar doğrudan deponun dibinden benzin almaya başlar. Böylece deponun dibindeki 3lt. civarındaki benzini de kullanmaya başlarsın. Bunuda kullanıp benzini tamamen bitirdiğinde gidip yeni benzin aldığında benzin musluğu hangi konumda olursa olsun depo tamamen dolar. Zaten rezerv diye ayrılmış bir bölümde yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    benim depo 14lt 50ytl ye fulleniyo.seninkide 42 küsürata fullenmesi lazım.

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    arkadaslar benzin istasyonu olarak hepsi ayrı kafadan satıyorlar burda dun gordum motoru yaptırmaya gıdınce ilk ugradıgım yer 3.65 2 ci 3.63 3 cusu ise 3.59 herkes baska baska koyuyor artık...

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benzin istasyonu olarak hepsi ayrı kafadan satıyorlar burda dun gordum motoru yaptırmaya gıdınce ilk ugradıgım yer 3.65 2 ci 3.63 3 cusu ise 3.59 herkes baska baska koyuyor artık...
    Arkadaşım Piyasa Serbest Rekabet piyaSası Yani rekabet etmek DurumundaLar bunun anLamı Şu Benzin istasyonLarı araLarında Rekabet etmek için Fiyat FarkLıLıkLarı Koymaktadır Buda Normal vede oLMası GereKen Bir durum Sen HangiSi ucuzSa oraya Git BunLarın denetimide EDPK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) de Benim biLdigim KadarıyLa.. bildigim Şu ki iki Benzin istasyonu arasında en azından 0,01 Kurus dahi oLsa fiyat Farkı oLMası Lazım Yoksa Devreye EDPK girio

Motosikleti
    suzuki intruder 250
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Busra_bjk arkadaşım sen rezerv olayını tam olarak anlayamamışsın bu nedenle yanlış hesap yapıyosun. Deponun musluğunda 3 ayrı konum var kapalı, açık, rezerv. Şimdi rezerv dediğin kısım deponuniçinde ayrılmış ayrıca doldurulması gereken yada sadece rezerv musluğu açıkken dolan bir kısım değil. Rezerv olayının çalışma mantığı şöyledir. Musluk açıkken bir boru vasıtasıyla deponun tabanından 2-3 santim yukarıdan benzin alır. Yani benzin bitti dediğinde deponun tabanında 2-3 cm benzin kalır buda yaklaşık 3 lt. civarındadır. Şimdi musluğu rezerv konumuna getirdiğin zaman o 2-3 santimlik boru devreden çıkar doğrudan deponun dibinden benzin almaya başlar. Böylece deponun dibindeki 3lt. civarındaki benzini de kullanmaya başlarsın. Bunuda kullanıp benzini tamamen bitirdiğinde gidip yeni benzin aldığında benzin musluğu hangi konumda olursa olsun depo tamamen dolar. Zaten rezerv diye ayrılmış bir bölümde yoktur.
    rezerveye çevirdiğimde benzin yoktu :( anlayamadım...full de durması gerekmiyor mu ? ya hala anlamıyrum litre fiatı(temmuz zammlısı hemde) 1480 çarpınca 12 ile sonuc nie öle ....delircm sinir yaptım şşimdi...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    zaten son zamlarla birlikte 42-43 gibi bişy çıkar.ee birazda havaları olsun dimi ama
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler