Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kawasaki Z750S olanlar veya bilgisi olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    arkadaşlar çok mühiim bir konu Z750S alacaz bu konudaki görüşlerinizi almak istiyorum çünkü babam kafaya koydu ama araştırıyo onu ikna edrsem iyi olacak yaza ehliyet alıyorum çünkü ilginize tşkler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casibart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasim cok guzel motor.
    servisini, kasko'sunu, yillik vergisini, servis aralığını bi sor istersen. bence bunlar olumsuz yanlari. Ama fiyatı 8000€ olarak kalırsa, yamaha fazer'in fiyatı da düşmezse z750 alacağım herhalde ben de. Şu an 12,900 YTL ediyor. Fazer'den daha ucuz. Ama vergisi ve sigortası pahalı falan.. 2006 modelleri için fiyatlar belli olsun, o zaman karar vereceğim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kawasakisi olanlara bir danışın derim yedek parçada durum nasıl ama ben söyliyeyim içler acısı yedek parça siparişle geliyo motorun 1 ay yatması gerekiyo honda veya yamaha tercihiniz olsun suziki bu ikisi kadar olmasada kawasakiden daha iyi servis açısından yürüyen bir motor alın sonra kafaları duvara vurmayın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    biz zaten çok sık kullanmıyoruz yani aşırı kilometre yapmıyoruz babam 600 veya 800 arası bir naked motor araştır dedi bende cbf600 fazer600 z750 arasında kawasaki ünlü marka diye o motor üzerine yoğunlaştık fazer tanıdıkta war kullandık güzel ama z750 daha iyidir kawasaki yamahadan iyi olsa gerek geçmişi daha fazla çok sağolun arkadaşlar casibart o motoru alan kardeşim vergisine bakmaya lüzum yok gülerler adama 13milyar motor alıyo vergisinden sıkılıyo diye BBRR biz çok sert kullanmıyor wede çok km yapmadığımız için sorun olmuyo heralde kawasakide hiç olmaz honda falan hiç arıza yapmıyo yani bizdekiler

Haklisin aslinda, yilda 170 milyon lira daha fazla vergisi. Ne ki.

Peki kasko yaptirmayi dusunuyormusunuz? z750 icin 1,400 YTL fiyat aldim. Ayni yer 920 YTL dedi fazer icin bana.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burik, kesinlikle tavsiyem kawasaki dir o zaman sana madem biz de para var çok km yapmayız falan diyon başka motor düşünme derim hemen kawasaki al
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    ya bizde para var derken BBRR yani 13 milyar motora veren herşeyi göze alır anlamında yani 300-500 değil 13000ytl veriyon alıyosan çekecen ceremesini mecbursun ne kadar büyük motor o kadar çok para gider artık onu göze aldık kasko yaptıracaz e tabi normal aradaki fark çünkü bu motor fazerden 150cc daha büyük o nedenle pahalı olur ama heralde tercihimiz kawasaki olacak çünkü onu istiyoruz hiç. kawasakiye binmedik onun havası başka çok sağolun arkadaşlar birde eğer biliyosanız ne tarafta kawasaki bayisi bursa veya izmir bilen warsa bize enyakın orası biz balıkesir deyiz

BBRR, barış abi ne yaptın aldınmı Bmw F650'yi.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

z750 gerçekten çok hoş bir cihaz. Fakat Türkiye'deki servis sayısının az olması, parça problemi yaşanması, en basit parçaların bir ay sonra temin edilebilmesi gerçekten inanılmaz bir durum. Motoru yana yatırdın mı kırılacak-çizilecek parçaları değiştirmen bir ayı buluyor. O bir ay ne kadar sıkıntılı geçer düşün biraz.

Ayrıca servis aralığı Fazer'e göre daha kısa. Fazer sahibi arkadaşlar ve z750 sahibi arkadaşlar servis km aralıklarını yazarlarsa net olarak öğrenmiş oluruz. Bana sorarsan her 5000km de bir servise gidip yüz - ikiyüz milyon falan bayılmak sinir bozucu. z750'de 15bin km'de olan subap aralığı kontrolü, Fazer için 26 bin km. Bilmiyorum yani. Bunlar sorun değil diyosan z750 al tabi. çok güzel motor. Ama gülü seven dikenine katlanır Olay ne kadar sevdiğine bağlı..

Yazdıklarıma ek olarak şunu ekliyim..
    Fazerin de fiyatı abi..
    13,750 diyorlar hala yaaa... € düştü o kadar, sezon sonu oldu, fiyat hala z750'den fazla. Ve z750 daha hoş bir alet sonuçta.. 2006 'lar gelince fiyat yine böyle olursa z750 alırım ben de..

Motor burda üretiliyo olsa anlarım YTL sabittir falan derim ama ithal ediliyor bunlar. Döviz düşünce fiyatın düşmesi lazım.

hondaxl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600
    z750 7350 Euro yani 11 750 YTL
    z750s 7970 Euro yani 12 750 YTL
    Alım satım masrafları hariç.( 200 YTL )
    ikisinde de aynı motor var 110 ps
    Yamaha fazer 600 (98 beygir ( bir de sürücü 99 !! ))
    http://<a href="http://imageshack.us...[/img]</a>
    http://<a href="http://img338.images...az.th.jpg]</a>
    Yeni R6[img=http://img216.imageshack.us/img216/2218/06myer6nmg0f8bm.th.jpg][/url]
    http://img216.imageshack.us/my.php?i...r6nmg0f8bm.jpg

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    yamahanın yedek parça getirme süresi de kawasakiden çok farklı değil o yüzden karşılaştırmada bu kriteri atlayabilirsin. ayrıca kasko olayı da sizin dediğiniz gibi 900-100 ytl civarında değil arkadaşlar. ben er-5 i 450 ytl arkadaşım fazeri 700 ytl cıvarında aynı şirkete kasko yaptırdık. kasko primi motorun değeriyle orantılıdır. yani z750 daha düşük prim öder. euro düşse de motor fiyatı düşmeyebilir çünkü adamlar motoru 3 ay önceki euro üzerinden getirmiş olabilirler, öyl olmasa da adam fazla kar için fiyatı düşürmüyor işte
    ALPAY

explorer, hangi sigorta sirketine yaptirdin? kapi kapi dolasmaktansa onlara sorarim ben de. hirsizlik falan dahil mi

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    sevgili burik;
    bende fazer ve z750 arasında kararsız kaldım Bence buradaki en önemli nokta senin tecrüben ve yeteneğin , eğerki bunlar yeterliyse z750 bence daha sportif ve güçlü bir motor olduğu için tercih edilmeli ama şu da bir gerçek kullanımı daha çok tecrübe gerektiriyor dikkatli olmak lazım iyi şanslar

tuncay29frankfurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja zx-6r
    hayirli olsun kardes sevindim kawasaki en iyi motor cok iyi bir motor aliyorsun kendine allah kasaiz belasiz kulan ... hoscakal

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Tam akılcı bir cevap istiyorsan aşadaki linki tıkla yazan arkadaş çok doyurucu bir z750 yorumu yapmış. http://www.motordelisi.com/ftopict-18124.html
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

ilkerinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Z 750S alçak sele opsiyonu

Selamlar.

Ben z750s modelini incelemekteyim. Z-Moto'nun ve Kawasaki'nin diğer ülke distrübitörlerinin sitelerini araştırdım. Diğer ülke distrübitörlerinin sitelerinde aksesuar olarak alçak sele satıldığından bahsedilmekte. Z-Moto sitesinde aksesuar olarak alçak seleden bahsedilmekle birlikte, aksesuar fiyat listesinde yer almamakta.

Sorum şu; Z750S modelini alçak sele opsiyonu ile satın almak mümkün mü? Yada alçak sele aksesuar olarak temin edilebilir mi?

Cevap yazma nezaketinde bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Eski mesajları hortlatıyorsunuz. Tam 1 sene geçmiş. Sorunuza gelince bu soruya en güzel cevabı Kawasaki ithalatçısı firma verebilir.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler