Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik cezası saçmalıkları. Motosikletlere yapılan haksızlık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    2008 yılı trafik ceza tablosu:

Madde 66:Bisiklet, motorlu bisiklet ve
    motosikletleri, kurallara uymadan
    sürmek,
    Sürücülere
    115,00 YTL.
    YTL.Peşin 86,25
    ceza puanı : 5

Madde 47:Trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili
    olan diğer kural, yasak, zorunluluk
    veya yükümlülüklere uymamak,
    Sürücülere
    55,00 YTL
    YTL.Peşin 41,25
    10 ceza puanı (otomobil minibüs kamyon hatta TIR lara bile bu maddeden ceza kesilirken, motosikletlere 66. maddeden işlem yapılıyor)

Yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Motosikletlerin kaza yapma rıskı daha fazla oldugu ıcın olabılır
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Bence sebep TÜRKİYE de yaşıyo olmnamız.Muhtemel yani...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    peki bir kamyon kırmızı ışıkta geçse mi tehlike oluşturur yoksa motosikletmi. hangisi daha hızlı kaçar? hangisinin manevra kabiliyeti daha iyidir.

Motosikleti
    Çok Yakında....
    Herkese merhabalar...Bende bir soru sorayım,trafikte dengesiz araba sürenmi görmek daha kolaydır,yoksa dengesiz motor sürenmi görmek daha kolaydır ? Şehir içlerinde altında yarış motoru olduğunu sanan pizzacılar en büyük tehlikelerden biri.Benim görüşüme göre cezanın bu şekilde uygunlanması doğrudur....

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı Realknight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar...Bende bir soru sorayım,trafikte dengesiz araba sürenmi görmek daha kolaydır,yoksa dengesiz motor sürenmi görmek daha kolaydır ? Şehir içlerinde altında yarış motoru olduğunu sanan pizzacılar en büyük tehlikelerden biri.Benim görüşüme göre cezanın bu şekilde uygunlanması doğrudur....
    kesinlikle dengesiz araba süren bu sorunun cevabı .... eminim..
    dengesiz motor sürenlerde var elbet ama araba sürenlerin oranından yüksek değildir.
    araba kullananlar mesela şundan şikayetçidirler. "kamyon şöförleri bir kaza durumunda daha az hasar alacağı için bizim kadar dikkatli değiller" derler. oysa farkında değiller belki ama aynısını onlar da motosikletlere yapıyorlar. kaza durumunda onun en çok tamponu yamulur. bizim elimiz kolumuz..
    velhasıl cezanın çifte standartı olmamalı..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    mesela kuş gurubu araba kullananlar bizi öldürmek için dötünü yırtıyor.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bi arkadaş motordan inip onlara kaskıyla kafa atıyor..
    yanlış anlamayın. şiddeti onaylamıyoruz. kafa atıyoruz sadece

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motorculara çoğu kural ihlalinde olası en fazla cezayı vermek gerekli bence. Kask takmayana 500 lira, farı-stopları çalışmayana 1000 lira, ehliyeti olmayana 2000 lira ceza kesilse bakın nasıl azalır kasksız-ehliyetsiz hurda motorlarla trafikte yarış yapanlar!

Bana derseniz "çok mu uyuyorsun kurallara" diye, kural ihlallerimi sayayım:
    Şu ana dek 1-2 defa kırmızıda geçtim ama onda da 2-3 km mesafede hareket eden araç yoktu, motor hayatımda toplamda kasksız 10 km falan yol gittim, o zamanda da kaskı yolcuma vermiştim ama mont-eldiven-dizlik üzerimdeydi, çok sıkışık trafikte zaman zaman emniyet şeridini kullanıyorum, İstanbul ortalamasının üzerinde sinyal veriyorum ama hala her dönüşte değil. A2 zaten var. İki defa alkollü motor kullandım, birinde bir yudum birayla diğerinde de çantamda bir şişe Gordon's cinle Bu kadar az ihlal yaparak motor kullanmak da zor bir iş değil, sadece evden 1 dk erken çıkmak yetiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorculara çoğu kural ihlalinde olası en fazla cezayı vermek gerekli bence. Kask takmayana 500 lira, farı-stopları çalışmayana 1000 lira, ehliyeti olmayana 2000 lira ceza kesilse bakın nasıl azalır kasksız-ehliyetsiz hurda motorlarla trafikte yarış yapanlar!

Bana derseniz "çok mu uyuyorsun kurallara" diye, kural ihlallerimi sayayım:
    Şu ana dek 1-2 defa kırmızıda geçtim ama onda da 2-3 km mesafede hareket eden araç yoktu, motor hayatımda toplamda kasksız 10 km falan yol gittim, o zamanda da kaskı yolcuma vermiştim ama mont-eldiven-dizlik üzerimdeydi, çok sıkışık trafikte zaman zaman emniyet şeridini kullanıyorum, İstanbul ortalamasının üzerinde sinyal veriyorum ama hala her dönüşte değil. A2 zaten var. İki defa alkollü motor kullandım, birinde bir yudum birayla diğerinde de çantamda bir şişe Gordon's cinle Bu kadar az ihlal yaparak motor kullanmak da zor bir iş değil, sadece evden 1 dk erken çıkmak yetiyor.
    sen bütün bunlara az ihlal mi diyorsun..
    belkide seni içeri atmaları lazım : )

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bence az Yoksa bende ne potansiyel var bir bilsen Ama bu saydıklarım şu ana dek yaptığım istisnasız her kural ihlali Sen de çıkart bir liste, kiminki daha uzunmuş görelim

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Kütüğe kesinlikle katılıyorum,Kural ihlali yapan motosiklet sürücülerine ,otobobil sürücülerine göre iki kat daha fazla ceza yazılmalı
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben aksine cezaların yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    Para cezaları arttırılsın ve hatta ehliyete elkonulması gibi ek cezalar da konulsun istiyorum.

Başka türlü bu ölümlerin önüne geçmek imkansız gibi duruyor.

Kamyon veya diğer araçlara ne kadar ceza kesildiği onların problemi.
    Karşılaştırma yapmak yanlış olur kanaatindeyim.
    Fakat şu yönde bir karşılaştırma yapmak gerekir.
    Motosiklet edinebilmeyi zorlaştıran engellemeler konusunda.
    Buna hiç bir itirazım olmaz.

Fakat trafikte tehlike yaratacak, kendisine ve başkasına zarar verecek şekilde motosiklet kullanana 110 YTL ceza bana göre çok komik.
    Ceza arttırılmalı ve hatta tekrarında ehliyete el konulmalı.
    3. tekrarda bir daha ehliyet alma hakkı elinden alınarak, psikolojik gözetim altına alınmalı.

Evet ....
    Vicdan diye bişey yok bende.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bişey her önüne gelen motor alıp üstüne biniyor yolda yürümenin bile adabı var ki adam motorla horon tepiyor.Bence çok Güzel olmuş...

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    66. ve 47. maddeler i örnek vermişsin doğrudur çifte standart yapılıyodur ona bişey demiyorum...ama bende cog gibi düşünenlerdenim. ceza ağır olursa suç işlenmez .caydırıcı etkisi olmayan cezalar karşısında suç işlenmeye devam edecektir.örneğin kırmızıda geçen kişinin evine yolla 1000 ytl cezayı .bak ozaman kimse geçebilicekmi kırmızıda rahat rahat..saygılar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bi arkadaş motordan inip onlara kaskıyla kafa atıyor..
    yanlış anlamayın. şiddeti onaylamıyoruz. kafa atıyoruz sadece

bence ehliyete el konulmasın ama cezalar baya tuzlu olmalı..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bende cezaların arttırılması taraftarıyım. Ehliyeti olmayana 2000ytl kask takmayana 500 ytl trafikte ipini koparmış danalar gibi hatalı sollama yapana 500 ytl kesilmesi gerektigini düşünüyorum.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cezaların arttırılması taraftarıyım. Ehliyeti olmayana 2000ytl kask takmayana 500 ytl trafikte ipini koparmış danalar gibi hatalı sollama yapana 500 ytl kesilmesi gerektigini düşünüyorum.
    budur!!!!!!!!!!!!!

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aksine cezaların yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    Para cezaları arttırılsın ve hatta ehliyete elkonulması gibi ek cezalar da konulsun istiyorum.
    bende cezaların yetersiz olduğunu düşünüyorum.

alkollü sürücüleri gördükçe dehşete kapılıyorum. ehliyetine el koyuyorlar,adam yine trafikte. aslında daha marjinal bir önlem alıp aracını alsınlar 3ay. ehliyetsiz motosiklet kullananlarında bir süre alsınlar altlarından motosikletlerini,en azından ehliyet alana kadar. belki aracı almak ağır ceza ama heryıl binlerce insanı kaybediyoruz yollarda..

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Dun gene selemin altinda 62 YTL'lik ceza makbuzu buldum bununla birlikte 10 tane oldu sanirim ve hic birini ödemedim ödememek icinde yasal yollara basvurucam , isletmemin onune park ediyorum defalarca beyoglu belediye baskanligina yazili dilekce ile motosikleti park ettigim alan icin isgaliye istememe ragmen her defasinda olumsuzlukla karsilastim.Aksine bir isaret bulunmadigi ve her daim motosikletim ile goz temasi sagladigim icin icim rahat bunu dilekcelerimde'de belirttim, 2005 yilinda sadece 2 gun farkli bir locasyona park ettigim icin daha alali 10 gun olan motosikletimi caldilar.

Yukarida vermis oldugun cezalar gerekli gibi gorunebilir ve gereklide'olabilir sonuc'da tasit ama bir cok kez gereksiz yere kesilen cezalar ile karsilastigimizda asikar , bana ceza kesen belediye yetkililerinin artik art niyet tasidiklari kanisindayim , cezayi kesmeden once motosikleti oradan almam icin ikaz edebilecekleri halde " motosikletin bana ait oldugunu biliyorlar " usulca sokulup makbuzu sele alti yapamayi seviyorlar.

Motosiklet'e artik turkiye'nin ve ozellikle istanbul ilinin hizli bir sekilde alismasi gerekli oldugunu dusunuyorum.

Tekerlerimiz Duz bassin saygilar.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)