Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptıktan sonra Trafik cezası Gelirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok
    Arkadaşlar bir araç kazaya karışmışsa ve tutanağı tutulmuşsa kusurlu olmasa bile ceza gelirmi böyle bir duyum almıştım 3 ay önce falan yaptığım kazada herangi bir ceza adresime gelmedi internetten baktığımdada bişey yok acaba ehliyete kesilmiş ola bilirmi yoksa artık yeni kanunla kazaya karışan herkeze ceza kesilmiyormu geçen birisi arkadaşımın motoruna yandan vurdu pek hasar yok ufak çizikler falan adam dediki masrafın yok polis çağırıcaz ikimide 60 YTL kadar ceza ödiycez çizikler önemli değil suçlu olmasına rağmen kabul ettik dpğrumudur bu ve yaptığım kazanın cezasını nerden öğrenirim sonra cezaya girmesin....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    kusurlu değilsen ceza gelmez. zaten netten de bakmışsın görünmüyorsa gelmez. ama trafik polisi çağırıldıysa olay anında rapor parası mahiyetinde bi ücret ödenir belki.

(5dk'da cevap )

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Uzun zaman önce arabayla yaptığım bir kazada ceza kesmişlerdi. Kesinlikle kusurlu değildim, tem de şoförü büyük ihtimalle uyuya kalan bir tır beni sıkıştırdı ve bariyerlere sürtmüştüm arabayı. Polis çağırdım ve ilk yaptığı şey ceza kesmek oldu. Tır da kaçıp gitmişti zaten. Ama 1,5 ay önceki motosiklet kazamda herhangi bir ceza kesilmedi. Onlarca polis başımıza üşüştü, çokta yardım ettiler sağolsunlar. Motosikletimi bile çekiciye almadan en yakın otoparka çektiler, sırf çekici ücreti ödememem için. İnternetten bakıyorum, ceza gözükmüyor ama gelir diye düşünüyorum eğer kural değişmediyse...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    kusurlu yada kusursuz olman bişeyi değiştirmez,ceza yazıp yazmamak trafik polisinin insiyatifindedir,isterse yazar isterse yazmaz,ama o an yazmazsa sonradan gelmez
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zaman önce arabayla yaptığım bir kazada ceza kesmişlerdi. Kesinlikle kusurlu değildim, tem de şoförü büyük ihtimalle uyuya kalan bir tır beni sıkıştırdı ve bariyerlere sürtmüştüm arabayı. Polis çağırdım ve ilk yaptığı şey ceza kesmek oldu. Tır da kaçıp gitmişti zaten. Ama 1,5 ay önceki motosiklet kazamda herhangi bir ceza kesilmedi. Onlarca polis başımıza üşüştü, çokta yardım ettiler sağolsunlar. Motosikletimi bile çekiciye almadan en yakın otoparka çektiler, sırf çekici ücreti ödememem için. İnternetten bakıyorum, ceza gözükmüyor ama gelir diye düşünüyorum eğer kural değişmediyse...
    seninki devlet malına zarardan kesilmiş olmasın ? bariyer devlet malı olarak geçiyor

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninki devlet malına zarardan kesilmiş olmasın ? bariyer devlet malı olarak geçiyor
    Evet ama bariyer raporunu da aldılar ayrıca. Sonra da kaskoya ödettiler yanlış hatırlamıyosam. Ben sadece cezayı ödedim. Yaşasın full kasko.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Artık Yok
    evet galiba motorsikletlere kesmiyolar ben kaza yaptığımdada polisler motorumu hastanenin bahçesine kadar getirmişti ondan sonraki kazada ise arkadan araç çarpmıştı kusurlu arkadan çarpan hatta kaskosundan motorumu yaptırdım herangi bir ceza gözükmüyor motora ama arabası olanlar genelde kusurlu olmasakta iki tarafada ceza kesilir diyolar 50 mi 60 mı ne kesiyolar

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Kusurlu Değilsen Kaza Gelmiyor... Ama Kusurluysan Direk Yazıp Eline Veriyorlar... 52 Ytl En Azı.... 15 Gün Içinde ödersen Biraz Indirimi Var...

Ilk Kelimede Kaza Yerine Ceza Demek Istedim

Motosikleti
    Artık Yok
    Kendim kusurlu değildim ama daha önceki duyumlarımda iki tarafa da ceza kesilirmiş ne denli doğru öğrenmek istemiştim belki kanun eskide kaldı artık uygunlanmıyordur bide nerden öğrene biliriz en güncel cezalarımızı ehliyetemi plakayamı yazıyorlar dersiniz bide

Motosikleti
    -
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusurlu yada kusursuz olman bişeyi değiştirmez,ceza yazıp yazmamak trafik polisinin insiyatifindedir,isterse yazar isterse yazmaz,ama o an yazmazsa sonradan gelmez
    aynen .

Motosikleti
    Artık Yok
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen .
    evet bencede bu galiba trafik polisine bağlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)