Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

10 yaşında motor almak ne derece doğru.

Motovento
    REKLAM ALANI
    72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    sevgili arkadaşlar...10 yaşında motorların fiyatları kendine göre ideal...5 yada 6 bine 650 lik bir motor alınabiliniyo...hevesle aldığımız bu motorlara keyifle binebilir miyiz??? ne kadar en temizini de alsak sorun çıkartmaz mı ???ayrıca parça fiyatları açıkgöz tamirciler tarafından son derece yüksek söyleniyo... astarı yüzünden pahalıya gelebir mi ???

geçen gün ingiltere de yayınlanan bir programda bir test yaptılar...70 model bir ''lomborginhi URACO '' bir aracın beygir ölçümü 180 küsür çıktı...oysaki fabrika veriler 360 diyor... yani beygirlerin yarısı kaçmış...

bu tür deneyimi olan arkadaşlar ; olumlu yada olumsuz. paylaşın lütfen. sizin ışığınız da bende bir karar veriym...98 model 225 yamaha serow mu alsam ..yoksa 2004 honda xl 200 mü...fiyatları hemen hemen aynı...

iyi sürüşler
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    bence bir motora göre 10 yaş çok büyük...2500 motor arabada bile fark ediyo...bence çok yorulmuş olur senin dediğin gibi belki beygirler tatile falan gitmiş olabilir

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    eğer enduro alacaksan özellikle honda transalp 98-97 arası ya da africa twin bence alabilirsin 7500 ytl ye bir arkadaşım aldı 97 transalp aşağıdaki gibi makine cillop gibi gidişi süper sesi de süper km si 40.000 küsür sanırım.. sonuç olarak motor temizse alınır

ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkiside birbirine yakın makinalar ben olsam xl alırdım kaldı ki ikiside aynı desem yeridir fiyatta yakınsa hiç düşünme xl al..
    Ama şunuda aklının bir köşesinde tut 2004 model diyede güvenme bilen biriyle git yada bir ustaya götür baktır. Sonra keşke Xt225 serow alsaydım deme
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Bende 10 yaşında çocuğa motor almak doğrumu diye anladım Yani insan nasıl anlıyor uykum geldi sanırım Soruya gelirsek bence bencede pek akıllıca değil.Biraz daha birikim yapıp daha yüksek modellere bakmalı.İlerde satmayı düşündüğünüzde kaç yaşında olucak 15-20 mi
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    yaşı önemli değil adam gibi bakıldıktan sonra motor çok uzun seneler dayanır.. hala piyasada afrika twinler dolaşıyor altın gibi değerli motorlar fiyatları 6500 ile 11.000 ytl arası dediğim gibi temiz olduktan sonra her şekilde alınır..
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    ''''yaşı önemli değil adam gibi bakıldıktan sonra motor çok uzun seneler dayanır.. hala piyasada afrika twinler dolaşıyor altın gibi değerli motorlar fiyatları 6500 ile 11.000 ytl arası dediğim gibi temiz olduktan sonra her şekilde alınır..''

abicim adam gibi derken nasıl kontrol ediceğiz daha açabilirmisin

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    72kaya
    10 yaşında ki motosikletlerin 1 yaşında ki motosikletlerden daha sağlam olduğunu biliyorsun değilmi

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    tamamıyla şansla ilgili bir durum yaşayabilirsin arkadaşım yani çok iyi bir motor da çıkabilir arıza da çıkarabilir ama tek dez avantajı bir süre sonra satmak istersen zorlanırsın diye düşünüyorum.

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek devirli motorlar çabuk yıpranır diye biliyorum. Bu nedenle örneğin racingler ikinci el önerilmezken, cruiserlar'ın temiz bakıldıktan sonra 150-200 bin km 'ye kadar yolu olduğu söylenir.

Fakat örneğin benim çin malı motorun kullanım kılavuzunda motorun ömrü 10 yıldır yazıyor.

Öyleyse motorun marka ve türüne göre değişen bir durum. Yine de şahsi görüşüm 10 yılın bir motor için çok fazla olduğu yönünde.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    10 yaşında motor almak deyince foruma 10 yaşında bir kardeş üye oldu da fikir alacak sandım

Motosikleti
    mz 251
    racıng harici alınabilir bence temizse marka bir şeyse sonuçta fiyatıda o nispette düşük oluyor ama racıng alınmaz çünkü yeni nesil racing lerle eskiler arasında dağlar kadar fark var teknoloji ğörünüm vs ama diğer tarz larda fazla değişen bir şey yok temiz se sorun yok ben 98 mz kullanıyorum ğözüm kapalı her hafta sonu geziye cıkıyorum iki kişi en az 300 400 km yol yapıyorum sorun yok
    müzisyen agırsiklet şampiyon

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 yaşında çin malı motor alacamı 10 yaşında japon malı alırım kafa kafaya gider

Motosikleti
    fujiyama consim 150..(made in france)
    merhaba arkadaşlar ben fazla yazışmıyorum .genellikle okuyorum ama bugün (kalipso ) kardeşime çok hak veriyorum dediği şey çok mantıklı bir malınyeni olması değil (salam )olması ben ce çok önemli
    babama değerimi sordum "dünyalar kadar dedi" dünyanın değerini sordum " beş para etmez dedi":P:P

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı kalipso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yaşında çin malı motor alacamı 10 yaşında japon malı alırım kafa kafaya gider
    Ben 65 yaşında Alman malı aldım

İyi ve düzgün bir motor aldıktan sonra motorun yaşı önemli değildir.
    Race motorlar için bu söylediklerim geçerli değil. Eğer enduro chooper yada touring almıyorsanız fazla yaşlı bir motor almayın. Bu motorlar düşük devir yüksek tork sayesinde daha uzun ömürlü olmaktadırlar. Bir de sahipleri motorları daha düzgün kullanan sürat merakı olmayan insanlardır (genelde) Race motorlarda kilometre saati düşük olsa bile motor çok hırpalanmış ve hor kullanılmış olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 10 yaşında çocuğa motor almak doğrumu diye anladım Yani insan nasıl anlıyor uykum geldi sanırım Soruya gelirsek bence bencede pek akıllıca değil.Biraz daha birikim yapıp daha yüksek modellere bakmalı.İlerde satmayı düşündüğünüzde kaç yaşında olucak 15-20 mi
    yanlış anlamamışın başlık yanlış,10 yaşındaki motoru almak..olmalıydı, bende senin gibi anladım

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamamışın başlık yanlış,10 yaşındaki motoru almak..olmalıydı, bende senin gibi anladım
    Dostum o nasıl Türkçe kullanmak öyle....

anlamamışın ne demek? "anlamamışSın"

bende olmaz... de ayrı yazılır
    "kick start my heart"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    ya arkadaş bişey dedik pişman ettiniz,ben dil bilgisinden bahsetmedim ingilizce kelimeleri azaltalım demek istedim,ama anlamadınız...

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş bişey dedik pişman ettiniz,ben dil bilgisinden bahsetmedim ingilizce kelimeleri azaltalım demek istedim,ama anlamadınız...
    dilbilgisi kurallarına da uyalım....
    "kick start my heart"

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Soru : 10 yaşında motor almak ne derece doğru.

Cevap: Alınabilir bence sakıncası yok; 10 yaşında motorunu alırsın... 11 yaşında jantları ve lastiklerini, 12 yaşında şasesini, 13 yaşında gidon, far ve sinyallerini, 14 yaşında amörtisörlerini, 15 yaşında çamurlukları ve grenajlarını, 16 yaşında benzin deposu ile selesini, 17 yaşında egzostunu ve 18 yaşında ehliyetini adıktan sonra hemen deposunu fulleyip anında gazlarsın... Ama fazla zorlamamak lazım tabi rodajdaki motoru.
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler