Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

EE nihayet kaza yaptım (bir hanım efendi (..?..)'nin duyarlı davranışı nedeni ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)

YORUMSUZ....
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim yorumun için aynen katılıyorum.Bir kere bir bayana bu şekilde hitap etmen hiç yakışık almadı.Belki acıyla yazdın bunları birde çocuk bu ne yapacağı belli olmaz sen sürücü olarak her zaman çocuklardan bu hareketleri bekleyerek ona göre tedbir alman gerekir. Yalnız yine diyorumki güzide bir teşkilatın mensubu olarak vatandaşlarımıza bu şekilde hitap etmeni kınıyorum.Geçmiş olsun
    walla ben de senin yorumuna katılmıyorum. Yani bu laf kadına veya erkeğe değil insan olamayana!!! cinsiyeti farketmez ki.. aklı bi karış havada olup da yanındaki çocuğun hayatını her an gözetmeyen kadın olsun erkek olsun farketmez bence aynı yorumu alır.. insanlara verilmesi gereken bilinç sadece motosiklet kullanıcılarının dikkatli olması gerektiği yönünde değil trafikte yayalarında değil motosikletlere bisikletlere bile dikkat etmesi gerektiği bilinci olmalıdır. Öle yola kendini atıp sonra da frenin yok mu kardeşim yavaşla sen de demekle olmaz.. Bu insanlarla olmaz.. bu da benim yorumum

@blackhawk kardeş sana da geçmiş olsun.. Neyse ki büyük ciddi bişi olmamış.. parmağını da iyileşince unutursun merak etme :D bide aklıma bişi takıldı.. ilk mesajında demişsin ki saniyede 40-50 km hızla gidiyordum.. emin misin? :D
    Akıllı Adam Aklını Kullanır. Daha Akıllı Adam Başkalarının da Aklını Kullanır..! ;)

Motosikleti
    parasızlık + kararsızlık...
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.Bu arada korumanın önemi yine ortaya çıktı,kaskın olmasaydı olacakları tahmin etmek istemiyorum...
    Arkadaşlar korumaları giymeden yola çıkmayalaım lütfen,size de tekrar geçmiş olsun

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı mtk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun; bence hak etmiş o vatandaşlar o tabirleri. hatta yetmez o kadını biraz tartaklaman falan da lazımdı bence
    Nasıl bi hale geldik anlamak zor,nasıl beyefendileriz biz,nasıl bi neslin çocuklarıydık ki,nasıl bi hale geldik

Bayana saygısızlık yapılmaz
    Bayana el kalkmaz
    Bayan tartaklanmaz

Annemize olan saygımızdan dolayı,tüm bayanlara saygı duymalıyız,Annemize olan sevgimizden dolayı tüm bayanları sevmeliyiz

Bu arada burdaki hiç bi arkadaş,kardeşi annesi yolda giderken,kardeşi elinden kaçtı diye,senin gibi bi motosiklet kullanıcısın böyle bişey yapmasını istemez,sen birinin annesini tartaklarsan ,biride gelir seni tartaklar

Askerim hakkaten geçmiş olsun,daha üzücü bi durum olmadığına şükür etmelisin (etmeliyiz) Acil şifalar diliyorum
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Yöneticilere mesaj attım mesaj başlığının değişmesi için
    AB RH (+) 506 357 7316

Motosikleti
    kanuni racer200
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerim geçmiş olsun,Allah'tan sende bişey yok ,verilmiş sadakan varmış

İnsanlarımız öküz değil,aşırı şekilde sorunları var ,o yüzden biraz dikkatsizler,kimbilir kadının kafasından neler geçiyodu,parasızlık,geçim sıkıntısı,eş derdi iş derdi,herşey olabilir,hemen öküz yakıştırmasını yapmak ,ve bacak kadar çocuğa öküz yavrusu demek ,askere yakışmamış
    Agzına saglık kardeş sana hak verıyorum...
    blawhack sanada gecmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır...!:farao:

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Geçmiş olsun, beterinden korusun.

Arkadaşlar uslubunuzu eleştirmişler, ben herkesin uslubu kendindendir diyeceğim, ancak gerek kazanızı sunuş biçiminiz, gerekse verilen tepkiler birşeylerin gözden kaçmasına neden oluyor gibi.

Transit ve bölünmüş yolar dışında, hele ki şehiriçi addedilen yollarda Yayaylar Geçiş Üstünlüğüne Sahiptir! O yüzden gerek motosiklet sürücüleri gerekse araba sürücüleri yayalara dikkat etmek, hatta kayırmak zorundadırlar. İntihar etmek için önüne atlamadılar ise burada kusur senindir.

Araçların bize saygı göstermediğinden yakınırız, bizler de bazen farkında olmadan Yayalara Dikkat etmiyoruz. Yayaylara yol vermek için yaya geçitinde durdum diye arkamdaki araçla kavga ettim geçen gün Efendim neden Hart diye duruyormuşum??? Halbuki Yaya Geçidi Levhası 50 Metre önce ikaz etmişti bizi ve geçitte insanlar vardı, elbette durmam Mecburi İdi

Tekrarlıyorum, biz arabalara göre kırılganız, ama yayalar, bizlerin çelik atları ve korumalarımız karşısında çoook daha kırılganlar. Lütfen dikkat edelim.

Ben de yeğenlerimi Öküz diyerek severim Ama onları Öküz Yavrusu Olarak Tanımlamak asla aklımın ucundan geçmemişti. Herneyse, dediğim gibi, uslup kişinin kendindendir.

Kazasız belasız sürüşler dilerim, tekrar geçmiş olsun
    Poturdak

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun ALLAH tüm motosikletçi arkadaşları kazalardan korusun (Amin)
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı hasere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40-50 km hızla gidiyordum[/B].. emin misin? :D
    saat te arkadaşım düzeltiyorum hemen....
    AB RH (+) 506 357 7316

Motosikleti
    Cbr125 sattım seneye GT250R inşallah
    Geçmiş olsun Allah beterinden korusun dostum

Motosikleti
    Honda XL 185 s
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bi hale geldik anlamak zor,nasıl beyefendileriz biz,nasıl bi neslin çocuklarıydık ki,nasıl bi hale geldik

Bayana saygısızlık yapılmaz
    Bayana el kalkmaz
    Bayan tartaklanmaz

Annemize olan saygımızdan dolayı,tüm bayanlara saygı duymalıyız,Annemize olan sevgimizden dolayı tüm bayanları sevmeliyiz

Bu arada burdaki hiç bi arkadaş,kardeşi annesi yolda giderken,kardeşi elinden kaçtı diye,senin gibi bi motosiklet kullanıcısın böyle bişey yapmasını istemez,sen birinin annesini tartaklarsan ,biride gelir seni tartaklar

Askerim hakkaten geçmiş olsun,daha üzücü bi durum olmadığına şükür etmelisin (etmeliyiz) Acil şifalar diliyorum
    blackhawk isimli arkadaşın sebepsiz yere çektiği acılar ne olacak ki o zaman eğer o vatandaş gelip de özür dilemediyse ne bileyim bi yardıma falan gelmediyse bence müstehaktır. ayrıca sadece bayanlar için de söylemiyorum tüm ülke vatandaşları için konuşuyorum.. elinden kaçıracaksan çocukla yola çıkmamalısın; kaldı ki şansı varmış motor olduğu için teğet geçmiş, kamyon vs. olsaydı düşünmek istemiyorum çekeceğim vicdan azabını o kelimeler teselli bile edemez..

-not: tartışma ortamı yapıp kimsenin kalbini kırmakyı da istemiyorum ama ne yazıkki böyle olaylar çok sık oluyor.. -
    [COLOR="Silver"]Hayat bir motordan diğerine geçip gidiyor.. sonu yok mu yoksa?[/COLOR]

çok geçmiş olsun.allah daha büyüğünden korusun.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    öncelikle geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, çok kafana takma ....

üslubunun daha doğrusu kaza yapmana sebebiyet veren insalara bakış açının değişmesi lazım. çocuk bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz, bir anlık dalgınlık yüzünden yola atlıyor ya çocuğa çarpmış olsaydın ve zarar verseydin.
    artık anlamanız gereken konu o çocuk yolun kenarındaysa yola çıkma riski vardır ve kendinizi o riske göre hazırlayacaksınız, önünüzde giden arabanın sebepsiz yere frenleme riski vardır buna göre hazırlıklı olacaksınız. sen motosiklet kullanıcısı olarak o çocuğu gördüğünde 40-50 değil 20 ile gidiyor olsan şu an sonuç daha değişik olurdu. kendinde yazmışsın eldivenim olmadığından dolayı problem yaşıyorum diye.
    biraz kendinizi karşınızdakinin yerine koyun (empati) ....
    benim yazmamın sebebi sadece kendinizi haklı görerek bunun etrafında analiz yapmayın olayın içinde kendi hatanızın ne olduğunu anlamaya çalışın. bu olay hepimizin başına gelebilir en azından ders almakta fayda var.

muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    geçmis olsun abi yollarda sanki motorsiklete düsman gibiler ya.
    MuraD THSDLN

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    blackhawk geçmiş olsun umarım en kısa sürede eski saglıgına kavuşursun. Bu arada sen bu uslub konusundan bayaa çekecege benziyorsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın allah acil şifa versin
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    of abi el çok kötü olmuş ama yinede ucuz atlatmışsın
    çok geçmiş olsun

10.10.2006''da yağmurlu bir havada şehir içi normal hız seyirinde (50 yazacağım diceksiniz ki yağmur yağarken hem trafiği hemde kadranı nasıl takip ediyordun o yüzden varın 10 km + veya - siz ekleyin) işimden evime dönerken yaşını sonradan öğrendiğim 69 yaşındaki bir teyze karşıdan karşıya geçerken refüj kenarında biriken su birikintisinden atlayamayacağına kanaat getirerek bütün yolu geri dönmeye kalktı. Arkamda seyreden araçlar bir yana, yağmurlu havada yapabileceğim tek şeyi yaparak yavaşça freni sıkıp korna ve sellektör ile teyzeyi duramayacağımı ikaz etmeye çalışsamda 69 yaşındaki tüm işitme ve görme eylemleri neredeyse %75 kaybolan bu teyzeye kayarak tahminen 20-30 km'lik bir hız ile çarptım. Teyze bir tarafta ben bir tarafta. Hemen kalkıp kendime birşey olup olmadığına bakmaksızın teyzeki kontrol ettim yaşıyor ve nefes alıyordu. Ambülans çağırdık geldi teyzeyi götürdü. 25 dk yağmurun altında trafik ekiplerini bekledim. Geldiler sanki bir terörist yakalarmışcasına beni koluma girip kroki ve tutanakları imzalatıp karakola götürdüler. 1 gece nezarethanede misafir edilipte dışarı çıktıktan sonra yaptığım ilk şey teyzeyi görmeye gitmek oldu. Bir taksi tutup teyzeyi görmek için hastaneye gittim fakat hastane polisi bayanın ailesinin çok tepkili oldugunu 1 veya 2 gün sonra ziyaret etmenin daha iyi olacağını söyleyerek beni gönderdi.

Bir sonraki gün bir ekip araci ile içerisinde hırsız ve katiller ile birlikte adliyenin yolunu tuttum. Nöbetci savcının karşısına cıkıp bir kezde ona ifade verdim ve sonra evime döndüm. Kısa keseyim direkt size sonucu söyleyeyim hepimiz bir şekilde pay biçelim. (Bir sürü saçma akla hayale sığmayacak ayrıntı var çünkü)

Bu olaydan tamamiyle haklı olduğum halde (ki trafik raporunda asli kusurlu bayan tali kusurlu ben 8/6'lık hata onda rapor edildiği halde..) bayanın oglunun avukat arkadaşını araya sokarak açtığı davadan toplamda 11 milyardan fazla zarar ile çıktım. Kazanın hayati tehlikesini giydiğim koruyucu elbiselere borcu olduğum, bilincli bir sürücü olmasaydım kazanın benim içinde ölümsüz sonuçlar doğurabileceği ihtimalini bir an için bir kenara bırakalım. Bir sürü üzüntü ve zorluk yaşadım. Daha da kötüsü ailemden uzata yabancı bir şehirde yapayalnız olduğum için 1-2 dostum dışında destek veren kimsede yoktu. Bazen düşünüyorum demek ki bu paranın benden çıkacağı varmış zamanında bir hata yapmışım veya birilerinin bilerek - bilmeyerek ahını almışım. Ama bazen düşününce blackhawk arkadaşım gibi küplere binim iyi bir insanın aklından geçirmeyeği yüzlerce şey geçiriyorum. Kadın hayatta (kaza anında 2 kaburgası kırılmış) ölüp başıma daha da büyük bir bela olmadan - sabıka almadan - hapse girmeden bu olaydan kurtulduğum için şu an mutluyum. Ben teyzeyi bir mahalle arasında elimde odunla döverek gasp etmeye çalışarak bu duruma sokmadığım halde kötü niyetli ve empatiden uzak oğlunun yaptıklarıa buyrun siz bakın. Ben cebimde olmayna 11 milyarı ödemeyi katil olmaya veya sinirle kalkıp zararla oturmaya tercih ettim. Kötünün kötüsünü düşünmeyi öğrendik biz bu vatanda.. (veya öğretildi.) Paylaştıklarımdan ders alabilene..

ya iyi güzel de biz trafikte şamar oğlanımıyız gelen vuruyo giden düşürüyo

var mı böle bişi ya

bir çocuğun elinden tutuyosan ve karşıya geçiyosan daha sıkı tutarsın ve planını da çocuğa anlatırsın bak evladım biz şimdi karşıya geçicez şu arabanın arkasından diyip çocuğu da öğütlersin

ben baba dahi değilim ama yeğenimi karşıya geçirirken daha bi dikkatli olurum aynı motor sürdüğüm gibi işlek bi cadde ise kucağıma alırım

hep biz mi dikkat edicez aynı sağduyuyu karşı taraftanda görmek lazım

edit:biz bu memleketin doğrusumuyuz anlamadım ki ona bak, şuna dikkat et, şu önüne atlayabilir, bu hoplayabilir

herşeyi biz mi kontrol edicez ne bu yaw ondan sonra 40 ına gelince pilimiz bitcek

bütün bunlar yoruyor insanı bir yerde

yazıktır günahtır

edit üzerine edit:yok yorgunken motor sürme yok dikkatin dağınıksa sürme yok tam koruma giyin trafik kurallarına uy

ondan sonra millet elini kolunu sallaya sallaya karşıya geçsin, araba sürsün kurallara uymasın bu ne yaaa

haa illaki insanlar hata yapar onlara dicek sözüm yok ama bu sitede kasksız motora binenleri uyarıyoruz motor almadan önce koruma alın diyoruz öle diyoruz böle diyoruz

ohhhhhh ammma dolmuşum içim boşaldı

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yöneticilere mesaj attım mesaj başlığının değişmesi için
    Öncelikle geçmiş olsun ve tekrarından korusun allah diyelim
    Başlığın değişmesi yönündeki girişiminide ayrıca taktir ettim

Bir anlık kızgınlıkla yazdığını tahmin etmiştim
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler