Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kawasaki Güvenlik uyarısı (ZX-14)

Motovento
    REKLAM ALANI
    edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerika'da kawasaki firması zx-14 modellerinde bir sorun olduğunu açıkladı. fazla sıkılan bir vidanın şaseyi zorladığını ve bunun neticesinde şasenın kırılabileceğini açıkladı. zx-14 kullanıcılarının motosikletlerini kullanmalarının güvenli olmadıgını en kısa zamanda motosikletleri servise götürüp gerekli kontrollerin yapılmasını gerekli olduğunu açıkladı. bunun sonucunda sürücüsünün kaza yapma olasılığının olduğunu ve bu sorun yüzünden yaralanabileceklerini ve hatta ölümle sonuçlana bileceği açıklandı. kawasakiden gönderilen uyarı mektubu aşağıdaki ektedir.

türkiye'de aynı sorun varmı bılmıyorum. bu olay amerika'daki fabrikanın yapmış olduğu bir olay , yinede bu haberi paylaşıp kawasaki kullanıcılarının bu konuyu araştırmasını, aynı sorunun burda da olup olmadıgı araştırmaları gerektiği düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.

Alıntı ADAMOTOR42 adlı üyeden alıntı
    MERKEZİ aradım avrupayla görüşüyorlar olayı netleştirecekler

arkadaşlar biraz önce görüştüm.. amerikada fabrikada sorun varmış ... [zx14 lerde]avrupa ile türkiyeye zzr1400 diye geldigi için şu anda bizde sorun yokmuş ... amerikayla japonya tamamen ayrı üretim yapıyormuş örnek ...renkler farklı vs
    , avrupada sorun yok onun için bize haber verilmedi :ok:
    alıntı:http://www.bikeland.org/board/viewth...9449&set_time=

By edy02 at 2008-06-02
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Kawasakinin en üst sınıf motosikletinden beklenmeyecek bir durum...

Şaşırdım...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    hata yapıpda kabullenmek büyük cesaret ister,tanınmış markalarda hata yapabiliyor demekki,biz olsak sesimizi çıkarmayız benden çıksın kimde patlarsa patlasın hesabı

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkes hata yapabılır. honda'da zamanında yaptı, yamaha'da hata yaptı. her firma hata yapabiliyor fakat bu hata bırısının yaralanmasına veya ölmesine sebebiyet verebılıyorsa oyle hata yapılmamalı. umarım kımsenın canı yanmaz. sorun hemen halledılır.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

bach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Türkiye'de bu ve benzeri problemler asla olmaz (!) Aynı tersanede yüz tane adam ölse bile, aynı kavşakta binlerce insan kaza yapsa da, gösterdiğimiz duyarlılık olayın iki saat sonra unutulması için yeterlidir. Bu bakımdan haberi işittiğimiz şuan ve iki saat sonrasına kadar temkinli olmamız yeterli olacaktır. Herşey bir yana bu motosikleti kullanan arkadaşlara mail gelmese de, Kawasaki şirketinin Türkiyeye farklı parçalardan mamül ürünler pazarlamayacağını unutmamak gerekir.
    Güvenli sürüşler dilerim.
    [B]Algı kıtlığı yaşıyorum! Lütfen bir kez olsun Türkçe derslerine giren öğretmenini onure et![/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler