Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bayrak direği

Motovento
    REKLAM ALANI
    bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    efendim malum bu ay cumhuriyet bayramı var ve heralde hep beraber bağdat caddesindeki korteje katılacağız.

eh o kortej için sanırım bi bayrak direği gibi bişi edinip motora bağlasak, güzelce bayrak dalgalandırsak şahane olur değil mi?

böyle bi iş için nasıl bir modifikasyon olur, fikri ve tecrübesi olanlar paylaşabilirlerse çok sevinirim :D
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    selam iyi bir konuya degindin benimde yaramdır bayrak direkgi adres varsa bende alırım.goldwinglerde görüyorum agzım sulanıyooo
    motociklet

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    geçen bayramda gördüm gözümün önünde bağlamışdı bayrağı polis arkaya ufacık içinde dişli olan bi demir kaynatmışlar yani orjinalindede olabilir topcasesinden anten gibi bi demir çıkardı vidayı yuvanın içine geçirdi 2 kere döndürdü şahane oldu sağa sola bayrağıda geçirdi gitdi mantıklı gelirse eğer tabi
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    pilastik içinden elektrik hatının geçtiği borular var bu Takım bayraklarının takıldığı siyah içi boş borular varya aslında onlardan da oLabiLir şaKa bi yana eski Tv antenleri vardı böle açılıp kapanan cinsinden aslında onlarda olabilir hem onların altın da vida için delikleri de vardı...
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı nuwamda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pilastik içinden elektrik hatının geçtiği borular var bu Takım bayraklarının takıldığı siyah içi boş borular varya aslında onlardan da oLabiLir şaKa bi yana eski Tv antenleri vardı böle açılıp kapanan cinsinden aslında onlarda olabilir hem onların altın da vida için delikleri de vardı...
    dediğin sistemi antadığım gibi polisler kullanıyor burada topcasede fln yer kaplamıyor hemde isdediğin zaman güvenle tak çıkar
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    arkadaşlar bu konuya ben bir çözüm buldum kendi çapımda sizlerle paylaşayım:

dün bahouse gittim ve içerde yaklaşık 20 dakika gezindikten sonra tam aradığım şeyi buldum çapı 3cm olan ve uzunluğu 1mt olan bir aleminyum boru valla ne amaçla satılıyor bilmiyorum ama ben bayrak direği olarak kullanacağım.
    borunun içi boş olduğu için motora monte etmek zor olacağından iki ucunada plastik dübel taktım birde motorun arka çanta takma yerine monte etmek için vida uydurdum cuk diye oldu pazar gününe kadarda tepesine şöyle ışıklı birşey düşünüyorum.

[B][CENTER]MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR HER YAŞTA...[/CENTER][/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı feritsolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuya ben bir çözüm buldum kendi çapımda sizlerle paylaşayım:

dün bahouse gittim ve içerde yaklaşık 20 dakika gezindikten sonra tam aradığım şeyi buldum çapı 3cm olan ve uzunluğu 1mt olan bir aleminyum boru valla ne amaçla satılıyor bilmiyorum ama ben bayrak direği olarak kullanacağım.
    borunun içi boş olduğu için motora monte etmek zor olacağından iki ucunada plastik dübel taktım birde motorun arka çanta takma yerine monte etmek için vida uydurdum cuk diye oldu pazar gününe kadarda tepesine şöyle ışıklı birşey düşünüyorum.

feritsolak, sana zahmet şu paylaşımını bir de fotolar ile desteklesen nasıl olur ?

29 ekim geçişine büyük katkı vermiş olursun. Unutma bahsettiğin tüm parçaları ve montaj biçimini tek tek foto ile koyarsan, çok iyi bir anlatım olur.

Şimdiden teşekkürler
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben de bayrak direği istiyom ama o tarihte erzurumda olacam
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feritsolak, sana zahmet şu paylaşımını bir de fotolar ile desteklesen nasıl olur ?

29 ekim geçişine büyük katkı vermiş olursun. Unutma bahsettiğin tüm parçaları ve montaj biçimini tek tek foto ile koyarsan, çok iyi bir anlatım olur.

Şimdiden teşekkürler
    abi şuan işyerindeyim akşam eve geçtiğimde her ayrıntıyı fotolar sizinle seve seve paylaşırım.

3cm çapında boru

1mt uzunluğunda

motorumuza ve dübele uygun 1adet vida

borumuzun çapına uygun plastik dübel

malzemelerimiz bunlar 1 adet 1mt x 3cm boru 2 adet plastik dübel 1 adet vida

dübeli borumuza oturtuyoruz

dübelimiz borunun ucunda

dübel yerine oturdu

vidayı yerine oturtuyorum

ve direğin tepesine takacağım ışık için kablo göndermek için bir delik açtım.

bayrakla motora monte edilmiş halini yarın gündüz çekmeye çalışacağım.
    [B][CENTER]MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR HER YAŞTA...[/CENTER][/B]

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125

Motosiklete bayrak/flama direği dikmek ?

Merhabalar,
    İşe bakın ki bu sitede açtığım ilk konu. Bana ve bütün arkadaşlara hayırlı olur umarım Gerçi sanırım başlık biraz tuhaf oldu ama ...
    Mevzu şu, bazı arkadaşlar motosikletlerinin özellikle arka topcase bölümlerine ince metal tel şeklinde (tabi benim gördüğüm anladığım kadarıyla, başka bir malzemeden de olabilir) bir nevi bir küçük direk dikiyor, yani bayrak/flama asmak için bir aparat ekliyor. Fark ettim ki bu hem motosikletin görünüşüne güzellik katıyor (tabi zevkler farklı olabilir) hem de (asıl önemsediğim bu) motosikletin diğer sürücü ve yayalar tarafından görünmesini daha etkinleştiriyor yani (bence) daha güvenli bir sürüş sağlıyor.
    Geçenlerde otomobilim ile giderken böyle bir arkadaş, ybr 125 in arkasında uzun bir tel direk ve ucunda mavi bir flama ile geçti, çok hoşuma gitti ve hemen dikkatimi çekti. Bu şekilde ay yıldızlı bayrağımızı asan arkadaşları da sık sık görüyorum.
    Bu konuda sizin görüş ve deneyimlerinizi almak istediğim iki nokta var;
    1-)Böyle bir aparatı nasıl yaparız ? Yoksa hazır satılıyor mu ? Nerelerde ve fiyatı nedir ?
    2-)Ola ki güvenli sürüş açısından benim bilmediğim bir zararı, yol açtığı bir sıkıntı var mı ?
    Görüşleriniz, önerileriniz ve deneyim paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler ...

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Aparat değilde bildiğimiz araba anteni satın alıp takabilirsin, sağlamlık açısından güzel olur.
    Sibop ayarı:mrgreen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    bizim burada bi gazi var seyhan 125 i var bayrak kırmızısı,her tarafı dediğin gib direkli ve uçlarında bayrak var,motorun her tarafıda AY-YILDIZ dolu süper bişey olmuş,hııı bide gazi dayım müzik seti döşemiş mehter marşı falan açıyo,Osmanlı ordusu geçiyo sanarsın SÜPER YAAAAAA

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla yerinden çıkmasın da bayrak.. arkada gelenin yüzüne yapışır falan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bayragı bağlamak için sert kalın bi profil kullanmak lazım..

ve bayrak rüzgarda dalgalandıkça kumaşı zamanla yıpranıp dağılmaya baslıcaktır..

DETAYİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250cc Cruiser
    süper duruyor katılıyorum size. yanlız filema ruzgarın etkisiyle ses yapıor ...
    RÜZGARLA YARIŞ HAYATIN TADINI YAŞA
    No Matter What You Ride, It's All The Same Wind....
    AKLINIZ ve KASKINIZ BAŞINIZAN EKSİK OLMASIN...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

hem ses yapıor hemde gorunus guzel oluyor

Motosikleti
    Kymco Agility
    Ben motora değilde, avatarıma bayrak asıyorum. Memnunum.
    Ses yapmıyor, yıpranmıyor.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ilk önce demirciye gidilir 0,5 cm kalınlıgında 20 cm uzunluğunda bi çubuk yaptırılır daha sonra tornacıya gidilir ve şekil verdirilir sonra civatacıdan uygun aparat alınıp motorun uygun biyerine monte edilir daha sonra flama yerleri belirlenip 2 tane 1 er santim bakır kaynattırılır mm simit şeklinde daha sonra bayrak flamaya gerilir.

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Herkese teşekkürler ... Bakalım deneyelim yapabilecekmiyim ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler