Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kınama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki gsr-600
    Herkese öncelikle merhaba daha öncede sitenizde olan bir sorunun başka bir şekli ile yine bir firmanın ayıbını sizlere anlatmak istiyorum ayrıca bu arkadaşımın değil bizzat bana yapılan bir haksızlıktır.Mart ayında ilk motorum olan suzuki gsr 600 motorsikletimi aldım.Plaka dahil 13.250 ytl + faizlerini ödedim motor 4.800 km de plakasız motordu firma sahibinin oğluna ait motor bakmak için aşağıya indigimde yani servis bölümüne motor kirliydi ve biraz içimdeki heyecandan olacak biraz acelemden biraz da insanlara olan güvenimden şirket yetkilisine motorun durumunu sordum motorda herhangi bir arıza olmadıgını sadece ufak bir sürtünme yeri oldugunu gösterdi bende saf gibi inandım ve 5 dakikalık bir alışverişle sıfırı 14.500 ytl olan motoru sadece üzerinde egsoz ve rodajı bitmiş düşüncesiyle 13.250 ytl ye aldım.1 hafta sonra almaya gittiğimde motorun gösterilen yeri dışında tamamen bitmiş olan lastik kırık ön çamurluk sürtülmüş kuryuk granajı ve kırılmış egsoz kafasını fark ettim iş işten geçmişti firma yetkilisine bunları ilettim aradıgım cevabı alamadım daha da üstelemedim sonra bana müşteri motoru dedikleri motorun alında kendi motorları oldugunu öğrendim bu da beni üzdü ama en son olarak artçı ayaklığının kırılmasıyla bir anda tüm hevesim kaçtı ben bu firmaya okadar samimi yaklaştıgım halde firmanın bana bu kadar çıkarcı ve art düşünceyle yaklaşmasını yakıştıramadım firmayı aradım sekretere yetkilinin beni araması için durumu bildirerek not bıraktım yetkili aramadı daha sonra bir daha arayarak firma sahibiyle konuştum açıkcası pek takmadı sonuçta onlar satmaktan başka düşünceye sahip olamdıklarını sattıktan sonra çokta umrumda modunda yaklaşmasını kendini cevap maillerinde büyük firma diye adlandıran firmaya yakıştıramadım şasiden kırılan ayaklıgın daha önceden kırılıp kaynatılması bunun benim gibi yeni pilotaja sahip olan bir kişinin artçıyla beraber hareket anında başına gelmesi yaralanmalara hatta 100 km üstünde ölümlere yol açabilecek bir ayıp olarak düşünüyorum.Bu motorun kullanıcısının da muhtemelen sitede kullanıcı olarak bulunduğunu düşünüp bu olaya bu kadar ciddiyetsiz yaklaşmasını ticaret ahlaklarına yakıştırmıyorum.

aşagıda firmaya çekilen maile verilen yakışıksız cevap

Re: şikaye‏
    Kimden: Tekay Moto Plaza (tekaymoto@tekaymoto.com)
    Gönderme tarihi: 27 Mayıs 2008 Salı 09:43:02
    Kime: xxxxxxxx

ağzı olan konuşuyor insanın çekeni var çekemeyeni var hazımlısı var hazımsızısı var sende o hazımzızlardan birisi olabilirsin ama ne çare 75 milyonluk toplumun içinden bir kaç tane sivri şinek çıkacaktır tekay firması büyük firmadır satış adeti yüksektir ahmet almaz ise mehmet alır herkesi menmun edeceğiz diye bir konu yoktur.aslında cevap yazmamızda gerekmez ama herkes kendinin ne olduğunu bilmeli.
    ----- Original Message -----
    From: xxxxx
    To: tekaymoto@tekaymoto.com
    Sent: Tuesday, May 27, 2008 9:19 AM
    Subject: şikaye

bir sitede okudum sizinle ilgili yazılanları iyiki sizden motor almamışım dedım kendı kendımı ne kadar doğru karar vermışım .insan hayatını boşa saydığınız ortada

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx

bu şekilde yaklaşan firmanın hâlâ utanmadan bu şekilde mail yazması bizlere ne gözle bakıldıgını göstermektedir.Herkese iyi günler.Firmanın ismini anmama gerek yok muhtemelen bir çok kişi anlamıştır yenikapıda bulunan firma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekay firması büyük firmadır satış adeti yüksektir ahmet almaz ise mehmet alır

Olayı her iki taraftan dinlemeden yorum yapmak yakışıksız olur. ama şu yukarıdaki müşteri şikayetini cevbaplamaya yetkili birinin söyleyeceği şeymidir .. Tekay illaki bir cevap verecek tir.. merakla bekliyoruz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem ki bu kadar milletin canını yakıyorlar.O zaman firmanın isminide söylemelisin ki herkes kimin ne olduğunu bilsin arkadaşlar...

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    yorum bile yapamıorum böyle insanlara ne denir bilmiyorum.Paylaştığın için sağolasın...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Geçmiş olsun. Tavsiyem http://www.suzuki.com.tr/motosiklet/...sayfa=iletisim deki iletişim bilgilerini kullanarak durumu suzuki türkiye distribitörüne aktarman. Onların yaptırım gücü olabiliyor.
    Umarım bir gün bu tür olayları türkiyemizde yaşamayız.

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Buyrun bakalım.. Bir Korlas Faciası 2 cinemalarda yok yok bu millet adam olmaz kardeşim olmaaazzz

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    vala ben onu dokuzu bilmem arkadaş sonuçta bir taraf esnaf bir taraf da müşteri bir müşterinin bu kadar para bagladıgı ve canını emanet edecegi bir makinanın saglam düzgün ve eksiksiz olması lazım benim kanaatim MÜŞTERİ HERZAMAN HAKLIDIR o kadar ayıp etmişler
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    yazıklar olsn valla.. Biz kimlerden motor alıyoruz diyorum kendi kendime... Bence Esnaflık böyle bişey değil ya..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekay firması büyük firmadır satış adeti yüksektir ahmet almaz ise mehmet alır

Olayı her iki taraftan dinlemeden yorum yapmak yakışıksız olur. ama şu yukarıdaki müşteri şikayetini cevbaplamaya yetkili birinin söyleyeceği şeymidir .. Tekay illaki bir cevap verecek tir.. merakla bekliyoruz

Katılıyorum..
    İki tarafıda dinlemek gerekir..
    Ayrıca Firma'nın böyle bir mesaj atmasına itilen gerekçesi (e-mail) nedir acaba.

Yani madur müşterinin yolladığı mesaj içeriği nasıldır..

Gerçi içerik ne olursa olsun Firma böyle bir cevap (verildiyse tabi) vermemelilerdi..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    insanların tıcarı ahlakları gun gectıkce azalıyor ama olan hep bız alıcılara oluyor nasıl ınsansınız aldıgınız paralar sıze hayır etmesın ınsallah....
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acayip sinirlen yaa sanki benım basıma gelmıs gibi köpürdüm şuan, ana distribitörle bağlantıya geçmeni tavsiye ederim, gerekirse japonyaya ingilizce bi şikayet yaz
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Arkadasim mahkemeye basvur ve dava ac sende rahatla onlarda rahatlarlar motorlarini geri alinca:9bunda cozulmeyecek bisey yok hem elindede kapi gibi e mail cevabin var bu bile artik yeni internet sucu ve kanunlari cercevesinde bir delil senin icinbilgine.insallah uygun olan cozumu bulursun 13000ytl az parami?

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Söz konusu firmanın sahibinin oğlu Eray Tekay sitemizde rygant kullanıcı adıyla kayıtlıdır ve kendisini çok uzun süre tanımasamda temelde iyi bir insandır. Olayı birde kendisinden dinlemek gerek. Evet Eray söz sırası sende.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Uzun süre pazarlama ve satış işi ile uğraşan biri olarak Bize öğretilen , müşteri memnuniyetinin temel ilkesi şudur.
    Adam size kötü sözler bile sarfetse siz firmanızın ahlakını müşteriye yansıtmakla yükümlüsünüz temsil ettiğiniz sizin karakteriniz değil firmanızın değerleridir, alttan alarak gerekirse haksız bile olsa kabul ederek memnuniyetsiz , hatta bağırıp çağıran birçok müşterimi kazandığım olmuştur.
    Müşteri herzaman haklıdır , hatta haksız olduğu zamanda haklıdır .

Eğer size gelen ve ilerdede potansiyel müşteriniz olacak bir şahısa kötü davranırsanız en az 10 -20 kişiyi daha kaybettiniz demektir. Bu sayı logaritmik olarak büyür zamanla .

Müşteri ne yazarsa yazsın Büyük olduğunu idda eden bir firma bu şekilde kontrolsüz ve müşteriye tersleyen bir cevap vermemeli verir ise esasında kendi kaybeder.
    Ki sanırım herkes artık bir Soru işareti ile bu firmaya bakacaktır .
    Robert Bosch özlü sözü geliyor aklıma insanı anlamadan insana birşey satamazsınız , yazık diyorum firma için imajı için.

Tabi yazdıklarım genel bir müşteri memnuniyeti için yapılması gereken değişmez kurallar , bu mesajın doğruluğunu şikayetedilen firma teyid etmedikce , yargılama gibi bir durum sözkonusu olmamalı aynı zamanda .

Saygılar Sevgiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topici açtım dumura uğradım... İşyerinde bizim e-mail'lerimize benden başka kimse cevap vermez,kendimden şüphe ettim kişilik bölünmesi vs. mi yaşıyorum diye...

Artık bizim firmamızla çalışmayan ve e-mail şifrelerimizi bilen eski çalışanımızın e-mail'imize kendi evinden bağlanarak bu tarz bir cevap verdiği ortaya çıktı...Bu konu ile ne denebilir gerçekten bilemiyorum..

Akkurt arkadaşımızın satın aldığı motoru bizzat ben kendim sattım,satın aldığı motoru ilk olarak kardeşim kullanmıştı,daha sonra başkası satın aldı ve satılması için bize tekrar bıraktı (motorun plakasının sonra çıkartılmasını istemişti satın aldığında)

Motosikletin koruma demirlerinin çizikliği,egzoz ucunun ezikliği,lastiğinin bitik olduğunu görebilmek için uzman olmaya gerek olduğunu sanmıyorum,ancak arka ayağı kaynatan motoru kardeşimden sonra alan kişi ve başka yerde kaynattığı için haberim yoktu...

Yaptığı ticarete saygısı olan ve bu isteği yapmak isteyen birinin bu tarz bir e-mail atması beklenemezki zaten ?

Motosikleti
    suzuki gsr-600
    Eray lastiğin bitik oldugu konusunda sana şöyle bir cevap vereyim sonuç olarak motor bilgimin olmadıgını sende görmüştün lastiğe gelince motor gün ışıgına çıkınca lastiği gördüğümde lastiğin bitmiş oldugunu söyledim ismini hatırlamadığım personelinizden lastiğin pist lastiği oldugudur cevabı aldım.Ne yazık ki bilmediğim bu lastik konusunun komik bir kandırmaca oldugunu düşünüyorum kaldıki firma isminizi yazmayarak konuyu açmıştım ki mesajı yazarken gözümden kaçmış mail adresleri.Kaldıki firma bilgileri kullanarak atılmış mesajı ben pek inandırıcı bulmadım ve sizin firmanız hakkında kanuşmak yerine konuyu bizzat seninle görüşmek için telefon açtım beni aramanızı bekledim hadi birinci size ulaşmadı ikincide bizzat babanızla görüştüm bana ikinci el motor ne olucak tı cevabı verdi.Peki bu cevap yerine bu kadar kışkırtıcı cevap yerine daha olgun bir cevap verilemezmiydi benim size yaklaşımım dogrultusunda yapılamazmıydı sonuçta bu olay kazaya dönüşseydi hiç mi sorumluluk duymazdınız.Bir çaylagın lastige kadar anlamamasını komik bulan siz proflar o bölgenin tamir gördüğünümü anlamadınız.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gsrturkiye.org sitesinden bir arkadaş beni arayıp senin ücretsiz arka ayaklık istediğini söyledi,bende yardımcı olmak istediğimi ama gsrturkiye.org sitesindeki yazılanları babam gördüğü için artık söz konusu olmadığını belirttim. Zannedersem 'bedavadan arka ayaklık alsaydın' böyle bir başlık açılmayacaktı doğrumdur?

Siteye bgn üye olup 'karalama' maksatlı bir yazı yazmışsın ve bunun sebebi bedavadan alınamayan arka ayaklık... Yazık.

Motosikleti
    suzuki gsr-600
    ve daha önceki bir konuda motorun kasıtlı parçalanması konuşulmuştu kasko kandırması burdanda o konu kapatıldıgı için bir kelime söylemek istiyorum sadece bir çizik için gözümün önünde mavi gsx r 600 motorun kırılmadık yerinin kalmayışıdır.Bu da sizin servisinizde yapılmıştır.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iş çirkinleşiyor arkadaşlar lütfen kişisel olarak sorunlarınızı burda çözmeye calısmayın telefonla yada yuzyuze goruserek halledin!
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş çirkinleşiyor arkadaşlar lütfen kişisel olarak sorunlarınızı burda çözmeye calısmayın telefonla yada yuzyuze goruserek halledin!
    bencede daha etkili olur...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)