Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mazot yüzünden yere yapıştık..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    grand dink 250
    Dün akşam saat gece 00:30 sıralarında işyerinden çıktım,arkadaşımı da evine bırakıcaktım,neyse yola koyulduk,gayet sakin ve keyifli bir şekilde yolumuza devam ediyorduk.Eyüp meydanında ki adayı döndükten sonra bir anda kendimizi yerde bulduk,düşer düşmez anlamıştım asfalta mazot dökülmüş olduğunu,daha öncede mazot la ilgili bir düşme tecrübem var çünkü,15 - 20 metre kadar sürüklendik,kasklarımız takılıydı,benim montum üzerimdeydi,arkadaşımda tshirt vardı,sonra yolun ortasında kaldık yerde yatar vaziyette,arkadan hızlı bir araç gelse sonumuz kötü olacaktı,allahtan trafik sakindi.Neyseki yara almadan atlattık kazayı,motorumun aynası kırıldı ve eksos koruması çizildi,ucuz atlattık anlayacağınız..
    Bu mazot yüzünden ikinci düşüşüm,nedir bu alfalta dökülen mazottan çektiğimiz arkadaşlar,o mazota girdikten sonra bn düşmem toparlarım diyen var mı ? Tek kişi olsam belki toparlardım,nedir işin aslı yorumlarınızı bekliyorum !!!
    kymco grand dink 250 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mazot ustunde frene basmıcaksın ve rotanı degıstırmeden dumduz geçicen bu kadar geçmiş olsun artçıda sağa sola sallanırsa etki eder tabi.. korumasız arkana kımseye alma kaskı varmıydı bılmıyorum ama kafasını yere vursaydı kotuydu

geçmiş olsun
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Geçmiş olsun.

Mazot kadar tehlikeli olan bir sıvı da çöp kamyonlarından akan çöplerin sularıdır. Onlar da son derece tehlike yaratıyor...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok geçmiş olsun arkadaşım. Çok şükür sende ve arkadaşında önemli birşey yokmuş. Olan motoruna olsun, cana bişey olmasın.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    BEVERLY 250
    Oyyy, geçmiş olsun Arkadaşım.

Motosikleti
    grand dink 250
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mazot ustunde frene basmıcaksın ve rotanı degıstırmeden dumduz geçicen bu kadar geçmiş olsun artçıda sağa sola sallanırsa etki eder tabi.. korumasız arkana kımseye alma kaskı varmıydı bılmıyorum ama kafasını yere vursaydı kotuydu

geçmiş olsun
    kasklarımız takılıydı hocam,o riske giremem,kasksız almam kimseyi arkama...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Geçmiş olsun arkadaşım Allah beterinden saklasın.

Bu yerdeki Islaklıklar, her ne olurlarsa olsunlar düşme nedenidirler Hele Mazot gibi sıvılar varsa sakın hayıflanma nasıl kurtaramadım falan diye, direkt yere yapıştırır Kurtulmak sadece şans işidir, bir anda olur biter. iyiki hızlı değilmişsiniz. Ancak arkadaşında koruma eksikliği yüzünden sorun var mı anlayamadım. Her zaman Tam Koruma Gezelim

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Poturdak

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bu işin çaresini söylüyorum hazır ol.. ben titanın arka lastiğini değişip dişli lastik taktım.. markası levorin ve kauçuk, yani lastik değil kauçuk. artık motor kaymak nedir bilmedi, kar yağışında kadıköyden kurtköye gittim oh mis. çamur bataklığından hafif bir tepeye (otoban kenarı) çıktım mesela.. yağ birikintisinde kum ve su birikintisinde zerre kaymadı. işin doğrusu ve aslı budur. dişli lastik kullanacan. bilhassa scooterlar için elzem

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    geçmiş olsun arkadaşım. bence bu yola dökülen mazot, kamyonların bakımsızlığından değil, bilhassa kaçak mazot ticareti. yanlış anlama sabo kardeşim, adi mazot kokusundan belli oluyor. düşme'den sonra farkttinmi kokusunu? daha bi acı kokuyor kaçak mazot. dizel arabamızdan biliyorum

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Geçmiş olsun kardeşim. Büyük tehlike yoldaki sıvılar. Tabii kurtarmak zor bir kere girince.

Ancak yapılabilecek birşey var. Böyle yola akmış sıvı gördüğümüzde kenara çekip varsa üstünü toprakla veya gazete kağıdı ile filan örtmek, böylece arkadan gelebilecek başka bir motorcu arkadaşın hayatını kurtarmak mümkün. Ben bir kez gazete kağıdı ile örttüm, işe yarıyor. Hem mazotu emiyor, hem de hiç kaymıyor, kum dökmekten daha iyi herhalde.

Bir de bu mazot birikintilerinin sebebi virajda mazot deposundan çalkalanan mazotun yola fırlaması herhalde. Dikkat ettim hep virajların en keskin yerinde oluyor...
    Üç boyoz bir kola

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    büyük geçmiş olsun..sizde birşey yok ya gerisi önemli değil..

Motosikleti
    grand dink 250
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşım. bence bu yola dökülen mazot, kamyonların bakımsızlığından değil, bilhassa kaçak mazot ticareti. yanlış anlama sabo kardeşim, adi mazot kokusundan belli oluyor. düşme'den sonra farkttinmi kokusunu? daha bi acı kokuyor kaçak mazot. dizel arabamızdan biliyorum
    Kardeş koku almadım ama,kaydığım anda anladım mazot olduğunu..

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Geçmiş olsunn verilmiş sadakanız varmış
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Motosikleti
    grand dink 250
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim. Büyük tehlike yoldaki sıvılar. Tabii kurtarmak zor bir kere girince.

Ancak yapılabilecek birşey var. Böyle yola akmış sıvı gördüğümüzde kenara çekip varsa üstünü toprakla veya gazete kağıdı ile filan örtmek, böylece arkadan gelebilecek başka bir motorcu arkadaşın hayatını kurtarmak mümkün. Ben bir kez gazete kağıdı ile örttüm, işe yarıyor. Hem mazotu emiyor, hem de hiç kaymıyor, kum dökmekten daha iyi herhalde.

Bir de bu mazot birikintilerinin sebebi virajda mazot deposundan çalkalanan mazotun yola fırlaması herhalde. Dikkat ettim hep virajların en keskin yerinde oluyor...
    Biz düz yolda düştükki,virajda düşünemiyorumm bilee...

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    çok geçmiş olsun sende arkadaşında bişi olmaması sevindirici.. umarım en kötü kazan olur bu

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı sabofb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş koku almadım ama,kaydığım anda anladım mazot olduğunu..
    hele bi de hafif yaz esintilerinden toz gelmiştir oraya aman aman tekrar geçmiş olsun kardeşim.

ama dediğim olabilir. çünkü bu şartlarda kimse mazot kaybetmek istemez bu fiyatlardayken.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    gecmis olsun arkadasim, insallah bir daha olmaz.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun inşşallah bir daha olmaz
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    arkadasında kask harıc bır sey yokmus anladıgım kadarıyla....bunu engellemenın tek yolu bole sıvıların yerde olacagını tahmın ederk yavas donmek ve sıcının ustunden gecmeye calısmamak eger mecburen gecılıyorsada olabıldıgınce yumusak hareket edılerek kaymadan gecmeyı ummak...cok cor bı durum...zaten gece asfalt sıyah mumkun deıldı gormenız bence...

gecmıs olsun kardes hakkaten ucuz atlatmıssınız....allah tekrarını vermesın yasatmasın

Motosikleti
    GT650R
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın takdir allahındır.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)