Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motoru merdivenden indirip çıkarma...

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı _Erdem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......Belki de sırf motor almayım diye babam araba alır belli mi
    olur
    Ne yapacan arabayı yaaaa!!
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hakkaten motorun pratikliğini keyfini düşününce araba çok angarya kalıyo
    Yok yok hakkaten kafayı taktım...

Motosikleti
    BEVERLY 250
    Merhaba Erdem, yakında seni bir vücutcu olarak görücez demek küüüüü

Alıntı zacay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Erdem, yakında seni bir vücutcu olarak görücez demek küüüüü
    belimizi falan sakatlamayalım da

duvpuduv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T-2005, SL150-2009
    erdem,
    merhaba. ben de as125t scooter kullanıyorum. ilk başlarda motorumu çok sakınıyordum. apartmanımızın iki cephesinde de giriş kapısı var. arka taraftaki girişte sizinki gibi 15-20 basamak var. ilk zamanlar oradan çıkarıp apartmanın içine alıyordum. ama hem zahmetli, hem de tehlikeli oluyordu. şöyle; basamakları çıkabilmek için işyerinde ince bükme sacdan rampa yaptırdım. genişliği 20-30 cm, boyu toplamda 3 metre ve ortadan menteşeli yani katlanabilir metal bir rampa yaptırmıştım. motor çalışır vaziyette ve ben motorun yanında yürüyerek kontrollu bir şekilde gaz vere vere yukarı çıkarıyordum. ama iniş ve çıkış sırasında rampayı hizada tutmak zor oluyordu.bir seferinde yukarı çıkarırken henüz rampada yolu yarılamışken, rampa tekerleklerin altından aşağıya doğru hızla kaydı gitti. ben motorla basamakların ortasında kalakaldım. allahtan motorla birlikte devrilmedim. zor tuttum. frenleri yavaş yavaş gevşeterek geri geri aşağı çektim motoru. daha sonra rampanın alt ucuna-yere bir kauçuk parçası koydum, rampa tekrar kaymasın diye. ama ikinci bir kişinin mutlaka yanında olması gerekiyor rampayı hizada tutmak için. inişlerde de motoru geri geri, yine motorun yanında yürüyerek sadece frenleri sıkarak yapıyordum(motor kapalı). ama bu iş çok zahmetli gelmeye başlayınca artık ön tarafa parkediyorum. parmaklıklara bağlayıp, üstünü de brandayla kapatıyorum. sen sağ, ben selamet

duvpuduv verdiğin ayrıntılı bilgi için teşekkürler...bu şekilde yapanlardan bilgi almak çok faydalı.senin motorda baktım 97 kg mış.az değil yani. rampasız zaten
    imkansızda dediğin gibi çok çok zahmetli 1 kişi zaten imkansız
    baya bi fikir edindim yinede bu şekilde deneyim sahibi arkadaşların görüşlerini bekliyorum...başkaları içinde faydalı olabilir...
    bu arada mondialle asya arasında hiçbi fark yok. aynı fabrikadan getirtip başka markalarla piyasaya sürüyolar.
    seninki mesela mondial 125 zn 'yle aynıymış...

bide merak ettiğim sabit bi rampa yaptık diyelim oynama falan yok. iki kişi biri gidondan biri arkadan iterek çıkılmaz mı boşta? motoru geçtim scooter da bu dediğim olmaz mı ? (100 kg için) malum apartmanın içinde motoru çalıştırınca...

Motosikleti
    AS125T-2005, SL150-2009
    motoru çalıştırmadan yukarı çıkarmayı denemedim açıkçası. çünkü çalıştırıp gaz vererek çıkarmak oldukça kolay, üstelik ikinci bir kişiye de gerek kalmıyor. motoru çalıştırmadan çıkarmayı düşünüyorsan güçlü kuvvetli birisini yanına al derim, çünkü motoru o eğimde dengede ve hizada tutmak çok zor gelmişti bana.
    apartmandakiler de 20 saniyeliğine motor sesine katlansınlar canım

bulenttrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    bende bi çare bulamamıştım apartmanın önüne demirlere kilitliyorum. kalın bi zincir aldım arka tekerlekten demire kilitliyorum ön tekerlekten de motoru sürükleyemesinler die gövdeye doğru bir kilit taktım, sonra direksyon kilidi var direksyonu döndüremio anahtar olmadığında bide alarm taktırdım 60 lira falan alarmlarda direksona dokunsan çalıo alarmı, bide brandasını örtüyorum tamam kolay kolay çalınıcağını sanmam merdiven indirip çıkarmak çok zor.

olmazsa binanın girişine kapının arkasına bağlarım doğalgaz borularına. Biraz hır gür çıkar ama naapalım.Giriş çıkışı çok fazla engellemez.Yazın gündüz balkonun altında durur gecede alıp korum içeri naapim.Apartmanın girişine (içeri ) bırakan çok zannedersem.Yukarda yazmıştım ne güzel arka bahçeden kapısı olan sığınak varmış apartmanın kapıcı dairesine birleştirmişler güzelim sığınağı...

Alıntı duvpuduv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru çalıştırmadan yukarı çıkarmayı denemedim açıkçası. çünkü çalıştırıp gaz vererek çıkarmak oldukça kolay, üstelik ikinci bir kişiye de gerek kalmıyor. motoru çalıştırmadan çıkarmayı düşünüyorsan güçlü kuvvetli birisini yanına al derim, çünkü motoru o eğimde dengede ve hizada tutmak çok zor gelmişti bana.
    apartmandakiler de 20 saniyeliğine motor sesine katlansınlar canım
    duvpuduv teşekkürler verdiğin bilgiler için.kafamda senin motorda var aslında.(mondial olanı aynısı ya gerçi "125 zn" olan) hem binanın girişinde daha dekoratif durur hem aynı güç hem daha konforlu titreşim yönünden...

http://www.feyizoglu.com/mondial125zn-8.html

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    usta sen bu motor behilde bisiklet alırsan hiç bir sorun kalmaz ya bu sevdan için otoparka koyacaksın yada almıcaksın merdiven sogutur seni motordan
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

eğer şimdi alırsam apartmanın girişe koycam (iç tarafa)ama daha zamanım var.Aldığımda inşallah deneyimlerimi burada paylaşırım.Herkese görüşleri için teşekkürler...

Motosikleti
    as gy200
    alarım tak bir sey olmaz..bu kadar sıkıntı cekmene degmez.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motora alarm takıldığında; dışarıdan gören alarm olduğunu anlayabiliyor mu bakarak?

Motosikleti
    AS125T-2005, SL150-2009
    ben motoru satın alırken, satıcı adam "alarm istersen takabiliriz, 50 YTL" demişti. ben de olur takın demiştim. fakat sonradan farkettim ki taktıkları alarm iyi güzel çalışıyor da, sese karşı da hassas ama. yoldan kamyon, otobüs gibi büyük bir araç gürültüyle geçti mi, motor başlıyor ötmeye. ben de o yüzden alarmını kullanamıyorum. ayarı da yokmuş, sordum. :(

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    Alıntı _Erdem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın çok zor ama bi motor çaldırırsam bu iş biter yani makineyi garantiye almak istiyorum.Otoparkada para veremiyeceğime göre...
    Belki kros motor tarzında yerden yüksek motorlar bulabilirim şehir içine de uygun
    ama 90-100 kilodan aşağı motor yokki oda aynı sayılır...

beyler çok soru soruyorum kusura bakmayın acemilik işte : ) birazda kendimi tekrarlıyorum ama...
    yani şimdi rampa kullanmadan motoru basamak basamak indiremezmiyiz???
    Alt gövde vuracak kadar düşük mü yani ( 125 kt yada ybr 125 ) motorların??? yada ağırlıktan dolayımı zor bu iş...
    Çıkarkende rampa yardımıyla ittiremezmiyiz???olmadı çalıştırıp ufak ufak gaz versem : )
    iki yada üç kişi hergün yapmıycam tabiki de...yardım lütfen...
    arkadaşım garantiye almayı unut,hade garanti oldu diyelim,başka bir yerde park ettiğin zaman ne olacak,yani gündüz bir yere gittin motoru park ettin.yani garanti değil. motoru sağlam bağlıyacağız,brandasını çekecez,besmele ile bırakıp besmele ile binecez.(ben birkere bodruma indirdim çıkartırken iki kişi baya zorlandık.kar yağınca o da, bu kış o yüzden indirmedim bile.her binişte indir çıkar akıl karı değil.semt mah.önemli tabiki her bırakılan motorun yerinde yeller esen bir semtse belki katlanılabilir. ama yok bağlayınca kitleyince kimse genelde dokunmuyorsa,fazla pimpiriklenmeye gerek yok,biraz zaman geçince alışıyorsun zaten.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.komikler.com/s/MTk1MjE=

bak burdan bi kaç ders alabilirsin öğrenmek açısından
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.komikler.com/s/MTk1MjE=

bak burdan bi kaç ders alabilirsin öğrenmek açısından
    ilk bikaç denemeden sonra biraz daha gaz verirse tepetaklak olacak dedim hakkaten oldu ya

beyler hakkaten bu merdiven olayının çok saçma olduğunu anladım.ben 1. kattayım balkonun altı zaten gerekli çalışma yapılınca müsait gibi. ben gerekli bilgiyi aldım sağolun

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)