Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motoru merdivenden indirip çıkarma...

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar bu foruma ilk mesajım.Hiç motor sürmedim.B ehliyetim var.Teorik olarak motoru öğrendim.İnşallah ben de bi motor alıcam orta vadede ve en büyük problemim ( apartmanda yaşıyan herkesin olduğu gibi ) yer problemi.Almadan öncede bu problemi inceden inceye düşünmem gerekiyo kafaya taktım.
    Şimdi asıl konuya geliyim ; apartmanın girişten dolanarak ulaşılan bi arka bahçesi var.Oraya ufak bi yer yapıp bırakmayı düşündüm ama motorların kapalı yerlerden bile çalındığını öğrenince vazgeçtim gibi.Malum motor araba gibi değil kaldır yükle götür.Dışarı asla bırakamam.Gerçi balkonun altında bağlayabileceğim yer var ama sonuçta demir parmaklık kıt kıt kesilir.
    Asıl merak ettiğim şu :(İmkansız gibi olduğunu biliyorum ama merak işte)
    Burada bazı arkadaşların yok şu kadar kat yukarı çıkarıyom, yok şuradan indiriyom burdan çıkarıyom misali laflarını görünce acaba binanın alt katındaki kömürlüğü kullanabilir miyim diye düşünmeye başladım.Bizim binanın kömürlüğüde girişten 15-20 basamak merdiven aşağıda (50-60 derecelik açıyla gibi).
    İki kişinin öyle yada böyle vitesi boşa alıp frenler vasıtasıyla inmesi mümkün olabilir mi? Motorun altı vuracak tabi.Rampa yaptık diyelim.Hadi indirdik
    çıkması nasıl olacak ? Dediğim gibi hiç motor sürmedim sadece bi kaç kere arkada kısa mesafe yolculuk yaptım.Ortalama bi naked commuter 120 kg civarında bişey.
    Acaba naked-commuter değilde scooter tarzı bişeyde bu dediğim kömürlük işi olur mu?Zahmetini bi kenara bıraktım.Hergün de binecek değilim zaten.Alt kat kömürlüğü kullanan varmı?
    Yardımcı olursanız sevinirim ona göre kursa yazılıcam yani...
    Bu arada düşündüğüm motor Mondial 125 kt...(Bütçem ona yeter anca)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben bizim binanın eskiden kömürlük olarak kullanılan en alt katını kullanıyorum. Hafif bir meyil var ama düz ayak bendeki. 15-20 basamak zor olur gibime geliyor. Eğer apartmandakilerden izin alınabilirse merdivenlerin ufak bir kısmını, yani senin inip çıkabileceğin kısmını çimentoyla falan düz ayak yapma şansın olursa süper olur?
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

keşke dediğin gibi olsaydı ama apartman komple mermer döşeli

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    kros al bence,binerek çıkar inersin

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Off o zaman zor. Belki yine izin alabilirsen kömürlüğün mermer olan merdivenlerini söktürüp çimento döktürürsen düz ayak yapabilirsin. Şaka tabiki çok zor valla arkadaşım işin. Bi otoparkla falan anlaşcan o zaman.

Bu arada aramıza hoşgeldin arkadaşım.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla onu son çare düşünüyorum aklımda mondial kt 125 var.gerek tipi gerek
    fiyatı param olsa ybr 125 tabiki de bu tarz motorları merdivenden indirmek imkansız gibi bişey heralde
    hem ağırlığı hem altının vurması öyle mi???ayrıca indirdik diyelim nası çıkacak : ))

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off o zaman zor. Belki yine izin alabilirsen kömürlüğün mermer olan merdivenlerini söktürüp çimento döktürürsen düz ayak yapabilirsin. Şaka tabiki çok zor valla arkadaşım işin. Bi otoparkla falan anlaşcan o zaman.

Bu arada aramıza hoşgeldin arkadaşım.
    Teşekkür ederim ilginiz için...hoşbulduk... : ))

benim aklımı karıştıran bu konudaki mesajlar gerçi onunki üç beş basamak :
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-sizce-2.html

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arka bahçe dediğin yere demirciye parmaklık yaptırsan olur kanaatindeyim.

15 20 basamak iki kişiyle bile zor olur
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka bahçe dediğin yere demirciye parmaklık yaptırsan olur kanaatindeyim.

15 20 basamak iki kişiyle bile zor olur
    haklısın çok zor ama bi motor çaldırırsam bu iş biter yani makineyi garantiye almak istiyorum.Otoparkada para veremiyeceğime göre...
    Belki kros motor tarzında yerden yüksek motorlar bulabilirim şehir içine de uygun
    ama 90-100 kilodan aşağı motor yokki oda aynı sayılır...

beyler çok soru soruyorum kusura bakmayın acemilik işte : ) birazda kendimi tekrarlıyorum ama...
    yani şimdi rampa kullanmadan motoru basamak basamak indiremezmiyiz???
    Alt gövde vuracak kadar düşük mü yani ( 125 kt yada ybr 125 ) motorların??? yada ağırlıktan dolayımı zor bu iş...
    Çıkarkende rampa yardımıyla ittiremezmiyiz???olmadı çalıştırıp ufak ufak gaz versem : )
    iki yada üç kişi hergün yapmıycam tabiki de...yardım lütfen...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi iki kişi bile olsan 15-20 basamak çok zor.Ben büyükçe bir basamağı nasıl indirir çıkarırım diye düşünüyorum ama her gün 15-20 basamak koyar adama

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi iki kişi bile olsan 15-20 basamak çok zor.Ben büyükçe bir basamağı nasıl indirir çıkarırım diye düşünüyorum ama her gün 15-20 basamak koyar adama
    her gün tabiki koyar adama
    her gün binmeyecem o yüzden.ama ben işin teknik kısmını merak ediyorum.
    ayrıca babamı da katarsam 3 kişiyiz

ayrıca altı o kadar düşük değil
    http://www.feyizoglu.com/125kt-3.html

valla yapsam bile heralde haftada 1 kez dayanırım bu hamallığa ama olsun...yeterki biniyim... : )

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi istersen 5 kişi ol, kahveden adam topla; 3-5 günde bir bile binsen 15-20 basamak indirip çıkarmak dile kolay.Hani motor dediğin de nerden baksan 100 kilodan başlıyo.Şöyle bisiklet gibi sürte sürte insen belki kuvvetliysen tek de yaparsın da motorda bunu uygularsan anasını ağlatırsın bence.İyi düşün derim
    Mesela ben 9 aydır kafa yoruyorum baktım bişey çıkmayacak.Alacağım motoru ama evden çok okulun otoparkında bırakıp otobüsle gidip gelcem.İnat yaptım

yok abi boş ver sen o işi

apartmanın arka bahçesine ufak bi yer yap bi de motora 25 30 milyonluk darbe sensörlü alarmlar var ondan tak

çalınırsa ben ödicem parasını

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    git marangoza geniş ve kalın uzunlamasına bir tahta al.motoru ordan geçirirken koy oraya.sonrada kaldır.kimseye zararıda olmaz
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

yada şunun gibi olabilir mi? 97 kg çok tatlı alet ya : ) kucağıma alıp taşıyasım geliyo yani
    http://www.feyizoglu.com/mondial125zn.html
    http://www.feyizoglu.com/mondial125zn-8.html

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi boş ver sen o işi

apartmanın arka bahçesine ufak bi yer yap bi de motora 25 30 milyonluk darbe sensörlü alarmlar var ondan tak

çalınırsa ben ödicem parasını
    Bu darbe sensörlü alarm nasıl oluyor dostum?

Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    git marangoza geniş ve kalın uzunlamasına bir tahta al.motoru ordan geçirirken koy oraya.sonrada kaldır.kimseye zararıda olmaz
    playboy arkadaşım çok sağol moral verdin biraz...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı _Erdem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yada şunun gibi olabilir mi? 97 kg çok tatlı alet ya : ) kucağıma alıp taşıyasım geliyo yani
    http://www.feyizoglu.com/mondial125zn.html
    http://www.feyizoglu.com/mondial125zn-8.html
    Bence sen bunu al.

Hem 71 kiloymuş.Babayla beraber omuzlar indirir çıkarırsınız.Arada body'de gidersin.Yavaştan tek başına da kaldırıp indirmeye başlarsın

yani arka bahçe dedimde oraya ulaşmak içinde 3-5 basamak bişey var yine rampa kullanmak durumundayım yani...offff of daha almadan bu kadar baş ağrıtıyo bu iş

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen bunu al.

Hem 71 kiloymuş.Babayla beraber omuzlar indirir çıkarırsınız.Arada body'de gidersin.Yavaştan tek başına da kaldırıp indirmeye başlarsın
    Honda Today değil mi en hafifi o galiba

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı _Erdem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani arka bahçe dedimde oraya ulaşmak içinde 3-5 basamak bişey var yine rampa kullanmak durumundayım yani...offff of daha almadan bu kadar baş ağrıtıyo bu iş

Honda Today değil mi en hafifi o galiba
    Sen daha bekle başının ağrıyacağı geride
    Eğerki 3-4 günde bir bineceksen ve amacın sadece turlamaysa cidden honda today'i düşün derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)