Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motoru merdivenden indirip çıkarma...

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    git marangoza geniş ve kalın uzunlamasına bir tahta al.motoru ordan geçirirken koy oraya.sonrada kaldır.kimseye zararıda olmaz
    Arkadaş ben bunu denedim ama imkansız denecek kadar zortekerleği koyacak tek tahta asla yetmiyor, esas gerektiğinde ayaklarını koyacak iki tarafta yer gerekiyor denedim ondan diyorum.

Bodruma indirmek gerçekten huzur veren iyi bir uygulama. Arkadaş genç ve herzaman değil arada binerim diyorsun. O zaman dikenine katlanabilirsin. Benim motor yaklaşık 160 kg now fakat sıkılınca 2 kişi 7 basamak kadar 45 derecelik bir eğimli merdivenden çıkarabiliyoruz

Bir de bunu anlatmadan edemeyeceğim, foto çektiğimde yollarım. Yan apartman komşumuz, balkonun altına inanılmaz bir düzenek yaptı, bayağı bir çimentolu demirli işçilik ile. Motoru buraya çekiyor, park ediyor, ardından devasa bir KELEPÇE yi scooter ın ayak konulan yerine geçiriyor Gerçekten pratik ve çok emniyetli ama bir o kadar da acaip bir yöntem
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Bence o tahta basamak olayını arka bahçeye uygula kaldır götür arka bahçeye de motoruna aynen söylendığı gıbı darbe sensörlü bı alarm al yanı kıpraşınca sağlam öten cınsten bı de zıncır koydur zıncırle uğraşırlarsa alarım oter hırsızlar da olay mahalınden koşarak uzaklaşmış olur o da olmadı bahçeye bı köpek abı son çaredır
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

Valla beyler teorik konuşuyoruz.En iyisi deneyerek görmek.Rampa falanda yapcaksam düzgün bişey olması lazım merdivenden bi kaysa aşağı tamam yani

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ben bunu denedim ama imkansız denecek kadar zortekerleği koyacak tek tahta asla yetmiyor, esas gerektiğinde ayaklarını koyacak iki tarafta yer gerekiyor denedim ondan diyorum.

Bodruma indirmek gerçekten huzur veren iyi bir uygulama. Arkadaş genç ve herzaman değil arada binerim diyorsun. O zaman dikenine katlanabilirsin. Benim motor yaklaşık 160 kg now fakat sıkılınca 2 kişi 7 basamak kadar 45 derecelik bir eğimli merdivenden çıkarabiliyoruz

Bir de bunu anlatmadan edemeyeceğim, foto çektiğimde yollarım. Yan apartman komşumuz, balkonun altına inanılmaz bir düzenek yaptı, bayağı bir çimentolu demirli işçilik ile. Motoru buraya çekiyor, park ediyor, ardından devasa bir KELEPÇE yi scooter ın ayak konulan yerine geçiriyor Gerçekten pratik ve çok emniyetli ama bir o kadar da acaip bir yöntem
    HOCAM ŞU MERDİVENDEN ÇIKARMA İŞİNİ BİRAZ AÇARMISIN TAHTA RAMPAYLAMI MOTOR ÇALIŞIRKEN Mİ KAPALIMI AÇARSAN SEVİNİRİM BİDE İNDİRMEYİ
    BİDE ALACAĞIM MOTOR İLLAKİ MONDİAL 125 KT DEĞİL YANİ AMA SCOOTER LARIN ALTI DAHA DÜŞÜK DAHA HAFİFLER AMA 80 KG CİVARI İŞTE...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi ben de runner'ı almaya gitmeden önce tek basamaktan kolaylıkla indiririm diyordum ama motoru elime bi aldım o ne yokuşlarda elimle ileri zor kıpırdatıyorumGerçi o motoru alamadım ama neyse
    Bu arada sana tavsiyem motoru kaldırmak indirmek hakikaten zorlu bir uğraş.Bence kendine daha sağlam bir yol bulmalısın.Ya motor için yer yapacaksın, ya da kalın bir zincirle gece görebileceğin bir yere bağlayacaksın alarmını takacaksın disk kilidin olacak bir de üzerini örttün mü branda ile gerisini Allah'a bırakacaksın.
    Kolay gelsin

Kasko yaptırma imkanın var mı? İndirip kaldırmak gerçekten zor olur senin için hele 25 basamak çok zor. Altı çarpmaz belki ama öyle düşündüğün gibi de olmaz. Teori pratiğe geçtiğinde genelde görüyor insan anyayı konyayı. Bir denge kaybında hem kendine hem motosikletine zarar verebilirsin.

Sadece hırsızlığa karşı olan kaskolar var bildiğim kadarıyla onları bir araştır. Çok maliyetli olacağını zannetmem, 0 km. değeri ne alacağın motosikletin? Hem kafan rahat olur.

http://www.sairsigorta.com/ bu linki bir dene...

Ayrıca hoş geldin...

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko yaptırma imkanın var mı? İndirip kaldırmak gerçekten zor olur senin için hele 25 basamak çok zor. Altı çarpmaz belki ama öyle düşündüğün gibi de olmaz. Teori pratiğe geçtiğinde genelde görüyor insan anyayı konyayı. Bir denge kaybında hem kendine hem motosikletine zarar verebilirsin.

Sadece hırsızlığa karşı olan kaskolar var bildiğim kadarıyla onları bir araştır. Çok maliyetli olacağını zannetmem, 0 km. değeri ne alacağın motosikletin? Hem kafan rahat olur.

Ayrıca hoş geldin...
    hoşbulduk sağol.
    valla sıfır değeri 2000-2500 arası da kasko düşünmüyorum pek...
    anya konya konusunda çok haklısın..

Dediğim gibi karar senin; fakat 0 km. değeri 5200 ytl olan bir cbr'ın kaskosu herşey dahil yanlış hatırlamıyorsam 728ytl idi yıllık, yani aylık 60 ytl gibi bir miktar ödüyordun.

Senin alacağın makinanın aylık ödemeleri daha da düşük olması lazım. He sen kasko yaptırdın mı? dersen. Hayır yaptırmadım, disk kilit zincir idare ediyorum fakat İstanbul'da yaşamıyorum ve sende yaşamıyorsun öncelikle bu kadar düşünmemeyi dene. Yok benim huyum böyle diyorsan, kasko en iyi çözüm bence, için tamamen rahat olur... Bir araştır yine de. Yoksa uykusuz geceler seni bekliyor ...

Motosikleti
    Honda CBR 250R

Ayrıca hoş geldin...
    Hocam verdiğiniz siteye baktım da fiyatlandırma konusunda bir şey göremedim.Sıfır fiyatı 7-8 milyar arası 200 cc, 2006 model gilera runner vxr200 için yıllık ne kadara kasko yaparlar acaba?

Myhen, bilmiyorm desem yalan olmaz, ben de fiyatları bu siteden bulmamıştım bir araştırayım buraya yazayım.

Mesela 600rr yıllık 3.500ytl idi herşey dahil. Sıfır değeri ise 22.400 biliyorsun. Fakat sadece hırsızlığa karşı kasko yapan acentelar da var o zaman primler epey düşüyor. Yanlış hatırlamıyorsam sadece hızsızlık seçersen 800 ytl oluyordu 1000cc. motorlar bile.

Ben yine de bir bakayım yanlış bilgi vermeyeyim...

Zannedersem İsviçre sigortadan bakmıştım.

Honda için linki buldum buradan bakmıştırm: http://www.mototal.com.tr/sigorta03.asp

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Myhen, bilmiyorm desem yalan olmaz, ben de fiyatları bu siteden bulmamıştım bir araştırayım buraya yazayım.

Mesela 600rr yıllık 3.500ytl idi herşey dahil. Sıfır değeri ise 22.400 biliyorsun. Fakat sadece hırsızlığa karşı kasko yapan acentelar da var o zaman primler epey düşüyor. Yanlış hatırlamıyorsam sadece hızsızlık seçersen 800 ytl oluyordu 1000cc. motorlar bile.

Ben yine de bir bakayım yanlış bilgi vermeyeyim...

Zannedersem İsviçre sigortadan bakmıştım.

Honda için linki buldum buradan bakmıştırm: http://www.sairsigorta.com/
    Çok teşekkürler abi.Ben de düşünürsem sadece hırsızlık için düşünürüm büyük bir ihtimalle
    Şu 250 cc altı motorlara kasko olmuyor muhabbetini duyduğumdan beri cidden yapılmıyor biliyordum ama yapıyorlarsa çok iyi

Linki yanlış vermişim (aynı linki tekrar vermişim) düzelttim...

Şu sadece hırsızlık için olan kaskoyu "jesse" nickli arkadaş Honda Blackbird 1100xx motoru için yaptırmıştı, yanlış hatırlıyor olabilirim çok zaman geçti üzerinden istersen Jesse'ye bir ö.m. at.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İlgin için teşekkürler abiBen gilera'yı getiren ferco motora da bir sorayım.Herhalde bilgilendirirler...

abı onun yerıne dısarıya bı garaj gıbı kucuk bıse yaptırsan daha ıyı olur bence yada otopark gıbı bısey dusun derım

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşım sakınan göze batar derler motorun elinden çıkması kaderinde varsa çalınması gerekmez bakkala gidersin arabanın biri gelir yanlışlıkla paramparça eder motoru :D sonuçta herşey olacağına varıyor sen ideal bi parmaklık yaptır balkondan görebileceğin bi yere (hatta seninle aynı derdi paylaşanlar varsa onlara da yardımın olur seninde işin kolaylaşır) koy motorunu içine bide alarm taktır olsun bitsin

ama bu dediğime güvenemezsen de bayağı ugraşman gerekebilir betonla fln ugraşmana gerek yok uzun bi kalasla işini görebilirsin
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motoru bodruma indirmen zor iş, nekadar hergün binmem desende iş pratiğe gelince değişiyo. hergün, hatta günde bikaç kere binmen gerekebilir. girerken arka arka aşşağıya salar indirir, çıkarkende çalıştırıp çıkabilirsin belki ama rampa ayarlaman gerek ve zahmetli olucağından can sıkacaktır. arka bahçe daha kolay olur. adam akıllı bi zincirle kilitler, alarm takar bide branda ayarlarsan iyi olur. çokta kafana takma böyle detayları,alınca bi çareseine bakarsın illaki.

hoşgeldin bu arada

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    abisi bak şimdi motoru aldın diyelim. ilk yaptıracağın şey branda şöyle motoru tamamen yere değene kadar kapatabilen, alttan kilitlenebilir çelik halattan halkalı olmalı sonra da 2 tane kilit alcaksn tekerleklerine bağlamak için. bir de alarm aldnmı eğer evinizin bahsettiğin balkon altı yoldan fazla gözükmüyorsa yani yoldan geçe alelen görmüyorsa motoru bence yeterli olur. benden bi fikir sadece. benim brandam da bu şekilde 75ytl'ye yaptırdım. örttüğümde yapısından dolayı motor olduğu anlaşılmıyor. yere değiyor brada. disk kilidi takıyorum bir de brandaya halkalarına kilit tamamdır. dedemlerin bahçesi de kilitli demir kapıdan. psikolojik olarak rahatım yani.

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    Alıntı _Erdem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın çok zor ama bi motor çaldırırsam bu iş biter yani makineyi garantiye almak istiyorum.Otoparkada para veremiyeceğime göre...
    Belki kros motor tarzında yerden yüksek motorlar bulabilirim şehir içine de uygun
    ama 90-100 kilodan aşağı motor yokki oda aynı sayılır...

beyler çok soru soruyorum kusura bakmayın acemilik işte : ) birazda kendimi tekrarlıyorum ama...
    yani şimdi rampa kullanmadan motoru basamak basamak indiremezmiyiz???
    Alt gövde vuracak kadar düşük mü yani ( 125 kt yada ybr 125 ) motorların??? yada ağırlıktan dolayımı zor bu iş...
    Çıkarkende rampa yardımıyla ittiremezmiyiz???olmadı çalıştırıp ufak ufak gaz versem : )
    iki yada üç kişi hergün yapmıycam tabiki de...yardım lütfen...

dostum merdivenlerden indirme olayını bende düşündüm hadi iki kişi indirdik benim makinayı 8-9 basamak ama çıartana kadar iki kişi göbeğimiz çatladı neredeyse bırakacaktım motoru oraya... sonra çeliik kesilmesi zor kilitlerden aldım markasına uzunluğuna göre değişiyor fiyatları....ama arka bahceye dolanabiliyorsan motorla oraya ufak bi garaj uydurabilirsin bence en güzeli bu.. basamak çıkıp inmekten çok çok dahamakul....ayrıca motorunu çokda gözden uzağa koymamalısın insanların görmedeğin motoru çalacak olurlarsa sende göremezsin.. yaptır bi demirciye parmaklık balkon altına.... al brandanı arkana bakma derim ben...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    tanıdık dükkan veya depo yokmu, binmediğin zaman oraya kilitleyebilirsin
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    benim derdimden bir arkadaş daha. bu bizim türkiyedeki mütaitler hep motorsuz yaşayacağımız şekilde yapmışlar bu apartmanları valla
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

Arkadaşlar öncelikle ilginiz ve alakanız için hepinize teşekkür ediyorum...
    Galiba bu işler aşama aşama oluyo.(Gerçi arabadan deneyimim çok ama motor olayı çok farklı) Yani önce motoru alıyosun.Bi ilk hevesini atıyosun.Sonra daha sık binmek istiyosun falan filan tabiki her seferinde hamallık bi yere kadar
    Sonra bi yerde başlarım böyle işe.... diycem bırakcam indirip çıkarmayı biliyorum yani....Ama ilk başlarda böyle yapmam lazım zamanla herşey...Ben imkansızmı diye merak etmiştim değilmiş yapanlarda var yani...ama bi yere kadar...İnşallah Allah nasip ederse er yada geç alıcam bi motor kafayı taktım.Babam arabayı sattığından beri yoksunluk krizindeyim hele ki alıştıktan sonra çok kötü oluyo valla.Motorla acısını çıkaracam inşallah Dediğim gibi B ehliyetim var A2 bile yok daha ama o mesele değil bi kaç ayda halledilir parayıda denkleştirdik mi tamamdır.Belki de sırf motor almayım diye babam araba alır belli mi
    olur

Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim derdimden bir arkadaş daha. bu bizim türkiyedeki mütaitler hep motorsuz yaşayacağımız şekilde yapmışlar bu apartmanları valla
    Aslında apartmanın kendi sığınağı varmış bunu da bugün öğrendim 1 senedir burda oturuyorum.Sığınağın bahçeye açılan kapısıda varmış.Amaaaa
    sığınakla kapıcı dairesini birleştirmişler sığınağın bahçeye açıkan kapısıda kapıcının
    kapısı olmuş haliyle tüh be o sığınak boş olcaktı ki .....
    Bu başlıkta da arkadaş zaten sığınağa girişten bahsetmiş.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...yim-sizce.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)