Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung ile İzmir-Bursa!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    pulvo47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Arkadaşlar hafta sonu İzmir den Bursa ya Hyo 250R ile gittim. Çok zevkli bir yolculuk oldu. Yanlızdım. Motoru da uzunyolda ilk kez deneme imkanım oldu.İlk 1 saat motor normal bildiğimiz Hyosung du. Akhisar dan sonra bir açıldı ki sormayın. Isındıkça serileşti. O dandik lastik Shinkolar hamur gibi yumuşadı. Bir kez tuğlanın bir kezde uzun ve büyük bir demirin üzerinden geçmek zorunda kaldım,hiç hissetmedim. Virajlarda da şaşılacak derecede yan yatırdım. Süper yol tutuşu vardı. 150-175Km hız aralığında çekirge gibi kıvraktı makina. Bursa ya kadar tek bir araç geç(e)medi beni. Dönüş ise ayrı bir zevkti. En kısa zamanda tekrar uzun yol yapmayı planlıyorum. Gidişte full depo benzin ile 319 Km yol yaptım. Tekrar fulledim 15 Lt aldı. İçinde 2 Lt varmış. Dönüşte ise Bursa da da şehir içi gezi dahil 365Km yaptım ve Saruhanlı da benzin aldım. 15 Lt aldı. Şehir içi agresif kullanmadığım için 40 Km hadar fazla yol yaptım. Toplam 2 depo ile gidip geldim Bursa ya. Yollarda motorcu doluydu. Sellektör yapmaktan elimde tik oldu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    hehe ) resim isterüüüükkk
    video isterüükk
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

pulvo47 iyi yol yapmısım ne kadar sürdü bursa ya kadar molalar hariç...bende yaz tatili için ankaradan cıkacagım akdenize ne diyorsun artcımda olacak....
    :bounce:

Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Ben akşam 6.30 da çıktım. (Radar sorunu olmaması için.) Hiç ara vermedim . Çift gidişlerde full bastım. İnşaat yollarda gidiş geliş olduğundan hız düştü. Hiç mola vermedim. İzmir de kontak açıp Bursa da kapattım. Hiç te yorulmadım. İstanbul a devam edebilirdim. Artçı ile biraz keyifsiz olabilir.(raicing ise..) Sık sık mola vermek gerekebilir. Rüzgardan korundukça hem yakıt ekonomisi hemde sıçrama performansı artıyor.. Benim dirseklerim dizlerime değiyordu....İnanın yola doyamadım,bi kaç kez zevkten çığılık bile attım!!!!
    Gün içinde radarlar ciddi tehtid,mutlaka akşam 5.30 sonrası yada sabah çok erken yola çıkın. Basın basabildiğiniz kadar..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı pulvo47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben akşam 6.30 da çıktım. (Radar sorunu olmaması için.) Hiç ara vermedim . Çift gidişlerde full bastım. İnşaat yollarda gidiş geliş olduğundan hız düştü. Hiç mola vermedim. İzmir de kontak açıp Bursa da kapattım. Hiç te yorulmadım. İstanbul a devam edebilirdim. Artçı ile biraz keyifsiz olabilir.(raicing ise..) Sık sık mola vermek gerekebilir. Rüzgardan korundukça hem yakıt ekonomisi hemde sıçrama performansı artıyor.. Benim dirseklerim dizlerime değiyordu....İnanın yola doyamadım,bi kaç kez zevkten çığılık bile attım!!!!
    Gün içinde radarlar ciddi tehtid,mutlaka akşam 5.30 sonrası yada sabah çok erken yola çıkın. Basın basabildiğiniz kadar..
    izmirden bursaya kontak kapatmadan gittiğine göre fotoğraf istememiz anlamsız olur dimi

sen keyif almışsınya gerisini boşver
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800 CLASSİC
    Keyifli bir yolculuk geçirdiğin anlatımından belli. Allak kaza bela vermesin...
    ::melek02:[B][COLOR="DarkRed"]KARGALAR SÜRÜ HALİNDE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR...[/COLOR][/B]::melek02:

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Güzel bir gezi olmuş.

GT250R ile şehir içinde 375 km yol yapıyordum.Depoyu tekrar fullediğimde ise hala içinde 3 lt civarında benzin kalıyordu.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel olmuş motoruna canına sağlık, yalnız bu işler resimsiz olmaz, resim ekleyeceksin umarım
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Makine 6-7bin devirde korkunç ekonomik.Bununla beraber hızı 150-170 arasında tutarsanız ele hele 170 ve sonrası ressmen 2 ye katlıyor su gibi içiyor.Ne kadar da olsa enjeksiyon yok.7 bin de de pozisyon gereği uzun süre gitmek pek mümkün değil.

Arkadaşlar dönüşte akşam 5 te çıktım ve yaklaşık 50 km yolu 80-90KM hızla geldim. İlk polis çevirmesinde ekibe radar olup olmadığını sordum. Polisler biraz garip karşılasada samimiyetime istinaden Mustafakemalpaşa'ya kadar olmadığını söylediler. Oraya kadar hafif bir bel ağrısı hissettim. Birde avuç içleri uyuşmaya başlamıştı. Kalan yolu 160 la gidince hepsi geçti...(bi de polisler benden evvel bi makinanın arkasından vermişler de yakalayamamışlar,moralleri bozuktu. Bana bu kaç yapıyo dediler,bende en çok 180 dedim. Adamlar pek konuşmak istemedi. Gerçektende yaklaşık 5-6 dk önce bir R1 tapa gaz geçti,selam verdim sallamadıdı. Muhtemelen eleman korkmuştu.Panikten bana bile bakmadı. Bende nazikçe o tip büyük makinalarla uğraşmamalarını,yakalamalarının mümkün olmadığını söyledim. Bu makinalara her türden insanın binebileceğini söyledim. Biraz yumuşadılar yoksa ben de araya gidiyodum. Ehliyet falan da sormadılar.)
    Bursa dan bikaç foto var onları ekleyeceğim.

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    bende bir hyosung GT 250 R sahibiyim.150-170 arası gitmen bence pek iyi değil.hem yakıt çok artar üstelik unutma ki krank sorunları bu makineler çok fazla.ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama geçenlerde bişey duydum.kuralkan motorun mahkemesi olduğu için şuan hyo parça getirmiyormuş.şuanlık hyo için parça sorunu varmış.oldukça fazla bekleniyormuş parça için.tabi bu ne kadar doğru bilemiyorum araştırmak lasım.150-170 arası gittiysen yaklaşık 10-12 devir üzerinde gitmişsin.hyo için bu bence pekte sağlıklı bir durum değil.ben 120-150 arasını tercih ediyorum.hem daha az yakıyor hemde daha kontrollü oluyor üstelik makinemi çok yormamış oluyorum.yinede sen bilirsin.düşüncemi paylaşmak istedim
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ooooo Serdar tebrikler valla bende sımdı çeşmeden geldım cok yoruldum yaw acayip ruzgar vardı ama scooterla bırdaha tek basıma uzun yola tövbe ettim yol bitmedi yaww cuma gunu toplantıya beklıyoruz
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Yollar o kadar boştu ki bi kaç kez arkama baktım,uçak inecek derecede sakindi.. Bu hızlar o anda kaçınılmaz oluyor.. Yakıt konusu kesinlikle dediğiniz gibi.Vizörü de 2 kez sildim. Yüksek hızdan sırf sinek,böcek oldu. UV korumayıda kazımışım silerken,acayip matlaştı .Sanırım yenisini alıcam.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    foto isterüüüüüüükkk hadi amaa

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    Alıntı pulvo47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yollar o kadar boştu ki bi kaç kez arkama baktım,uçak inecek derecede sakindi.. Bu hızlar o anda kaçınılmaz oluyor.. Yakıt konusu kesinlikle dediğiniz gibi.Vizörü de 2 kez sildim. Yüksek hızdan sırf sinek,böcek oldu. UV korumayıda kazımışım silerken,acayip matlaştı .Sanırım yenisini alıcam.
    ana fikri ne demek ki.FAZLA HIZ YAPMAYACAKSIN.yoksa yeni vizör alırsın dediklerim aklında bulunsun
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    parasızlık + kararsızlık...
    Kazasız nice gezilere,en kısa zamanda fotoları ekle lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)