Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Benzine Zam!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Bugünden itibaren akaryakıta %9 ÖTV zammı geldi. Buna göre benzinin litresi 50kr, mazotun litresi 45kr, LPG'nin litresi ise 30kr zamlandı.

Kaynak

Düzeltme: Sanırım pompaya yansımayacakmış yine. "Akaryakıt fiyatlarındaki eşel mobil sistem ise devam edecek. ÖTV'ye yapılan bu zamdan sonra fiyatlarda meydana gelecek değişiklikler pompaya yansıtılmamaya devam edecek." denmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünden itibaren akaryakıta %9 ÖTV zammı geldi. Buna göre benzinin litresi 50kr, mazotun litresi 45kr, LPG'nin litresi ise 30kr zamlandı.

Kaynak

Düzeltme: Sanırım pompaya yansımayacakmış yine. "Akaryakıt fiyatlarındaki eşel mobil sistem ise devam edecek. ÖTV'ye yapılan bu zamdan sonra fiyatlarda meydana gelecek değişiklikler pompaya yansıtılmamaya devam edecek." denmiş.
    Akaryakıt fiyatına uygulanan zamlar yansımamaya devam edecek. Bu zam ÖTV'ye yapıldı. Yersen.
    yilmazozkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Hayir arkadaslar pompaya yansitldi ben istasyonda calisiyorum ve bu daha baslangic

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    %9 ötv zammı ne demek? akaryakıttaki ötv arttırıldı mı?
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Zamlar ÖTV'den karşılanmıyor muydu bir süredir? Yavaş yavaş eski ÖTV'ye geliyoruz manası çıkardım ben.Yani pompaya yansıyacak artık.
    http://www.milliyet.com.tr/akaryakit...onomi-2725738/

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamlar ÖTV'den karşılanmıyor muydu bir süredir? Yavaş yavaş eski ÖTV'ye geliyoruz manası çıkardım ben.Yani pompaya yansıyacak artık.
    http://www.milliyet.com.tr/akaryakit...onomi-2725738/
    Tamam şimdi anladım. Benzine gelen zamlar öteden karşılanıyordu. Hala öyle. Ama otvye 50 kuruş zam yapılmış.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Eşel ne zammın ötv den karşılanması ne? Bu bilgiyi bulamadım. Ötv oranı %9 artmış. Ama pompaya yansımadı.

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Akaryakıt şirketlerinin sitelerine bakarsanız fiyatlara yansıdığını görebilirsiniz. Bu demek oluyor ki devlet 6.30 dan ucuza benzin vermeyi kaldıramadı zararını azaltmaya yönelik bir zam yaptı.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    miğdem bulanmaya başladı kusacağım galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ----------
    bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

RGB

habere göre benzin fiyatı artacak ama sonraki zamlar yansımayacak.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    akaryakıt soygunları ve yakında araçlardan mazot benzin çalma haberleri patlar

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Valla ucuz bile alıyoruz. Hala bir kısmını devlet karşılıyor. Yunanistan fiyatı 1,5-1,6 avro gibi birşey. 1,5 olsa, avro 7,5tan 10,5TL yapar. Biz 7ye iyi alıyoruz. Yeni zamlar da gelecektir yavaş yavaş.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ucuz bile alıyoruz. Hala bir kısmını devlet karşılıyor. Yunanistan fiyatı 1,5-1,6 avro gibi birşey. 1,5 olsa, avro 7,5tan 10,5TL yapar. Biz 7ye iyi alıyoruz. Yeni zamlar da gelecektir yavaş yavaş.

https://i.hizliresim.com/7DWgQr.png
    hahahaha bu düşünce çok eleştiriliyor biliyorsunuz. Dünya bazında herşeyi dolar ve euroyla çaraparak hesaplarsanız şu an dünyanın en iyi ülkesi ilan edebilirsiniz bizi. Adamlar 1.5 tl ye benzin alıyor bunu bu şekilde düşünün. Yada şöyle yapın siz yunanistanda asgeri ücret 700 euro bizde asgeri ücret 1600 diyelim. Şimdi yunanistanda karın tokluğuna çalışan sadece asgeri ücret alan bir işçi ayda kaç kere depo fulleyebiliyor ve siz kaç kere depo fulleyebiliyorsunuz bunun hesabını yapın bi Ondan sonra pahalımı ucuz mu daha sağlıklı bir karar verirsiniz.

Ben size özetliyim ortalama 55 litre benzin alan bir arabanız varsa benzin 6 lira olsa 330 tl yapar siz deponuzu asgeri ücretle 5 kere fullediniz.

yunanistandaki vatandaş 1,5 euro olsa depoyu 83 euroya fuller. ve toplamda 9 kere depo fullemiş olur.

Sadece benzini düşünürseniz yunanistandaki vatandaşın benzin alım gücü sizden %45 daha fazla olur.

İnsanlar dünyanın en pahalı benzinin kullanırken yaptıkları bir hesap olabilir mi diye düşündünüz mü hiç Üstelik yunanistan uzun süredir ekonomik kriz yaşıyor..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yunanistan'da asgari ücret: 684 Euro, Benzin: 1,66 euro. Asgari ücretle alınabilen benzin miktarı :412 litre.
    Türkiye'de asgari ücret : 1.602 TL, Benzin:6,77 TL. Asgari ücretle alınabilen benzin miktarı: 237 litre.

Yunanistan gibi mi oluyoruz???
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ya bir de böyle olsa fiyatlar ?

Motosikleti
    D400
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahaha bu düşünce çok eleştiriliyor biliyorsunuz. Dünya bazında herşeyi dolar ve euroyla çaraparak hesaplarsanız şu an dünyanın en iyi ülkesi ilan edebilirsiniz bizi. Adamlar 1.5 tl ye benzin alıyor bunu bu şekilde düşünün. Yada şöyle yapın siz yunanistanda asgeri ücret 700 euro bizde asgeri ücret 1600 diyelim. Şimdi yunanistanda karın tokluğuna çalışan sadece asgeri ücret alan bir işçi ayda kaç kere depo fulleyebiliyor ve siz kaç kere depo fulleyebiliyorsunuz bunun hesabını yapın bi Ondan sonra pahalımı ucuz mu daha sağlıklı bir karar verirsiniz.

Ben size özetliyim ortalama 55 litre benzin alan bir arabanız varsa benzin 6 lira olsa 330 tl yapar siz deponuzu asgeri ücretle 5 kere fullediniz.

yunanistandaki vatandaş 1,5 euro olsa depoyu 83 euroya fuller. ve toplamda 9 kere depo fullemiş olur.

Sadece benzini düşünürseniz yunanistandaki vatandaşın benzin alım gücü sizden %45 daha fazla olur.

İnsanlar dünyanın en pahalı benzinin kullanırken yaptıkları bir hesap olabilir mi diye düşündünüz mü hiç Üstelik yunanistan uzun süredir ekonomik kriz yaşıyor..

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan'da asgari ücret: 684 Euro, Benzin: 1,66 euro. Asgari ücretle alınabilen benzin miktarı :412 litre.
    Türkiye'de asgari ücret : 1.602 TL, Benzin:6,77 TL. Asgari ücretle alınabilen benzin miktarı: 237 litre.

Yunanistan gibi mi oluyoruz???

Bunun farkındayım böyle düşünmüyorum zaten. Ama mevcut dövüz kurları ile yakıtın daha da pahalanması kaçınılmaz. Bu sırada bizim maaşlar aynı kalacak tabi ki. Alım gücümüzün daha da düşeceğini söylemeye çalıştım
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu sırada bizim maaşlar aynı kalacak tabi ki. Alım gücümüzün daha da düşeceğini söylemeye çalıştım
    12 Eylül öncesi de bu şekilde bir hiperenflasyon sarmalına girmişti ülke, ama maaşlar aynı kalmaz enflasyon oranında arttırılırdı.

Motosikleti
    D400
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 Eylül öncesi de bu şekilde bir hiperenflasyon sarmalına girmişti ülke, ama maaşlar aynı kalmaz enflasyon oranında arttırılırdı.
    Asgari ücret için belki değişiklik yapılır ama ben zaten yukarısında maaş alıyorum ve firma aylık 200bin zarar yazıyor. Zam falan beklemiyorum
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Bunun farkındayım böyle düşünmüyorum zaten.
    Düşünüyorsunuz dememiştim zaten.
    Ama düşünenler var.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden 3-5 kuruş gelirdi, şimdi hamdolsun 50 kuruş geldi. işte bu!

bu zam şu bayram konvoylarını az da olsa azaltsın gari.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    [IMG][/IMG]
    uugguurr86 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler