Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TMF'yi Boykot Çağrısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Arkadaşlar selamlar,

Bekledim lakin kimse bu konuyu bir başlık olarak irdelemedi.Ben açayım konuyu dedim.

Malum , Sinan Sofuoğlu'nu kaybettikten sonra bilmeyen çoğu kişi de öğrendi Türkiye'de motorsporlarının ne şartlarda yapıldığını. Pist şampiyonasının yapıldığı "İzmit Körfez Pisti"nin durumunu boy(mehmet) arkadaşımız geçen yıl fotoğraflarla bildirmişti.Sonuçta değişen bir şey olmadı ve Türkiye'nin en hızlı pilotlarından birini kaybettik.

Çağrım şudur ki, tüm motosiklet sitelerinde ve camiada bu çağrıyı duyurup , TMF'yi pist "yarışılabilir" hale getirilene kadar boykot edelim. Tüm yarışçı arkadaşları da bu konuda ikna etmek gerek elbette ancak sponsorluk anlaşmaları vs bu durumu güçleştirebilir. En kötü ihtimalle konuyu medyaya taşıyalım, aramızda bir çok basın çalışanı var.Aynı yazıyı federasyona maille faksla vs gönderelim. Rahat etmesinler edemesinler.Daha fazla kişi hayatını kaybetmeden , pistte sakatlanmadan bu işi düzeltsinler. Pistin yarışılabilir hale getirilmesi ve yeterince güvenli bir organizasyon olana kadar konuyu çevremize yayalım diye düşünüyorum.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha jc100
    tronic arkadaşım sana katılıyorum gerçekten bilmek istiyorum acaba TMF başkanımız başkan yardımcımız pistin gerekli bakım onarımını yapan kişiler(gerçi bakımonarım yapılmıyor ama)ve diğer ilgili kişiler acaba ne kadar motosiklet kullanmayı biliyorlar yada ne zaman en son o pistte yarış yapmayı denediler en son acaba hiç kendileri o pistte motosoklet kullandılarmı? Bunları bilmek istiyorum. Nedenmi çünkü bence TMF başkanımotosiklete ve bu makinelerle yapılan her türlü spora değer veren en azından birisini yapıyor olan birisi olması lazım ki sıkıntıları istekleri anlkasın. Eğer yapıyorsa neden bizleri anlamöıyor hneden pisti yaptırmak için kollarıu sıvamıyor bütüngün ben TMF başkanıyım falanım filanım demekle oturup göbek büyütmekle başkanlık yapılmaz. Alıcaksın makineyi çıkıcaksın piste bakıcaksın yürüyerek gezmelere çıkıcaksın incelemeler yapıcaksın pist üzerine bira şişesi atmak ne demek ilk önce bu zihniyetleri içeriye almayacaksın önlemini alacaksın kazalara karşı ve kazalardan sonra oluşabilecek her türlü istenmeyen duruma karşı önlem alacaksın(ilk önce virajlardaki beton duvarların yıkılıp kum havuzu vs. yapılarak başlanabilir).
    Türkiyedeki zihniyet şudur:
    Arkadeşım pistmi istiyorsun al sana pist(sadece trafiğe kapalı alan olduğu için pist oluyor)yarışmakmı istiyorsun git yarış düşersi,n kalkarsın biyerin kırılır kopar çıkar o beni bağlamaz düzgün kullansaydın kardeşim bana ne pistle ilgili hiçbi sorun yok(tabi yoldaki oyuklar yarıklar yamalar yol kenarındaki beton duvarlar kayalar bunların hepsi güvenli) pistin ortasına bira şişesimi atılmış banane kardeşim ben insanmı gözetleyecem (tabi çöp olmazsa elini kolunu sallayan girerse böyle olur pardon çöp var komple çöplük zaten) beğenmiyorsan pisti kardeşim o zaman gişdersin şehirlerarası otobana basarsın allah ne verdiyse sonra kendi canınamı kimin canına kastedersen et beni bağlamaz ben bakarım TMF ye(cebime) para giriyormu cepler az daha ısınıyormu göbek az daha büyüyormu ben bakarım ona pist mi ala sana pist.... çok uzattım arkadaşlar neyse

İlk önce bu zihniyetin ortadan kalkıp pistte her türlü güvenlik önleminin alınmış olması lazım hem seyirci hem pilot hem yol hem araçlar açısından sonrada bu bilinci herkese herşeye heryere yansıtmamız lazım bunuda ilk önce TMF nin başlatması lazım

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Destekliyorum...İlla birilerinin ölmesi gerekmiyordu ama oldu işte.Bazen de birilerinin ölmesi bile yetmiyor.Artık dur deme zamanı geldi.Umarım o pistin halini bilip yarış yapılmasına izin verenler hakettikleri cezaları alırar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende destekliyorum..

Birleşelim ve aramızda bir anlaşma yaparak (detaylı bir şekilde) boykotu gerçekleştirelim..

Ama önce konuyu enine boyuna taartışalım ki; netleştikten sonra boykotumuz amacına ulaşsın..

Haaaa... Bu arada TMF Asbaşkanı'na sormak gerekir..

Acaba Sinan'ın cenaze törenine kendi imkanlarıyla mı gitti?

Yoksa TMF' nin ödeneklerini mi kullanarak gitti?
    ..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bende destekliyorum boykot edelim yürüyüş yapalım gidip tmf nin kapısına dayanalım imza toplayalım halkımızdan destek alalım mail yağmuruna tutalım telefonlarını 1 dakika boş bırakmayalım yani bu işin sonunu bırakmayalım bu gün SİNAN SOFUOĞLU yarın kenan öbürgün bi baskası hep üzücü haber almayalım bence pist baştan aşağıya onarılsın yeniden yapılansın kum havuzları genişletilsin yukarıdakı arkadasın dediği gibi beton duvarların yarış pistinde ne işi var burası formula 1 mi? formula 1 de 200km gibi bir hızla çarpsan yüzde 80 burnun bile kanamadan çıkıyorsun ama motogp de yarlanmak için 80 km 100 km bile yetiyor insan hayatı bu kadar ucuzmu SİNAN SOFUOĞLU hakkında üzücü haberi alınca resmen yıkıldım 2 gün kendimi toparlıyamadım kelimeler boğazıma düğümleniyor bişey yazamıyordum bişiyler yapmak için birilerinin canının yanmasını beklemeyelim gidip dayanalım tmf nin kapısına kardeşim dünya para kazanıyosunuz insan hayatı bu kadar ucuzmu yaptırın kardeşim pistimizi yıkın beton blokları seyirci gitsin 100mt ilerden izlesin lastik duvarı olacagı yerde betonun ne işi var kıç kadar pist bozuk yollar üstüne birde bira şişesi insanı çileden çıkarıyor madem öyle futbol stadyumlarında nasıl didik didik aranıp konuyorsa bu pistlerdede böyle olmalı yani stadyuma çakmak bile sokamıyorsak pistlerede girmesin futbolcular canda yarışcılar patlıcanmı konuyu futbolla kıyaslamamın sebebi ordaki güvenlik önlemi ne yazıkki motosiklet yarışlarında olmaması neyse ben konuyu fazla uzatmadan kapamak istiyorum..

ALLAH yetkililerin bin türlü belasını versin..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tronic paylaşım tüylerimi ürpertti ve kafamı karıştırdı
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    fazer
    Ben bu yazılanların samimiyetine inanmıyorum.Yok bunalımda yok ölmek istiyordu gibi şeyler... Ölmek isteyen adam başka türlü ölür. kendini sakat bırakma riskini kimse göze almaz ki yazı da Sİnan'ın hafız olduğu söyleniyor.Böyle sıkı inançları olan insanlar genelde kendi yaşamını sonlandırmaz. ki herşeyi geçtim ben piste girip kendimi öldürmek istesem de benim ölümüme neden olacak hiç birşeyin o pistte olmaması gerekir yine de o kaya gibi.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tronic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu yazılanların samimiyetine inanmıyorum.Yok bunalımda yok ölmek istiyordu gibi şeyler... Ölmek isteyen adam başka türlü ölür. kendini sakat bırakma riskini kimse göze almaz ki yazı da Sİnan'ın hafız olduğu söyleniyor.Böyle sıkı inançları olan insanlar genelde kendi yaşamını sonlandırmaz. ki herşeyi geçtim ben piste girip kendimi öldürmek istesem de benim ölümüme neden olacak hiç birşeyin o pistte olmaması gerekir yine de o kaya gibi.
    +1111

çok haklısın, dindar bir ailenin çocuğu Allahın verdiği canı Allahın alacağına muhakkak inanır, kafam bayağı karıştı....
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    fazer
    diğer sayfalara da ekledim Murat abi.Yazacak o kadar çok şey var ki kaybettiğimiz gencecik yetenek resmen tek suçlu bulundu.

Haklısın paşam...Yüreğimiz yanıyor..Ve acısı gittikçe derinleşiyor..

Bu ve bunun gibi yöneticilerde yaramızı saracaklarına daha beter tuz basıyorlar..
    Kendilerini bu işten sıyırmaya çalışıyorlar..

Senin açmış olduğun konu bence gerçekleşmeli..Boykot edilmeli...

Ben bazı siyelerede malumunuz üyeyim..Ve oralarda da bazı boykot nezninde etkinliklerin
    hazırlıkları var..Takip etmeye çalışıyorum..
    Bazı yerlere e-mail attım...

Hatta medya kuruluşlarına bile yazdım...

Benim aklıma enson Uğur DÜNDAR ve Haber Özel gibi yerlere de yazmak , bunların dikkatini çektirmek istiyorum..
    Uğur DÜNDAR gibi kişilikli bir gazatecinin ilgisini çekecektir kanımca..

Bu işe gönül vermek isteyenler olarak bunu gerçekleştirelim..Medyanın dikkatini çekelim..

Yalanı değil Doğruları ortaya çıkartalım..

Eğer bu gazetecilere ulaşmamda yardımcı olacak arkadaşlar varsa bana ulaşsınlar ve

ARTIK DÜĞMEYE BASALIM..

Motosikleti
    fazer
    Sitemizde medya çalışanları var diye biliyorum Murat abi.Bu başlıktan haberdar edilebilirlerse iyi olur.Esas olan yarışçı arkadaşların federasyonu protesto etmesi ve piste can güvenlikleri sağlanana kadar çıkmamalarıdır.Boy(mehmet)'in hazırladığı Körfez Pisti Analizi yazısını, kendisinin iznini alarak ve son olayı da içinde değerlendirerek tek bir yazı olarak medya kuruluşlarına gönderebiliriz.

Motosikleti
    yamaha jc100
    TMF lütfen artık

Not Mesajı: Sitemiz yönetimi' nin aldığı karar doğrultusunda " Müge POLATKAN" hakkında

yazdığım tüm mesajlarımı üzülerek siliyorum...

Bayan MÜGE POLATKAN, baymamalıydın ama malesef sende baydın..

.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inşallah ilgili makamlar sesimizi duyar.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Birşeyler Yapılmalı Arkadaşlar... +1 Destek
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Bencede bu işin peşini bırakmamalı.Murat abi dediğin gibi Uğur DÜNDAR bu konuyu ele alsa çok ses getirir.
    Motordelisi'nde çok konuşuluyor bu konu.Okuduğum kadarıyla Sinan SOFUOĞLU'nun çarptığı kayayı kazanın olduğu gece bi 50nc ile götürmüşler

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende katılmak ısterım boyle bir organızasyona. madem bir motosiklet federasyonu var (var ama biz onların varlıgını pek hissedemiyoruz). en azından bize bir açıklama yapsınlar motosiklet sektörü için neler apıyorlarmış. açıklasınlar. kazanılan paralar ve devletten gelen paralar nereye gidiyor. tmf ve motosiklet severleri bir TV programına çıkarsınlar. karşılıklı televizyonda görüşelim.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Not Mesajı: Sitemiz yönetimi' nin aldığı karar doğrultusunda " Müge POLATKAN" hakkında

yazdığım tüm mesajlarımı üzülerek siliyorum...

Bayan MÜGE POLATKAN, baymamalıydın ama malesef sende baydın..

.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    murat hocam duyarlılığın çok güzel ama bu konular hassas konular elbette bu konuyla ilgili bir şekilde adımlar atılacaktır zaten bizim aramızda olayı canlı yaşayan yarışcı akadaşımızda var o herşeyi yaşadı mutlaka adımlar atacağız duyarlılığın çok anlamlı burada bakıpta geçen onlarca motosiklet tutkunu da sizin kadar duyarlı bunu unutmayın lütfen .
    duyarlılığınızı ve gayretinizi taktirle karşılıyor sevgilerimi yolluyorum...
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    ölmek istese bile pist buna izin verecek pozisyonda mı olmalı ?? her türlü önlemin alınması gerekir zaten ama bu medeni ülkeler ve bilinçli yöneticiler için geçerli tabii !!! o yol kenarlarına taş koyanlar sonra tıoplayanlar kendi ayakları altına, Türkiye'nin önüne koyuyorlar o taşları farkında değiller..yazık çok yazık.. peşini bırakmamak lazım ...bu dava araştırılıp incelenecektir sonuçta bekleyip göreceğiz bir sonuç çıkmadan fazla yorum yapmak da ne kadar akıllıca bilemiyorum tabii.. olay neticeye vardığında biz de yanlış bir durumda her şekilde tepkimizi göstereceğiz illa ki...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)