Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

28.09.2005 itibarı ile Köprü yolu trafiği

  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. #1

  Üyelik
  10 Temmuz 2005
  Bugün saat 9 civarlarında avrupadan anadolu'ya geçiyodum. genç polisler iş başındaydı.
  ne olur ne olmaz diye emniyet şeridini kullanmadım ama gözüm hep oradaydı. sonra emniyet şeridinden de bir tane bile motosiklet geçtiğini görmedim.
  çağlayan kavşağına gelmeden ki altgeçitte motorlu polislerin bir kuryeyi durdurmuş olduğunu gördüm(sevabına durduracak değiller). yoluma devam ettim...
  en sol şeritte seyrederken kurye arkadaşla muhabbet eden motorlu polisleri emniyet şeridinde giderlerken gördüm. motorlu polislerden sürücüsü kasklı yolcusu ise kasksız idi. tabi mevzu bu değil.
  5-6km/h ile şeridimde seyrederken motorlu polisler emniyet şeridinden 60-70km/h (ya arabanın biri arızası için emniyet şeridine geçse) civarı gidiyorlardı (emniyet şeridi kullanılırken ben en fazla 40km/h yapardım). neyse efendim, yolcu durumundaki polis sanki beni arıyormuşcasına baktı. öyle bir baktı ki 200m boyunca bakışlarını hiç çekmedi. bundan dolayıdır ki kendimi o an sol şeritten gittiğim için suçlu gibi hissettim.
  ali samiyenin oralarda yolun genişliğinden faydalanarak en sağdan gittim. sonra önümde özel plakalı bir aracın tepesine mavi ışıldak takıp yürüyemeyince de "dat! dat!" diye ses çıkardığını duydum. aynı arabayı beylerbeyi polis evine girerken gördüm. tepesinde ışıldağı yokutu.(polis evine dönmek için de hareket etmeyen trafikte gene datlatıyordu). muhtemelen sivil polisti.
  Bu arada beşiktaştan gelenlerin köprü ile birleştiği yerde(son tuzak) bekleyen devriye arabasının ışıklarının sönük(ilk defa) olduğunu gördüm.

  Bilgilerinize...  ******************************************
  + Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
  + Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
  + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
  + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
  + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
  ®******************************************® *


  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #2

  Üyelik
  13 Nisan 2004
  Motosikleti
  fazer 600,sym jride200
  ehliyeti olmayan arkadaşlar...köprü geçmek için beşiktaş tan gidin orda sadece köprüye girişte 1 devriye oluyor oda durdurmuyor..bilgilerinize..

  ama tabii bir an önce ehliyetinizi alın..
  istanbul kadıköy
  gurkanyaran@hotmail.com

 3. #3
  Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Mayıs 2005
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Yamaha Tracer 700
  İlginç enstantaneler tabi.. Köprüyü pek kullanmadığım için bişi diyemiyeceğim. Geçenlerde anadoludan avrupa yakasına geçmiştim ve full emniyet şeridinden gitmiştim. 3-4 yerde polis vardı ama yanlarından ben ve benim gibi bir sürü motorcu da geçti birşey demiyorlardı.. Demekki bunların psikolojileri günler arasında değişebiliyor..
  I will be a rider as long as I live!

 4. #4
  crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Temmuz 2005
  Şehir
  Londra
  Motosikleti
  Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
  Gün geliyor herkesi çeviriyorlar, gün geliyor sadece şeridinde gideni çeviriyorlar, emniyet şeridinden gidene gık çıkarmıyorlar..

  Enteresan iş valla (:
  Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
  Ben, crato’yum.

 5. #5

  Üyelik
  20 Haziran 2005
  Şehir
  İstanbul-G.O.Paşa
  Motosikleti
  ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
  İstanbula çok yeni mezun olmuş genç trfakiçiler bayağı çoğaldı dün bir konuya şahit oldum genç bir tarfikçi yolda park yapmış araclara ceza kesiyordu arada bir tanesini es geçti neden ceza kesmediğini sorduğumda babamın arabasıda aynı dedi bende güldüm ama onada kesmesini ikaz ettim o araba benim olmasına rağmen bunları tam trafik konusunda herhalde eğitmeden belgelirini vermişler hangi kavşakta genç trafikçi görsem oranın trafiği kitli arap şacı gibi

  ehliyetsiz arkadaşların bu genç trafikçilerden sakınmaları lazım

 6. #6
  Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Nisan 2005
  Şehir
  İstanbul/Göztepe
  Motosikleti
  SYM Joyride 200
  valla her sabah anadoludan avrupaya geçiyorum.emniyet şeridi dışında da yol kullanmıyorum...
  emniyet şeridinin genişlediği yerlerde 80-90 a kadar çıkıyorum.genç polislerden benimde önüme çıkan oluyo.görünce kenara çekiliyolar yada en fazla elle şeridi boşalt işareti yapıyolar.2-3 gün önce motosikletli bi polisle bi ben onu bi o beni sollayıp duruyoduk emniyet şeridinde...

  bigün kesicekler cezayı ama korkunun cezaya faydası yok.

 7. #7
  mertserpen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Nisan 2005
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  vstrom
  cathedral' e katılıyorum.
  inşallah 1-2 gün sonra ehliyete kavuşucam.

  Ben bostancıda oturuyorum ve her gün köprüyü geçmem gerekiyor. maalesef ki polislerden kaçmak için köprüye beylerbeyi girişinden katılıyorum. Avrupradan anadoluya geçerkende son katılım olan beşiktaştan.

  Herikisinde de yolum en az 1 saat uzuyor.

 8. #8

  Üyelik
  15 Ekim 2004
  Şehir
  Beylerbeyi
  Motosikleti
  1000RR06
  yeni yetme polislerle başımız dertte öğrendikleri kuralları daha yeni uygulamaya başladılar ama kaytarıolar
  Acımadıki, acımadıki

 9. #9
  dogasom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  03 Temmuz 2005
  Şehir
  Istanbul / Beylerbeyi
  Motosikleti
  Gilera Nexus 500
  Trafik polislerinin en acımasız oldukları yer bence Karaköy - Kabataş arası Tophane kavşağı. Geçen hafta 20'ye yakın motoru durdurup ehliyet ruhsat sordular. Bu kontrolde "Kask kafalı olmayın!" uygulamasınında etkisi var. Birde Karaköy - Kabataş arası tramvay yoluna girmemenizi tavsiye ederim. Eskiden izin veriyorlardı ama şimdi direk çeviriyorlar.
  Herkese kasasız belasız sürüşler dilerim

 10. #10
  ilkay2611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  15 Kasım 2005
  Şehir
  maltepe
  Motosikleti
  yamah ybr 125
  ben kurye işine yeni başladım.. ehliyeti 15 ocakta alıyorum her gün stress yaşıyorum ama ekmek parası diğer arkadaşların dediği gibi bende mümkün olduğunca soldan gidiyorum...hayırlısı..(not :e sınıfı ehliyetim var 18 tekere izinim var 2 tekere yok...)


  ANES MOTOR

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler