Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bmw f650 veya Yamaha tdm 850

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar..arkadaşlar bu iki modelden birisini almaya karar verdim..Bmw için 04_05, yamaha için 98_01 model düşünüyorum..acelem yok ama yaza kadarda almalıyım.Her iki modelide kısa süreliğinede olsa (yalnızca sürüşlerinin çok keyifli olduğunu anlayabilecek kadar) deneme şansım oldu.Başka bir model düşünmüyorum.Bmw hakkında forumda gayet faydalı teorik bilgilerde buldum paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ancak tdm hakkında pek bilgim yok buradada fazla bişey bulamadım.bu yüzden özellikle varsa tdm kullanıcısı ve/veya kullanmış olan arkadaşların yardım ve bilgilerine ihtiyacım var..sürüş denemesini yaptığım tdm 900 lük motorize ekiplerin kullandığı yeni olanlardandı arada çok fark varmıdır onuda bilmiyorum.Motosikleti yıllık izinlerimde fırsat bulabildiğim kadar Türkiye'yi gezmek için alacağım.Çoğunlukla uzun yol olacak o yüzden değerlendirmelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.Birde kullanılmış alacağım için nelere dikkat etmeliyim.İlginiz için şimdiden teşekkürler..
    İşte tdm850

Buda 900 lük olanı

Ve bmw f650

2. SAYFADA BAŞKA BİR MOTOSİKLET PORTALINDAN ALINTI OLARAK TDM'İN DAHA DETAYLI BİLGİ VE RESİMLERİ EKLENMİŞTİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Konuyu biraz ön plana çıkarmak adına bir mesaj yazdım. Motosikletler hakkında bir bilgim yok kusura bakmayın.
    Umarım yardımcı ola bilecek birileri vardır...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Regal Raptor E-9
    Ben BMW derim mekanik kısımı koruma bakımından daha cok caba sarfedilmiş , ayrıca görüntü bakımındanda güçlü duruyor.
    [COLOR="Red"][B][I]Pitbull isin't be played the GAME. . . [/I][/B][/COLOR]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    2'side güzel ve kendini kantlamış motosikletlerden.
    al birini ve kazasız belasız kullan arkadşım...

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Çoğunlukla uzun yolda kullanıcam demişsin o zaman TDM yi seçmen daha mantıklı ne de olsa touring motor. Tabi uzun yolun içine toprak yollar da giriyorsa BMW yi de düşünebilirsin. Ama onda da beyin problemi oluyor sanırım ABS kendini kilitliyor tarzı şeyler duymuştum ama pek emin değilim. Ama ne kadar çok özellik varsa o kadar çok sorun çıkarır bence.

Motosikleti
    Versys '07
    tdm bmw ye göre daha güçlü ve hızlı bir motor.2 silindirli motoru da bmw nin rotax tek silindir motorundan çok daha az vibrasyonlu çalışır.ancak bmw nin arazi kabiliyeti tdm de yoktur.tdm daha çok asfalt kullanıma yönelik bir motordur.yani turing sınıfına girebilen bir makinedir.ayrıca bmw tdm ye göre daha az yakıt tüketir.bence tecihini kullanım amacına göre yapmalısın.uzun yolda kullanacağını yazmışsın o halde tdm senin için daha mantıklı bir seçim olur tabi temiz 98-99 bir tdm bulabilirsen.şimdiden hayırlı olsun

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı

Teşekkürler..peki şuan tdm 850 kullanan arkadaşlar yokmu aramızda..özellikle onların tecrübeleri ve bilgileri çok faydalı olacak..

Motosikleti
    GT650R
    ben motorlarından pek anlamam, görüntü hakkında bana sorarsan bmw, ankaradaki polislerde de bmw var, taksi gibiler şeride sığmayacak nerdeyse
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Alıntı urcolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorlarından pek anlamam, görüntü hakkında bana sorarsan bmw, ankaradaki polislerde de bmw var, taksi gibiler şeride sığmayacak nerdeyse
    Yok hocam benim bahsettiğim bmw modeli okadar ağır değil f650 gs leri bilirsiniz sanırım siz r1200 gs ten bahsediyorsunuz olsun..zaten son noktayı onla koyarız kısmetse..ama oraya gelene kadar almam gereken çook yol var daha

Netde araştırıyom gayet makul fiyatlarda tdm850 ler satılmakta..ama motor hakkında bilgiye ihtiyacım var..pek tutulmayan bir model ama ben ona tutuldum şuan öncelikli tercihim tdm,eğer bulamazsam yoluma f650 ile devam ederim.

Eğer varsa sitemizden satmak isteyen arkadaşlar onlarlada öncelikli görüşmek isterim.Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

almina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kürşat kardeş azmin elinden birşey kurtulmaz...buldum şifremi....e motorun da güzelmiş hani....

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    benim arkadaşımın arkadaşı kullanıodu.. çok yaktıgını soylerdi ... 98 97 falan olması lazım... resmen içio diodu yakıtı... bilemicem yani... ama harika makine TDM
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    bence ikisinin ortasını al.Silah1'in Deauviil'ini al.
    http://www.motosiklet.net/forum/satm...n-satilik.html

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    TDM 850 yok ama SUZUKİ DR 800 var olmazmı ama bana sorarsan TDM derim BMW nin adı var çift silindir TDM nin tadı var gerisi sana kalmış
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben olsam f650 alırım, ama ben olsam..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Alıntı almina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kürşat kardeş azmin elinden birşey kurtulmaz...buldum şifremi....e motorun da güzelmiş hani....
    Şifreni bulmana sevindim..henüz almadım abi yanlış anlaşılmasın..

Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ikisinin ortasını al.Silah1'in Deauviil'ini al.
    http://www.motosiklet.net/forum/satm...n-satilik.html
    İlginize teşekürler..verdiğiniz linkteki model vfr benzeri bi makina pek bilmiyorum..sanırım buda v4 motor..iki silindir üzerine çıkmayı ve tdm dışında f650 hariç başka model almayı düşünmüyorum..tekrar teşekkürler

Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TDM 850 yok ama SUZUKİ DR 800 var olmazmı ama bana sorarsan TDM derim BMW nin adı var çift silindir TDM nin tadı var gerisi sana kalmış
    teşekkür ederim ..tdm olmazsa f650 dışında başka bir model düşünmüyom

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam f650 alırım, ama ben olsam..
    yaa ben anlamadım bayanların f650 sevgisini kızarkadaşımda f650 diyor..oysa tdm sürüş olarak çok daha keyif verici,görünüm olarakda f650 den fazlası olabilir eksiği olmaz..
    sana sorucam tubiş kardeş f650'nin bmw logosu taşıyor olması dışında bir neden varmıydı..

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    eğer önceden motosiklet tecrübeniz var ve iyi ise ozaman tdm'yi alın derim.
    ama yok diyorsanız hatalarınızı %50 tölere edecek bi motor f650gs hem yakıtı az hemde kullanımı çok zevkli

tabi bide benim gibi altında minicik kalma durumu yoksa f650gs derim

KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer önceden motosiklet tecrübeniz var ve iyi ise ozaman tdm'yi alın derim.
    ama yok diyorsanız hatalarınızı %50 tölere edecek bi motor f650gs hem yakıtı az hemde kullanımı çok zevkli

tabi bide benim gibi altında minicik kalma durumu yoksa f650gs derim

[IMG]3071/dscn2739bm1.jpg[/IMG]

Sürüş tecrübem 100.000 km civarında
    Fakat 125 ve 250cc tek silindirli makinalarla oldu.Bunun dışında büyük hacimli motosikletlerle sürüş denemelerim çok oldu(bir kaç bin km vardır heralde ) f650 yada tdm 850 kullanmakta çok zorlanmayacağımı düşünmekle birlikte elbetteki asıl tecrübe;bu motosikletleri alıp km yapmakla olacak

Motosikletiniz güzelmiş keyifli sürüşler dilerim..sizdeykenmi bilmiyorum..bir süre devirsiz kullanıldığını anladım resimlerinden..bilinçsiz kullanılmış yada üzerinde acemilik atılmış neysede ilginize teşekkürler

Length: 179 (çok isterdim 180 olmasını ) kilo :74,ağe: 26, eyes color:koyu coffe; ama ışıkta açılıyor

İlgili arkadaşları bekliyorum halen..mutlaka vardır tdm kullanıcısı.. çünkü burası "TÜRKİYE'NİN EN KALABALIK MOTOSİKLET SİTESİ"..

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    devirsiz kullanıldıgını nereden anladınız cok merak ettım..
    (ukalalık degıl ogrenme isteği)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

uzun yol yapcagınız ıcın 1,yı tercih ederdim ben

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler