Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi Sırtlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HondaCBF500
    Herkese Selamlar,
    Motor kullanmaya yeni başladım.Bütün malzemelerimi aldım sırtlık dışında.Tam koruma sağlaması için bellik değil sırtlık almak istiyorum, araştırmalarım sonucunda dainese ve zandorayı gördüm,dainese 160 euro zandora 80 euro,sizce dainese 2 kat fiyatı hak ediyormu? Başka markalarınkini görmedim,malesef Ankarada malzemeler kısıtlı,mağzalar bütün markaları ellerinde bulundumuyolar,mağza başına 1 veya 2 çeşit görebiliyorsunuz. Tavsiyeleriniz nedir?Selamlar Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Zandona gayet kaliteli bir italyan markasıdır.Bence dainese yerine zandona derim ben...
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

3 parçalı suomy aldım ben bağdat caddesindeki korlastan. fiyatı da uygundu ama şimdi tam hatırlayamıyorum sırtlıktan da çok memnunum tavsiye ederim. kullanmadan önce sabah yataktan sırt ağrılarıyla kalkıyodum fakat artık hiçbişeyim kalmadı..

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    zandona yı öneririm , bende 7 parçalı olanından var gayet rahat ve omurgayı tam olarak koruyor sırtlık ii bi tercih, dainese ve alpinestars çok pahalı...

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    zandona yeterince kalitelidir sorun yaşayacağını sanmıyorum. ama için rahat olmassa dainese in kalitesi zaten belli. Ama zandona da çok kaliteli .
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

bence 2 katını ödemenin anlamı yok

80 euro luk olanı al

eminim arasında hiç bi fark yoktur

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Zandonanın daha kaliteli olduğundan hiç şüphem yok.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    HondaCBF500
    Anladığım kadarıyla Zandona'da iyi bir ürün.Tşkr ederim yorumlarınız için. Peki kaç parçalısını tercih etmeliyim sizce?Boyum 1.83 kilom 86kg. 6 parçalımı,7mi 8mi???

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    ben 1,81im 4 parçalısını kullandım bellik olarak gayet destekli durdu ve kalitesinden şüphem olmadı, ama sırtlık olarak kaclık iyidir denemek lazım

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    yukarıda dediğim gibi 7 lisi var bende rahat ve konforlu , 8 lisi elbet daha ii dir
    hatta 9 lusuda vardı sanırım , sana kalmış...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bellik yerine sırtlık tercih etmek bana göre oldukça doğru bir seçim.

bellik sırtlık yanında oldukça gereksiz kalıyor. ancak sırtlıkta zandona (r değil n) gerçekten iyidir. bir ara ben de aldım. ancak full koruma almaya karar verdiğim için geri iade ettim ertesi gün. ve denediklerimin içinde gerçekten en iyisi idi. ama dainese yi denememiştim söylemem gerek.

tavsiyem mümkün olduğunca uzun bir sırtlık alman. omuriliğini kuyruk sokumuna kadar örtsün mümkün mertebe.

şimdiden güle güle kullan.

Motosikleti
    HondaCBF500
    Evet (r değil n imiş)cahilliğimi maruz görün orada bi hata yapmışız. Pirelliye Birelli demek gibi bişey yapmışız hehe. Çok teşekkürler tekrardan yorumlarınız için. Zandona'yı tercih edicem galiba. Nekadar uzun olursa okadar iyi koruma sağlıyor demekki.8lisi montumun alt kısmından dışarıya çıkmıştı,tekrar bi deniyim 7liyi veya 8liyi alıyım bakalım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı kaptan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet (r değil n imiş)cahilliğimi maruz görün orada bi hata yapmışız. Pirelliye Birelli demek gibi bişey yapmışız hehe. Çok teşekkürler tekrardan yorumlarınız için. Zandona'yı tercih edicem galiba. Nekadar uzun olursa okadar iyi koruma sağlıyor demekki.8lisi montumun alt kısmından dışarıya çıkmıştı,tekrar bi deniyim 7liyi veya 8liyi alıyım bakalım.
    ben 7 baklalıyo tercih etmiştim, boynumun hizasından başlayıp kuyruk sokumuna kadar koruyor. montun altından çıkması önemli değil bence, sadece bıynunda fazla yüksek durmamalu, rahatsız ediyor ve kaskı yukarı itiyor. kuruk sokumunu da desteklerse çok iyi olur ama sana yeni bir önerim var, neden protect almıyorsun.... ben çok sıcak havalarda bunu kullanıyorum, malum mersindeyiz ve çoğunlukla mont kullanmama gerek kalmıyor. hem de kumaşı seyrek ve hava alabiliyor... dur sana linki vereyim. zaten hemen hemen hepsi aynı tip, ayrıca benimkinin arkadan fermuarlı ve istersem komple istersem sadece sırtlık olarak kullanabiliyorum.... 100ytl ye almıştım 1,5 sene önce...

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44489

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=43924

aradaki fiyat farkını artık sen değerlendir...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Bence üç beş biraz daha ekle zandonanın corax ceketını al.
    full body armour seklınde.bende var kesınlıkle terletme dıye bısı sozkonusu dııl.8 parcalı omurga koruması, gogus omuz dırsek kormuasıda var.full koruma anlıycaan.Ben bu corax ceketı gıyyorum uzerınede montumu gıyyorum.Hem montun korumalarınıda cıkarmıyorum.Hem mont hem zandona ıcım bıraz daha rahat edıyo.Kesınlıkle tavsıye derım

Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence üç beş biraz daha ekle zandonanın corax ceketını al.
    full body armour seklınde.bende var kesınlıkle terletme dıye bısı sozkonusu dııl.8 parcalı omurga koruması, gogus omuz dırsek kormuasıda var.full koruma anlıycaan.Ben bu corax ceketı gıyyorum uzerınede montumu gıyyorum.Hem montun korumalarınıda cıkarmıyorum.Hem mont hem zandona ıcım bıraz daha rahat edıyo.Kesınlıkle tavsıye derım
    aaaa tesadüfe bak

Zandona Corax Jacket

Gercekten kalıtelı ve guven veren bır urun.Fiyatına bakmayın gercekten hayat kurtarır bu ceket.Tum korumaları cok kalıtelı yakından bakarsanız daha ıyı anlayabılırsınız.358 mılyon hayatınızı kurtarabılır.Ben montumun ıcıne bu body armour u gıyıp montumun korumalarını cıkartarak kombıne edıyorum.
    Yorumu bırakan kullanıcı: cihan tavuz / İstanbul

Motosikleti
    HondaCBF500
    Mont olarak Revit'in Kubix modelini aldım.Omuz ve dirsek koruması baya sert malzemeden yapılmış iyi gibi duruyor.Sırt koruması çoğu mont gibi yaramaz bi sünger tarzı bişey.Oyüzden sadece sırtlık lazım şu anda.Tşkrler...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bugüne kadar hiç omurilik koruması (sırtlık dediğiniz şey) takmadım. Açıkçası hangi durumlarda lazım olur bilmiyorum. Anlatmak isteyen var mı?

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bellik yerine sırtlık tercih etmek bana göre oldukça doğru bir seçim.
    Bellik ve omurilik korumasını karıştırmayalım Bellik denilen şey, yumuşak olur ve böbrekleri korumakla görevlidir. Çoğu zaman yün olur. Sırtlık ise yeni bir terim olsa gerek
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar hiç omurilik koruması (sırtlık dediğiniz şey) takmadım. Açıkçası hangi durumlarda lazım olur bilmiyorum. Anlatmak isteyen var mı?

Bellik ve omurilik korumasını karıştırmayalım Bellik denilen şey, yumuşak olur ve böbrekleri korumakla görevlidir. Çoğu zaman yün olur. Sırtlık ise yeni bir terim olsa gerek
    bir hastanenin ilkyardım( acil) bölümünde 1 gün kal, sırtlığın neye yaradığını gerçekten çok ama çık iyi anlarsın. ayrıca omurilik koruması'na sırtlık denmesini ben hiç yadırgamadım. sırt öztürkçede dikey duran cisimlerin ard kısmını ifade eder ki omurilik de sırt tarafındadır. ayrıca sadece omurilik koruması olark da değil aynı zamanda belden sarılan amerikan fermuar ( cırt cırt) böbrekleri ve mideyi gelecek darbelere karşı sıkı tutarak korur. tıpkı bir haltercinin bileklik kullanması gibi. ayrıca kapladığı bölgeye bağlı olarak da kürek kemikleri
    ( scapula), köprücük kemiği ( clavicula) kaburgalar ( ossa costa ) ve oturga kemiği - halk dilinde "pöçük"- ( coxis ) kemiklerini korur. kayark düşmelerde ise direk vücutta oluşabilecek sıyrıklardan ve katmanları arasındaki hava boşluklarıyla darbelerden korur. eğer ki gerçekten ıso ve ce belgeli ise boynu da korur. basının yazdığına göre şu anda aramızda olmayan sinan sofuoğlu korumalıklarına dikkat etmediği için bu ağır kazadan ağır yaralı kurtulup yaşam mücadelesi vermiş. oysa yakın zamanda yine bu sitede hava yastıklı koruyocunun tanıtıldığı topicteki videoya dikkat edecek olusanız açılan hava yastığı öncelikle omuz başları ( kürek, köprücük kemiği ve boyun kırılması olarak adlandırılan -axis ve atlas- kemiklerini de koruyordu.

yeterli bir açıklma oldu sanırım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeterli bir açıklma oldu sanırım
    Valla merak ettiğimden çok daha fazla bilgiler buldum. Ama merak ettiğimi bulamadım

Biraz daha açayım, omurilik koruması "motordan ne şekilde düştüğümüzde işlev görür"?

Bugüne kadar motordan hiç sırt üstü düşen görmedim açıkçası. Pist yarışçıları dışında sırt üstü metrelerce kayanı da görmedim

Ayrıca motosiklet kazalarında, kalça ve sırt bölgesindeki yaralanmaların oranı da %2 lerde olduğuna göre sanırım çok ekstrem durumlarda kullanılmasına ihtiyaç oluyor.

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    şimdi procan kardeş...

nerden başlayalım? hareketsiz kalmana gerek yok vesikalık çekmiyoruz burada..

şimdi, hiç işe yaramazsa tek tekere kalkacağım dediğinde sırtüstü düştüğünde korur.. valla ben iki kere düştüm, birinde yuvarlandım ve işe yaradığını hissettim umarım sen hissetmek zorunda kalmazsın

biliyorsun ki (ki eminim benden daha iyi biliyorsundur.. ) poponun iki kanadı arasında kalan kuruk sokumunu da düşmelerde korur bu bellik dediğimiz şey

dize takılana dizlik, dirseğe takılana dirseklik, bele takılana bellik diyoruz da.. neden sırtımıza taktığımıza sırtlık demeyelim? kadısı yanlış mı buyuruyor biliyorsun türkçemiz aslında zengin bir lisan ve kelime üretmeye uygun.. yeterki sulandırmayalım

bu arada senin bende bir fotoğrafın var, swith in altında parlayan bir şey vardı resimde, ben de koruma kullanıyorsun falan diye düşünüp üstünde durmamıştım. yanılmışım demek ki..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)