Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vergiler değişecek mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Merhabalar. Motosikletlere uygulanan fahiş tüketim vergisinde önümüzdeki yıl bir azalma olacağı yönünde duyumlar aldım. Aslı var mıdır?.

Artık arap saçına dönmüş büyük şehir trafiğinin tek çözümünün yaygın motosiklet kullanımı olduğunu bir türlü idrak edemeyen ve motosiklet satışlarının arttığını farkettiği anda salyalarını akıtan bir sırtlan edasıyla sırtımıza bu vergiyi yükleyen örümcek kafalı zihniyeti kınıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    Sen verme o vermesin
    türkiye cumhuriyeti devleti nereden vergi alacakta 75 milyon insana hizmet götürecek
    ha vermeyelim ama
    imf kapıda esas sırtlanı atlıyorsun.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Kaynak belirtir misin? Ben hiç duymadım, asla da olacağını sanmam, vergi gelir bahanesi ile ama asla gitmez örnek deprem vergisi diye gelen vergiler gibi

Konu vergi verme değilme zaten arkadaşım vergilerin düşürülmesi, zaten benzin ile hergün katkı oluyor vergiye, trilyon kazanıp hiç vergi vermeyen dolu, mesela istanbulda bir dolmuşun ödediği vergi bir memurdan daha düşük, polemiğe girmeye gerek yok, bence de motor vergisi çok yüksek.

Motosikleti
    Alıntı yuzak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen verme o vermesin
    türkiye cumhuriyeti devleti nereden vergi alacakta 75 milyon insana hizmet götürecek
    ha vermeyelim ama
    ben kimse vergi vermesin demiyorum. Ama sadece yüklenen fahiş vergiler yüzünden; benzine, telefona, internete , motosiklete, diğer motorlu araçlara, ulaşıma dünyanın en yüksek tutarlarını ödüyorsak bu işte bir yanlışlık vardır.
    "sen verme o vermesin, kim verecek o zaman?" gibi klişe lafların arkasına sığınmayalım lütfen. Eğer satılan her türlü hizmet ve maldan şaka gibi vergi alınıyorsa bunun bize hizmet olarak dönmesini beklerim. Dünyanın neresinde bu denli yüksek vergiler var? bu vergiler bize eksiksiz dönüyor olsaydı evimdeki musluklardan paslı su değil, sıcak çikolata akıyor olmalıydı.
    Ha bir de şunu eklemek istiyorum, motosikletten bugüne kadar %8 vergi alınıyordu. Son birkaç yılda motosiklet satışları iyice artınca bu yolla gelen vergi de artmıştı zaten. Daha da fazlasını isteyip de %8lik vergi %37(!)ye çıkarmak nedir?!?
    Yuzak Bey, sanırım o mesajdaki sert çıkışınızı "fahiş vergi yüzünden motosiklet alamayan bir vatandaşa" değil; "vergi kaçıran, toplanan vergileri afiyetle yiyen, vatandaşı hortum manyağı edenler"e yapacaktınız. yanlışsınız.

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak belirtir misin?
    Kaynağım çok dayanaksız olduğu için belirtmemiştim ama içimde bir ümit vardı. Bir motor ustası, sohbet sırasında söyledi. Bir de geçenlerde bir forumda bir kullanıcı böyle birşeyden bahsetmişti. "Acaba" dedim, bilmediğim bir sürpriz mi geliyor.. ama yok sanırım. sağlık olsun.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    valla benim bu konuda tav olduğum mevzu bu verginin nedeni neden yanlış hatırlamıyorsam yerli malı motorsiklet sanayinin korunması sanki çok yerli malı motorsiklet sanayi varya benim kendi goruşum kanuniyi bisanı korumaktan başka bir şey değildir dikkat edersenizde en kazık en pahalı çin malı motorları satanlarda bunlar beyler lutfedecekte bir tane motor geliştireceklerde yapacaklarda yerli malı sanayi hazırdan kurtulacak bu memleketin insanları gumruk duvarının arkasına sığınıp senelerce aynı modeli yapan tofaş fabrikasını unutmamıştır umarım senelerce mobilete peugeota fahiş fiyat isteyenleri unutmamıştır umarım şimdi bu vergiler kalkarmı hayatta kalkmaz çünkü bu yaglı kapıyı kimse bırakmak istemez kanuni ve bisan 1 e toplayıp 10 a satmak varken neden boyle bir zırhı kaldırılmasını istesinlerki ve hatta bu bile bisana yetmemiş olacakki artık motosiklet faaliyetlerini asskıya alacakmış gibibir kulaktan dolma bilgi aldım

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Vergi indiriminin olacağına düşünmüyorum umarım yanlış düşünüyorumdur.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Yıllık ne kadar vergi ödüyorsunuz motosikletinizle ilgili?

Motosikleti
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllık ne kadar vergi ödüyorsunuz motosikletinizle ilgili?
    aslında benim asıl sıkıntım yıllık vergi değil, istediğim motoru almama engel olan ötv.

Parası olan motora binsin.
    Olmayan fotoğraflarına baksın.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Evet yüzde 8 den yüzde 37 ye çıkarmak hakikaten acımasızlık ama günümüzde etkin vergilendirilme sistemi olmadığı için ve ticari işletmelerin birçoğunun vergi kaçırdığını dikkate alırsak devlette yok ötv yok cart yok curt vergisi adı altında, toplayamadığı vergiyi bu şekilde toplamaya çalışıyor.He bu toplanan vergilerin bize geri dönüşümü nsl tartışılır ama malesef ötv lere bu kadar vergi yüklemesini yapılmasını tasvip etmiyorum; zaten benzindeki vergilerden çekiyoruz çektiğimiz kadar.
    Dilerim ki sadece motosiklet sektöründe olmasın diğer tüm sektürlerde de adil bi vergi uygulamasına gidilsin (Kısacası ötv düşsün)

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    vergilerin düşmesinin ardından üreticililerin,pazarlayıcılar bu durumdan istifade edeceklerini düşünüyorum

atıyorum 30 bin ytl'lik bir aracın ÖTV'si 10 bin ytl olsun

bu 5 bin ytl'ye inse bile aracın fiyatı aynı kalacaktır

düşen 5 bin ytl kimin cebine?: satıcının

gıdada kdv %8'e düştü,var mı bir değişme etrafta? (bir tüketici birliği bile itiraf etmişti)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    asm bu konuda sana katılıyorum daha öncede benzer olayları yaşadık, beyaz eşyada bir dönem kdv oranı tam emin değilim ama sanırım yüzde 18den yüzde 8 e indin ama bu fiyatlara hiç yansımadı, daha sonra ne oldu peki? tekrar eski oranına geri dönüldü ama yüzde 8den yüzde 18e dönüş farkı hemen bindi fiyata, kdv indirimi kullanıcıya kdv bindirimi oldu, uzun lafın kısası bu işlere boşuna kafa yormayın bizi takan yok, bizde zaten kendimizi taktırmama huyu var

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    valaaa yarın aldıgımız nefesin vergisini da isterlerse şaşırmam kaldı ki vergi indirimi peehh çook bekleriz anlamadıgım türkiyede okadar kara para aklaması vergi kaçakçılıgı yapan var onlara ses yok.. nerede dürüst insan var onlara da vur sırtına al elindeki ekmegi politikası hiiiiççç hoş degil..
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    Bende ötv %22 iken alanlardanım
    benimde kaybım 210,00 lira gibi
    %14 bu parayla en azından iyi bir kask alabilirdim
    bende taraf degilim ama
    vermeyelim diyede belirttim
    benim derdim imf ve borçlarımız.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    zaten şu imf borcu bitince ne olacağız merak ediyorum başımı göge mi erecek yoksa bu çalan çırpan kesime dahada kaynakmı çıkacak

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka mı bu ? Umarım şakadır..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı yuzak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen verme o vermesin
    ha vermeyelim ama
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten ilginç yorumlar geliyor.

Görülüyorki biz bukadar vergileri hak ediyoruz ve korkarım sessiz kaldıkça vergiler dahada artacak.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ülkenin herşeyi sömürülürken, "borç FAİZİ" ödemek için toprakları satılırken ve biz bütün bu olan bitene ses çıkarmazken, motosiklet ötv'sinin, vergisinin düşeceğini beklemek mi ??????

Şaka yapmayın lütfen...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık arap saçına dönmüş büyük şehir trafiğinin tek çözümünün yaygın motosiklet kullanımı olduğunu bir türlü idrak edemeyen ve motosiklet satışlarının arttığını farkettiği anda salyalarını akıtan bir sırtlan edasıyla sırtımıza bu vergiyi yükleyen örümcek kafalı zihniyeti kınıyorum.
    ketchup; zihniyetin farkında olduğuna göre, böyle bir vergi indiriminin söz konusu olmayacağınıda tahmin edebilmen lazım.. Ha birisinin oğlu motosiklet sektörüne girerse o zaman belki vergiler dibe vurur...

Sonuç olarak sanırım yanlış yada fazla iyimser bi duyum almışsın..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Yahu yakıttan o kadar vergi alınırken
    O kadar tepki görürken
    Buna rağmen vergi indirimi yapılmazken
    Siz motosiklet icin verginin inceğini mi bekliyorsunuz?
    O yüzden parası olmayan binmesin dedim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler