Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet sigortası hakkında birkaç soru ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey QM 125T-10E
    Selamun aleyküm arkadaşlar

Motosiklet sipariş ettim yarın teslim alacağım inşallah.

Sigorta yaptıracağım fakat birkaç sorum olacak

- Motosiklet 2.000 ytl civarı aşağıda modeli yazıyor.Sigortası aşağı yukarı ne kadardır ?

- Sigortanın avatanjı nedir ? yani kazanın dışında hırsızlıkta felan para veriyor mu?

- Kaskonun fiyatları nasıl ?

Yorumlarınız için şimdiden tşkler. Saygılarımla...

Ramzey 125cc QM 125T-10E

http://www.ramzeymoped.com/doc/tk_det.asp?tk=31

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    sigorta adı üzerinde zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda karşı tarafın hasarının bir kısmını karşılar, kasko yaptırısan da zorunlu trafik sigortasınıda yaptırmak zorundasın (ne kadar mantıksız olsada)
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Aleyküm selam...

Zorunlu sigortan zaten plaka çıkarken içinde olacaktır...muameleci onu halleder 20 veya 25 ytl dir...bunu sen yılda bir trafiğe kayıt olduğu gün yaptırırsın...motorun KASKO yapılmaz onuda söyleyeyim...KASKO şartları değerini taşımayan ürünlere risk almaz şirketler...benim cbf 150 yede bireysel kasko yapamam...ha 25 tane motorum olur şirketime kayıtlı bunu sigortalarlar...yani ben buna kaso yaptırmak istiyorum nedense yapmazlar...yada çok büyük bir risk tablosu çıkarıp sana yğksek bedel sunarla sanada cazip gelmez...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Ramzey QM 125T-10E
    Çok tşkler. Peki bu hırsızlığa karşı bi sigorta felan yok mu ? sanki öyle bşiler gördüm de !

Motosikleti
    yok...en iyi sigorta kilit veya kapalı bir garaj...motorun çalınırsa polise başvurursun ölece bön bön beklersin acaba buluncakmı diye...makinanda bu arada İstanbulda falan çoluğun çocuğun elinde sağda solda sürter..bi yerde kaza yapar motoru orda bırakıp kaçarlar...sonra sana telefon gelir...motorun burda gel al diye...ama makina pert...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    YUAN XGJ150-T RACE
    benimde bu konu hakkında aklımda bi kaç soru işareti vardı sagol mete han abi aslında bireysel kasko olsa cok iyi olurdu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam...

Zorunlu sigortan zaten plaka çıkarken içinde olacaktır...muameleci onu halleder 20 veya 25 ytl dir...bunu sen yılda bir trafiğe kayıt olduğu gün yaptırırsın...motorun KASKO yapılmaz onuda söyleyeyim...KASKO şartları değerini taşımayan ürünlere risk almaz şirketler...benim cbf 150 yede bireysel kasko yapamam...ha 25 tane motorum olur şirketime kayıtlı bunu sigortalarlar...yani ben buna kaso yaptırmak istiyorum nedense yapmazlar...yada çok büyük bir risk tablosu çıkarıp sana yğksek bedel sunarla sanada cazip gelmez...
    bi tarihte ben kaza sigortası yaptırmıştım gaza gelip.Sonra poliçe genel sartlarına bakınca ayıldım.Motosiklet kullanmak,deniz sporları filan sigorta kapsamı dışında sayılıyordu.
    Gittim iptal ettirdim poliçeyi.dedim ki" Ulan ben denize çıkmazsam,motora binmezsem sizin poliçenizin tuvalet kağıdından ne farkı kalır"?.
    Benim en güvenli olduğum yer deniz o da sigorta harici.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    sigortadan kastın kasko anladığım kadarıyla. zorunlu trafik sigortan zaten yapılacak.
    bende motoru alırken kasko yapmayı düşüünüyodum. babam sigorta şirketinde çalışıyor ve personel indirimi yapılmasına karşın 400 ytl ye yakın bi para istendi. kaskonun kapsamında çalınma yok sadece hasar var. hasardada 400 ytl kesiliyor. yani 500 ytl lik bi hasarda 400 ünü cepten ödüyorsun ve sigorta şirketi sadece 100 ytl karşılıyo. bu durumdada tabiki kasko yaptırmadım. 250 cc yukarısına çalınmayıda ekliyolarmı ama ondada tabiki fiyata yansıtıyolar.
    sonuç olarak motosiklet çalınma ve hasara karşı otomobillerden daha fazla risk taşıdığı için kasko bedelleri yüksek oluyor.

Motosikleti
    Alıntı flytrack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bu konu hakkında aklımda bi kaç soru işareti vardı sagol mete han abi aslında bireysel kasko olsa cok iyi olurdu
    kasko iyide büyük makinalara yapılır...büyük makina alanada yüksek prim ödemek zor gelmez...2 D sistemi geçerli bize...Dikkatli olucan ve Dua edicen bişey olmasın diye...

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi tarihte ben kaza sigortası yaptırmıştım gaza gelip.Sonra poliçe genel sartlarına bakınca ayıldım.Motosiklet kullanmak,deniz sporları filan sigorta kapsamı dışında sayılıyordu.
    Gittim iptal ettirdim poliçeyi.dedim ki" Ulan ben denize çıkmazsam,motora binmezsem sizin poliçenizin tuvalet kağıdından ne farkı kalır"?.
    Benim en güvenli olduğum yer deniz o da sigorta harici.
    Hayat sigortalarında bile motosiklet kazalarında ödeme yapılmaz poliçede yazar veya primi yükseltirler o maddeyi kaldırarark..motorun ne olduğunu sigortacılar anlamış...

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanılmıyorsam (reklam olacak ama) isviçre sigorta uygun fiyatla kasko yapıyordu.Burda http://www.mototal.com.tr/sigorta03.asp
    honda motorların kasko primleri var kıyaslama yaparak bi fikir edinebilirsiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SSTEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanılmıyorsam (reklam olacak ama) isviçre sigorta uygun fiyatla kasko yapıyordu.Burda http://www.mototal.com.tr/sigorta03.asp
    honda motorların kasko primleri var kıyaslama yaparak bi fikir edinebilirsiniz
    Honda ses 150 dylan prim 1.300 küsur.
    motosikletin % 25 i kadar sigorta primi
    Kaç kişi kuyruktadır kimbilir,bize sıra gelmez

Leasingli motosiklet almak daha mı akıllıca olur acaba?

Motosikleti
    Ramzey QM 125T-10E
    evet kasko çok pahalı. peki çalınmaya karşı ne gibi önlemler alınabilir.

alarm taktırmayı düşünüyorum. peki tekerleri kilitleme gibi aparatlar var mı acaba ?

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    aleykümselam
    250 cc üzeri motorlar kaskolanabilir bunun fiyatıda yüksek geldiginden pek kasko yapılmaz =)

abı benım yas tutmuyo yanı ehlıyetım yok pekı bunları yapmak zorundamıyım

Motosikleti
    Ramzey QM 125T-10E
    abı benım yas tutmuyo yanı ehlıyetım yok pekı bunları yapmak zorundamıyım
    Ehliyet yoksa motora binmek zaten yasak.Sigorta yaptırılmasıda zorunlu.Ehliyetsiz ve sigortasız yakalanırsan yazık olur.

Motosikleti
    GT650R
    Alıntı cybim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kasko çok pahalı. peki çalınmaya karşı ne gibi önlemler alınabilir.

alarm taktırmayı düşünüyorum. peki tekerleri kilitleme gibi aparatlar var mı acaba ?
    Kapalı bir yerin var mı?
    Evin apartmanda mı müstakil mi?
    Evin apartmanda ise site mi bahçelimi apatman?
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    küçük motorlar için en iyi kasko ikitane çelik zincirdir bence o motoru bi direk benzeri sağlam bişiye iki yerinden bağlarsın yetmedi üzerine bide branda çekersin çalınma ihtimalini baya bi düşürürsün geriside tamamen şans.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

puma21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper 52 RR :)
    şu an da sınıfı ve modeli ne olursa olsun her tür motosikletin zorunlu trafik sigortası 26,50 ytl poliçe süresini geçirmez ve hasar yapmazsanız her yıl %10 indirim alırsınız.
    2005 yılından önce motosikletlere kasko yapılıyodu fakat o tarihten sonra büyük sigorta şirketleri zarar ettiğinden motosikletleri teminat kapsamından çıkardı. ancak şu an 1 veya 2 şirketin yaptığını duyuyorum( ki bunlar ödemelerde dewamlı sorun yaşatan şirketler) çok ayrıntılı bilmesemde 1000 liradan aşağı fiyat çıkmıyomuş. yakın bi arkadaşımdan duyduğum kadarıyla 2007 model hyosung GT 250 R a 1.185 ytl fiyat wermişler. bence de en iisi kendi imkanlarınla güvence altına alman olcak.
    sigorta ve trafik müşavirliği yapıyorum mete_han abinin deyimiyle muameleciyim kafana takılan bişi olursa sorabilirsin.
    HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
    <<<puma>>>

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleyküm Selam

Motor hayırlı olsun bu arada

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

ehlıyetsız ve sıgortasız mootoru ceırdıler ve bagladılar ne yapmam lazım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler