Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık farkedilelim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Arkadaşlar, bir çoğumuzun motosikleti olduğu gibi arabası da var. Araba da bir ihtiyaç sonuçta, ara sıra lazım oluyor. Neyse gelelim konuya, yollarda diğer araçların bizleri daha çok farketmesi, dikkat etmesi ve bilinçlenmesi için bizim kendi kendimize birşeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Tabiki tam olarak ne kadar etkili olur bilmiyorum ama konuyla ilgili kendi aracımın arka camına asmak üzere basit birşey hazırladım. Hazır havalar da düzelmişken ve yollarda bol bol motosikletli arkadaş varken, araç sürücülerini bir nebze uyarmak mantıklı geldi bana. Trafikte dur kalk yaparken dikkat çekici olacak ve inanın tüm sürücüler okuyacaktır. Kendimden örnek vermem gerekirse, arabanın bir tanesinde dün sabah gördüm ve dikkatimi çekti. Aynen şu yazıyordu; "Bu araçta dünyanın en pahalı benzini kullanılmaktadır". Çok hoşuma gitti benim bu. O arkadaşta kendince tepkisini göstermiş sonuçta. Neyse, aşağıdaki gibi taslak hazırladım. Konuyla ilgili varsa önerilerinizi ve düşüncelerinizi almak isterim. Belki daha profesyonel birşeyler de yapılabilir. Artık farkedilelim, en azından farkedilmek için birşeyler yapalım... Hepinize kazasız sürüşler.

Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

öncelik vermelerine geek yok abi önce kendiileri geçsinlerde adam gibi geçsinler....emeğine sağlık teşekkürler

Motosikleti
    Benelli BN251
    Versinler versinler. En azından aynaya baksınlar dimi? Tamam, değiştirelim o kısmını. Ne yapalım, ne yazalım? En etkili cümle ne olur?

şerit deiştirme kurallarına uymayan motosikleti çevreleyen daire olsun olabilirmi?

Gebzeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo GY 200 Cross - Kanuni Rokko
    Çok güzel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık bunu bir çıkarma olarak hazırlatıp dağıtımı yapılsa ses getirir diyorum...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı LTF06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şerit deiştirme kurallarına uymayan motosikleti çevreleyen daire olsun olabilirmi?
    vallaha olurrr,bide recep ivediğin şu meşur harketini ekledikmi altına sıkıysa adam gibi sürmesinlerr
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    On numara bir düşünce, en azından kendi çapında birşeyerler yapabilmen gerçekten çok güzel olur. Bencede arabası olan herkes takmalı. Bunlardan çoğaltıp etrafındaki insanlarada dağıtırsan o zaman süper olur işte.

Arabam olsa bende takardım ama motosikletten başka vasıta tanımam kardeşim ben.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    R1_8
    Ben takarım ama nasıl yapacazz nerden bulacazzz,yoksa yinemi lafta kalacakk bunlarrr

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben takarım ama nasıl yapacazz nerden bulacazzz,yoksa yinemi lafta kalacakk bunlarrr
    kalırmıkiii sence

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de bir sürü kaba saba adam var. Bunlara ilan hazırlasan ne olur , sözle uyarsan ne olur. Yine cehaletin vermiş olduğu canavarlıkla üzerine sürerler araçlarını. Konuyu kökünden çözücek reformlar yapılmalı. Yeni trafik kanunları düzenlemelerinde; motosikletlerin öncelikli araçlar olduğu ibaresini yerleştirmeliyiz. Bunu başarmanın yoluda öncelikle siyasileri ikna edip, motosiklet sürücülerini güven altına alacak yasalar yaptırmalıyız. Çünkü halk tepkisiz sen ne kadar yırtınırsan yırtın, bu halk konuya duyarsız kalır. Kısacası işimiz çok

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bir sürü kaba saba adam var. Bunlara ilan hazırlasan ne olur , sözle uyarsan ne olur. Yine cehaletin vermiş olduğu canavarlıkla üzerine sürerler araçlarını. Konuyu kökünden çözücek reformlar yapılmalı. Yeni trafik kanunları düzenlemelerinde; motosikletlerin öncelikli araçlar olduğu ibaresini yerleştirmeliyiz. Bunu başarmanın yoluda öncelikle siyasileri ikna edip, motosiklet sürücülerini güven altına alacak yasalar yaptırmalıyız. Çünkü halk tepkisiz sen ne kadar yırtınırsan yırtın, bu halk konuya duyarsız kalır. Kısacası işimiz çok
    zaten amaç kendi gücmüzle birşey yapmak...

Bunlara ilan hazırlasan ne olur demişsin

karanlığa küfredeceğine bir mumda sen yak !!!

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu ışıklarda arabalara dağıtıcan bide yanında karanfil vericen güzel olur bak böle
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Güzel bi çalısma, en azından ticari taksilerin,dolmusların arkasında bile logomuz olsa işin yarısını halletmis oluruz

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LTF06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten amaç kendi gücmüzle birşey yapmak...

Bunlara ilan hazırlasan ne olur demişsin

karanlığa kfredeceğine bir mumda sen yak !!!
    ilan hazırlamaya filan karşı değilim ama bugüne kadar hangi ilan ciddiye alındı bu ülkede. Tonlarca ilan hazırlasan sonuç değişmez hergün bir manyak daha trafiğe katılıyor. Bunlar için ağır yasalar yaptıracaksın, öyle iki günde elini kolunu sallayıp serbest kalamayacak. Gerekirse trafikten men edilecek ve buna benzer bir çok önlem daha... Her sene yüzlerce motorcu arkadaşımız ölüp gidiyor, onların ölüp gitme sebebi ilansızlık mıydı? Kimse kusura bakmasın ama olay yine dönüp dolaşıp uygulanmayan yasalara geliyor. Bende ilan hazırlanması taraftarıyıma ama durum o kadar vahim ki ilan tek başına bir şeyleri değiştirebilecek durumda değil. Birlikte hareket edip sesimizi duyurmamız lazım. Yoksa kimse ciddiye almayacak bizi.

Motosikleti
    Benelli BN251
    ilan hazırlamaya filan karşı değilim ama bugüne kadar hangi ilan ciddiye alındı bu ülkede. Tonlarca ilan hazırlasan sonuç değişmez hergün bir manyak daha trafiğe katılıyor. Bunlar için ağır yasalar yaptıracaksın, öyle iki günde elini kolunu sallayıp serbest kalamayacak. Gerekirse trafikten men edilecek ve buna benzer bir çok önlem daha... Her sene yüzlerce motorcu arkadaşımız ölüp gidiyor, onların ölüp gitme sebebi ilansızlık mıydı? Kimse kusura bakmasın ama olay yine dönüp dolaşıp uygulanmayan yasalara geliyor. Bende ilan hazırlanması taraftarıyıma ama durum o kadar vahim ki ilan tek başına bir şeyleri değiştirebilecek durumda değil. Birlikte hareket edip sesimizi duyurmamız lazım. Yoksa kimse ciddiye almayacak bizi.
    İşte bu amaçla açtım ben de bu konuyu zaten. Tepkimizi bi şekilde göstermemiz gerekiyor. Birlik olup her motosiklet ve aynı zamanda araba sahibi bir arkadaşımız camına bu şekilde birşey yapıştırırsa en azından dikkat çeker. Yasa çıkaracak halimiz yok sonuçta. Tepemizdekiler malum, işleri başından aşkın (!). Belki bu şekilde toplu bir uygulama başlatabilirsek yukarıdakiler de farkedebilir bizi. O zaman da hiç ummuyorum ama beklediğimiz ve istediğimiz birkaç gelişme olabilir. Denemekten ne çıkar ki? Biz şansımızı deneyelim. Bu şekilde 1 araç sürücüsünü bile bilinçlendirsek bizim için kardır.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Söz konusu yasa tasarısı bildiğim kadarıyla aylardır mecliste bekliyor. Başka birşey olsaydı mesela kendilerinin maaşlarını yükseltmeyle ilgili falan şimdiye kadar kırk kere geçmişti malesef...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu amaçla açtım ben de bu konuyu zaten. Tepkimizi bi şekilde göstermemiz gerekiyor. Birlik olup her motosiklet ve aynı zamanda araba sahibi bir arkadaşımız camına bu şekilde birşey yapıştırırsa en azından dikkat çeker. Yasa çıkaracak halimiz yok sonuçta. Tepemizdekiler malum, işleri başından aşkın (!). Belki bu şekilde toplu bir uygulama başlatabilirsek yukarıdakiler de farkedebilir bizi. O zaman da hiç ummuyorum ama beklediğimiz ve istediğimiz birkaç gelişme olabilir. Denemekten ne çıkar ki? Biz şansımızı deneyelim. Bu şekilde 1 araç sürücüsünü bile bilinçlendirsek bizim için kardır.

herkesi bilinçlendirmek mümkün değil ama elimizi taşın alıta sokup atlantic arkadaşın dediği gibi 1 araç srücüsünü bile bilgilendirsek kardır

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Daha yeni sinyalsiz u dönüşü yapmaya kalkışan birinden sıyırdım ne sinyal ne dönüş yapacagını sezdiren bi icraat Yahu sinyal vermiyorsun duruyorsun tam gececegim zaman mı dönmeye kalkışıyorsun.
    Resmen tamponun tozunu aldım.

Motosikleti
    R1_8
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha yeni sinyalsiz u dönüşü yapmaya kalkışan birinden sıyırdım ne sinyal ne dönüş yapacagını sezdiren bi icraat Yahu sinyal vermiyorsun duruyorsun tam gececegim zaman mı dönmeye kalkışıyorsun.
    Resmen tamponun tozunu aldım.
    banada bi tane bayan aynı olayı yaptıı,gittim sinyal vermeden döndünüz öldürüyodunuz beni dedimm,sen döneceğimi anlamalıydın dedii

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada bi tane bayan aynı olayı yaptıı,gittim sinyal vermeden döndünüz öldürüyodunuz beni dedimm,sen döneceğimi anlamalıydın dedii

bugün bana yeter bu ula isocan bitirdin beni
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)