Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Antalya'da motosiklet kullanabilen üstadlara sesleniyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Yazmayacaktım ama tutamadım kendimi. Az sonra anlatacaklarımdan Antalya'lı dostlar alınmasın, sözüm meclisten dışarı, sadece yaşanan gerçeklerle ilgilidir.

Bir vesile ile kardeşimle birlikte Antalya'ya motorlarla gittik. Bende BMW 1200GS Adventure, kardeşimde ise BMW K1200S var bu arada, bilgi olsun diye ekleyeyim. Hani öyle ufak tefekten aletler değiller. Şimdi geleceğim sebebine neden motorların büyüklüğünü gündeme getirdiğime.

Kavşağa gelmişiz, kırmızı ışıkta duruyoruz, arkadan son sürat gelen arabalar sağımızdan solumuzdan ve hatta bazıları korna çalarak "ne duruyorsun kardeşim" bakışı atarak aynalarımızı yalayarak geçiyorlar. Geçsek bi türlü, geçmesek bi türlü. Panik içinde birbirimize bakıyoruz... neyse yeşil yanıyor, ufff, hadi ilerleyelim deyip devam ediyoruz. Bu sefer de kavşağın sağından solundan gelen arabalar üzerimize çıkarak geçiyorlar etrafımızdan. Uzatmayayım, atlatıyoruz bu badireyi, gazı vermiş gidiyoruz tıngır mıngır. O sırada sağdan bir araba yola çıkacak, bir hamle yapıyor çıkacak gibi, çıkmıyor, aha diyoruz tamam gördü bizi, yol verecek. Yooo, eleman tam önüne geldiğimizde biz hiç yokmuşuz gibi aniden yola fırlıyor, hop çüş falan derken zor kurtarıyoruz paçayı. Abiyi yakalıyoruz ilerde, korna, küfür, hop n'apıyosun sen falan... hiiiç oralı değil baba, yola devam gidiyor. Hele ki arabaların arasından geçmeye kalkma, anında pastırmalı tost oluverirsin walla, hiç affı yok kimsenin. Adeta orada değilmişsin gibi üzerinde geliyor cihan alem.

Antalya merkez'de yaklaşık 40dk. bu şekilde stres içinde geçti. 40dk.'da en az 5-6 ciddi kaza riski atlattık. Ne olduğumuzu anlamadık, serseme döndük. Motorun üstadı olsanız yapacak bişey yok çünkü herkes delirmiş. Olay bitmiş.

Antalya'dan çıkıyoruz, Kemer istikametine gidiyoruz. 1-2 tünel var bu yolda, oralılar bilir. Neyse, ilerliyoruz, tünele giriyorum, bir bakıyorum motorum ışıl ışıl... o da ne, 5cm. arkamda devasa bir 07 plaka kamyon ense traşımı inceliyor. Önümde araba, gazlasam gazlayamıyorum. Kazara azıcık yavaşlasam, tarla böceği gibi yapışacağız kamyonun silecek lastiğine. Sonunda dayanamıyorum, elimle "geri git" anlamında bir hareket yapıyorum abimize. Neyse mesafeyi açıyor biraz, 1m. falan oluyor, rahatlıyoruz. Sonra bir topuk, 3-4 ara gaz, vın uçar gidersin.

Otelimize geri döndüğümüzde ikimiz de sinir harbi içindeydik. Ben hayatımda böyle bir düzen ve trafik akışı görmedim. Canım İstanbul'umun gözünün çapağını yiyeyim. Paris gibi burası yemin ederim.

Daha hikaye çok ama uzatmanın alemi yok. Şimdi tüm Antalya'lı motosiklet sürücülerine sesleniyorum. Eğer bu ortamda kaza yapmadan motorunuzu kullanabiliyorsanız, hepiniz bence birer motor üstadısınız. Sizleri gönülden tebrik ederim.

Sevgi ve saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Vay be! O kadar uçmuş yani ordakiler öyle mi? Hikaye gibi okudum valla abi. Çok geçmiş olsun. Beterin beteri varmış derler ya o hesap... Ben de bi kere Ankara'ya gitmiştim arabayla. Ordakiler de ben sanki yokmuşum, gelmiyomuşum gibi davranmışlardı. Yaya ve arabalar dahil! Atıyolardı kendilerini yola ben gelirken. Çok şaşırmıştım. İstanbul gene iyi yaa. Allah daha iyi etsin.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    ne istersen var :P
    tubiş, bi bayan olarak gurur duydum senle
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eğer öyleyse biz yine İstanbul'umuza kurban olalım

Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    ahaha hakkaten öyle usta ama sen bir de Şanlıurfayı görmelisin alanyadan sonra burada araç kullanmak ya hindistan trafiğinden farkı yok

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    hele bi diyarbakırı görün dilinizi yutarsınız kırmızı ışıkta durdum diye adam nerdeyse dövecekti netmiş yolunu kapatmışım allah akıl fikir versin

ya iyide zaten yabancı bir şehire gidersen araç kullanmakta zorlanırsın

kim nerde nasıl geçer, kim nerde bekler, beklemez

bunları kendi şehrimizdeki yollarda kafamıza yazıyoruz dolayısıyla başka şehirde biraz daha zordur araç kullanmak

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya iyide zaten yabancı bir şehire gidersen araç kullanmakta zorlanırsın

kim nerde nasıl geçer, kim nerde bekler, beklemez

bunları kendi şehrimizdeki yollarda kafamıza yazıyoruz dolayısıyla başka şehirde biraz daha zordur araç kullanmak
    Enteresan bi yorum olmuş...

Bir Antalya'lı olarak utandım.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    antalyada motosıklet kullanmak bır san'attır.....herkesın harcı degıl yanı...
    MT ANTALYA

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı Erfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    övünülecek birşey yani

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    antalya sanırım nüfüsüna oranla en çok motosiklet olan il miydi yanlış mı hatırlıyorum ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Senin anlattığın Antalya ise ben başka bi şehir de yaşıyorum.. Kusura bakma ama, bilmediğin bi şehirde, kim bilir hangi caddeden geçtinde bunları yaşadın. Kırmıızı da geçersen bir değil bilemedin ikincide gidersin. Abartmışsın.. Bende İstanbul'da iki gün kaldım ve bunun bütün gündüzü trafik de geçti,sayısız köprüden geçtik, hiç de özlenecek bir yanı olduğunu sanmıyorum.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    honda falcon nx4 ve kardeşi today
    arkadas bence biraz degil çook abartmıssın sagından solundan geçen arabalar falan burada işik yok mu hadi bi kişi uymadı hiç biri mi uymuyo kurallara. peki burada çok kotü bir durum var neden burada ölum sayısı kullanılan motor sayına göre çok az.. bence yanılıyosun.. herkezin memleketi kendine güzeldir...
    Honda Falcon NX4
    Honda Today

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir Antalya'lı olarak utandım.
    Alıntı Erfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok komiksiniz. Sizin için övünülecek bişey heralde bu. Ayrıca trafikte bulunsanız yorum yapın diyeceğim de, motorunuz dahi yok. Oluncada kafada kasksız, tek teker çalışması yapan tiplersiniz..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'u sevmediğim aşikar olduğu için yorumum pek objektif olmayabilir fakat buradaki trafik hiç örnek verilecek gibi değil! Antalya'da kalabalık bir il, hiç trafiğinde araç kullanmadım ama keşmekeş olması büyük ihtimal.

Hani yaşadıklarında da biraz kötü şans, abartı var gibi! 'Tünele girdim 5 cm arkamda kamyon' benzetmen tuhaf, 5 cm yakınına tünele girer girmez mi geldi, tünele kadar farketmedin mi 'devasa' kamyonu.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    bence cok ayip etmis o antalyadakiler
    saka bir tarafa ama gercekten bu devirde duyarli surucu hic kalmadi denilebilcek kadar az

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    senede 2-3 defa antalya ya giderim şehir içi trafiği bazen 100 -120 arası oluyor sinyal vermeden şerit değiştirenler , motosikletli trafik magandaları , tuning tayfası sonracıma piskopat dolmuşçuları bunlardan kaçacaksınız ha sen nerde denk geldin derseniz b.onat caddesi lara ya giderken bide akdeniz universitesinden kaleye giderken

unutmadan kepezden aşağı inerken metro için yolu kazmışlardı hala öyledir sanırım bi trafik tıkanıyor otogarın ordan taa güllük caddesine kadar ne biçim memleket anlamadım yaa
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    600cc
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok komiksiniz. Sizin için övünülecek bişey heralde bu. Ayrıca trafikte bulunsanız yorum yapın diyeceğim de, motorunuz dahi yok. Oluncada kafada kasksız, tek teker çalışması yapan tiplersiniz..
    ben de Antalyalıyım (trafige çıkış yılım 1997). motorum da var. hayatımda tek teker de yapmadım.

ve ilk mesajda yazılanlara şaşırmadım. Antalya trafikteki kro oranının yüksek oldugu şehirlerden biri, bu yeni bir şey degil. sadece 4tekerci de degil, Türkiye'nin en çok motosiklet olan 2-3 şehrinden biri olan Antalyadaki motorcular da hiç "bilinçli" degil. kask takmayan, trafigi tehlikeye sokan motorist sayısı da çok fazla.

İstanbulla kıyaslarsam... gene de Antalya daha iyidir derim. Ist.daki şeytan üçgenini (taksici, minibus, otobüs) dünyanın hiçbir yerinde görmedim. (New York taksileri dahil). insanı trafige çıktıgına pişman eden bi yıgın magara insanı.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)