Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KM 125-6 vites

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bildiğiniz gibi kuba motorun km 125-6 modelinin vites sistemi diğer motorlara göre farklı.Yani vites yükseltme vites pedalının aşağı basılmasıyla, vites düşürme de vites pedalının yukarı kaldırılmasıyla oluyor.
    Bu sistemi değiştirme şansım varmı?normal motorların vites sistemine geçiş yapabilir miyim?Tamirci yapabilir mi?Yapabilirse çok masraflı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    yapılmaz değil ama türkiyede yapılamaz görüşündeyim yada ugraşacak bir usta ona göre iyi bi tornacı, gurup ve ana mil dişlileri lazım bunu sana patlayacagı min. maliyet 200 tl.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    bu vites sistemi normal değil mi yada ben mi yalnış biliyorum
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hiç kimse yapamaz, yapsalar bile sana çalışmayacağını garanti ederim. Bu işler öyle ustalıkla falan olacak şeyler değil. Tabi dişli kutusunu sıfırdan yapmaktan bahsediyorum. Yoksa bazı ilave kollar kaynatarak uyduruk kaydırık birşeyler yapılabilir mi bakmak lazım ama o da zor.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    arkadasım vitesi küçültürken ön taraftaki pedalı kaldıracağına arka taraftaki pedala bas yani bende diğer bs 100 falan sürdüm onlarda aynıydı.ideali bu ve de kullanıslı.eğer istediğin gibi yapabilirmisin sorusuna gelirsek;bunu servise sormalısın ama diğer arkadasların dediği gibi,cok masraf cıkarır.motorun orjinali kalsın bozma.böyle devam et.ha kullanamıyom dersen sat dilediğin motoru al vites sistemi farklı olanhem bu motorda döner şanzıman var oda iyi bi artı.Asya da falan yoktu bi aralar bindiğimde.kolay gelsin.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)