Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial MCT250 Kullanıcıları!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Geçen gün servise uğradığımda baskı balatası bitmiş (ki motor 200km'de) bir MCT250 mondial motoru tamir etmek için sökmüşlerdi. Sağ kapak çıkarılmış ve baskı balatası, yağ pompası kısmı ortadaydı. Dikkatimi beyaz bir dişli çekti Beyaz diyorum çünkü dişli sert plastikten yapılmış. İncelediğimde bunun yağ pompası dişlisi olduğunu gördüm ve emin olmak için ustaya sordum. Kendisinde de aynı motordan olan usta gördüğümün doğru olduğunu ve yağ pompası dişlisinin plastikten yapıldığını söyledi.

Netice bu motoru kullanan arkadaşların en çok dikkat etmesi gereken şey hararet ve zorlama. Bu plastik aksamın dayanıklılığı konusunda bir bilgim yok ancak plastiğin çokda sağlam olacağını düşünmüyorum. Az yağda çalışmanında öncelikle bu dişliyi götüreceğini düşünüyorum.

Bilgi vermek amacıyla bu yazıyı yazdım. Mondial MCT250 kullanan arkadaşlarımın dikkatine.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mondial'im yok ama olan arkadaslarimi uyarirrim sagol bilgi icin.

zaten metallerde plastik gibi oluyr genelde

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı ARRI435 adlı üyeden alıntı
    mondial'im yok ama olan arkadaslarimi uyarirrim sagol bilgi icin.
    kesinliklee.. teşekkrler makine..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    not yet ..!
    bedne 250 mct almayı düşünüyodum

daha iyi bi seçenek tavsiyesi olan fiyat performans olarak

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    Alıntı batigol-7 adlı üyeden alıntı
    bedne 250 mct almayı düşünüyodum

daha iyi bi seçenek tavsiyesi olan fiyat performans olarak
    kesinlikle regal raptor arastır farkı anlarsın

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Bayağı bir zaman geçmiş ama ben yinede bir görüş bildirmek istiyorum.
    Mondial'in dişlisi Plastik'te ( Derling malzemedir ) Regal Rapto^'un ki ne pekii??? açın ve bir bakın bakalım. Sizlere bir sürpriz olsun.

Mondial MCT 250 ve Regal Motorları aynı dizayna sahip farkında iseniz! sadece Su soğutma farkı var gerisi, aynı.

Selamlar,
    Özer

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    sonucta 250 lik bir makina burada 750 lik hondalardam bahsetmiyoruz ve fiyatları cok makul makinakar sonucta bu motorlar cinli olabilir ama bunuda yoldan gecen adamlara yapmıyor... bunuda mühendisler yapıyor tasarlıyor o parcaya plsatik deyip gecmemek lazım bence...

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S

Mondial 250 Mct önerebileceğiniz bir motor mu?

Motor : Çift Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 238 cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 53.5 x 53.0
    Sıkıstırma Oranı : 9.2:1
    Maksimum Tork : 16,2 NM / 6500
    Soğutma : Hava Soğutma
    Çalıştırma : Elden Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Yağlama Tipi : Basınç / Püskürtme
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 15 L
    Ön Lastik : 3,00 – 18
    Arka Lastik : 30 / 90 - 15
    Ağırlık : 154 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 2135 x 855 x 1175
    Şanzıman : 5 Vites

Arkadaslar fiyatına Baktım 3250 ama tam olarak motorun hakkında tam bır bılgım yok bende peşin verebileceğim bır para yok 500 ytl nakit var gerisi taksitle olmak zorundayım ve bu benım ilk motorum olacak 24 ay vadeli satıorlar. görüşlerinizi bekliyorum. şimdiden tşk ederimmm....

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sakın tüm modeller için başlık açma kilitler gelmeye başlar

sen almayı düşündüğün motorların topiklerini iyice oku karar ver.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bruaya gel 25 karakter
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    mondial mct alınmazzz....
    alırsan sadece kısa mesafelerde kullanmak için al aman uzun yol yapma büyük sıkıntı olur..
    Yok ben uzun yol yapmayacaksam niye alıyım dersen hiç bulaşma git sağlam bi alet al derim...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    @pınarr bu motordan daha önce kullandın mı kullanıysan en fazla kaç km yaptın. ya da uzun yol kavramı senin için tam olarak nedir? arkadaşa zaten ilgili başlığın linkini verdim. Ben tek seferde 378 km yol yaptım ayrıca bir arkadaşım izmirden çanakkale ye gidip geldi. yeterince uzun gelmediyse yorum yapamiicam

sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Plastik Dişli...

Arkadaşlar...Lütfen bu konuda biraz araştırma yaparak bu forumlara yazın.Komik duruma düşüyorsunuz.Birçok otomobilde ve racing motorlarda bile bu plastik! dediğiniz dişliden vardır.Şuna emin olun o plastik dediğiniz sertleştirilmiş fiberden yapılan bir malzeme ve şuna inanın, o malzeme çelik bir dişliyi bile törpüleyecek kadar da sağlam.Çelik dişli aşınmaktan yok olur ama o plastik dişliye hiçbir şey olmaz.Evet Mct250 çin malı bir motosiklet.Ama sonuçta onu tasarlayan bir mühendisten başkası değil.Bende bir 250mct sahibi olarak gidin bu konuyu araştırın derim...

Herkese kolay gelsin!

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    evet hasan abi araştır öyle yazsana ne huzursuz edion milleti
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

ışık ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    beyler bu konu tam bir yıl önce konuşuldu bitti lütfen tarihlere bakın boşuna zaman kaybı oluyor
    yaşasın rüzgar kardeşliği

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı stealthxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar...Lütfen bu konuda biraz araştırma yaparak bu forumlara yazın.Komik duruma düşüyorsunuz.Birçok otomobilde ve racing motorlarda bile bu plastik! dediğiniz dişliden vardır.Şuna emin olun o plastik dediğiniz sertleştirilmiş fiberden yapılan bir malzeme ve şuna inanın, o malzeme çelik bir dişliyi bile törpüleyecek kadar da sağlam.Çelik dişli aşınmaktan yok olur ama o plastik dişliye hiçbir şey olmaz.Evet Mct250 çin malı bir motosiklet.Ama sonuçta onu tasarlayan bir mühendisten başkası değil.Bende bir 250mct sahibi olarak gidin bu konuyu araştırın derim...

Herkese kolay gelsin!
    şimdi sen plastik madde çelikten sağlamdır diyosun çeliği yer diyosun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    mct 250.kanuni tiger.125zn

mct 250 burayaa !!! (ank) birleşeliiimm

ankaralııı mct kullanıcılarııı burda toplanmaya ne dersiniiiz burda ankaralı ve macit kullanıcalrı olarak bi birlik olustara biliriz ve tanısmıs oluıruuuz ...ne dersiiin ve boyle biii konu acılmıssa ozur dileriim arastırdıım ama.....

kimseeeee yok mu yaaffff ne bu böleeee:D:D
    yeniyiz diyemiii böle yapıooonuuzzzz heh soleyin bakeeem :D:D...
    MT Ankara ....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Geçen gün servise uğradığımda baskı balatası bitmiş (ki motor 200km'de) bir MCT250 mondial motoru tamir etmek için sökmüşlerdi. Sağ kapak çıkarılmış ve baskı balatası, yağ pompası kısmı ortadaydı. Dikkatimi beyaz bir dişli çekti Beyaz diyorum çünkü dişli sert plastikten yapılmış. İncelediğimde bunun yağ pompası dişlisi olduğunu gördüm ve emin olmak için ustaya sordum. Kendisinde de aynı motordan olan usta gördüğümün doğru olduğunu ve yağ pompası dişlisinin plastikten yapıldığını söyledi.

Netice bu motoru kullanan arkadaşların en çok dikkat etmesi gereken şey hararet ve zorlama. Bu plastik aksamın dayanıklılığı konusunda bir bilgim yok ancak plastiğin çokda sağlam olacağını düşünmüyorum. Az yağda çalışmanında öncelikle bu dişliyi götüreceğini düşünüyorum.

Bilgi vermek amacıyla bu yazıyı yazdım. Mondial MCT250 kullanan arkadaşlarımın dikkatine.

Görüşmek üzere.
    uyarın için teşekkürler.ancak bazı plastik dediğimiz parçalar kestamit ,teflon ve adını yazamadığım bazıları dişli konusunda devrim niteliğindedir.tabi ki konu çin malı olunca düşünmek gerekir.eğer çinliler en azından bu ufak dişliyi dediğim malzemelerin herhangi birinden yapmışlarsa motorda en son bozulacak yada hiç bozulmayacak tek parçadır diyebiliriz.amaaaa ya uyduruk pet şişe malzemesiyse!! uyarın için tekrar teşekkürler...

2006 model mct250 satılık

özellik:0 1inci el sahibiyim aynalarıalmanyadan kendim getirdim arka yolcu basamak ayaklarını almanyadan getirdim ön küçük farları ve ön sosis çantasını italyadan getirdim motor komple orjinal siyah renktir tam bir chooper görünümündedir işim gereği motoruma fazla binemediğim için satmak istiyorum izmir plakalı ve izmirdedir,6000km,vizesi 2010yılına kadardırsigortası herşeyi faaldir
    tel:0555 229 89 19
    tel:0535 222 95 70

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler