Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bakım Fiyaskosu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün yaşadığım acı bir bakım fiyaskosunu sizlerle paylaşamak istiyorum ki, değerli motor tutkunları ibret alsınlar ve ibret olmasınlar.
    Motosikletimin zincirini aküsünü değiştirip dier bakımlarını yaptırmak istedim, ve bunun için herzaman izlediğim yolu yani servisine gitmeyi değilde malzemelerini alıp büyük sanayide ilk defa gittiğim bir ustaya teslim ettim. ve motoru teslim alırken usta yağ tapasını açamadığını başka biryerden yağ koyduğunu söyledi fazla önemsemedim, ve yüklü bi işçilik parası ödedim. buraya kadar iyi,
    Usta yağı boşaltma için tapadaki somunmu ne baya bi boğuşmuş, azını kırmış eve geldiğimde damla yağ kalmamış, bunuda geçtik bütün bunları yaptıktan sonra o servis parasını alırken içi hiçmi sızlamadı, hiç renkte vermedi
    ne diyim inanın çocuk gibi ağladım.
    AMAN ARKADAŞLAR GÜVENDİĞİNİZ YERLER DIŞINDA SEBEBİ NE OLURSA OLSUN MADDİ MANEVİ HİÇBİR YERE TESLİM ETMEYİN ÜÇ KURUŞ PARAYA TENEZÜL EDİP HAYATINIZI BUKADAR DEĞERSİZ KILABİLİRSİNİZ... SAYGILAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    oncelıkle gecmıs olsun bu ısı yapan usta degıl serefsızmıs.bunun gıbıler nasıl olurda pıyasada tutunur anlam veremıyorum umarım sorununu en kısa zamanda en az kayıpla cozumlersın
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    kardeşim ne olursa olsun biraz ağır bi tabir ola bilir ama
    kazıklanıcaksın kardeşim kazıklanacaksınki bir daha uğraşmayasın.
    geçmiş olsun.
    motoru aynı yere götür.
    cıngar çıkar (:
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    hoş geldin aramıza ilk mesajında senden boyle şeyler duymak gerçekten uzucu ama maalesef piyasadaki usta diye geçinen ve hiçbir şey bilmeyen bir suru tip var sana tekrar geçmiş olsun umarım bu sana hoş bir ders olur
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    eğer gidip hesabını sormazsanız daha bir çok kişinin canı yanar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    cok gecmıs olsun kardes....umarım kımse bole bısı yasamaz....

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehh be arkadaşım sen de kumar oynamışsın resmen yani,
    Servise gitmedin madem, niye tanımadığın etmediğin bir tamirciye götürdünki motorunu? Ben de servise gitmiyorum ama, işini iyi yapan bir ustam var, malzemeleimi alıp, ona götürüyorum motorumu. Madem böyle bir niyetin vardı, bari bir fikir alışveriği yapsaydın da, işi bilen bir motosiklet ustasına bıraksaydın motoru.

Neyse, olan olmuş artık, umarım dersini almışsındır, geçmiş olsun..

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    Alıntı ShyTan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ne olursa olsun biraz ağır bi tabir ola bilir ama
    kazıklanıcaksın kardeşim kazıklanacaksınki bir daha uğraşmayasın.
    geçmiş olsun.
    motoru aynı yere götür.
    cıngar çıkar (:
    iide cıngar cıkarsa noolcak motorun anasını bellemıs adam cok sınırlendım ya bıldıgın gıbı degıl aslında gıdıp basacaksın arayı en ıısı o
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

bi değişi benim arabamın başına geldi...ne olduysa servisten sonra oldu arabada..bu devirde kimseye güven olmaz gözünün önünde yaptırıcaksın herşeyi

Yerden göğe kadar haklısınız, sorunsuz halletseydi servisin verdiği fiyatın yarı fiyatına maal olmuştu, bi şekilde telafi edicem artık...
    İlk mesajım biraz sinir harbinden çıkma bişey oldu ama, duyarlılığınız rahatlattı teşekkürler arkdşlr

Alıntı yunusxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi değişi benim arabamın başına geldi...ne olduysa servisten sonra oldu arabada..bu devirde kimseye güven olmaz gözünün önünde yaptırıcaksın herşeyi
    Kesinlikle verdiğin her kuruşun hakkını verdireceksin, para kolay kazanılmıyo

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R (satılıktır)
    büyük sanayi derken hangi büyük sanayi ankaradamı nerede bu gün bende motorumu yetkili servisten alım ama motorum eski sinden kötü durumda acayip titreşimler var motorda bakımdan önce böyle bi sıkıntı yoktu.Artık ne halt olduysa pazartesi gidicem gene hesap sormaya ama ne olacak bilmiyorum.Olan benim vaktime oluyor baka bi şey değil.Bu motor ustalarının ukalalığı ne olacak bilmiyorum..Bu arada motorumun 4000km periyodik bakımı yani bi sorun yoktu sadece periyodik bakım....

safranboludan selamlar 30 yıldır motosiklet ustasıyım malesef bu işleri galericiler ve cami imamları servislik ve yedek parça işleri yapıyorlar bu gibi sorunlar yaşanıyor saygılar

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun.hata birazda sende.tanımadığın adamlara götürüp bırakıyosun bide.bari yanında dur.bence git yaptır motoru yada paranı geri al.yada şikayet et yetkili merciğilere
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı neyzen_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük sanayi derken hangi büyük sanayi ankaradamı nerede bu gün bende motorumu yetkili servisten alım ama motorum eski sinden kötü durumda acayip titreşimler var motorda bakımdan önce böyle bi sıkıntı yoktu.Artık ne halt olduysa pazartesi gidicem gene hesap sormaya ama ne olacak bilmiyorum.Olan benim vaktime oluyor baka bi şey değil.Bu motor ustalarının ukalalığı ne olacak bilmiyorum..Bu arada motorumun 4000km periyodik bakımı yani bi sorun yoktu sadece periyodik bakım....
    ankarada , ustaların hepsi birbirini kötüler kime sorsan kendisinden iyi usta yok haklısın. Ben ona değil kırıldığım ve kızdığım tek nokta var. Bu motorlar kul yapısı herşey olabilir, Biz adam yemiyoruz söyleyebilirdi sorunu bırakırdım hallolunca alırdık.

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.hata birazda sende.tanımadığın adamlara götürüp bırakıyosun bide.bari yanında dur.bence git yaptır motoru yada paranı geri al.yada şikayet et yetkili merciğilere
    Bakımı yapılırken çalışıyordum işimin başında olmam gerekirdi, mutlaka takipcisi olucam tabi,

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gidip hesabını sormazsanız daha bir çok kişinin canı yanar
    +1

hakkını aramanı tavsiye ediyorum...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    GT650R
    Arkadaşın bir suçu yok, adama usta diye bırakıyor, adam önce adam olacak sonra usta, adam olmadan usta olmaya kalkışılırsa sadece taaa oluyor sanırımm.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı airtiger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve motoru teslim alırken usta yağ tapasını açamadığını başka biryerden yağ koyduğunu söyledi

Yağ tapası açılmıyoduysa, kendisinden önceki usta gereğinden fazla sıktığı içindir. Eğer doğru söylüyorsa bu adamcağızın hiçbir günahı yok bence

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlık içinde herhangi faydalı bir bilgi olmadığı için motosohbete alınmıştır.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    geçmiş olsun arkadaşım allahtan yolda falan bişey olmamış ne biçim ustalar varya bilmiyorsan elleme bari
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    motorunu bi şekilde götür o servid bozunutsunun kafasına vur ya motor kitleseydi ya yere damlayan yağ arka tekerin kaymasına neden olup senin kaza yapmana sebep olsaydı..

ALLAH korusun verilmiş sadakan varmış kimsenin başına böyle bişiy gelsin istemem asla..

ben motorumun herşeyini kendim yapıyom..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)