Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorda İki Eli Birakmak Tecrubemi, Gosterimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Dun hava cok guzel oldugu icin sahil yolunda dolasmaya ciktim biraz. Bir ara yanimda arkasinda "kasksiz" bayan artcisi olan ve kendi kaskini "koluna takarak" motor kullanan siyah bir Asya 150 scoter belirdi. Ancak bu arkadas surekli ve gereksizce motora ani gazlar veriyor, sert manevralar yapiyor ve ortakoy, ciragan sarayi yolunda sik-sik karsi seride gecerek (taşarak) riskli hareketlerde bulunuyordu. Sanki bir oyun oynuyor gibiydi kendince kasksiz olan kendisi ve artcisna aldiris etmeden.

Neyse ortakoyu gecmis tam sikisik trafikten cilmistik ki, o sirada onumde olan ve yaklasik 50, 60km suratle seyreden bu arkadasin yaptigi bir hareket beni gercekten dumura ugratti! Arkadas aniden iki elini birden motordan birakti ve once koluna taktigi kaski bir sure kolundan cikarmaya ugrasti! Sonra hala hareket halinde iki eli gidonda olmadan yaklasik 10, 12 sn boyuncada o kask'i kafasina takmak icin ugrasti ve en sonunda takarak yola devam etti!!

Simdi soruyorum kendime ve size; bu tarz hareket bir tecrube, deneyim, "ben cok iyi ve dengeli motor kulanirim, bu islerde ustayim, kralini tanimam, akrobatim" vs demekmi oluyor yoksa sadece hayati tehlike tasiyan ucuz bir gosterimidir? Ben cozemedim sahsen ne oldugunu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    tecrübe belki bi yere kadar ama yaptıı tamamen gereksiz bi dawranış bana göre !!!

Jotif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ?
    bence görüntü hava atmaktan başka bişey değil en önemliside hayatını riske atıyosun acıyorum ben bunu yapanlara kendilerine bukadar ucuz davranmasıınlar
    Yolların Hastasıyım 2 Tekerin Ustasıyım...

hayati tehlike tasiyan ucuz bir gosteri

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    eceli gelen köpek cami duvarına işermiş bununda suyu ısınmış uzatmaları oynuyor
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    oo öle demeyin arkadaşlar ona sorsanız kendinisi bir newi walentino Rossi

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    tecrübe ile alakası yok. motosiklet zaten çok dengeli bir alet... vidyolarda rastlamışsınızdır, sürücüsü motor üstünden düştükten sonra bile motosikletler yüzlerce metre sürücüsüz gidiyor.. ben daha 7 yaşındayken iki elimi bırakırdım bisiklet üzerinde. hiçbir şekilde marifet değil.
    yaptığı şey tecrübesinden değil, tecrübesizliğinden kaynaklanıyor. ellerini bırakmayı marifet sanıyor heralde şuursuz...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neyseki kask takarken biyerlere girmemiş, yoksa değişik bir haber olurdu. polis korkusundan takmıstır kaskı. artist işte.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eceli gelen köpek cami duvarına işermiş bununda suyu ısınmış uzatmaları oynuyor
    Offff fena damardan girdin sende be hocam! Yaziktir etme eyleme arkadasa aci biraz

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    bazen benimde başıma geliyor giderken kask giyme olayı ama önceden kestiremiyorsun taksam mı takmasammı diye sonra aman başım ağrımasın diyip geçiriyorum kafama giderken... artistik bir haraket olduğunu bilseydim daha fazla puan almak için daha afilli takardım kaskı yaw...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Simdi soruyorum kendime ve size; bu tarz hareket bir tecrube, deneyim, "ben cok iyi ve dengeli motor kulanirim, bu islerde ustayim, kralini tanimam, akrobatim" vs demekmi oluyor yoksa sadece hayati tehlike tasiyan ucuz bir gosterimidir? Ben cozemedim sahsen ne oldugunu...

Sen ben çözemeyiz ama bu saçmalıklara devam ettiği sürece bir gün mutlaka kendisi çözecektir. Yapılan hareketin bir olağanüstülüğü yok; herkes yapabilir. Ancak Ortaköy-Sarıyer trafiği gibi bir yerde ve hele hele arkanda artçı varken kesinlikle yapılmaması gereken bir davranış. Tamam, kendine güveniyor ama artçısına nasıl güveniyor? Aman ha arkadaşlar, arkanızda bir yolcu varken kesinlikle böyle risklere girmeyin!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

gösteriş meraklısını bi insanın yapacağı bir aptallıktır bu anlattığın şey. arkadaş sanar ki arkasındaki kız arkadaşının gözünde bir kahramandır o anlarda. peki ya aniden bir kasis ya da çukur çıksa o kaskı takmaya çalışırken? bir karış çapındaki tekerlekleriyle dengesini ne kadar koruyabilecek hiç düşünebiliyo mu?
    ayrıca motosiklette iki eli gidondan bırakmak bence bisiklette bırakmaktan çok çok daha basit. motosiklet ağırlığı ve sürati sayesinde bisikletten çok daha stabil bir şekilde ilerleyebiliyor

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    cok gereksız bence vede ınanılmaz tehlıkelı....hem kendı hayatını hemde baskalarının hayatını tehlıkeye atıyor....

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Debriyaj kolu çok sıkı, bazen ben tek elimi gevşetmek için bacağım üzerinde dinlendiriyorum, ama yoldanda gözümü ayırmıyorum, çakıl taşı tümsek çukur felan sonra karizma çizilmesin

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    herkesin kendisine göre bir yorumu bir kararı vardır.. aynı şekilde bende metrelerce ellerimi bırakıpda motorla giderim ama bu bir marifet değil..

ellerimi sadece yolda canım sıkıldığında cebimden sigara çıkarıpda bir elimle telefonla konuşmak için bırakıyorum.. ( dermişimmm )

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    ben bu arkadaş için yorum yapmıyorum

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Valla ismi Chris Pieffer değilse , S.L.K damgası yer kardeşim
    Bu tiplere Allah akıl dağıtırken çakıltaşı topluyor derler.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ya bu tabiki tecrübe işi ama tehlikeli ve gerkeksiz.akrobasi düşkünü olabilir insanlar.tecrübeleri dahilinde full korumayla trafiğe kapalı alanlarda yapmalılar.bence
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Bu konuda buradaki herkesin %100 ayni dusuncede hemfikir olmus olmasi takdire şayan. KEske sokaktaki adaminda fikirleri ayni ortak yonde olsa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kask takıp takmaması kendi bileceği iş , ayrıca trafiğe açık alanda yapılması ve başka insanların hayatının tehlikeye atılması tabiki hoş değil .
    benim de hep özendiğim birşeydir şu elleri bırakma olayı tecrübe ve yetenek istiyor tabiki .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)