Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda beat kullanmış arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorun son hızı 110, hiç sorun yaşıyormusunuz, sizi hiç yarı yolda bıraktımı,şehirler arası hiç gittinizmi yani sıkıştırıldınızmı-sıkıştırıldıysanız kaçabildinizmi ve hakkaten 110 u görebildinizmi, çokmu benzin yakıyor ,ön fren kampana sorun çıkartıyormu E-5 de gidebiliyormusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dostum burada tüm sorularının cevabı fazlasıyla var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

Alıntı cuneytbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun son hızı 110, hiç sorun yaşıyormusunuz, sizi hiç yarı yolda bıraktımı,şehirler arası hiç gittinizmi yani sıkıştırıldınızmı-sıkıştırıldıysanız kaçabildinizmi ve hakkaten 110 u görebildinizmi, çokmu benzin yakıyor ,ön fren kampana sorun çıkartıyormu E-5 de gidebiliyormusunuz?
    1-Motorun son hızı 110 olsa bile 100'den ileri pek gitmez gitsede sağlık değil en güvenli hız 80

2-Ben İstanbul-Çanakkele arası gittim geldim

3-benzini çok ne kelime neredeyse hiç yakmıyor benzin lt si 3.00 lira iken 10 lira ile 140km gidiyordu.

4-Ön ve arka frenler oldukça iyiydi

5-Hiç bir sorun çıkarmadı

6-e-5 te gidersin ama 2 kişi isen ve yokuş yukarı çıkıyorsan emniyet şeridine yaklaşman gerek
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum burada tüm sorularının cevabı fazlasıyla var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

1-Motorun son hızı 110 olsa bile 100'den ileri pek gitmez gitsede sağlık değil en güvenli hız 80

2-Ben İstanbul-Çanakkele arası gittim geldim

3-benzini çok ne kelime neredeyse hiç yakmıyor benzin lt si 3.00 lira iken 10 lira ile 140km gidiyordu.

4-Ön ve arka frenler oldukça iyiydi

5-Hiç bir sorun çıkarmadı

6-e-5 te gidersin ama 2 kişi isen ve yokuş yukarı çıkıyorsan emniyet şeridine yaklaşman gerek
    evet cok dogru bende ılk motora bınısımde beat e bınmıstım cok super bı motor gercekten bana gayet serı ve atak geldı 85 yapmıstır tahmınım ben 75 kıloyum enıstemde 80 kılo bana bıraz amortsorler sert gıbı geldı ama sanırım hızlı gectıgındendır yoldakı kalın serıtlerde bıle zıplatıyodum ama hız 60 falanken besıktastan bulgurluya gıttım gecmedıgımız araba kalmadı desem yalan soylemem
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı cuneytbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hızı 100 ama 80-90 dan sonrası pek sağlıklı değil, antalya-bodrum arası 3 kişi tek beat'a binerek gittik 80+80+60 = 220kg. ile 510km gittik hiçbir sorun çıkarmadı beat dediğin motor kolay kolay sorun çıkarmaz, şıkıştırılma konusuna gelince hangi motor olursa olsun illaki sıkıştırılırsın sol şeriti beat ile pek kullanmamak gerekiyor, az benzin yakıyor, ön fren çok iyi değil ilginç bi fren sistemi var frene basınca motorun önü havaya kalkıyor. tek beğenmediğim yeri burası.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    myBeat'ten alındı

Beat paylaşımları

Motosikleti alalı 2,5 ay oldu ve 4200Km yi geçtim. İstanbul Şehir içi ve ara sıra yakın yerlere giderek bu kadar km oldu.

Motosikletin Masrafları:
    2007 yılı sonu taşıt vergisi = 32 ytl
    1000 km bakımı = 17 ytl
    2500 yağ değişimi = 14 ytl
    4000 km bakımı 38 ytl

Yakıtı
    Toplam alınan benzin: 359 ytl
    Toplam Alınan Litre= 118,58 litre
    Ortalama benzin fiyatı= 3,01 Ytl
    Km de ne yaktı = 0,082 Ytl

Son zamanlarda kış ayı ve ben sürekli iki kişi biniyorum o yüzden 2 ay öncesine nazaran fazla yakıyor. Km'de 0.7 kuruş tan 0.8 kuruşlara çıktı son zamanlarda

Benzin istasyonu tercihi olarak
    Eğer motosiklet performanslı gitsin istiyorsanız SHELL derim. 2 kişi düz yolda 85basıyor. Yokuş aşağı 100 ü görüyorsunuz. Diğer tercihlerim.
    Totat ve OPET

Dere tepe düz kullanıyorum motosiklet km yaptıktça daha da kendine gelmeye başladı. belki tek dezavantaşı e5 te giderken yokuş yukarı çıkarken 60-70'e düşmesi. BNu motor 10 beygir olsaymış üzerine motor olmazdı diyebilirim.

İlk kez motosiklet kullanıyorum ve Beat kullanmak bi zevk. Ancak ben çok km yol yaptığım için bana en az 150cc yada 250cc motosiklet gerekiyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    HONDA BEAT _ 2006
    ewet kardes 110 u yokus asagı tekırdag yolunda gordum devam etsem km telı patlayabılırdı ama kullanıslı bı alet sana tavsıye ederım bısı sıkıstırırsa senı eger beatla eger yokus cıkıosan ısın zor ama egımlı yol ıse cok kolay kacarsın ;)

e5 de gıdebılırsın bu arada tek kısı dus yolda 95 ıkı kısı 90

ama bu dedıklerım ıyı acılmıs rodajı bılen bırı tarafından yapılmıs motor ıcın konusuyorum saygılar

Motosikleti
    Honda BeaT
    cok uzun yolculuk yaparsan belini cok aqrıtıo 110 un üstüne cıkanınıda pek görmedim arkanda artcı warken yokuş cıkmak biraz zorlu oluo ama honda beat den memnunum ve hep memnun kalacaqım
    [B][COLOR="Red"]Honda BeaT Tutkusu:cat:[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"][COLOR="Black"] By JackAss[/COLOR][/COLOR][/B]

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motor nasıl 100 km hız yapıyor bana açıklarmısınız motor hacmi
    102cc olan 7.5 hp olan bir motor nasıl bu hızı yapıyor
    yamaha ybr 125cc ve 10hp yaptığı hız 110 üstelik ybr vitesli bir motor
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben olayı acıklıyorum..duz yol icin motor tek kişi 70e kolaylıkla cıkıyor 80e dooru kendini tamamlıyo. bu 100-110 deerlerini yapan arkadaslar ekstrem durumlarda yokus assagı makineyi zorlamıs olmalılar duz yol icin duyduum en yuksek hız 85-90. ben 85i yatarak yapabiliyorum goruntu komik ve konforsuz oluyo. yani harika bi motor cok dayanıklı kesinlikle sorunsuz, deliler gibi geziyorum ama bu motorla sollama icin aynada bos ufuk gerekiyor bu bir (80 ile sadece kamyon sollayabiliyorum)..ikincisi frenlerde herhangi bir sorun yok daha hic kitlemedim 80 km normal hızla bu frenler fazlasıyla yeterli. ucuncu ek bilgi 80 kmden itibaren km gostergesi kırmızı ile işaretli yani motor devri kırmızıya geciyor we alet yırtılır gibi baarıyor bu bolgede kullanım ne kadar saalıklı olur bilemem. kendi motorumu su konuda owebilirim 80 kmyle yol izin werse marsa kadar guwenip giderim yolda kalmaz. ama hızlı degil..guclu deil..we klawuzunda 172 kiloyu gecmeyin diyor..2 kilolu insan binerse makineye zarar demektir. ben 86 kiloyum..arkadaslarımın yarısını gezdiremiyorum =) cok saalam cok super ama uzun yol motoru diil..oole sıkıstırılınca falan kacamassın anca frene basarak kurtulabilirsin. rampalarda zaten şenlik war ;)
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Honda BeaT
    Haklısınız rampalarda motor Müslüm Gürses moduna girio :D
    [B][COLOR="Red"]Honda BeaT Tutkusu:cat:[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"][COLOR="Black"] By JackAss[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    rampalara ben elimden geldiği kadar hızlı gırıyorum biraz yardımcı oluyo beat alınca vazgecemıceksın hatta satmaya kıyamayabılırsın ben vitesliye geccem ama beattim her zaman yanımda olcak

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    daha önceden biraz hoyrat kullanılmış olan ve artık genelde benim kullandığım şirkete ait beatten özellikle serin havalarda delirtmeden çalışmadığı için şikayetçiyim. işin en kötü tarafı da kışın kırmızı ışıkta veya kavşakta yol vermek için durduktan sonra tekrar gaz vermeye kalkınca stop etmesi oluyor.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)