Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

bi yakınını motosiklet kazasında kaybetseniz motordan nefret edermisiniz ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    arkadaşlar dn bi kafede otururken garson masadaki kaskımı görüp bana şunu söyledi nefret ediyorum şu motorlardan.bunun zerine hiç sorgulamadan şu soruyu sordum hiç motosiklete bindinmi.aldığım cevap şuydu ben bu alete iki akrabamı kurban verdim.bu lafın üstüne bişe diyemedim ama şuda var ki hergn trafikte araba kazalarında 100 lerce insan hayatını kaybediyor ve bu insanların yakınları 4 tekerlere binmeye ve nefret etmemeye devam ediyor bu olayda beni çok üzüyor siz ne düşünrsnz die bi sormak istedim saygılarımla mrsago
    ya sev ya terket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    ben şahsen öle bi durumda motordan nefret etmezdim. bir kişi yakınını motosiklet kazasında kaybettiyse motordan nefret etmesi çok mantıksız. aynen senin dediğin gibi araba kazalarında yakınını kaybedenler niye arabadan nefret etmiyor o zaman.
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    bncede nefret etmek biraz alakasiz ama muhakkat etkilenir kisa bir sure ara verirdim yada motosiklete bindigimde birazz daha dikkat ederdim

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Hergün araba kazalarına yüzlerce kayıp verilmesi, arabanın motosikletten daha çok tercih edilmesinden ve arabalarda her geçen gün gelişen güvenlik önlemleri bence. Yok 45 tane airbag, abs, eds vs... Bunlar şoförleri rahatlatıyor ve nasıl olsa bütün güvenlik önlemi var arabamda, bana bişey olmaz diyerek pür dikkat kullanmıyolar arabalarını. Eğer 10 tane araba kazası oluyorsa belki sadece biri ölümlü oluyor. Açıkçası çok güvenli ve bu yüzden nefret edilmiyor, edilmezde. Ama motosiklet kazalarında yüzde çok daha fazla. Bu biraz da motosiklet kullanıcısına bağlı. Eğer tam korumalıysa bir iki kırıkla bu işten kurtulabilir. Buna rağmen halen kasksız, dizliksiz, eldivensiz, belliksiz dolaşanlara anlam veremiyorum. Yani kaportanın direk kendileri olduğu bir araçta, neye güvenerek, neye dayanarak bu kadar kendilerini riske ederler? Anlayamıyorum yaa?? Bunu bilen biri varsa açıklasın lütfen. Korumasız bir şekilde motosiklet sürüpte bu şekilde hayatını kaybeden bir çok insan var malesef. Bu insanların ailelerinin, akrabalarının, tanıdıklarının vs. motosikletten nefret etmelerini çok anlamsız buluyorum. Sonuçta davetiye çıkarılmış ölüme. Ama full korumayla bile bir kazada hayatını kaybeden birinin ailesinin motosikletten nefret etmesini de gayet doğal karşılıyorum. Çünkü açık ve net söylüyorum, motosiklete binmekten korkuyorum, ama binmeden de edemiyorum. Neyse çok uzattım. Allah kaza bela göstermesin hiç birimize de kimsenin ailesi üzülmesin, motosikletten nefret etmesin...

Sorunuzun cevabını vermemişim, hayır nefret etmezdim. Bu makinelerden nefret edilebilir mi? Ancak binen bilir...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    motosikletimi sattım :(
    Alıntı honda.cbr.125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bncede nefret etmek biraz alakasiz ama muhakkat etkilenir kisa bir sure ara verirdim yada motosiklete bindigimde birazz daha dikkat ederdim
    Sana tamamen katılıyorum, ben kendi motosikletime binmeye başlayalı henüz iki (2) yıl anca oldu ve 8-9 defa düştüm bunların sadece ikisinde süratliydim ve canımı acıtacak derecede de yaralandım ama yinede binmeden yapamıyorum, tabi ölüm olayı farklı, Allah korusun ailmden birini hayatına maal olsa ne düşünürdüm cidden bilemiyorum, hıımm yok sanırım şu pozisyonda vereceğim her cevap yanlış olabilir, o anki ruh halimin ne olacağını bile takmin edemiyorum
    Motosiklet tutkusu anlatınmaz yaşanır diyorum başka bişe demiyorum :cat:

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    motosiklete binmeye devam ederdim.
    :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Bende motosiklet kazasında amcamı kaybettim ve yakınlarım tarafından hep bi engel olarak gösterildi ama nefret etmedim etmemde...Bugün kullanıyorum,yarın da kullanacağım inş...
    2 gözüm 2 tekerim var , 4 aç gözünü 4 tekerin var !!! :bounce:

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    ben motosiklet kazasinda 1 yil icinde 3 yakin arkadasimi kaybettim. ister istemez motordan sogudum ama nefret etmeyi hic dusunmedim dusunmemde
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    arkadaşlar allah kimseye o acıyı yaşatmasın ve o durumda kalmayalım.
    .....

Motosikleti
    CBR 600 F
    dayımın oglu 2 yıl once kaza yaptı 8 takla attı r1 ıle schulbert kaskı ve kafa tası kırıldı 2 yıldır yogun bakımdaydı gectıgımız yaz kafa tası naklı yapıldı daha yenı yenı yuruyup konusmaya basladı soyledıgı sey tam olarak ıyılesıyım yıne motor alıcam oldu,,ve benımde motorum var ve nefret etmıyorum,,acıksa soylıyım allah korusun bır yakınımı kaybetseydım de yıne bınerdım
    carpe diem

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bu farklı bı durum ınsanlar sadece motorun olum getırdıgıne ınanıorlar acaba akrabaları kasklarını takmıs montları dızlıklerı uzerlerıne gıyılı durumdamıydı...yada trafıkteyken noldu da ole oldu bunuda sorgulamak lazım bırazda bence...sucu motora atmak ne kadar dooru bılemıorum...ama ısı kuralına gore oynamazsan arabada kullanıo olsan hayat soz konusu....

sumensko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet 80cc arora ks 200-8
    Kazada Motorun Ne Suçuvarki Nefret Edelim Suçlu Olan Ya Kulanan Yada Etrafıdaki Araçlar
    özgür adam:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Mesela ben kendi fikrimi söylüyorum...
    4 tekerden kımse nefret etmez... neden etsin? sonucta 4 tekerleklı ölümlü bi kaza olması için cok hızlı yada cok serserice hareketler yapmak gerek... ama motorda öyle değil... bir zawallı gıbı ölüyosun organların bıle yerde parca parca... ayakkabının tekı yok... bunu goren aıle weya yakınları tabıkı o şeytan işi makinadan nefret ediyor... ben motor delisiyim... ama insanlarında hayatları gelecekleri var... hangi mantık akıl yada fikir bunu size sawunduruyo ben anlamış değilim... araba 4 tekerleklı we zaten ulaşım aracı... motosiklet genelde zewk ıcın kullanılan birşey... ben yakınımı bı motor kazasında kaybetsem motordan cekerım elimi ayagımı cunku onun ölümü bana onu kaybettırmiş olur... başkalarıda beni kaybetmesin diye bırakırım o motoru... zaten şuan satıyorum 250 cc lik cruiser ımı... cbr 125 e gecıcem hıc deglse daha kucuk motor... benım motorum cbr 125 lerı yıyo... cbr 125 cılerden bınen war benım motora... gayette begendı... neyse kımsenın hayatı motordan önemsiz değil...

abi motorunda sucu olabılır ve garsona sorsaydın korumalık takmıs mı akrabaları 40 ytl lık kasklar sayılmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motorunda sucu olabılır ve garsona sorsaydın korumalık takmıs mı akrabaları 40 ytl lık kasklar sayılmaz
    pardonda 40 ytl lık kask takmasa noolcak? ölen kişi bi tek kafada kask war dıyemı ölmüyo sence? belku wucudunun bı yerıne bısey olucakta Allah korusun öyle ölücek onuda Allah göstermesin... arkadaşlar kimse motoru iyi bişey diye sawunmasın akıllı kullansan bıle mutlaka olcagı warsa bıseyın oluyor... Allah aşkına ya delikanlı gibi desenize... şeytan işi ama bende cok sewiyorum bırakamıyorum tutkum bu diye... garip garip cewaplar yazcagnıza gülüyorum sadece yaaa=))=))

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    ben dedemi trafik kazasında kaybettim motorla giderken ön teker patlamış ama kask yokmuş olsa belkide yaşardı beyın kanamasından vefat etti(1968) daha babam o zaman 3 yaşındaydı fakat amcamda babamda motordan nefret etmiyor sadece temkinli sürüyorlar bence nefret etmek saçma onun yerine korumalık hakkında bilgi verse daha mantıklı olur
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı erman_erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayımın oglu 2 yıl once kaza yaptı 8 takla attı r1 ıle schulbert kaskı ve kafa tası kırıldı 2 yıldır yogun bakımdaydı gectıgımız yaz kafa tası naklı yapıldı daha yenı yenı yuruyup konusmaya basladı soyledıgı sey tam olarak ıyılesıyım yıne motor alıcam oldu,,ve benımde motorum var ve nefret etmıyorum,,acıksa soylıyım allah korusun bır yakınımı kaybetseydım de yıne bınerdım
    geçmiş olsun.nasıl olmuş kazası.
    bir de 8 takla dediğine göre kameralara yakın bir yerde mi olmuş.yani mobesa kameralarına yakın felan mıymış acaba ?
    acaba ibret olması açısından bu görüntüye ulaşma şansımız olabilir mi?

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    daha bugün bir arkadaşımın söylediği cümleyi aynen alt yazı geçiyorum

Dünyanın en iyi motosiklet sürücüsü olsam yinede motora binmem
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

otomobil mecburiyetten
    motosiklet zevkten binildiği icin nefret etmek söz konusu olabilir.

o anki psikolojiği yaşamadan yorum yapmak manasız.
    ama şahsi fikrim gerçekten yaknımsa vazgecerdim ben.

bende binerim .. belki öyle bir şey olsa araya bir zaman soğukluk girebilir ama bu geçicidir diye düşünüyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)