Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aKLınıZ vaRsa MondiaL den kaçın (başıma gelenler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    resimleri büyük ihtimalle haftasonu çekebilirim. paylaşırım sizle. grenajlarıda full yeni değişmişti tek çizik yokdu ya..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    arkadaşım bunu yap mondial i ara durumunun sadece motorun ikiye ayrıldıgı kısmı ve motorun sen ve eşin olabilir kardeşin veya arkadaşın varken cevre yolunda 100 km hızla giderken ikiye ayrıldıgı zaman bunun hesabının kimin verecegini sor ve 2bin ytl ayırdım 1 pikap ın üstünde bu motoru şehirdeki tüm carşılarda ve mahalerde gezdirecem de bak. o begendigin hondayı nasıl alıyorlar.bu olay avrupada olsa inan bana sana ev ve araba alırlar abartmıyorum.hele birde biraz para ya kıyıp noterden bilirkişi ile bir belgelersen degme keyfine mondial bak seni günde kac kere arıyor.kazasız belasız sürüşler.
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    ya hayırlısı bakalım bu çin malları ile nereye kadar............
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence servis in sana yaptığı bir kıyaktımotosiklet servislerine sinir oluyorum
    hiçbir zaman benim istediklerimi tam olarak yaptıklarını görmedim

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    mondi 150MC
    büyük şanssızlık gercekten geçmiş olsun ..!!satsan bilene hertürlü kor o sana belikide alacak adamın başına dert olacak _? sonucta kendını dusunursun ama bnce yaptırıp servıse sat biniciye değil..!!ne umutlarla ne paralar biriktiriliyor..!!

Motosikleti
    KROSS 250
    ozan servis kime satcak alp karedeşim durumun iyiyse hiç kimseye satma yada satarken motorun durumunu söyle. hem soyleyim mondial servislerinin (hepsının deyil aralarında iyi olanları var ) yapacakları işin ta ...
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bunu yap mondial i ara durumunun sadece motorun ikiye ayrıldıgı kısmı ve motorun sen ve eşin olabilir kardeşin veya arkadaşın varken cevre yolunda 100 km hızla giderken ikiye ayrıldıgı zaman bunun hesabının kimin verecegini sor ve 2bin ytl ayırdım 1 pikap ın üstünde bu motoru şehirdeki tüm carşılarda ve mahalerde gezdirecem de bak. o begendigin hondayı nasıl alıyorlar.bu olay avrupada olsa inan bana sana ev ve araba alırlar abartmıyorum.hele birde biraz para ya kıyıp noterden bilirkişi ile bir belgelersen degme keyfine mondial bak seni günde kac kere arıyor.kazasız belasız sürüşler.
    valla kardes cok harika bir fikir verdin sağolasın. bunu yapayım gerçekten

Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük şanssızlık gercekten geçmiş olsun ..!!satsan bilene hertürlü kor o sana belikide alacak adamın başına dert olacak _? sonucta kendını dusunursun ama bnce yaptırıp servıse sat biniciye değil..!!ne umutlarla ne paralar biriktiriliyor..!!
    yok kardes zaten günahtır yani durumu belirttim alacak kişiye 200e anlaştık ama şu kamyonetin üstüne koyup gezdirme işi kafama yattı gerçekten.

Motosikleti
    150 zat
    İlk olarak geçmiş olsun diyelim fakat anladığım kadarıyla sen servisten çekmişsin arkadaşım. bende de zat var ilk aldığımda sadece ilk yağını değiştirmek için servise gittim ve garanti bozulmasına ramen diğer bütün bakımları kendim yaptım şu anda 13.000 de ve 170 kg ile 120 yapıyor ve bu güne kadar beni hiç üzmedi. marka ne olursa olsun bakım şart.
    Önce Emniyet :cat:

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    geçmiş olsun.. ucuz mal alacak kadar zengin değilim demiş birisi..

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    rs 151 ler genelde sorulu boyle bence 150 hs daha sorunsuz

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    bilemiyorum da benim de mondial kt 125 im var ve servise bi kere yağ değişimine götürdüm diğer bütün bakımlarını kendim yapıyorum sanırsam da en iyisi buve motorumdan çooook memnunum.geçmiş olsun

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    bende bi rs kullanıcısıyım arkadaşlar motoru 2000 ytl ye almıştım ve kurana el basarımki 2 senede motorun tamirine 3000 ytl yi geçik para harcadım ve halada 50 100 harcayıp duruyorum bigün sabrım taşıcak ve benzin deposuna kibriti atıcam
    ya sev ya terket...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlasr bu başlığı güncel tutalımda artık kimse çin çan çon almasın. Yollardan tamamen kalksın bu motorlar. Asya, mondial alacağına 300 daha fazla ver al bi tane honda beat hayatını yaşa dimi..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın bana yaptıklarının yanında hiç bence. Yani markayla iş bitmiyor. Mondial servisim honda servisimden iyiydi.
    Valla bu beni şok etmedi paşam....Büyük geçmiş olsunsana..
    Ama bu acı olayıda bizimle paylaşmanı istesem..
    Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah bunları okuyupda bir kaç kişi vazgeçirebiliriz valla. 2000lira verip onu alan arkadas gitsin 2. el bir honda CBR125R alsın bin lira daha katıp yani.. ve servisden aldıgımda ayak marşını bile takmayı unutmuştu usta. yok böyle bir servis olayı yani
    Var,var böyle servis..Hemde urfa'da var..Aynısının tıpkısı..

Buda beni şok etmedi..Çünki aynı marka ve model kaynım almıştı...

Satana kadar bi o kadarda masraf etmişti...

Gerçekten üzüldüm paşam...
    Herzaman dediğim gibi;

Servislik belgesini er önüne gelen bisiklet tamircisine vermemeliler..Ama malesef
    sakalımız yok diye dinleyende yok....
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    asya 150t1
    alp_x kardeşim geçmiş olsun sen motorunu sıfır aldın galıba garantısıde var şikayetvar.com mondial e maıl at senınle ılgılenırler benımde jant fern merkezı bozuktu servıs garantı dışı dedı mail attım yolladılar parçalarımı sende dene ıstersen

Motosikleti
    Honda Beat
    geçmiş olsun bence modial para verilip alınacak bir motor degil. geçende yanımda motorlu bi adam vardı adam iki saat marşa basıyo motor çalışmıyo ben bir kere bastım anında çalışıo adamda güldü vaybe dedi. yaramaz bu modial felan

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Last_ßlow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bence modial para verilip alınacak bir motor degil. geçende yanımda motorlu bi adam vardı adam iki saat marşa basıyo motor çalışmıyo ben bir kere bastım anında çalışıo adamda güldü vaybe dedi. yaramaz bu modial felan
    Piyasadaki tüm çan çin çon scooterları topla 1 tane beat etmez kardeşim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

evet arkadaşlar gittiğiniz usta işini bilen birisi değilse bence hiç bulaşmayın bu bmw olur honda olur mondial olur

eliniz anahtar tutabiliyosa girişin hiç önemli değil

baktın toplayamıyon işte o zaman usta çağırırsın artık

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar Çinlilere laf atmak kolay geliyor anladığım kadarıyla.. Evet tekelci japonlara göre ucuz ve tabi japonlar kadar kaliteli olmadığı aşikar.. Ancak unutmayın ki bu sitede motorundan memnun olan birçok Çinli motor kullanıcısı da var.. Yani "X motor çok kötü, Y motor tam bir felaket, Z motorun yanına bile yaklaşmayın" şeklinde genelleme yapmak pek de objektif değil kanımca.. Dolayısıyla sorun yaşayabilirsiniz (özellikle de servislerle) ama bu başkaları da aynı motorda aynı sorunu yaşayacak demek değildir, sen motorun anasını ağlatıyor ve limitleri dışında hor bir şekilde kullanıyorsundur bir başkası kız gibi davranıyordur motoruna ve sorunsuz biniyordur.. Yine senin motorun aynı motora sahip bir başkasınınkinden daha kötü montajlanmıştır ve sorun çıkarır.. Hepsini geçtim sorun senin dışında tamamen motordan ve kalitesizliğinden de kaynaklanabilir.. Ama tüm bunlar koca bir şirketi ve o şirketin sahip olduğu tüm modelleri kötülemen için geçerli bir sebep değildir..
    Emin ol büyük markalarda da yedek parça yüzünden bekleyen ve parça fiyatlarından canı yanan birçok kişi var.. Dolayısıyla bir markayı kötülerken biraz daha sağduyulu davranmamız gerektiğini düşünüyorum ama bu benim şahsi düşüncemdir ve senin düşüncen tamamen zıt yönde olabilir buna da saygı duyarım..
    Bu arada 600cclik bir makina (özellikle race ise) gerçekten zaptetmesi zor bir makinadır, scooterdan sonra bence direkt olarak onu alma ve daha ara bir modelle (Hyosung gt250r gibi) biraz daha ısındıktan sonra büyük makina al, yanlış anlama amacım hevesini kırmak değil, sana akıl vermek hiç değil sadece tavsiyede bulunuyorum..
    Ayrıca yaşadığın kötü tecrübelerden dolayı da geçmiş olmuş arkadaşım..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    Alıntı Last_ßlow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum bizim motorlar soğuk dinlemiyor
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)