Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Annem-Motosiklet ve Kaza Haberleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Akşamüstü eve girdim montumu,kaskımı,eldivenlerimi çıkarırken,annem denizlide olan bir (BURAYA DİKKAT) "motosiklet kazası" haberini gözüme sokarak endişesini dile getiriyordu.Öncelikle kendisine defalarca olduğu gibi kaza yapanların çoğunun motorcu olmadığını,altlarındakininde motosiklet olmadığını hatırlattım.Her scooter (kasksız,ehliyetsiz,bilinçsiz olanları kastediyorum) ,yarış motoru (kasksız,ehliyetsiz,bilinçsiz ve hatta sarhoş olanları kastediyorum),kurye kazasında biletin bu saydıklarımla alakası olmayan motosikletlere ve kafasında kaskı olan gerçek motorculara kesilmesinden artık bıkmaya başlamadıkmı ?

2007 de gerçekleşen ölümlü motosiklet kazalarının %80 inin kasksız meydana geldiği açıklandı,bunlar parası olup aklı olmayan,bugün eline verseniz "0" bilgiyle uçak,denizaltı bile kullanmaya kalakacak canlılar.Ölümlü kazaların %80-90 ı ise sadece scooter,yarış ve kurye motorlarına ait ! 1.5 milyon motosikletten 30.000 i kazaya karışırken,5.5 milyon otomobilin 600.000 tanesinin kazaya karıştığını okumuştum bir arkadaşımızın istatistik amaçlı başlığında.Kaldıki 30.000 kazanın tamamına yakınını da saydığım 3 grubun yaptığını düşünecek olursak,kalan motosikletlerle seyehat ülkemizde en güvenli ulaşım şekillerinden biri demek oluyor.

Gelelim annemin bana haftada bir kez heyecanla bildirdiği kazalardan sonuncusuna.Hemen hemen her sitede,her gazetede aynı yorum,"otomobil kontrolü kaybedip,önce bariyerlere sonra da yoldaki "MOTOSİKLETE" çarptı.Motosiklet"TEKİ" 2 kişi öldü." Annem,bunun benim motorum gibi bir makina (fazer) olduğundan emin,koruma ve kıyafet bakımından benden ne derece farklı olduklarından ise bi haber."Allah Allah" dedim "sıradışı bir kaza,neden duymadımki,bir enduro,bir çıplak kaza yapsa duyardım heralde" diyerek girdim nete.

İşte uzun bir araştırma (plaka sorgulaması dahil) sonunda gerçekler; Denizlide içinde "6" evet yanlış duymadınız 6 kişinin bulunduğu otomobil,sürat yapıyor,yoldan çıkıp bariyerleri parçalıyor ve yolun kenarında parketmiş ve motorun "YANINDA" durmakta olan 2 kişiyi eziyor.Motosiklet mondial marka (yanlış anlaşılmasın bilgi amaçlı),kişiler o anda muhtemelen kasksız ve üstelik yaya !

Gelelim öfkemin sebebine ! Ben küçük hacimli bir motosiklete eşdeğer koruma kullanıyorum üzerimde,nerdeyse odama girene kadar kaskımı çıkarmıyorum,şehir içinde mümkün oldukça 50 yi,şehirlerarası 90 ı,otobanda 120 yi geçmiyorum,kullandığım tip motosikletin tıpkı pekçok diğer sınıf gibi kaza ve ölümlü kazalardaki payı yok kadar düşük,koruma demirim var ve bakımlarımı kilometre aksatmadığım gibi,alkollüyken motora yaklaşmıyorum bile.Kazalara karışan (genellikle kusursuzolmalarına rağmen) bir avuç gerçek motorcuyu hariç tutarsak,kasksız,bilinçsiz,dikkatsiz,öngörüsüz,den eyimsiz insanlar yüzünden,iki tekere binerken,taşıdığı riskler yüzünden omuzlarıma yüklenen sorumluluk duygusu ve heyecanın,tedirginlik ve sıkıntıya dönüşmesi,sevenlerimin her yola çıkışımda kabuslar görmesi Allahtan revamıdır ?!

Basit bir önerim var,nasılki bil planör,bir tek motorlu uçak ya da ticari bir jet kaza haberlerinde belirtiliyor,ya da hep söylediğim gibi savaş jetleri düşüyor sık sık diye uçmak tehlikeli bir ulaşım şeklidir diyemiyorsak 2 tekeri olan her araca motosiklet kazası diye başlıkta atılmasın medyamızda.Bu serzenişime daha önce tuhaf cevaplar veren tanıdıklarım oldu neymiş, "otomobil daha çok kaza yapıyormuş ama motorda kurtulma şansı yokmuş",öncelikle saatte 200 km nin üzerinde kaza yapıp kurtulan onca motosiklet sürücüsü olduğunu hatırlayalım,tam koruma sayesinde bir otomobilin paçavraya döneceği bir kazadan kopan bir kol,kırılan bir bacakla kurtulabiliyoruz.Daha da önemlisi uçak kazalarındada %99 herkes ölüyor ama bu uçarak seyehatin güvenli olduğu gerçeğini değiştirmiyor ! Kurye kazalarında ya da kasksız kazalarda bu özellikler belirtilse toplumdan gelen baskıyla kuryelere göre düzenlemeler ya da kasksız motor kullanımına ağır cezalar belirlenebilir ve belkide pekçok can kurtulabilirdi.Yada oluşan tepkiyle trafik polisleri pusu atmak yerine şehiriçinde 200 küsürlü kmler gören yarış motorlarını durdurabilirdi.Bunun yerine yanlış haberler yüzünden halkımız tüm motorculara ve motosikletlere düşman,hepimiz 1-0 yenik çıkıyoruz hergün yola.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşamüstü eve girdim montumu,kaskımı,eldivenlerimi çıkarırken,annem denizlide olan bir (BURAYA DİKKAT) "motosiklet kazası" haberini gözüme sokarak endişesini dile getiriyordu.Öncelikle kendisine defalarca olduğu gibi kaza yapanların çoğunun motorcu olmadığını,altlarındakininde motosiklet olmadığını hatırlattım.Her scooter (kasksız,ehliyetsiz,bilinçsiz olanları kastediyorum) ,yarış motoru (kasksız,ehliyetsiz,bilinçsiz ve hatta sarhoş olanları kastediyorum),kurye kazasında biletin bu saydıklarımla alakası olmayan motosikletlere ve kafasında kaskı olan gerçek motorculara kesilmesinden artık bıkmaya başlamadıkmı ?

2007 de gerçekleşen ölümlü motosiklet kazalarının %80 inin kasksız meydana geldiği açıklandı,bunlar parası olup aklı olmayan,bugün eline verseniz "0" bilgiyle uçak,denizaltı bile kullanmaya kalakacak canlılar.Ölümlü kazaların %80-90 ı ise sadece scooter,yarış ve kurye motorlarına ait ! 1.5 milyon motosikletten 30.000 i kazaya karışırken,5.5 milyon otomobilin 600.000 tanesinin kazaya karıştığını okumuştum bir arkadaşımızın istatistik amaçlı başlığında.Kaldıki 30.000 kazanın tamamına yakınını da saydığım 3 grubun yaptığını düşünecek olursak,kalan motosikletlerle seyehat ülkemizde en güvenli ulaşım şekillerinden biri demek oluyor.

Gelelim annemin bana haftada bir kez heyecanla bildirdiği kazalardan sonuncusuna.Hemen hemen her sitede,her gazetede aynı yorum,"otomobil kontrolü kaybedip,önce bariyerlere sonra da yoldaki "MOTOSİKLETE" çarptı.Motosiklet"TEKİ" 2 kişi öldü." Annem,bunun benim motorum gibi bir makina (fazer) olduğundan emin,koruma ve kıyafet bakımından benden ne derece farklı olduklarından ise bi haber."Allah Allah" dedim "sıradışı bir kaza,neden duymadımki,bir enduro,bir çıplak kaza yapsa duyardım heralde" diyerek girdim nete.

İşte uzun bir araştırma (plaka sorgulaması dahil) sonunda gerçekler; Denizlide içinde "6" evet yanlış duymadınız 6 kişinin bulunduğu otomobil,sürat yapıyor,yoldan çıkıp bariyerleri parçalıyor ve yolun kenarında parketmiş ve motorun "YANINDA" durmakta olan 2 kişiyi eziyor.Motosiklet mondial marka (yanlış anlaşılmasın bilgi amaçlı),kişiler o anda muhtemelen kasksız ve üstelik yaya !

Gelelim öfkemin sebebine ! Ben küçük hacimli bir motosiklete eşdeğer koruma kullanıyorum üzerimde,nerdeyse odama girene kadar kaskımı çıkarmıyorum,şehir içinde mümkün oldukça 50 yi,şehirlerarası 90 ı,otobanda 120 yi geçmiyorum,kullandığım tip motosikletin tıpkı pekçok diğer sınıf gibi kaza ve ölümlü kazalardaki payı yok kadar düşük,koruma demirim var ve bakımlarımı kilometre aksatmadığım gibi,alkollüyken motora yaklaşmıyorum bile.Kazalara karışan (genellikle kusursuzolmalarına rağmen) bir avuç gerçek motorcuyu hariç tutarsak,kasksız,bilinçsiz,dikkatsiz,öngörüsüz,den eyimsiz insanlar yüzünden,iki tekere binerken,taşıdığı riskler yüzünden omuzlarıma yüklenen sorumluluk duygusu ve heyecanın,tedirginlik ve sıkıntıya dönüşmesi,sevenlerimin her yola çıkışımda kabuslar görmesi Allahtan revamıdır ?!

Basit bir önerim var,nasılki bil planör,bir tek motorlu uçak ya da ticari bir jet kaza haberlerinde belirtiliyor,ya da hep söylediğim gibi savaş jetleri düşüyor sık sık diye uçmak tehlikeli bir ulaşım şeklidir diyemiyorsak 2 tekeri olan her araca motosiklet kazası diye başlıkta atılmasın medyamızda.Bu serzenişime daha önce tuhaf cevaplar veren tanıdıklarım oldu neymiş, "otomobil daha çok kaza yapıyormuş ama motorda kurtulma şansı yokmuş",öncelikle saatte 200 km nin üzerinde kaza yapıp kurtulan onca motosiklet sürücüsü olduğunu hatırlayalım,tam koruma sayesinde bir otomobilin paçavraya döneceği bir kazadan kopan bir kol,kırılan bir bacakla kurtulabiliyoruz.Daha da önemlisi uçak kazalarındada %99 herkes ölüyor ama bu uçarak seyehatin güvenli olduğu gerçeğini değiştirmiyor ! Kurye kazalarında ya da kasksız kazalarda bu özellikler belirtilse toplumdan gelen baskıyla kuryelere göre düzenlemeler ya da kasksız motor kullanımına ağır cezalar belirlenebilir ve belkide pekçok can kurtulabilirdi.Yada oluşan tepkiyle trafik polisleri pusu atmak yerine şehiriçinde 200 küsürlü kmler gören yarış motorlarını durdurabilirdi.Bunun yerine yanlış haberler yüzünden halkımız tüm motorculara ve motosikletlere düşman,hepimiz 1-0 yenik çıkıyoruz hergün yola.
    Yazı hem bilgilendirici hem de bir şeylere dikkat çekiyor, bu yüzden teşekkür ederim. Bilinçli ve bilinçsiz motosiklet kullanıcıları maalesef halkın gözünde ayrım kazanamamış durumda; bu yüzden tüm motosiklet kullanıcıları aynı potada eritilip halkın önüne sunuluyor. Pek çok insan da bu tanımlanma yüzünden ya haksız eleştirilerle karşılaşıyor ya da daha kötüsü motosiklet aşkını yakın çevresine bile açıklayamıyor...Son söz ''MOTOSİKLET KULLANMAK CİDDİ BİR İŞTİR'' diyorum.

Sevgili Arkadaşım Cüneyt

Çok güzel yazmışsın, ben artık çevremdekilerin bu tip söylemlerini hiç duymuyorum bile. Beni tanıyan yakınlarım da artık bu tip konularda konuşamıyorlar.

Gerçekten her iki tekerlekli motorlu araca motorsiklet ve bunları kullananlara motorcu denmesi iğrenç bi durum. Önce kendimiz sonra çevremizin bilinçlenmesi lazım. Bizim birlikte yol yaptığımız arkadaşlar ile yazılı olmayan bazı kurallarımız vardır, bir kere tam korumalı olmayan, sürüş tecrübe ve yeteneği yeterli olmayan arkadaşlar ile çok fazla birlikte yola çıkmıyoruz.

Eğitim konusunda buradaki arkadaşların çoğunda eksiklikler var, çoğu kimsenin verilen sertifikalı eğitimlerden ve özellikle bu eğitimlerden alınabilecek bilgi ve tecrübeden haberi yok. Ama değişecek bundan yana umudum çok.

Neyse konuyu fazla dağıtmayayım...
    Metin Koca
    Istanbul
    R1200GS ADV '08

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    TV'de ki kazaları gösterip bırak şunu artık diyen tek anne senin ki değil.bir tane bende de var.yalnız değilsin dostum
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TV'de ki kazaları gösterip bırak şunu artık diyen tek anne senin ki değil.bir tane bende de var.yalnız değilsin dostum
    hahaha neyseki bu evrende yanlız değilmişim..

benim annemde vazgeçirmeye çalışıyo ama asla bırakamam..

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Motosiklet almaya karar verdiğim gün anneme konuyu açtım. Tansiyonu fırlamıştı. Hiç böyle bi tepkiyle karşılaşacağımı tahmin etmiyodum. Babama söyledim, bari ondan destek alayım da araya girsin dedim. Benden sonra (!) alırsın dedi. Aradan 2 hafta geçti ki ben motorumla eve gelmiştim. Zamanla alıştılar. Şimdi karışmıyolar hiç ama nereye gitsem muhakkak soruyolar. Motorla mı gidiyosun diye soruyolar tedirgin bi halde. Hayır diyince resmen rahatlıyolar ama bu sorunun cevabı %99 unda evet oluyor.

Motosikleti
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet almaya karar verdiğim gün anneme konuyu açtım. Tansiyonu fırlamıştı. Hiç böyle bi tepkiyle karşılaşacağımı tahmin etmiyodum. Babama söyledim, bari ondan destek alayım da araya girsin dedim. Benden sonra (!) alırsın dedi. Aradan 2 hafta geçti ki ben motorumla eve gelmiştim. Zamanla alıştılar. Şimdi karışmıyolar hiç ama nereye gitsem muhakkak soruyolar. Motorla mı gidiyosun diye soruyolar tedirgin bi halde. Hayır diyince resmen rahatlıyolar ama bu sorunun cevabı %99 unda evet oluyor.
    sanki sen benim beynimi okumuşsun.bir yere gidersem illa ki soracak.sormadan olmuyor.sesini çıkarmıyor ama anlıyorum ben tereddütlü oluyo..bide ben gelene kadar hep arar..nerdesin,iyimisin ne zaman geliceksin..bende alıştım bu klasik sorulara ve direk o 3 sorunun cevabını verip kapatıyorum

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    arkadaşım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık

ama ne yazıkki hep aynı şeyler hep aynı önyargılar yapabileceğimiz birşey yok bence.
    motosiklet tutkunu olarak bunlara kulak tıkamaktan başka çare yok.

Bundan sonra, ''basın bizi deşifre etmesin, motosikletin üzerine gelmesin gibi yakınmalar yapmamalıyız.

bence motosiklet kullanıcılarının tek yapacağı iş bu tutkuya gönül vermek eğitim almak önlem almaktır.
    BU ALANA REKLAM ALINIR

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Valla aynı beni beni anlatmışsınAma babam benden yanaydı.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    sanki sen benim beynimi okumuşsun.bir yere gidersem illa ki soracak.sormadan olmuyor.sesini çıkarmıyor ama anlıyorum ben tereddütlü oluyo..bide ben gelene kadar hep arar..nerdesin,iyimisin ne zaman geliceksin..bende alıştım bu klasik sorulara ve direk o 3 sorunun cevabını verip kapatıyorum
    Demek ki çoğumuzun ailesinde bu tedirginlik var. Hak vermiyorda değilim. Kendimi onların yerine koyuyorum da, gerçekten zor... O kadar çok 4 tekerlekli kör var ki memlekette.

Motosikleti
    Sıkıntımı paylaşanların olduğunu görmek içime su serpti.Benim çocuğum olsa,istanbul trafiğine motorla gönderip tedirgin olmazmıyım ? Elbette olurum ama bu tedirginlik zamanla güven ve rahatlığa dönüşebilir belki.Ama bu haberler yüzünden sar başa oluyor.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    O kadar güzel o kadar akıcı anlatmışsınki. Sanki benim zihnimdekileri okuyup yazıya dökümüşsün. Ama malesef bu ülkemizin acı bir gerçeyi. Motosiklete şeytan aracı deyip kask takmadığınızda 50 lira ceza ödüyorsanız, ehliyeti kursa ve sınavlara girmeden dahi sadece para vererek alabiliyorsanız, paranız varsa hiç motora oturmamış biri olarak gidip zzr 1400 bile alabiliyorsanız. Biz bunları duymaya çok devam ederiz... Bunların önüne geçebilmek için ağır yaptırımlar cezalar ve bazı kısıtlamalar getirilmeli. Bu işin başka çözümü yoook.
    Okan ACAR

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    kardeş merak etme bütün anneler motor alınıncaya kadar karşı çıkar motor alındıktan sonra birkere bindirirsin arkana sonra senden fazla motorcu olurlar
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    motosiklet kullanmak ciddi bir iştir.bu ciddiyete sahip olmayanlar kullanmasın yada olaki ciddiyetini bir gün dahi kaybetmiş ise o gün hiç kullanmasın!!!
    bence bir birim görevlendirilsin özellikle 500cc ve üstü makinalar için satıştan önce psikolojik teste tabi tutulsun herkes.fiziki yeterlilikte test edilsin.reflexleri,sinirleri vs ne varsa.1 yıl 125 cc,2 yıl 250 cc ve üstü kullanmış olmak şartı aransın.örnekler çoğaltılabilir.kimlerin ölümlü kazalara karıştığının oranları belli.her parası olan muradına eremesin!

Motosikleti
    Demek ki çoğumuzun ailesinde bu tedirginlik var. Hak vermiyorda değilim. Kendimi onların yerine koyuyorum da, gerçekten zor... O kadar çok 4 tekerlekli kör var ki memlekette.
    açıkçasını söylim oğlum motorsiklet isterse benden karşı çıkarım.bu ülkede olcak iş değil bu.ben isnisnayım, beni saymayın

Motosikleti
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yıl 125 cc,2 yıl 250 cc ve üstü kullanmış olmak şartı aransın.örnekler çoğaltılabilir.kimlerin ölümlü kazalara karıştığının oranları belli.her parası olan muradına eremesin!
    Kesinlikle kazaları azaltır,pekçok ülkede uygulanıyorda bildiğim kadarıyla ama bilinçsiz 125-200-250-400cc lere de bi yol bulmak lazım.Cebinde ehliyet,kafanda kask olmadan nasıl bir cesarettir bu.Bn bakkala giderken eldiven takmasammı diye düşününce bile kötü hissedip vazgeçiyorum giyiyorum.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    slm bu memlekette moto sürmek askerde iştimaya kalkmak kadar zor be bılader hergün trafık canavarlarıyla aynı yolda gıdıyoz ee nolcak önceden manavdan alırlardı ehlıyetı şimdi rahatlıkla alıyolar herhangi bi sürücü kursundan parayı ver bı sınav tmmm o işş ben sınavdan gecemem dıye korkuyodum bı gırdım sınava ana cok kolay bı de dıreksıyon sınavı adam motoya bıle bınmedı bı gıttım geldım tmm dedı 1 saat sonra bı tel hayırlı olsunn dedıler sürücü kursundan ne iş anlamadımm aceba öncedende bu kadar kolaymıyıdı ehlıyet almak

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ağzına sağlık dostum.banada bu tür tepkiler geliyor ama hepsine anında cevabı veriyorum ve susturuyorum.ne yapalım motorda vazgeçmektense insanları bilinçlendirmeyi tercih ediyorum....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    arkadaşım ben de motoru çok seviyorum.söylediklerinin %90 ına imzamı da basarım.ama bir bağlamda annene de hak vermek zorundasın.aşağıdaki yorumlarım malesef ülkemizde %50 den fazla rol oynayan şans ve diğer sürücü yaya vs faktörüyle ilgili:
    -kendine güvenmek iyidir.kendine dikkat etmek iyidir.kendini korumak iyidir.
    ama malesef yolda tek değiliz,yollarımız ve sürücülerimiz dünyanın en berbatı.
    -hiç duydun mu geçende haberi vardı:
    lambalarda arkadan çarpan motor öndeki motorcuyu öldürdü.(öndekinde de koruma tamdı).
    -sen kendince istatistiksel rakkamlarla felanca durumda kazada ölüm oluyor felanca durumda sakat kalınıyor diye yorum yapmışsın.dediğin tarz yaşayan insanlar zaten motor değil başka gereksiz kazalara da hayatlarında her an davet çıkartabilecek tiplerdir ki buna nıormalde "cehalet" denir.
    ancak hiç bir kaza hiç bir kaza ile mukayese edilemez:
    tam koruma sayesinde bir otomobilin paçavraya döneceği bir kazadan kopan bir kol,kırılan bir bacakla kurtulabiliyoruz.demiş bir bağlamda da hayatla dalga geçercesine bir cümle kullanmışsın.ki senin kolunun kopması için ciddi bir kaza olması gerekmez 40 km hızla düşünce bile kolunu kopartabilirsin(30 kmh ile çarpmak 3. kattan düşmekle aynı güçtedir.)
    -iki teker sevgisi başkadır kendimizi avutmak başka.unutmamak gerek ki 4 teker her zaman kapalı bir kaporta altındadır.oysaki unutma motorcunun kaportası vücududur.
    -ben motorumu seviyorum,kendimi koruyorum.yavaş sürüyorum korumam tam bana bişey olmaz belki kolum kırılabilir diye düşünmekte bir şey olmamasını ummak çok ta yadırganacak bir şey değil.(benim felsefem de aynı).
    -sağlıkta istatistik olmaz başkasının başına gelirse 70 milyonda birdir,senin başına gelirse %100 dür.
    kısaca:
    -sadece koruma kıyafetler değil "tecrübe,eğitim,bilgi,dikkat ve en önemlisi şans" kazadan korur.
    bu konuyu okuyan arkadaşlarımızın her daim şanslarının açık olması;taksici,sarhoş,minibüs,dikkatsiz yaya,bozuk yol vs şanssız tesadüflerle karşılaşmaması dileğimle yazımı sonlandrıyorum(sabrınıza teşekkürler.)

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Annem 2 gün önce eve geldiğimde, " oğlum motorlu kazalarda ölüm %90 mış" dedi, şaşırdım kaldım nereden öğreniyorsun bunları anne dedim, internetten evladım dedi. Haydaaa anlat işin gerçeğini dinlemiyor birtürlü ne desem boş telaşını anlıyorum ama sonunda kendimi anlatabildim, Git al bir dahada eve gelme, birşey olursa sakın arama naz yapıyor tavır atıyor ama inş. zamanla alışacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)