Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorda sırt çantası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    Motorda sırt çantası kullanmak ne kadar güvenli merak ediyorum. Motorumu yeni alacağım ve topcase çok cazip gelmiyor şu anda, tank üstü olanlar hakkında da pek bir bilgim yok. Güvenli olduğuna kanaat getirirsem sırt çantası kullanırım diyorum ama eller sürekli ilerde, özellikle uzun yolda yorar gibi geliyor. Ayrıca büyüklük ve ağırlığın etkisi nasıl olur? 20 kg'lık bir çantayla dönüşlerde falan denge sorunu olmaz mı? oluyorsa ağırlık ve büyüklük limiti ne olmalı?
    Hızlı yaşa, dikkatli olursan genç falan ölmezsin korkma! :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence alacaksan topcase al canta hem denge zorlugu hem ağrı yapar

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok ağır olmamak şartıyla sırt çantası daha kullanışlı olur, ortopedik ve belden bağlamalı vücüda göre rahat ayalanabilen bir model tercih etmelisin.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ya bende alacam bitane uzun geziler için elinde resim olan varsa eklesinde bi görelim
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı pseudo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda sırt çantası kullanmak ne kadar güvenli merak ediyorum. Motorumu yeni alacağım ve topcase çok cazip gelmiyor şu anda, tank üstü olanlar hakkında da pek bir bilgim yok. Güvenli olduğuna kanaat getirirsem sırt çantası kullanırım diyorum ama eller sürekli ilerde, özellikle uzun yolda yorar gibi geliyor. Ayrıca büyüklük ve ağırlığın etkisi nasıl olur? 20 kg'lık bir çantayla dönüşlerde falan denge sorunu olmaz mı? oluyorsa ağırlık ve büyüklük limiti ne olmalı?
    Aynı konuyu dün bende kendim için kafamda yorumlamıştım.Race tarzı motorda en uygunu sırt çantası olur.Tabii senin dengeni bozacak ağırlıkta olmamak koşulu ile. Yorucu bir motora birde çanta eziyeti istemezsin her halde.

Birde işin kaza boyutu var tabii sanırım çanta ile motordan fırlamak biraz daha güvenli olur sanırım içindeki malzemelerin yumuşak olduğunu düşünürsek hem sırtı korur hemde takla sayısını azaltır

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ağır olmamak şartıyla sırt çantası daha kullanışlı olur, ortopedik ve belden bağlamalı vücüda göre rahat ayalanabilen bir model tercih etmelisin.
    aslında bende 60 lt'lik kaliteli bir dağcı çantası var, tam anlattığın gibi. mesela onu doldurmayıp 10 kg'da falan tutsam, yükümün bir kısmını da arkada fileye tıkıştırsam olmaz mı?

diğer yandan belden bağlanması bir nevi bel desteği görevi de görmez mi? çünkü bu çantaların bel kolonu geniş, rahat ve çok sağlam oluyor.

Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde işin kaza boyutu var tabii sanırım çanta ile motordan fırlamak biraz daha güvenli olur sanırım içindeki malzemelerin yumuşak olduğunu düşünürsek hem sırtı korur hemde takla sayısını azaltır
    mantıklı geliyor, bu da iyi

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Ayrıca büyüklük ve ağırlığın etkisi nasıl olur? 20 kg'lık bir çantayla dönüşlerde falan denge sorunu olmaz mı?"

sorusuna cevap olarak kendi tecrübelerimi söyleyeyim.sırt çantası senin bedeninden sarktığında ki-60 lt'lik- bir çanta seni yelkenliye çevirir.şehir içi kullanım için sırt çantası takılabilir ama bunun içinde sert malzemeler olmamalı.uzun yol için ise şunu söyleyeyim seni yorar..20 kg'lık çanta senin rahat hareket etmeni de etkiler..
    top case sevmiyorsan yanlara takılan soft case'lerde race ya da touring makinelerde gayet şık duruyor.üstelik çokta pratik takılabilen ve herseyini koyabileceğin bir çok modelde mevcut..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben uzun yollarda sirt cantasini tercih ediyorum siki bagli olursa hic sorun yaratmiyor yuksek hizlarda seyir etmeme ragmen gayat rahat
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ufak çanta olur ama 20kg lik dağcı çantasi, yürürkenm bile denge bozuyor motor üzerinde çok tehlikeli olur.

bacardi_turk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Ben de axio' nun sert tip sırt çantası var. 17" laptop taşıyorum içinde, bazen şantiyeler arası gezince, omuzum acıyo ağırlıktan.... Laptop yaklaşık 5 kg, çanta da 3-4 kg.
    Yaklaşık 200 dolar a kızıltopraktan almıştım. Bi keresinde sırtımda laptop varken kaza yaptım, çantanın köşesi zedelendi ama laoptop a bir şey olmadı !
    Çanta çoktan maliyetini çıkardı yani

http://www.axio-usa.com/

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    abicim ben file kullanıyrm,
    eger çanta fazla büyük diilse koy koltuğun arkasına,gerdir fileyi,
    ohh mis
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    sırt çantasını çok ağır olursa sıkıştırma filesiyle sabitleyebilirsin. Çok ağır bir çantayı sırtına takarsan ağırlık merkezi yukarıya çıkacağından denge sorunu olması normal tabi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    benım ortaokulla kullandıgım cok saglam bir okul cantam vardı. o zaman cok para vermiştim o cantaya. 35 ytl onu arıyorum ama bi türlü bulamadım onu bulursam eger gezilerde bende canta takacam cok rahat oluyo.. Geçenlerde migrosda gordum fiyatıda 13 ytl bişiydi. Aldım 2-3 kere geziye gittim parcalandı Made in china yazıodu arkasında
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    çok ağır olmadığı sürece kullanışlı görünüyor o zaman sırt çantası. herkese verdiği bilgiler için çok teşekkür ederim.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    ben hep sırtcantası kullanıyorum cok agır olmadıktan sonra oldukca kullanıslı,eğer agır yuk tasımanda gerekiyorsa solediğin gibi bir kısmını fileye yay ve saplarını uzatarak cantanın altının seleye oturmasını sağla daha rahat edersin
    Ride your way

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Ben Sırt çantası kullanıyorum çantam omuzlardan, belden birden fazla bağlamalı olduğu için pek denge problemi yaşamıyorum vücudumun bir parçasıymış gibi geliyor cep telefonumu dahi koyacağım yer var vaya hoş bişe.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    engüzeli sırt çantasını doldurup file ile seleye sabitlemek
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar belden bağlaması olan uygun fiyatlı ufak tefek defter kitap alabilecek bir sırt çantası arıyorum.biraz araştırdım ama fiyatlar çok yüksek geldi en küçük bulduğumda 45 lt ydi.öneri bekliyorum.

Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar belden bağlaması olan uygun fiyatlı ufak tefek defter kitap alabilecek bir sırt çantası arıyorum.biraz araştırdım ama fiyatlar çok yüksek geldi en küçük bulduğumda 45 lt ydi.öneri bekliyorum.
    Küçük çantalarda genelde belden bağlama kayışı pek bulunmuyor...Bir arkadaşım, kısa turlarımızda linktekine benzer bir çanta kullanıyor. Tek askılı ve çapraz olarak asılıyor. Gayet memnun. Defter kitap için yeterli olabilir...
    http://www.hepsiburada.com/Liste/cen...oryId=35029638

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ben okula gidip gelirken her daim çanta sırtımda oluyor, genelde motora bindiğimde de her 4 sürüşten 3 ünde sırt çantam oluyor.. Çanta çok rahat ve kullanışlı da büyük ve ağır çanta oldumu zorluk yaşatır gibime geliyor.. Denemekte fayda var uzun mesafede kullanmadan önce..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)