Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Tekrar aranızdayım... Ve 2008 TR Pist Şampiyonası ve Blata Pocketbike Cup hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur...lastikleri kabaktı en son yarışmada kötü yarıştım dedi lastik yüzünden...tamirci Recep...kafada az saç olan...bücür...
    Tamam tanıyorum kendisini...
    Abi recep yarışır mutlakada, her yarışa girmeyebiliyor, yani zaten motor ve diger ekipmanları olduğundan dolayı,yarış öncesi lastik ve parası sanırım olursa giriyor yoksa girmiyor..ayrıca gecen sezonun sanırım 5. veya 6. yarış öncesi antrenmanında kötü kaza yapmıştı ve motoru pert olmuştu,o yüzden diğer yarışlara da girmemişti..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Bam Bam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi recep yarışır mutlakada, her yarışa girmeyebiliyor, yani zaten motor ve diger ekipmanları olduğundan dolayı,yarış öncesi lastik ve parası sanırım olursa giriyor yoksa girmiyor..ayrıca gecen sezonun sanırım 5. veya 6. yarış öncesi antrenmanında kötü kaza yapmıştı ve motoru pert olmuştu,o yüzden diğer yarışlara da girmemişti..
    abi aslında sizin bu işler para işi...makinanın olmasıda önemli değil...modifiye granaj değişikli sonra eski haline gelmesi bilmem ne çok para...Allah size sabır versin...paran varsa yarışıyorsun...sonra Kenan Sofuoğlu 21.yüzyılda çıkıyor memleketten...

dediğin gibi bizim RECO gariban tayfadan...pere olursa yarışıyor olmazsa yarışamıyor...bu lastiklerle anca bu deyip duruyordu...Seyrantepeyi öttürüyor valla makinasıyla...

bu işler için makina hariç...en az limit nedir...yani cebinde başvuru dahil bi 5000 ytl olacakmı alt limit...yoksa 10.000 ytlye kadar çıkıyormu...kaza yapmadığınıda veya kaza yapmamak için daha dikkatli olduğunuda varsayarsak kazasız bitirdiğin takdirde manevi hazdan başka ne kazancınız oluyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    abi aslında sizin bu işler para işi...makinanın olmasıda önemli değil...modifiye granaj değişikli sonra eski haline gelmesi bilmem ne çok para...Allah size sabır versin...paran varsa yarışıyorsun...sonra Kenan Sofuoğlu 21.yüzyılda çıkıyor memleketten...

dediğin gibi bizim RECO gariban tayfadan...pere olursa yarışıyor olmazsa yarışamıyor...bu lastiklerle anca bu deyip duruyordu...Seyrantepeyi öttürüyor valla makinasıyla...

bu işler için makina hariç...en az limit nedir...yani cebinde başvuru dahil bi 5000 ytl olacakmı alt limit...yoksa 10.000 ytlye kadar çıkıyormu...kaza yapmadığınıda veya kaza yapmamak için daha dikkatli olduğunuda varsayarsak kazasız bitirdiğin takdirde manevi hazdan başka ne kazancınız oluyor...
    Manevi hazdan başka tabiki, maddi bir karşılığı yok, sadece kupa alıyosun o kadar.. Recep tamirci olduğu için daha az masraflarla yarışabiliyor..Ama tabi sonuçta çalışan birisi yinede paralı işler...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Bam Bam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğrudur...o kazadan sonra motorun halini görmüştüm...ama motor pert olmadı...sadece kafa,kuyruk ve sağ grenajları değiştirip motorunu toplayıp sattı ve kendine yeni bir 1000rr aldı...amma velakin en son sohbetimizde yarışlara gireceğiyle ilgili birşey demedi...ama büyük ihtimalle katılır o...1000cc kategorisinden olur tahminim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    Mehmet, şimdi federasyonla görüştüm, bu işe bakan asıl kişi yarış Başkanı Müge hanım'mış, onun tel.ini alarak aradım.İzmirdeymiş bu sene modifiye kesinlikle yasak,sanırım sadece egzostta izin vereceğiz dedi. Birkaç güne kadar
    FİM kuralını tam olarak çevirip herkese mail atacagım,şuan bekleyin dedi..

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Bam Bam
    benim gecen seneki hedefim yarış tamamlamaktan öte,tüm yarışlara katılarak limitlerimi zorlamak ve 2008 senesine hazırlanmaktı, bunun için eğer risk alıp düşmek varsa benim için önemli değildiki zaten yaklaşık 15 civarı kazam ve 2 takla atmışlığım var
    Abi sence burada bir problem yok mu? Bu konuyu seninle defalarca konuştuk. Çok dik kafalısın ve öğrenmeye açık değilsin. Evet düşmek bu işte olan gerçeklerden biri, Rossi bile düşüyor ancak her antremanda ve her yarışta düşüyorsan, orada duracaksın, bu işte bir terslik var demektir. Sen hatalarını düzeltmek yerine hatalarınla devam ediyorsun, limitlerini zorluyorsun. Bu da sana birşey kazandırmaz, bolca para kaybettirir. Yanlış hedeflerin var Hasan, amaç limitleri zorlamadan önce kendini parçalamadan yarışı bitirmek olmalı. Üstelik zorladığın limitler de birçok yarışçıdan çok aşağıda. Ben bir kez düştüm, o da yarışta değil antremanda, lastiğin kötü durumda olması ve benim dik kafalı olup lastiği değiştirmememden kaynaklanıyor. İlk yarışımda 52 saniye döndüm ama deneyimsiz olmama rağmen hiçbir yarışımda düşmedim. Ben sana baştan beri bazı şeyleri yanlış yapıyorsun diyorum ama sen beni dinlememe konusunda ısrarlısın. Neyse abi benim bu konuda yapabileceğim birşey yok. Ben tavsiye veririm, dinleyip dinlememek senin kararın...

Bu sene geçen seneden daha zevkli olacak gibi. Umarım kazasız belasız atlatırız ikimiz de. İkimize de bol şans...

Mehmet, şimdi federasyonla görüştüm, bu işe bakan asıl kişi yarış Başkanı Müge hanım'mış, onun tel.ini alarak aradım.İzmirdeymiş bu sene modifiye kesinlikle yasak,sanırım sadece egzostta izin vereceğiz dedi. Birkaç güne kadar FİM kuralını tam olarak çevirip herkese mail atacagım,şuan bekleyin dedi..
    Superstock kurallarını okudum. Orada belli modifikasyonlara izin var. Egsoz modifikasyona girmiyor. Modifikasyondan kastedilen motor, piston, silindir üzerinde yapılan değişiklikler. Ben yurtdışındaki Superstock kurallarına da baktım, zaten TMF'nin geçen sene yayınladığı onların birebir Türkçe tercümesi. Aynen alıp çevirmişler. Şu anda ne yapıp yapamayacağımı çok net olarak biliyorum. İstersen sana da anlatırım, ama yok ben biliyorum dersen eyvallah

@mete_han
    arkadaşlar bizim 4 levent Seyrantpeden RECEP vardı...benim sokakta aşağı komşu olur...bu aralar göremiyorum...yarışta oda olacakmı...
    Recep bir antremanda kendini ve motorunu pert etti. Adamın kafasından kask çıkmış, çene mene dağılmış. Biraz apaçiydi ama motoru çok iyi gidiyordu. Bu sene yarışıp yarışmayacağını bilmiyorum.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, motorumu çok yakın bir arkadaşıma satmış bulunmaktayım, üzülmedim değil... Yarış için sponsor bulmasaydım binmeye devam edecektim. Ayrılmak zor oldu gerçekten...

Motosikleti
    haydi hayırlısı olsun...yeni makinan ne zaman gelecek kısmetse...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Hayırlısı olsun mehmet, gene alırsın merak etme.Üzülmemek mümkün değil
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    hayırlısı olsun mehmet...sattığında aldığında hayırlı uğurlu olsun...allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah...

haydi hayırlısı olsun...yeni makinan ne zaman gelecek kısmetse...
    olm adam aldı bile siyaz-beyaz 600rr sen ayakta uyu hala...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun mehmet...sattığında aldığında hayırlı uğurlu olsun...allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah...

olm adam aldı bile siyaz-beyaz 600rr sen ayakta uyu hala...
    makinayı bi görseydik.ama modfiyelerden sonra görecez galiba...

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorumu çok yakın bir arkadaşıma satmış bulunmaktayım, üzülmedim değil... Yarış için sponsor bulmasaydım binmeye devam edecektim. Ayrılmak zor oldu gerçekten...
    Hayırlısı olsun... Yeni motorunda çok güzel...

Ben kaçırdım desene
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    sym mio
    makinayı bi görseydik.ama modfiyelerden sonra görecez galiba...
    maGma 'nın motorunun aynısından...
    vet plakalı... bende gördüm mustafanınkine bayılmıştım buna da bayıldım...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    hadi hayırlısı olsun, 600 rr da yakıştı sana
    güç olarak 1000 likten sonra pek tatmin etmesede, umarım kazanacağın kupalar tatmin eder seni

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafanınki dandik, eskidi artık o
    GKN MOTORS

Motosikleti
    sym mio
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlısı olsun, 600 rr da yakıştı sana
    güç olarak 1000 likten sonra pek tatmin etmesede, umarım kazanacağın kupalar tatmin eder seni

mustafanınki dandik, eskidi artık o
    Üzmeyelim Mustafa'yı...
    Kupalar tatmin etcek tabi
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Motosikleti
    Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şanslı bir nesilsiniz...bu makinalara denk geldiniz...onlara dokunuyor hatta artcı olarak binebiliyorsunuz...

biz 90 larda 1100 Katanayı Yılda bir TEM de görürdük...o zamanlar TEM yeni açılmıştı...SS ci diye bir kavram yoktu...yarış motoru derdik...

şimdi daha cikkis oluyor SS deniyor...

hızlı giden herşeye yarış motoru dimi bu abi derdik...

zamane gencleri için cbr125 bile üretilmiş...oynamak için tabi...hevesinizi alın diye...

neyse BOY kardeşimize yarış hayatında başarılar dilerim...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    1000cc den sonra performansı kötü geliyor tabi ama yeni 600RR çok ufak ve çok hafif. Aletle inanılmaz kolay oynayabiliyorsunuz. Frenler mükemmel. Motor ufak ve cam arkasına saklanamıyorsunuz, o yüzden sürati çok daha fazla hissettiriyor. Kulağım 1000RR'ın devir aralığına ve frekansına çok alışmış, beyin otomatikman 12000 devirde vites attırıyor, halbuki daha 5000 devir fazlası var. Motora tam olarak alışmam ne kadar sürer bilmiyorum ama şu anda motor çok sessiz, rodaj biter bitmez egsozumu takacağım Murat ile geçen hafta Full Titanium Leo Vince Evo II egsoz almıştık, egsoz Murat'ta duruyor, Mustafa'dan öğrendiğim kadarıyla Murat geceleri benim egsoz ile uyuyormuş

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Dostum bende de leo vinci var ve çok memnunum asfalt F-16 diyorum mükemmel bir sesi var pişman olmayacağın bir seçim yapmışsın.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende de leo vinci var ve çok memnunum asfalt F-16 diyorum mükemmel bir sesi var pişman olmayacağın bir seçim yapmışsın.
    İlk başta Akrapovic veya Arrow diye düşünüyoduk hatta Boy(Mehmet) LeoVince deyince abi saçmalama felan demiştim.

Akrapovic ve Arrow'un beygir işlerinde ne yaptıklarını tam olarak bilmiyorum ama metal işçilikleriyle beni tatmin edemediler, pek içime sinmesede Boy'la uzlaşı sağladığımız Arrow'da karar kılmıştık, taa ki BMC hava filtresi almak için girdiğimiz yerde LeoVince'i kucağima alana kadar.

Boy da daha önceden performansına vakıfmış zaten, ikimizinde içine sinince bi çırpıda aldık çıktık.

Montaj yapacağım gün için çıldırıyorum resmen, rodajın 900km'si kaldı.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mehmet,
    o koyduğun resimdeki egsozu mu aldınız?
    Yeni CBR'ye nasıl takacaksın onu?
    Kuyruk altı değil mi o?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler